Justified [FX]

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 2 22.2%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 4 44.4%
  • Καλή

    Votes: 2 22.2%
  • Μέτρια

    Votes: 1 11.1%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    9

esykas

AVClub Enthusiast
27 June 2006
1,216
Πειραιάς

Imdb | Sony | Facebook



Μια σειρά που κάνει τους Βροντάκιδες με τους Φουρτουνάκιδες απλές οδοντόκρεμες.
Δεν περίμενα τέτοια σειρά να περνάει απαρατήρητη χωρίς ξεχωριστό θέμα και είπα να τη συζητήσουμε λιγάκι

προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ και ειδικά τα περάσματα γνωστών ηθοποιών σε αρκετά επεισόδια καθώς και οι ατάκες




Ο γοητευτικός Ρέιλαν Γκίβενς είναι ένας σκληροτράχηλος ομοσπονδιακός αστυνομικός που μοιάζει να βγήκε από παλιές
ταινίες γουέστερν. Συνηθίζει να χρησιμοποιεί ανορθόδοξους τρόπους προκειμένου να επιβάλει το νόμο και γι' αυτό έρχ-
-εται συχνά αντιμέτωπος με τους ανωτέρους του. Όταν πυροβολεί και σκοτώνει σε κοινή θέα έναν σεσημασμένο κακοπ-
-οιό, αναγκάζεται να δεχτεί κυρώσεις και «εξορίζεται» στον τόπο όπου δεν ήθελε ποτέ να ξαναγυρίσει: το παρελθόν του.

Η μετάθεση από το κοσμοπολίτικο Μαϊάμι στο υποβαθμισμένο Κεντάκι, το μέρος όπου γεννήθηκε και μεγάλωσε, θα τον
φέρει αντιμέτωπο με όλα τα φαντάσματα του παρελθόντος: την πρώην του σύζυγο Ουινόνα, μια παλιά γνώριμη, την
όμορφη Άβα, τον πατέρα του, Άρλο, ο οποίος ήταν μπλεγμένος με εμπόριο ναρκωτικών, καθώς και τον παιδικό του φίλο
Μπόιντ, που κάποτε του είχε σώσει τη ζωή αλλά τώρα έχει εξελιχθεί σε ψυχοπαθή αρχηγό μιας συμμορίας νεοναζιστών.







 
Last edited by a moderator:

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Λοιπόν μερικές σειρές μπορείνα μην αακούγονται αλλά τελικά είναι καλές, όπως αυτή. Αν δεν ανοιγε νήμα χαμπάρι δεν θα έπαιρνα. Αλλά αυτός ο πρωταγωνιστης... φαγούρα στο χέρι έχει και όλο να τραβάει πιστόλι θέλει :flipout:
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Εδώ δεν προλαβαίνουμε τις υπάρχουσες σειρές που να ξεκινήσουμε και καινούργια με 5 σαιζόν πίσω?

Εγώ φόρτωσα το δίσκο με τις 4 έφτιαξα και το jukebox ώστε να είναι όμορφη με περιλήψεις και άρχισα σιγα σιγά..... είδα 3 επεισόδια. Το ρεκόρ μου είναι 96 επεισόδια του entourage... σε λιγότερο από μήνα και 30 Franklin & Bush σε 15 μέρες:AFADF0:
 
Last edited:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Καλά είχα δει 6 σαιζόν (160 επεισόδια) από το Ηow i met your mother σε 1 μήνα και 2 σαιζόν Nikita (45 επεισόδια) σε 20 ημέρες , απλά τώρα λόγω πληθώρας σειρών δεν υπάρχει χρόνος.
 

esykas

AVClub Enthusiast
27 June 2006
1,216
Πειραιάς
εγώ το ηθοποιό τον θυμόμουν μόνο στο πολύ σκληρός για να πεθάνει που τελικά πέθανε :flipout:
αλλά εδώ συνεχίζει απτόητος
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Εδώ δεν προλαβαίνουμε τις υπάρχουσες σειρές που να ξεκινήσουμε και καινούργια με 5 σαιζόν πίσω?

Και που να δεις σε λίγο τι θα γίνεται! :p
Κάποιες τωρινές τις αφήνω για καλοκαίρι.. και πάλι ότι προλάβουμε!

Έχω και εγώ 2-3 που θέλω σεζόν ολόκληρες! :cool:
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,669
Αθήνα
Απ´τις πιο αγαπημένες μου σειρές... Με ιδιαίτερο χιούμορ και υπέροχες ατάκες...
 

esykas

AVClub Enthusiast
27 June 2006
1,216
Πειραιάς
Έχει εμπειρία στο πιστόλι απο το Deadwood..
τώρα που τον βρήκα κοιτάζω και τις παλαιότερες εμφανίσεις του όπως και στο I Am Number Four
ευχαριστώ και θα δω και το deadwood :adore:
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Απ´τις πιο αγαπημένες μου σειρές... Με ιδιαίτερο χιούμορ και υπέροχες ατάκες...
Αφού την είχες ανακαλύψει γιατί αγαπητέ δεν ανοίγεις ένα νήμα και για μας που..... έχουμε εμπιστοσύνη στο γούστο σου
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,669
Αθήνα
Αφού την είχες ανακαλύψει γιατί αγαπητέ δεν ανοίγεις ένα νήμα και για μας που..... έχουμε εμπιστοσύνη στο γούστο σου

Η αλήθεια είναι οτι δεν είχα πάρει χαμπάρι οτι δεν υπήρχε αναφορά στο Justified. :proud:
Άσε που στην αρχή το απέφευγα γιατι δεν μου γέμιζε το μάτι ο Ρέηλαν με το βλαχο-καουμπόϊκο καπέλο...:hmmmm2:

Μετά όμως.... Κόλλησα.
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Σήμερα ξεκίνησα τον τρίτο κύκλο, η σειρά έχει ένα σταθερό επίπεδο χωρίς αυξομειωσεις, πράγμα που δεν είναι κακό. Καλός ο 'καπελαδουρας' αλλά όλα τα λεφτά είναι ο 'fire in the hole' Μπόιντ.
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Τελείωσα και τον τέταρτο κύκλο και μπορώ να πω ότι η σειρά δεν παίζεται στους διαλόγους και τις ατάκες, τουλάχιστον για αστυνομική, αν την βάλουμε σε αυτή την την κατηγορία, σειρά. Αυτές τις μέρες τελείωσε ο 5ος κύκλος και από τι κατάλαβα ο 6ος θα είναι και ο τελευταίος. Την έχω καταχωρεί...
 

esykas

AVClub Enthusiast
27 June 2006
1,216
Πειραιάς
και ο 5ος είναι καλός αλλά καλύτερα να σταματήσει αξιοπρεπώς στον 6ο παρά να γίνει βαρετό όπως το NCI
 

antonmone

Senior Member
15 October 2012
576
Για οποιον του αρεσε η σειρα,υπενθυμιζω οτι αυριο ξεκιναει επιτελους ο 6ος κυκλος...