Crisis [NBC]

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..

Crisis.jpg


NBC | Imdb | Wikipedia | Facebook




To bring the most powerful people in the world to their knees... threaten what they hold most dear.

It's field trip day for the students of Ballard High, a school that educates the children of DC's elite, top-of-their-industry
CEOs, international diplomats, political power players, even the President's son. But when their bus is ambushed on a
secluded rural road, the teenagers and their chaperones are taken, igniting a national crisis.

Now, with some of the country's most powerful parents at the mercy of one vengeful mastermind, the question arises:
how far would you go and what would you become to ensure your child's safe return? With so many parents and
dignitaries put into play with nowhere to turn and no one to trust, the unthinkable grows from the select
families at risk to an entire nation at stake.

From executive producer/writer Rand Ravich, and starring Gillian Anderson, Dermot Mulroney, Lance Gross
and Rachael Taylor comes the most emotionally charged action thriller of the season. One-hour drama.



Crisis σε παραγωγή Rand Ravich και Far Shariat με πρωταγωνιστές τους Gillian Anderson, Dermot Mulroney, Rachael
Taylor, Michael Beach, James Lafferty, Lance Gross, Halston Sage, Max Martini, Max Schneider, Joshua Erenberg.

Η ιστορία είναι για έναν ασυνήθιστο μαριονετίστα που τραβά την προσοχή την ελίτ της Washington
(συμπεριλαμβανομένου και του Προέδρου της Αμερικής) για μία διεθνή συνωμοσία.




 
Last edited by a moderator:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Last edited:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Crisis (2014)


Crisis - Meet the Heroes of Crisis (Preview)


Crisis - First Look (Preview)

Ελπίζω να μείνουν τα βιντεάκια στο νέο κανάλι..
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Crisis (2014)

Όποιος έχει την τεχνολογία τώρα, έχει και την δύναμη..
Αρκεί να έχεις και μερικά έξυπνα μυαλά! :p
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Crisis (2014)


Crisis - Gillian Anderson (Interview)


Crisis - Rachael Taylor (Interview)

Λοιπόν εμένα μου άρεσε αρκετά το 1ο!
Δεν έχω δει κάτι παρόμοιο σε σειρά..

Η σειρά μπήκε δυνατά στην ιστορία της.. και οι χαρακτήρες..
Θέλουν κάποιο χρόνο να "αναπτυχθούν" και να τους μάθουμε!

Και η παραγωγή βέβαια πρέπει να είναι καλή!

Όποιος έχει την τεχνολογία τώρα, έχει και την δύναμη..
Αρκεί να έχεις και μερικά έξυπνα μυαλά! :p

Θα τα δώσουν όλα! :cool:
.. ότι έχουν και "δεν έχουν"! :p
 
Last edited:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Crisis (2014)

Περιμένω να παιχτούν μερικά επεισόδια για να δούμε αν αξίζει γιατί φοβάμαι ότι θα χάσω τζάμπα τον χρόνο μου αν δεν είναι καλή.
 
Re: Crisis (2014)

Λοιπόν είδα τα δύο πρώτα επεισόδια. Τη σειρά θα την έλεγα κακή (ως κινηματογράφηση), καμία σχέση δηλαδή με άλλα διαμάντια που μας έχει συνηθίσει τελευταία η αμερικανική τηλεόραση, αλλά επειδή κάθε 2 λεπτά εμφανίζεται και από μια ανατροπή, σου κρατά το ενδιαφέρον.

Αν καταφέρουν να το κρατήσουν αυτό το ενδιαφέρον στο σενάριο, θα έλεγα ότι τρώγεται.

Θα δείξει στην πορεία.
 

DimAsi

Supreme Member
25 July 2007
5,819
Αττικό βουνό
Απάντηση: Re: Crisis (2014)

Οι συνεντεύξεις δεν μου λένε τίποτα από το να γεμίζουν το χώρο.Η σειρά ειναι μετρια .Η σύλληψη της ιδέας όμως που θέλει να επιτύχει ο δάσκαλος είναι που κρατάει τη σειρά
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Crisis (2014)

Λίγα πράγματα με βάση τα 3 πρώτα επεισόδια , από τις νέες σειρές ούτε το Believe μου γεμίζει το μάτι , μάλλον πάνε για ακύρωση και οι δύο , το Resurrection δεν το είδα ακόμη.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Crisis (2014)

Είδα και το 2ο.. δεν είναι Super-Super αλλά μου άρεσε και συτό.
Πιστεύω ότι έχει ενδιαφέρον μέχρι τώρα η σειρά!

Μάλλον προς καλή πάω να φηφίσω.. θα περιμένω 1-2 ακόμη..
 
Last edited:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Crisis (2014)

Είδα και το 3ο και μου άρεσε και αυτό..
Μου κράτησε το ενδιαφέρον και την όποια "αγωνία" μέχρι να τελειώσει..

Γενικά έχει ένα ενδιαφέρον πιστεύω η σειρά.. τουλάχιστον δεν έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο.
Θα δούμε πόσο κοινό θα κρατήσει και στην συνέχεια.

Συμφωνώ με την βαθμολογία που έχει η σειρά.. εκεί γύρω στο 7.5, οπότε και ψηφίζω καλή με βάση αυτό.

To Resurrection φαίνεται να έχει την καλύτερη βαθμολογία και αποδοχή από την 3άδα και με το Believe, αλλά ούτε εγώ το έχω δει καθόλου.
Δεν με τράβηξε πολύ το θέμα του τώρα.. αν και μπορεί όντως να έχει ενδιαφέρον..
 
Last edited:

Λ.Μ.

Established Member
27 June 2006
181
Απάντηση: Crisis (2014)

Να γράψω δυο λογάκια για τη σειρά μια και δε βλέπω να υπάρχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον γι' αυτή (μάλλον δικαίως). Είναι μια καλή σειρά που μπορεί να τη δει η οικογένεια (οι γονείς μαζί με τα "teenager" παιδιά τους. Έχει καλό ρυθμό, συμπαθητικό σενάριο (με ανατροπές που κρατούν ένα ελάχιστο ενδιαφέρον) και φυσικά τη Gillian Anderson. Η "ηθοποιία" κινείται σε τυπικά πλαίσια, ενώ υπάρχει και μία στοιχειώδης δόμηση χαρακτήρων η οποία βελτιώνεται με το πέρασμα τον επεισοδίων. Συνολικά μια ικανοποιητική σειρά εφόσον αυτός που θα την επιλέξει δεν έχει μεγάλες αναμονές από αυτήν και τον κρατήσει το σενάριό της.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Crisis (2014)

Όπως έλεγα και παραπάνω η βασική ιδέα της σειράς είναι αρκετά ενδιαφέρουσα για μένα, όπως εντέλει και οι αυτοτελείς ιστορίες του κάθε επεισοδίου..
Γενικά καλή την βρίσκω την όλη υλοποίηση!

Αυτό που μου την έσπασε λίγο είναι ότι οι κακοί είναι αρκετά ψαγμένοι και την γλυτώνουν στο τσακ! :p
Βέβαια αυτό το θέμα θα σημάνει και το τέλος της σειράς! :p

Τελικά αποφάσισα να μαζεύω 3-4 επεισόδια και να τα βλέπω μονοκοπανιά για να μην "σπάζομαι" πολύ! :laugh:
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Crisis (2014)

Τελικά η σειρά ακυρώθηκε..

Έχουν ετοιμάσει 13 επεισόδια.. και ίσως να τα δείξουν μετά από μία μικρή διακοπή..
 

DimAsi

Supreme Member
25 July 2007
5,819
Αττικό βουνό
Απάντηση: Re: Crisis (2014)

Η σειρά δεν έπρεπε να κοπεί αλλά οι τηλεθεάσεις πήγαν άκλαφτες ...ας ελπίσουμε ότι θα δούμε κάποια στιγμή και τα υπόλοιπα.