Bitten

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..

Bitten.jpg


SyFy | Imdb | Wikipedia | Space CA | Facebook



Νέα σειρά " Drama/Fantasy/Horror" από Γενάρη!


Η Έλενα Μάικλς, η μοναδική θηλυκή λυκάνθρωπος εν ζωή, ζει μακριά από την αγέλη
της σε μια νέα πόλη, απελπισμένη να ξεφύγει από τον άνθρωπο που την μετέτρεψε
και τον υπερφυσικό αυτό κόσμο. Εκεί έχει μια δουλειά και μια προσωπική ζωή,
μέχρι που οι συγκυρίες την οδηγούν πίσω στο ΣτόουνΧέιβεν.

Τότε θα συνειδητοποιήσει ότι θα κάνει τα πάντα για να προστατέψει την αγέλη της.




 
Last edited by a moderator:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Bitten (2014)


Laura Vandervoort at TED Premiere ARRIVALS

Laura Vandervoort !!

Χμ.. δεν την έχω ξαναδεί αρκετά..
αλλά τώρα είδα είναι η ταμίας στο "Ted" που τον κάνει τρελλαμένο μαζί της! :laugh:

Μάλλον θα της δώσω τώρα την ευκαρία να την δω καλύτερα σε μία σειρά! :p
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Bitten (2014)

Χαχα.. όχι δεν έχω δει το V..
Καλά μπορεί να την ψάξω λίγο αν προλάβω! :p

Θυμήθηκα τώρα μία παλιά διαφήμηση για μηχανές που έλεγε..

Την μηχανή και την γυναίκα πρέπει να την ψάχνεις! ;) :laugh:
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Bitten (2014)

Πόσες σειρές με βαμπίρ και μάγισσες θα δούμε? Σαν να έχουν εξαντληθεί οι ιδέες και να βλέπουμε μια από τα ίδια.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Bitten (2014)

Πόσες σειρές με βαμπίρ και μάγισσες θα δούμε? Σαν να έχουν εξαντληθεί οι ιδέες και να βλέπουμε μια από τα ίδια.

Σίγουρα πολλές ιδέες επαναλαμβάνονται..
αν και αυτό μπορεί να έχει και κάτι καλό.. (κάποια καλύτερη παραγωγή.. κάποια νέα πρόσωπα να δείξουν το όποιο ταλέντο τους!)

Όπως αναφέρει το κείμενο η σειρά βασίζεται στο 1ο βιβλίο Bitten - 2001 της σειράς Women of the Otherworld.

Elena Michaels is the only known female werewolf. And she's tired of it. Tired of a life spent hiding and protecting, a life where her most important job is hunting down rogue werewolves.
Tired of a world that not only accepts the worst in her— her temper, her violence— but requires it. Worst of all, she realizes she's growing content with that life, with being that person.
So she leaves her Pack and returns to Toronto where she tries to live as a human. When the Pack leader calls asking for her help fighting a sudden uprising, she only agrees because she owes him.
Once this is over, she'll be squared with the Pack and free to live life as a human. Which is what she wants. Really.
...


Όσο για το V μετά από ένα ψάξιμο που έκανα.. με πείσατε να του ρίξω μιά ματιά! :cool:
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,174
Εκεί ψηλά.....
Re: Bitten (2014)

Όσο για το V μετά από ένα ψάξιμο που έκανα.. με πείσατε να του ρίξω μιά ματιά! :cool:


ΟΧΙ ρε συ !!!! Δεν στοπαμε για να δεις την μεγαλυτερη πατατα των τελευταιων ετων. Για την κοπελα στο παμε....

Παντως σαν να ωριμασε καπως εξωτερικα μου φαινεται. Ξεπιπινοποιηθηκε..


Κι απο φωνη.......:D
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Bitten (2014)

ΟΧΙ ρε συ !!!! Δεν στοπαμε για να δεις την μεγαλυτερη πατατα των τελευταιων ετων. Για την κοπελα στο παμε....
Παντως σαν να ωριμασε καπως εξωτερικα μου φαινεται. Ξεπιπινοποιηθηκε..
Κι απο φωνη.......:D

Χαχα.. πολύ πατάτα ?
Καλά και εγώ για την κοπέλα θα το έβλεπα κατά πρώτον! :cool:
Πάντως είναι και παλιά σειρά του 2009..

29 χρονών είναι τώρα.. εντάξει "ωρίμασε".. δεν είναι πιά πιπινοζουζούνα που λέει ο φίλος μου ο SR71B! :laugh:

Έβαλα "Laura Vandervoort V" στο Youtube και μου έβγαλε αυτό.. :p


Αυτά τα wonderbra κάνουν θαύματα! :p
 
Last edited:

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,733
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Re: Bitten (2014)

Bρε φιλε μου Blue ...
οι πιπινοζουζουνες δεν βρισκονται μονο στις μικρες ηλικιες.
Koιτα ενα πρωιναδικο-μεσηβριναδικο και θα καταλαβεις ... :p
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Bitten (2014)


Bitten's J.B. Sugar & Laura Vandervoort

Based on the New York Times best-selling Women of the Otherworld novels by Kelley Armstrong, Bitten is an emotionally charged supernatural thriller.
The series is produced by No Equal Entertainment, Hoodwink Entertainment and Entertainment One, in association with Space and Bell Media

Bitten stars Laura Vandervoort, known from her roles in Smallville and V, as Elena Michaels, the lone female werewolf in existence.
Vandervoort and J.B. Sugar, an executive producer on the series, spoke with World Screen about bringing this dark and complex story to life for the small screen.


Bρε φιλε μου Blue ...
οι πιπινοζουζουνες δεν βρισκονται μονο στις μικρες ηλικιες.
Koιτα ενα πρωιναδικο-μεσηβριναδικο και θα καταλαβεις ... :p

Απαπαπα.. με τίποτα δεν τις αντέχω αυτές τις "φτιαγμένες" SR71B! :p
Βγάζω σπυράκια!! :laugh:
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Bitten (2014)

Ξεκίνησε και το Bitten (Web), σχετικά καλά.. (7.7)

Το σίγουρο είναι ότι θα φάει το "Killer Women" αλλά και η Laura Vandervoort την Tricia Helfer όπως δείχνουν τα πράγματα! :p :cool:
 
Last edited:

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Re: Bitten (2014)

Ξεκίνησε και το Bitten (Web), σχετικά καλά.. (7.7)

Το σίγουρο είναι ότι θα φάει το "Killer Women" αλλά και η Laura Vandervoort την Tricia Helfer όπως δείχνουν τα πράγματα! :p :cool:

Αυτό παρόλο που είδα το πρώτο επεισόδιο θα το προσπεράσω... λίγα λόγια για το ν. 6
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Bitten (2014)

Ξεκίνησε και το Bitten (Web), σχετικά καλά.. (7.7)

Το σίγουρο είναι ότι θα φάει το "Killer Women" αλλά και η Laura Vandervoort την Tricia Helfer όπως δείχνουν τα πράγματα! :p :cool:

Αυτό παρόλο που είδα το πρώτο επεισόδιο θα το προσπεράσω... λίγα λόγια για το ν. 6

Το σίγουρο είναι ότι η Laura Vandervoort θα ανεβάσει τις μετοχές της με αυτή την σειρά! ;) :p
 
Last edited:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Bitten (2014)

Λοιπόν είδα και το 2ο..
Χμ.. η ιστορία όπως την δείχνουν δεν είναι πολύ δυνατή.. χάνει στα σημεία..
Επίσης τα εφέ της σειράς δεν είναι πολύ καλά και φαίνονται τα κόλπα στο μοντάζ που κάνουν..

Ακόμη δεν μου αρέσουν κάμποσοι από τους χαρακτήρες της σειράς.. σα να μην είχαν καλύτερους να βάλουν.
Τέλος ενώ η σειρά θέλει να δείξει και ένα sexy χαρακτήρα δεν το στηρίζει αυτό καλά στην πρωταγωνίστρια..

Να δούμε εάν θα αντέξει και αυτή..
 

PanMan

Μέλος Σωματείου
19 June 2006
9,242
Νεο Ψυχικο
Re: Bitten (2014)

Να το θέσω κομψά. Υπάρχουν πολύ καλές σειρές. Υπάρχουν μέτριες σειρές. Υπάρχουν και κακές σειρές. Και μετά υπάρχει αυτή....
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Bitten (2014)

Χαχαχα.. τελικά την σταμάτησα και εγώ!

Πέρα από τα άλλα που παρατήρησα, το αποκορύφωμα για αυτό ήταν ότι οι άντρες της σειράς γδύνονταν περισσότερο από την πρωταγωνίστρια! :p
Ενώ θέλανε να βγάλουν κάτι sexy, τελικά οι σκηνές μοιάζανε ψεύτικες!
Η πρωταγωνίστρια αν και έδειχνε ότι "ήθελε" μάλλον δεν ήταν έτοιμη!

Άσε που σε μία σκηνή πήγαν να δείξουν "σκηνή" με λύκους!
Έλεος.. είπαμε όχι και έτσι! :laugh: