[Επίσημο] LG G Flex

tmjuju

Administration Team
Staff member
21 January 2007
21,651


v7x6.jpg


LG.com





Display
• 6.0" HD (1280 x 720), 245 ppi
• Curved POLED, Real RGB


CPU
• Qualcomm Snapdragon™
• 800 2.26 GHz Quad-Core Processor


Memory
• 2 GB RAM
• 32 GB eMMC Memory


Camera & Video
• Main: 13 MP AF BSI Camera
• Front: 2.1 MP
• 1080p Video Capture and Playback


Data Connectivity
• Bluetooth: Version 4.0 BLE/HS
• Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5 GHz Dual Band)
• Miracast
• SmartShare


Battery
• 3,500 mAh Li-Polymer


Size & Weight
• 160.5 x 81.6 x 7.9/8.7 mm
• 177 gr.





 
Last edited by a moderator:
17 June 2006
23,742
Αθήνα
Απάντηση: LG G Flex

Νομίζω για ταινία θα είναι ότι πρέπει, άλλοι πληρώνουν χιλιάδες ευρώ για κυρτές οθόνες .

Πάντως πάλι μαϊμουδιές ξεκινάνε και αυτή και η samsung για να κερδίσουν χρόνο (και χρήμα) .

Οταν λέμε flex εννοούμε flex. ΟΧΙ fixed flex.
Σωστά;
 

tmjuju

Administration Team
Staff member
21 January 2007
21,651
Re: Απάντηση: LG G Flex

παιδιά πείτε μου στα αλήθεια, βλέπετε ταινίες στο κινητό?

Δε μιλάω για youtube βιντεάκια του 10λεπτου.

Ταινίες ολόκληρες 1μιση-2 ωρών???

Σε ταξίδι ναι έχω δει επεισόδιο – 45 λεπτά

Τον τελευταίο χρόνο λίγα ταξίδια έχω κάνει, άρα λίγες φορές βαριόμουν τόσο πολύ κατά το ταξίδι ή ήθελα τόσο πολύ να δώ κάποιο επεισόδιο.

Αλλά και παλιότερα θυμάμαι σε symbian με μικρότερη να βλέπω κόμικ 25λεπτα –simpsons ή κάτι ανάλογο – που νταξ δε χρειάζεται και οθονάρα.

Youtube νομίζω όλοι σχετικά συχνότερα βλέπουμε – από κάνα mail / viber message φίλου κ.ο.κ.
 

tmjuju

Administration Team
Staff member
21 January 2007
21,651
Re: Απάντηση: LG G Flex

Νομίζω για ταινία θα είναι ότι πρέπει, άλλοι πληρώνουν χιλιάδες ευρώ για κυρτές οθόνες .

Πάντως πάλι μαϊμουδιές ξεκινάνε και αυτή και η samsung για να κερδίσουν χρόνο (και χρήμα) .

Οταν λέμε flex εννοούμε flex. ΟΧΙ fixed flex.
Σωστά;

Τάσο έχεις δίκιο
Αλλά μετά από χρόνια που βλέπουμε πρότυπα, μόλις βλέπουμε κάποιες λίγες πρώτες εμπορικές υλοποιήσεις
Η παραγωγή είναι ελάχιστη έτσι κι αλλιώς ακόμα
Μέχρι που να καταφέρουν οι γραμμές παραγωγής να βγάλουν αυτή τη γενιά flex/curved , σίγουρα θα ετοιμάζονται οι επόμενες γραμμές παραγωγής με την επόμενη γενιά.

Αν ήταν τόσο ανθεκτική , θα τη βλέπαμε σε ‛περιβραχιώνια’
Αν ήταν τόσο flex, θα τη διπλώναμε σαν εφημερίδα
Αλλά αυτά για την ώρα είναι όνειρα
Όχι ακριβώς επιστημονικής φαντασίας, αλλά όνειρα για μια στρατιά διδακτορικών μηχανικών και τεχνολόγων που προσπαθούν να αναπτύξουν την επόμενη γενιά οθονών
Από την άλλη ακούω ότι Plasma research and development is over …
Άρα μετά τις οθόνες υπέρ υψηλής ανάλυσης, που είδαμε αυτά τα χρόνια, η επόμενη τεχνολογία που είναι trendy και γίνονται επενδύσεις φαίνεται να είναι το flex/curve ,
ας δούμε τι θα έρθει στα χέρια μας, γιατί οι προβλέψεις είναι πάντα δύσκολες για τόσο ακριβές γραμμές παραγωγής
 

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
Έρχεται σύντομα στα καταστήματα της Cosmote


Πριν από μερικές εβδομάδες, η ίδια η LG επιβεβαίωνε, μέσω σχετικού δελτίου Τύπου, πως το G Flex θα
φτάσει, κάποια στιγμή, και προς την χώρα μας. Η συγκεκριμένη αναφορά είχε γίνει πριν από έναν μήνα
και από τότε δεν υπήρξε καμία νεότερη πληροφορία γύρω από τη συγκεκριμένη εξέλιξη.​

Πριν από λίγη ώρα, η Cosmote δημοσίευσε στην επίσημη σελίδα της στο Facebook το ακόλουθο μήνυμα:
«Πόσο flex μπορεί να είναι ένα Smartphone; Την απάντηση δίνει το νέο LG G Flex, τo πρώτο Smartphone
με κυρτή οθόνη 6’’ P-OLED. Ανακάλυψέ το σύντομα στα καταστήματα Cosmote!», χωρίς να δίνεται όμως
καμία επιπρόσθετη πληροφορία επ' αυτού.

Φαίνεται λοιπόν πως το G Flex είναι έτοιμο να φτάσει και στην Ελλάδα, ενδεχομένως σαν κάποιου τύπου
αποκλειστικότητα από την Cosmote.


jyfs.jpg


[via] [via]