Game of Thrones • Season 4 {Προσοχή Spoilers}

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 55 73.3%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 12 16.0%
  • Καλή

    Votes: 7 9.3%
  • Μέτρια

    Votes: 1 1.3%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    75

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
qcVlx0BEkmIRLQJFWN6O1WK6Wi0.jpg







Game of Thrones - Season 4
Game of Thrones: A Storm of Swords







» Περιγραφή από το βιβλίο:
Οι Starks έχουν σκορπιστεί. Ενώ η Arya κατάφερε να ξεφύγει από τα χέρια της Cersei,
η Sansa είναι παγιδευμένη στο γάμο της με τον Tyrion και δεν μπορεί να φύγει
μακρυά απο τον Joffrey. Ο Jon βρίσκεται σε δύσκολη θέση στο Τείχος.

Εν τω μεταξύ, η Daenerys σκορπά το θάνατο στις πόλεις των δουλεμπόρων
καθώς προχωράει προς το Westeros και τον Θρόνο.

Οι ραγδαίες και αναπάντεχες εξελίξεις όμως ανατρέπουν το σκηνικό.




Η 4η season του Game of Thrones θα βασιστεί σε γενικές γραμμές στον δεύτερο τόμο του 3ου βιβλίου
της σειράς, "A Storm of Swords: Blood and Gold".



Μέχρι στιγμής στο καστ έχουν προστεθει ο Pedro Pascal (Oberyn Martell) και η Indira Varma (Ellaria Sand)
ενώ ακούγεται οτι ρόλο στη σειρά θα έχει ο Mark Gatiss.

Επιστρέφουν ο Owen Teale και ο Dean-Charles Chapman σε διαφορετικό όμως ρόλο (Tommen).
Τελευταία προσθήκη, ο Michiel Huisman. Ακούγεται οτι θα παίξει τον Daario Naharis στην
4η σαιζόν αν και εγώ νομίζω οτι θα πάρει το ρόλο του Marillion.​







Game of Thrones S5.jpg








 
Last edited by a moderator:

NtinNton

Supreme Member
8 September 2008
3,281
Ωραίος ο Red Viper και η συντροφος του αν και τον φανταζόμουνα πιο "σκοτεινό"
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Εγώ τον περίμενα πιο...μελαχρινό ;)

Πολύ γεμάτο το Blood & Gold, λες να μείνουν σε αυτό ή θα μπουν και στο επόμενο;
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Άλλοι δύο μικροί ρόλοι βρήκαν πρόσωπο:


Επιστρέφει και ο Noah Taylor.

Δεν μου αρέσουν αυτές οι προσθήκες. Την Walda Frey μόνο ακουστά την έχουμε.
Η προσθήκη της "Madame Molestown" (χαρακτήρα ανύπαρκτου στα βιβλία) μου δείχνει οτι ψάχνουν τρόπο για να προσθέσουν αχρείαστες τολμηρές σκηνές, εκτός αν συνδυάσουν το ρόλο της με την Zei .

Απο την άλλη, ο Locke πηγαίνει στο Τείχος. Λίγο δύσκολο απο τη στιγμή που είναι νεκρός απο τη λεπίδα του Mountain.
 

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,797
Μεσευρώπη
Ούτε εμένα μου αρέσουν οι προσθήκες χαρακτήρων που δεν υπάρχουν στα βιβλία. Εδώ δεν καταφέρνουν να αναπτύξουν τους χαρακτήρες που εμφανίζονται στα βιβλία και τους συμπτύσουν, οι καινούριοι μας μάραναν.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,126
Εκεί ψηλά.....
O Ed Skrein γιατι αλλαχθηκε ? Δεν ξερω αν ταιριαζει στον χαρακτηρα του βιβλιου αλλα του πηγαινε ο ρολος. Τουλαχιστον φυσιογνωμικα.
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Δεν έχω πρόβλημα με την προσθήκη ανύπαρκτων χαρακτήρων όταν έχουν λόγο ύπαρξης. Αρκετές φορές βοηθούν με αναφορές στο back story. Όταν όμως είναι ιστορίες όπως η Talisa, η Rose ή το επεισόδιο "Ο Pod και οι πόρνες" τότε το μόνο που καταφέρνουν είναι να αποδυναμώσουν την ιστορία.

Το ίδιο βλέπω να γίνεται με τον Daario Naharis. Ενώ στο βιβλίο είναι ουσιαστικά ανύπαρκτος, θα μας σερβίρουν κανένα καυτό love-story τη στιγμή που αλλού γίνεται χαμός.
 

BIOS

AVClub Fanatic
19 June 2006
15,781
Δηλαδή θα δούμε ηθοποιούς που έπαιξαν κάποιο χαρακτήρα να παίζουν τώρα κάποιον άλλο ? 2 χαρακτήρες ο ίδιος ηθοποιός?
Και απο την άλλη, 1 χαρακτήρας, 2 ηθοποιοί?
Γιατί να μπαίνει μια τέτοια ακριβή παραγωγή σε τέτοιες διαδικασίες?
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Δύσκολο να δεσμευτούν οι ηθοποιοι για όσα χρόνια κρατάει η σειρά. Μην ξεχνάμε οτι τα γυρίσματα γίνονται σε όλη την Ευρώπη και δεν είναι εύκολο να πετάνε απο την Ιρλανδία στην Μάλτα και στο Μαρόκο.

Οι ηθοποιοί που αλλάζουν έχουν μικρούς ρόλους,έτσι κι αλλιώς. Ο Dean-Charles Chapman π.χ., είχε παίξει ένα ανιψιό του Tywin στην δεύτερη σαιζόν και είναι ζήτημα αν είπε δύο κουβέντες. Τώρα θα παίξει τον Τommen επειδή ο ρόλος του δεν θα είναι πια διακοσμητικός.

Το ρεκόρ βέβαια το έχει το Βουνό. Κάθε σαιζόν και διαφορετικός. Στην τέταρτη θα έχει το πρόσωπο (και τα μούσκουλα) του Ισλανδού strongman Hafthor Julius Bjornsson
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Ο Mark Gatiss μάλλον θα παίξει τον τραπεζίτη απο το Braavos.

Δεν έφτανε ένας τραγουδιστής, πήραν ολόκληρο συγκρότημα! Τα 3 μέλη των Ισλανδών Sigur Ros βρίσκονται ήδη στην Κροατία για γυρίσματα.
 

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,797
Μεσευρώπη
Ο Mark Gatiss μάλλον θα παίξει τον τραπεζίτη απο το Braavos.

Δεν έφτανε ένας τραγουδιστής, πήραν ολόκληρο συγκρότημα! Τα 3 μέλη των Ισλανδών Sigur Ros βρίσκονται ήδη στην Κροατία για γυρίσματα.

Θα παίξουν στο γάμο άραγε;
 

Fixxxer

Supreme Member
24 December 2012
6,977
Πίσω απ' τον ήλιο
Νταξει οι αλλαγες στους ηθοποιους μπορει να ειναι αναγκαστικες αλλα προκειται για ηθοποιους που θα εχουν λογικα μικρους ρολους...
Η 4η σεζον ,γνωριζοντας την ιστορια απ τα βιβλια, πιστευω θα ειναι η καλυτερη μεχρι τωρα και βαζω το χερι μου στη φωτια οτι σε πολλοι εδω μεσα θα συμφωνησουν μαζι μου στο τελος αυτης...
Θα γινουν πολλα που ισως να μην τα περιμενετε οπως κι γω οταν τα διαβασα. Στους πολυ παρατηρητικους της σειρας οι οποιοι δεν εχουν διαβασει τα βιβλια αν σκεφτουν καποιες μικρες λεπτομερειες που εχουν γινει ισως κατα τη διαρκεια των επεισοδιων της 4ης σεζον να "πονηρευτουν" στο τι προκειται να συμβει...
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,126
Εκεί ψηλά.....
Παλι αλλαζει ηθοποιο το Βουνο ?


Ενταξει θα το εχουν για γουρι πλεον.....Αλλα εμενα ο τελυταιος μου αρεσε πιο πολυ απο ολους μιας και ειχε πολυ βαθυ βλεμμα.
 

NtinNton

Supreme Member
8 September 2008
3,281
Δεν έχει ειπωθεί επίσημα ότι το 6ο έχει τελειώσει αν δεν κάνω λάθος. Το 2012 ξεκίνησε το γράψιμο (υπήρχαν ήδη κεφάλαια που δεν χώρεσαν στον προηγούμενο). Φημες λένε για κυκλοφορία το καλοκαίρι του 14 αλλά δύσκολο το κόβω.