Έως 1.500 ... LG 55LA690S ή Panasonic 55ST60 ή LG 60LA620

garfield

Senior Member
5 August 2006
437
ΛΑΡΙΣΑ
John_hasio σου ευχομαι να την ευχαριστηθεις τοσο που να την αλλαξεις μετα απο 10 χρονια.....

ομολογω οτι με εχεις πεισει αρκετα, ωστε αυτη να η ειναι η εκλεκτη μου για το υπνωδωματιο -ναι 55"- εναντι της Παννυ 55st60 γιατι οσες φορες εχω δει 3δ απο lg μου αρεσε και γιατι θα ειναι η μοναδικη οθονη στο χωρο οπου θα παιζει απο pc,ταινιες, games & tv. (στο σαλονι για ταινιες, games υπαρχει το προβολι...)
αλλωστε και οι δυο στα 1400 παιζουν με πτωτικες τασεις προς το τελος της χρονιας...
τριτη υποψηφια εχω την la620 στις 60" καθαρα λογω μεγεθους και κοστους εως 1500ε...
 

John_hasio

Established Member
8 April 2012
296
Απάντηση: LG LA690S : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Ρε τρελέ... :p ...55ρα στο υπνοδωμάτιο??? Θα στραβωθείς!! Εκτός και αν είναι μεγάλος ο χώρος φυσικά! (Μ´αρέσει που ψήνεσαι και για 60αρα!) Εσύ θες να κάνεις το δωμάτιό σου αίθουσα σινεμά!!:2thumb22sup: Μετά από μια μέρα χρήσης, δεν έχω κανένα παράπονο!! Θα βάλω σε λίγο και το Oblivion σε 1080p για να δω καλύτερα πως θα την παλέψει ο media player σε γρήγορες σκηνές!
 

garfield

Senior Member
5 August 2006
437
ΛΑΡΙΣΑ
Re: LG LA690S : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

ναι γιατι με παιρνει....
εχω τοιχο οπου θα μπει στο 1,46 πλατος και η 55ρα ειναι 1.24 ενω η 60ρα στ 1,35...
το διλλημα στην ουσια ειναι παθητικο εναντι ενεργητικου 3Δ και λεντ εναντι πλασματος σε χωρο που το χαζοκουτι θα πρεπει να τα κανει ολα,σε αντιθεση με το καθιστικο οπου η πλασμα ειναι μονοδρομος.....
ειμαι ηδη σε σταδιο ανακασκευης και ανανεωσης του χωρου, με κανονικο 5.2 συστημα και ας ειναι ενας τυπικος χωρος διαμερισματος 5χ3 περιπου......
για το στραβωμα δε το νομιζω αφου οι 55" απο τα 2,5-3μ ειναι οτι πρεπει.....
 
Last edited:

John_hasio

Established Member
8 April 2012
296
Απάντηση: LG LA690S : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Οκ τότε, αφού σε παίρνει στο δωμάτιο να βάλεις τόσο μεγάλη ... τότε όλα καλά!! :)
Εννοείτε δεν θ' ακούσεις κανέναν τι θα σου προτείνει ή πει ..., παρά θ´ακούσεις μόνο την δικιά σου ευχαρίστηση για τα μάτια σου μόνο!
Πρόσεχε η βάση τοίχου που θα πάρεις να έχει κλίση και προς τα εμπρός (προς τα κάτω)! Στο λέω γιατί αν είσαι ξαπλωμένος στο κρεβάτι για παράδειγμα και βάλεις ένα 3d πρέπει η τηλεόραση να "σε κοιτάει" γιατί δεν θα είναι καλό το αποτέλεσμα στο 3d αν εσύ είσαι χαμηλότερα από την TV ! Βέβαια σε μέγεθος 55ρας - 60ρας, μπορεί να μην έχεις πρόβλημα, αλλά για καλό και για κακό ψάξε το!
Άντε με το καλό να πάρεις και συ μια και να την ευχαριστηθείς!!
 
Last edited:

garfield

Senior Member
5 August 2006
437
ΛΑΡΙΣΑ
Re: Απάντηση: LG LA690S : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Πρόσεχε η βάση τοίχου που θα πάρεις να έχει κλίση και προς τα εμπρός (προς τα κάτω)! Στο λέω γιατί αν είσαι ξαπλωμένος στο κρεβάτι για παράδειγμα και βάλεις ένα 3d πρέπει η τηλεόραση να "σε κοιτάει" γιατί δεν θα είναι καλό το αποτέλεσμα στο 3d αν εσύ είσαι χαμηλότερα από την TV !

http://www.skroutz.gr/s/442200/Brateck-PA-948.html?keyphrase=brateck+948 :worshippy: