Lawrence of Arabia

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,185
Εκεί ψηλά.....

u5kx.jpg




Ετοιμάζεται από την FremantleMedia η μίνι σειρά με θέμα τον Θρυλικό Λώρενς της Αραβίας.


Σκηνοθέτης ο άλλοτε πανίσχυρος μπλόκμπαστεράς Ρόλαντ Έμεριχ.




 
Last edited by a moderator:

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,822
Μεσευρώπη
Η ταινία δεν έχει γυναίκες και δράση. Το σήριαλ θα έχει σίγουρα και τα δύο σε μεγάλες δόσεις. Βέβαια η ταινία είχε εκπληκτική σκηνοθεσία, σενάριο, ερμηνείες, φωτογραφία, μουσική...Με υπεύθυνο το Roland Εmerich δεν περιμένω τίποτα από όλα αυτά.
 

opsim

Moderator
Staff member
11 May 2008
15,808
Αθήνα
Η ταινία δεν έχει γυναίκες και δράση. Το σήριαλ θα έχει σίγουρα και τα δύο σε μεγάλες δόσεις. Βέβαια η ταινία είχε εκπληκτική σκηνοθεσία, σενάριο, ερμηνείες, φωτογραφία, μουσική...Με υπεύθυνο το Roland Εmerich δεν περιμένω τίποτα από όλα αυτά.

Εννοείται ότι δεν θα δούμε τίποτε από αυτά, δεν υπάρχει περίπτωση να αγγίξει ούτε στο ελάχιστο την ταινία του Λυν που κατά τη γνώμη μου ήταν η καλύτερή του και η πιο "σκοτεινή" απ'όσες γύρισε.
 

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,822
Μεσευρώπη
Εννοείται ότι δεν θα δούμε τίποτε από αυτά, δεν υπάρχει περίπτωση να αγγίξει ούτε στο ελάχιστο την ταινία του Λυν που κατά τη γνώμη μου ήταν η καλύτερή του και η πιο "σκοτεινή" απ'όσες γύρισε.

Είναι η αγαπημένη μου ταινία και θεωρώ ότι κανείς άλλος εκτός από τον απαίδευτο και παραδόπιστο γερμαναρά δε μπορούσε να διαπράξει την ιεροσυλία ενός ρημέικ.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,185
Εκεί ψηλά.....
Εγω παλι θεωρω οτι καλο ειναι να γινονται τετοιες αποπειρες.....

Για να καταλαβαινει κανεις που τωρα μαθαινει κινηματογραφο την διαφορα στην τεχνη και με τοσο διαφορετικα μεσα.

Το ιδιο εγινε και με το Dune που τολμησαν να επαναλαβουν με μια μινι σειρα επισης. Απλα αντιληφθηκαν την ματαιοτητα του εγχειρηματος και ξαναπροσκυνησαν τους πρωτους δημιουργους.