Crossing Lines

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)

eui4.jpg






A special crime unit investigates serialized crimes that cross over European borders
and to hunt down criminals to bring them to justice. A global FBI is born.


http://www.imdb.com/title/tt2427220/





 
Last edited by a moderator:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Crossing Lines (2013 )

Όντως πολύ καλό το πρώτο διπλό επεισόδιο , μου έκανε εντύπωση ότι παίζουν τόσο γνωστοί ηθοποιοί μαζεμένοι (Donald Sutherland , William Fichtner , Marc Lavoine).

Αναμένουμε την συνέχεια.
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Re: Crossing Lines (2013 )

Τελειωσε με διπλο επεισοδιο ο πρωτος κυκλος της σειρας ,που ψιλοπατωσε στην αμερικη,οποτε δεν ειναι σιγουρο οτι θα εχει και δευτερο.Βεβαια αν δεν ανανεωθει θα ειναι απο τις λιγες σειρες που δεν αφηνουν ενα clifhanger ...αλλα 3-4 :flipout:.Τα λαθη που το εκαψαν στην αμερικη ειναι ....η ελειψη ρομαντζου ,οτι που πας ρε καραμητρο χωρις ουτε εναν μαυρο πρωταγωνιστη και η εντονη προφορα μερικων πρωταγωνιστων.Παντως θα μπορουσε να ηταν και καλυτερο.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Crossing Lines (2013 )

3ZG6b.jpg


Imdb | Wikipedia | Home Page | Facebook

Τώρα διαβάζω και μαθαίνω γι'αυτή την σειρά! Ενδιαφέρουσα ακούγεται!

Αρχίζει ο 2ος κύκλος της σειράς με 12 επεισόδια.
Θα παίξει σε διάφορα δίκτυα.

Περισσότερα:
http://www.spoilertv.com/2014/08/crossing-lines-season-2-premiere-dates.html

Εδώ θα δείτε διάφορα νέα βιντεάκια με συνεντεύξεις από τους πρωταγωνιστές!
https://www.youtube.com/user/TandemcomTC/videos

 
Last edited:

johnkont

Senior Member
20 February 2010
365
Re: Crossing Lines (2013 )

Απο τις πιο ωραίες αστυνομικές σειρές με αρκετές ανατροπές, ενδιαφέροντες χαρακτήρες και μια ιστορία με τον αρχηγό που ξετυλίγεται σιγά σιγά.
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Crossing Lines (2013 )

Είδα τον πρώτο κύκλο .
Σχεδόν όλη η σειρά ήταν οι Mahone ( William Fichtner) και Donald Sutherland .
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Re: Crossing Lines (2013 )

Επειδή υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που θέλει να δει τον δεύτερο κύκλο που τον παίζει το Amazon prime εδώ και ένα μήνα... με χαρά του λέω ότι υπάρχει στο γνωστό μέρος ολόκληρος σε 4Κ!!


Υ. Γ Babis σε sd είναι, ελπίζω να σε πρόλαβα και να μην αλλάξεις προβολέα. Υπάρχει και το πρώτο επεισόδιο σε 720p
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,667
Αθήνα
Απάντηση: Re: Crossing Lines (2013 )

Επειδή υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που θέλει να δει τον δεύτερο κύκλο που τον παίζει το Amazon prime εδώ και ένα μήνα... με χαρά του λέω ότι υπάρχει στο γνωστό μέρος ολόκληρος σε 4Κ!!


Υ. Γ Babis σε sd είναι, ελπίζω να σε πρόλαβα και να μην αλλάξεις προβολέα. Υπάρχει και το πρώτο επεισόδιο σε 720p


:a0210: Ξεκινάω... :smile:
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Crossing Lines (2013 )

Είδα τον πρώτο κύκλο .
Και κατεβάζω και αυτά που βγαίνουν από τον δεύτερο .
Ο "ευρωπαϊκός αέρας" και οι William Fichtner και Donald Sutherland το ενδιαφέρον στη σειρά .
 
20 June 2006
9,533
Θεσσαλονίκη
Πολυ κουραστικο το πρωτο διπλο επεισόδιο...
Υπερβολικά γρήγορος ρυθμος για crime series σε σημειο να νομιζω πως βλεπω 90 λεπτο κινηματογραφικό τρειλερ.
Αν ειναι ετσι και η συνεχεια δεν πρόκειται να χασω τον χρονο μου.
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Ειδα τα 3 πρωτα επεισοδια και προσωπικα ,μου αρεσαν περισσοτερο και απο τον πρωτο κυκλο . Πολυ καλυτερο αυτο το ευρωπαικο CSI, απο τα αμερικανικα .
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Εγώ είδα τις προσθήκες στο καστ στην τρίτη σεζόν , δεν πρόσεξα όμως ότι δεν συνεχίζει ο William Fichtnerq και περίμενα τα πράγματα ότι θα είναι ακόμα καλύτερα στην τρίτη σεζόν .
Αυτός είναι και ο λόγος που"'έπιασα" τη σειρά για να τελειώσω τη δεύτερη σεζόν .
Είδα σήμερα το 2x08 , γενικά πάει καλά η σειρά , με κάποια μέτρια και κάποια καλά επεισόδια .
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Τελείωσα τη δεύτερη σεζόν .
Θα έλεγα ότι λείπουν οι ξεχωριστές σκηνοθετικές παρεμβάσεις , που θα ανέβαζαν τη σειρά .
Έχουμε αρκετές ευκολίες , και κάποιες ανατροπές που θα μας άφηναν με ανοιχτό το στόμα , τις περνάνε πολύ απλά .
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,667
Αθήνα
Απ´ τις ελάχιστες σειρές που, ενώ στις δυο πρώτες σεζόν έβγαιναν κανονικά, ξαφνικά σταμάτησαν οι Ελληνικοί υπότιτλοι.
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Είδα το διπλό επεισόδιο της πρεμιέρας του τρίτου κύκλου .
Αρκετά νέα πρόσωπα στη σειρά με μεγαλύτερα ονόματα τους Elizabeth Mitchell και Goran Visnjic .
Περίμενα (πριν δω το επεισόδιο) να μου αρέσει από τους δυο η Mitchel και ήμουν σκεπτικός με την προσθήκη του Visnjic , που τον είχα δει στο Extant και δεν μου άρεσε .
Τελικά έγινε το αντίθετο , ο Visnjic μου άρεσε περισσότερο από την Mitchell .

Λείπει από τη σειρά ο Fichtner , ο σημαντικότερος λόγος που είδα τις δυο πρώτες σεζόν .

Κατά τα άλλα το διπλό επεισόδιο ήταν αρκετά καλό , κάποια πράγματα στη σειρά πιστεύω δεν παρουσιάζονται σωστά και είναι από τους σημαντικότερους λόγους που δεν ξεχωρίζει η σειρά .
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Είδα μέχρι το 9ο της σειράς στον τρίτο κύκλο.
Στο 8ο γέλασα με τη σκηνή στο τέλος ,ενώ το 9ο μου φάνηκε ότι ήταν το καλύτερο στη σεζόν , μέχρι τώρα .