The Fall [BBC Two]

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

dpapav

Senior Member
19 June 2006
583
Αθηνα

MV5BMTQ0MDU4NTY0MV5BMl5BanBnXkFtZTgwMjAyNzU0MjE@._V1_SY317_CR5,0,214,317_AL_.jpg

imdb | bbc




Η σειρα διαδραματιζεται στο Belfast oπου η detective Stella Gibson (Gillian Anderson) εχει κληθει να αξιολογησει
μια υποθεση που δεν μπορεσε να κλεισει μετα απο 28 μερες ερευνας. Μετα απο μια νεα δολοφονια η detective
αναλαμβανει επικεφαλης της υποθεσης με σκοπο να σταματησει τον serial killer που τρομοκρατει την πολη.

Η Gillian Anderson ειναι πολυ καλη στο ρόλο της αντισυμβατικης ,"τολμηρης" detective και γενικά ή σειρα
έχει πολυ καλη πλοκη καθως παραλληλα εμπλεκονται κι αλλες υποθεσεις.







 
Last edited by a moderator:

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Re: The Fall (2013)

Κάτι της λείπει της σειράς και δεν μπορώ να μπω στο κλίμα. Θα περιμένω να βγουν και τα άλλα δύο επεισόδια για να τα δω όλα μαζί.

Το BBC Two μετά την τεράστια επιτυχία έσπευσε να παραγγείλει τη δεύτερη σαιζόν. Τα γυρίσματα αρχίσουν στο Μπέλφαστ τον Ιανουάριο του '14
 

tolisspi

Supreme Member
3 May 2009
3,754
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Re: The Fall (2013)

Πολυ καλη σειρα....θα μπορουσα να την χαρακτηρισω ως ψυχολογικη-αστυνομικη-θριλερ σειρα...
Μπαινει αμεσως στο νοημα της ιστοριας και αναλυει γρηγορα τους χαρακτηρες...
Η πλοκη ειναι σταθερη, δεν υπαρχουν πολλα σκαμπανεβασματα...απλα στο πρωτο μισο του 5ου και τελευταιου επεισοδιου του 1ου κυκλου...καπως η ιστορια εξελισσεται γρηγορα, λες και θελαν να κλεισουν γρηγορα τον κυκλο....δημιουργωντας καποια κενα στην ιστορια αλλά και σκηνοθετικα-σεναριογραφικα λαθη.
Κατα αλλα ειναι μια καλη σειρα....5 επεισοδιων, μιας ωρας το καθε επεισοδιο και βλεπεται ευκολα.
Ενα ατου που εχει η σειρα ειναι οτι διχαζει τον τηλεθεατη το αν πρεπει να ειναι με τον δολοφονο ή οχι, κατι που συνεβη στην συζυγο που αγωνιουσε για τον δολοφονο (!!!!) (μαλλον πρεπει να ανησυχω!!!)

Η σειρα ανανεωθηκε για 2ο κυκλο...
 

yan73

Senior Member
25 September 2007
638
Re: The Fall (2013)

Φτανω στο τριτο επεισοδιο.

Παρα πολυ καλη, καλυτερη απ'οτι περιμενα!
 

dim1999

New member
24 June 2012
8
Re: The Fall (2013)

Λογική Criminal Minds, με serial killer, αλλά στο ... αγγλικό του!
Πιο γήινη, πιο αργή!
Και η Γκίλιαν καθηλωτική!
Όντως καλύτερη από ότι περίμενα, κι εγώ!
 

Jimmy

AVClub Enthusiast
25 August 2006
779
Re: The Fall (2013)

Ανελπιστα πολυ καλη, αναμενω την δευτερη σαιζον!!!
 

Jimmy

AVClub Enthusiast
25 August 2006
779
Re: The Fall (2013)

Μέχρι στιγμής τα τρια πρωτα επεισοδια με εχουν καθηλωσει, κοινως εχω παθει την πλακα μου!!!
 

dpapav

Senior Member
19 June 2006
583
Αθηνα
Απάντηση: The Fall (2013)

Το πέμπτο νομιζω ότι είναι το καλυτερο απο όσα έχω δει ως τωρα ,σε κρατάει σε εγρήγορση απο την αρχη ως το τέλος. Πάντως εκτος απο την Gillian Anderson παιζει πολυ καλα κι ο Jamie Dornan (Paul Spector).