Hemlock Grove

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

felixxx

Senior Member
20 June 2006
584

avclub1hemlockgrove.jpg


imdb


Αυτό το πήρατε χαμπάρι? Φαίνεται πολλά υποσχόμενο! Θα αρέσει πιστεύω σε οπαδούς σειρών σαν το american horror story.



Υπόθεση:
Η ιστορία ξεκινάει μετά το βίαιο φόνο ενός κοριτσιού. Τότε δύο βασικοί ύποπτοι στη δολοφονία της,
ο Πήτερ και ο Ρόμαν, αποφασίζουν να ψάξουν μόνοι τους για το δολοφόνο.


Η σειρά κάνει πρεμιέρα στις 19 Απριλίου, με την πρώτη σεζόν να αποτελείται από 13 επεισόδια.



 
Last edited by a moderator:
Την τελείωσα προχτές.

Αρκετά καλή.

Καλογυρισμένη, αρκετούτσικο μυστήριο, σπλατεριά, και το βασικότερο, μια διάχυτη "άρρωστη" ατμόσφαιρα που για μένα είναι απαράιτητη σε τέτοιες παραγωγές ώστε να μοιάζουν λίγο ρεαλιστικές και όχι κωμικές.

Στο τέλος γίνεται της κ@#@$ς... hehe.
 
Last edited:
Re: Απάντηση: Hemlock Grove

βγαζουν αραγε κερδη με αυτη τη μεθοδο; δεν ξερω αλλο καναλι που να το εχει κανει.

Μιλάμε για 23.6 εκατομμύρια subscribers, επί τουλάχιστον 8$ μηνιαίως έκαστος... καταλαβαίνεις λοιπόν ότι στη συγκεκριμένη περϊπτωση το χρήμα περισσεύει, πόσο μάλλον όταν λειτουργεί και ως κράχτης για προσέλκυση περισσότερων συνδρομητών.

(είναι ένα απλό παράδειγμα του πως μια εταιρία μπορεί να γιγαντωθεί χωρίς να κλέβει τον πελάτη της, απλά εκμεταλλευόμενη τον μεγάλο αριθμό πελατειακής της βάσης).
 

DimAsi

Supreme Member
25 July 2007
5,819
Αττικό βουνό
Απάντηση: Re: Απάντηση: Hemlock Grove

Ειδα το 1ο και έχει μια περίεργη ατμόσφαιρα .Μάλλον θα τα συγκεντρώσω όλα και μετά θα τα δω
 
17 June 2006
23,742
Αθήνα
Οποιος έχει xbox360 θα έχει προσέξει ότι υπάρχει εικονίδιο της Netflix γι αυτή την δουλειά. Βέβαια δεν έχω δοκιμάσει να κάνω συνδρομή, μπορεί να θέλει μόνο αμερικάνικες.

Περίεργο πάντως.....πως και δεν έχουν "διαρρεύσει" τα επεισόδια από το netflix;
 

waroo

AVClub Addicted Member
20 April 2012
1,696
Re: Απάντηση: Hemlock Grove

Οποιος έχει xbox360 θα έχει προσέξει ότι υπάρχει εικονίδιο της Netflix γι αυτή την δουλειά. Βέβαια δεν έχω δοκιμάσει να κάνω συνδρομή, μπορεί να θέλει μόνο αμερικάνικες.

άσχετο με τη σειρά αλλά έχει χρησιμοποιήσει κανείς αυτή την υπηρεσία του xbox (netflix)?
όχι τίποτα άλλο, ψάχνουμε εναλλακτικές για το "βίντεοκλαμπ"
 
Παιδιά δε νομίζω ότι είναι διαθέσιμο το Νetflix στην Ευρώπη. Μπορώ να σας πω με βεβαιότητα ότι όταν πήγα να μπω απ'τον λογαριασμό μου σε Ιταλία, Γερμανία και Ελλάδα, δε με έβαζε.


Τώρα αν γίνεται με κάποιο τρόπο να φτιάξεις ευρωπαϊκό λογαριασμό δεν το γνωρίζω, αλλά δεν έχω ακούσει ποτέ κατι τέτοιο. Και υποθέτω ότι θα υπάρχουν έλεγχοι αντίστοιχοι της Μήλο στις εγγραφές (απαίτηση αμερικανικής πιστωτικής), για να αντιμετωπίσουν τα "πειραγμένα IP" που θα μπορούσαν κάποιοι εκτός Αμερικής να δοκιμάσουν για να συνδεθούν.

Πάντως με 8$ το μήνα είναι δώρο... τι Νόβα και μπούρδες...
 
Last edited:

leo06

Supreme Member
14 October 2007
6,732
Πάτρα
Παιδιά δε νομίζω ότι είναι διαθέσιμο το Νetflix στην Ευρώπη. Μπορώ να σας πω με βεβαιότητα ότι όταν πήγα να μπω απ'τον λογαριασμό μου σε Ιταλία, Γερμανία και Ελλάδα, δε με έβαζε.


Τώρα αν γίνεται με κάποιο τρόπο να φτιάξεις ευρωπαϊκό λογαριασμό δεν το γνωρίζω, αλλά δεν έχω ακούσει ποτέ κατι τέτοιο. Και υποθέτω ότι θα υπάρχουν έλεγχοι αντίστοιχοι της Μήλο στις εγγραφές (απαίτηση αμερικανικής πιστωτικής), για να αντιμετωπίσουν τα "πειραγμένα IP" που θα μπορούσαν κάποιοι εκτός Αμερικής να δοκιμάσουν για να συνδεθούν.

Πάντως με 8$ το μήνα είναι δώρο... τι Νόβα και μπούρδες...

πρόσφατα διαθέσιμο και στην Αγγλία
 

tolisspi

Supreme Member
3 May 2009
3,754
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Re: Απάντηση: Hemlock Grove

Οποιος έχει xbox360 θα έχει προσέξει ότι υπάρχει εικονίδιο της Netflix γι αυτή την δουλειά. Βέβαια δεν έχω δοκιμάσει να κάνω συνδρομή, μπορεί να θέλει μόνο αμερικάνικες.

Περίεργο πάντως.....πως και δεν έχουν "διαρρεύσει" τα επεισόδια από το netflix;
Μα στο νετ τα επεισοδια υπαρχουν απο 1-13
 

Gal'en

Supreme Member
2 July 2012
8,729
Αθηνα
Απάντηση: Re: Hemlock Grove

H σειρά άρεσε και θα συνεχιστεί για μια σαιζόν ακόμα.

Ετσι πρεπει!:2thumb22sup:
Ειμαι στα μισα της σαιζον.
Στο τελος εχει κανενος ειδους closure?
No spoilers please...