Απαράδεκτη η Intersys σε εξυπηρέτηση. Προσοχή σε όσους αγοράζουν τα προϊόντα της...

Sotiris

Supreme Member
18 June 2006
4,069
Σε συνέχεια του θεματος γυρω απο την βλάβη του Pioneer lx82, με καλεσαν απο την intersys για να με ενημερώσουν οτι δεν ειμαι εντος της εγγυησης.
Το μηχανημα υποστηριζοταν απο 3ετη εγγυηση, αν και εφοσον (εδω ειναι το ολο το θεμα) ειχες στειλει το αποκομμα της εγγυησης ταχυδρομικα.
Παρόλο που είχα κάνει κανονικά όλες τις ενέργειες, με μόνη διαφορά ότι αντί για απόδειξη (την οποία είχα καταθέσει στην εφορία), τους κατέθεσα το δελτιο αποστολής, με κάλεσαν λοιπόν για να μου αναφέρουν ότι δεν εχουν λάβει κανένα απόκομμα απο το ταχυδρομείο.
Τους λέω λοιπόν ότι αυτό ειναι δικό τους θέμα, μπορεί να φταίει ή το ταχυδρομείο ή κάποια ανθρώπινη αμέλεια υπαλλήλου της Intersys και δεν το έχει αρχειοθετήσει.
Τους ρωτάω πως προστατεύετε τον πελάτη σας; Ας ειχατε μία φορμα στο internet (2013 εχουμε ημαρτον !!!) οπου θα καταχωρούσα τα στοιχεία μου και παει τελείωσε να μην μπλέκω με ταχυδρομεία να μην υπάρχει κάποια ανθρωπινο λαθος τελος παντων.
Η απάντηση ηταν αφοπλιστικη βέβαια. Μου λέει οτι εσείς οφείλατε να ελέγξετε αν εχουν φτάσει το απόκομμα, καλώντας μας στο τηλέφωνο !!!!!!!!!
Αντε τωρα να κάνεις διάλογο ακουγοντας τετοια πράγματα.
Εγω δηλαδη ως πελάτης που πλήρωσα 2000 ευρω για την αγορα ενος προιον, θα πρέπει να φτιάξω και το after sale της εταιρείας.


Τελος για μένα τα προιοντα της pioneer και ότι άλλο φέρνει η intersys.
Δεν φτάνει που μου χάλασε τοσο γρηγορα που υποτίθεται είναι και απο την primary σειρα της ο ενισχυτης, επεσα και στην αθλια εξυπηρετηση της intersys
 

vertical

Supreme Member
15 November 2011
3,347
Re: Απαραδεκτη η Intersys σε εξυπηρετηση. Προσοχη σε οσους αγοραζουν τα προιοντα της

Σωτήρη, δεν είσαι ο μόνος. Δεν ξέρω αν έχεις δει αυτό το θέμα. Πάλι άνθρωπος που έχει ταλαιπωρηθεί. Κι εγώ έχω ένα μικροπρόβλημα και πλέον έμαθα να ζω με αυτό γιατί δεν νομίζω να αξίζει η ταλαιπωρία με την εν λόγω εταιρία. Από εδώ κι εμπρός κι εγώ δεν πρόκειται να ασχοληθώ με προϊόντα της Pioneer κυρίως γιατί στην Intersys δεν ξέρουν την είναι το after sales support.

Θα σου πρότεινα να στείλεις ένα email στη Pioneer Europe όπως έκανε και το παιδί στο παραπάνω θέμα. Απαντούν πολύ γρήγορα και καλό είναι να τους ενημερώσεις μπας και βάλουν χέρι στην Intersys.
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,464
Θεσσαλονίκη
Re: Απαραδεκτη η Intersys σε εξυπηρετηση. Προσοχη σε οσους αγοραζουν τα προιοντα της

διάγνωση σου κάνανε? κόστος?
 

Sotiris

Supreme Member
18 June 2006
4,069
Απάντηση: Απαραδεκτη η Intersys σε εξυπηρετηση. Προσοχη σε οσους αγοραζουν τα προιοντ

Σε ευχαριστω για την συμπαρασταση φιλε μου. Μολις τωρα διαβασα το λινκ και πραγματικα ειναι τραγελαφικα τα οσα εγιναν.
Θα στειλω εμαιλ γιατι βασικα με εκαναν να νιωθω και μ@λ@κ@ς γιατι δεν πηρα τηλεφωνο να ρωτησω αν εχουν παραλαβει το αποκομμα. Εκει ειναι που τα πηρα εντελως.
Δεν νομιζω βεβαια να γινει κατι γιατι θεωρω οτι θα πεταξουν το μπαλακι στην Intersys λεγοντας οτι αυτο ηταν ενα προγραμμα της συγκεκριμενης εταιρειας.

@panoramious
Οχι δεν εγινε διαγνωση, απλα με καλεσαν να μου γνωστοποιησουν οτι δεν βρισκουν το αποκομμα και οτι δεν με καλυπτει η εγγυηση
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,764
ΑΘΗΝΑ
Re: Απαραδεκτη η Intersys σε εξυπηρετηση. Προσοχη σε οσους αγοραζουν τα προιοντα της

απο το ταχυδρομειο δεν εχεις την αποδειξη αποστολης προς intersys?
 

Λάκης

AVClub Fanatic
26 September 2007
13,855
Είμαι παντού
Απάντηση: Απαραδεκτη η Intersys σε εξυπηρετηση. Προσοχη σε οσους αγοραζουν τα προιοντ

ωραιο κολπο ν'αποφευγουμε τις εγγυησεις!
Τα ριχνουμε στο ταχυδρομειο και μην τον ειδατε τον Παναη!
 

Sotiris

Supreme Member
18 June 2006
4,069
Απάντηση: Re: Απαραδεκτη η Intersys σε εξυπηρετηση. Προσοχη σε οσους αγοραζουν τα προ

απο το ταχυδρομειο δεν εχεις την αποδειξη αποστολης προς intersys?

Οχι, γιατι ηταν με απλο ταχυδρομειο και οχι συστημενο.
Βλακεια μου μπορεις να πεις, αλλα μου ηταν πιο ευκολο απο το να στηνομαι στο ταχυδρομειο.
Το ιδιο μαλιστα μου ανεφερε και ο υπαλληλος της intersys και του απαντησα "εγραφε τιποτα σε συστημενο πανω η εγγυηση;"
Απλα ελεγε ταχυδρομηστε το. Του ειπα ας γραφατε να αποσταλει συστημενο, με courier ας το γραφατε ομως μην μου το παιζετε κινεζοι.
Στην τελικη μπορει το ταχυδρομειο μια χαρα να το εστειλε και καποιος εκει να εκανε λαθος. Διολου απιθανο.
Εν ετη 2010 (τοτε τον αγορασα) να καθεσαι να ασχολεισαι με ταχυδρομεια για τετοιου ειδους θεματα.
Στελνεις ενα email με τα στοιχεια σου και τελειωσε.
Οσο περναει η ωρα αυτο σκεφτομαι μαλλον. Τσαμπα διαφημιση για 3ετη εγγυηση εκαναν και αν τυχον κατσει η στραβη θα πουμε οτι δεν λαβαμε κανενα αποκομμα.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,764
ΑΘΗΝΑ
Re: Απάντηση: Re: Απαραδεκτη η Intersys σε εξυπηρετηση. Προσοχη σε οσους αγοραζουν τα

Οχι, γιατι ηταν με απλο ταχυδρομειο και οχι συστημενο.
Βλακεια μου μπορεις να πεις, αλλα μου ηταν πιο ευκολο απο το να στηνομαι στο ταχυδρομειο.
Το ιδιο μαλιστα μου ανεφερε και ο υπαλληλος της intersys και του απαντησα "εγραφε τιποτα σε συστημενο πανω η εγγυηση;"
Απλα ελεγε ταχυδρομηστε το. Του ειπα ας γραφατε να αποσταλει συστημενο, με courier ας το γραφατε ομως μην μου το παιζετε κινεζοι.
Στην τελικη μπορει το ταχυδρομειο μια χαρα να το εστειλε και καποιος εκει να εκανε λαθος. Διολου απιθανο.
Εν ετη 2010 (τοτε τον αγορασα) να καθεσαι να ασχολεισαι με ταχυδρομεια για τετοιου ειδους θεματα.
Στελνεις ενα email με τα στοιχεια σου και τελειωσε.
Οσο περναει η ωρα αυτο σκεφτομαι μαλλον. Τσαμπα διαφημιση για 3ετη εγγυηση εκαναν και αν τυχον κατσει η στραβη θα πουμε οτι δεν λαβαμε κανενα αποκομμα.

αρε Σωτηρη...!!Ελλαδα ζουμε γαμοτο..
Οποτε και αυτοι υποστηριζουν ότι δεν παρελαβαν.
Εάν ειχες το αποδεικτικο του ταχυδρομειου,θα τους πηγαινες…τραινο…!!
κριμα...
 

vertical

Supreme Member
15 November 2011
3,347
Re: Απαραδεκτη η Intersys σε εξυπηρετηση. Προσοχη σε οσους αγοραζουν τα προιοντα της

Απόδειξη αγοράς έχεις; Πολλές φορές, τα περι κάρτας εγγύησης είναι κουραφέξαλα να χαμε να λέμε. Θα σου πρότεινα να κάνεις και μια καταγγελία στο ΙΝΚΑ. Πες τους την περίπτωση, στείλε τους μια φωτό από απόδειξη ή δελτίο αποστολής (δεν ξέρω αν το δεύτερο αποτελεί 'εγγύηση' σε σχέση με την απόδειξη) και άστους να βάλουν ένα χεράκι αυτοί.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,764
ΑΘΗΝΑ
Re: Απαραδεκτη η Intersys σε εξυπηρετηση. Προσοχη σε οσους αγοραζουν τα προιοντα της

Απόδειξη αγοράς έχεις; Πολλές φορές, τα περι κάρτας εγγύησης είναι κουραφέξαλα να χαμε να λέμε. Θα σου πρότεινα να κάνεις και μια καταγγελία στο ΙΝΚΑ. Πες τους την περίπτωση, στείλε τους μια φωτό από απόδειξη ή δελτίο αποστολής (δεν ξέρω αν το δεύτερο αποτελεί 'εγγύηση' σε σχέση με την απόδειξη) και άστους να βάλουν ένα χεράκι αυτοί.

αυτη η 3ετια, πρεπει να ειναι και καλα η extra εγγυηση και να πρυποθετει την αποστολη του αποκομματος.
οποτε βαση νομου και αφου εχει περασει η προβλεπομενη 2ετια εγγυησης,
σφυρανε αδιαφορα και τα ριχνουν στο ταχυδρομειο.
με λιγα λογια,πανηγυρτζιδες...!
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,834
Clermont-Ferrand, France
Re: Απαραδεκτη η Intersys σε εξυπηρετηση. Προσοχη σε οσους αγοραζουν τα προιοντα της

Εάν προσέξεις την κάρτα εγγύησης, σε κανένα σημείο δεν αναφέρει ότι είσαι υποχρεωμένος να εξασφαλίσεις την παραλαβή της από την Intersys. Πήγαινε στο ΙΝΚΑ και μόλις ασχοληθούνε, να είσαι σίγουρος ότι θα σου τον φτιάξει η Intersys. Εάν δεν έχεις την κάρτα εγγύησης, μπορείς να την βρεις νομίζω στο ίντερνετ.
Από την στιγμή που δεν σε υποχρεώνει στην διασφάλιση της παραλαβής από αυτούς, δεν έχουν δικαίωμα άρνησης. Απλά πρέπει να ταλαιπωρηθείς λίγο ως συνήθως σε αυτή την κωλοχώρα.
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,566
Μεταμορφωση
Re: Απαραδεκτη η Intersys σε εξυπηρετηση. Προσοχη σε οσους αγοραζουν τα προιοντα της

Η "προβλεπόμενη" εγγυηση πάντως για την intersys ειναι 1 ετος και οχι δύο οπως θα έπρεπε ...
Πιάσε το αβγό και κούρευτο ...
 

flaski

AVClub Addicted Member
6 July 2012
1,727
Αθήνα
Είχα για κάποια φεγγάρια συνεργασία με intersys λόγω της εταιρίας που εργαζόμουν. Είναι ένας απέραντος καφένες δυστυχώς. Σαν συνολική λειτουργία μιλάω και σαν ευελιξία. Δείχνει μια εταιρία που δεν σέβεται τον πελάτη της. Και μου αρέσει που βρίσκει και άλλους νέους φουκαράδες (γνωστούς κατασκευαστες) και αναλαμβάνει την αντιπροσωπεία τους εν Ελλάδι.

Φίλε sotiris εύχομαι να ξεμπερδέψεις όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα. Αν εχεις την απόδειξη πήγαινε καλύτερα face to face για μια κουβέντα έχοντας την μαζί. Είναι καλύτερη η επιτόπου συνομιλία από αυτή του τηλεφώνου (δεν θα έπρεπε αλλά Ελλάδα ειμαστε). Επίσης ξεκινά να στέλνεις από τώρα emails σε Βέλγιο (που φάνηκε να βοηθάει στο άλλο νημα) αλλά και στο κεντρικό site. Στέλνε σε sales@, support@, service@ κλπ ακόμη και αν δεν αναφέρονται σαφώς στο site. Κάποια θα σου γυρνάνε πίσω. Όσα δεν γυρίσουν θα ξέρεις ότι πήγαν και μπορείς να επανέλθεις μετά από μερικές ημέρες αν δεις ότι το θέμα εδώ δεν προχωράει.
 

leo1964

AVClub Fanatic
12 May 2010
10,381
Νησί των Φαιάκων
Απάντηση: Απαραδεκτη η Intersys σε εξυπηρετηση. Προσοχη σε οσους αγοραζουν τα προιοντ

Πολλοί διαλακτικοί οι κύριοι:BDGBGDB55:
Η κουτοπονηροβλαχιά πάει σύννεφο!
Πάντως πριν καταθέσετε οποιαδήποτε απόδειξη στη εφορία,μία φωτοτυπία επικυρωμένη από τα ΚΕΠ,για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο.
Μ'αυτά που διαβάζω,δεν πρόκειται ποτέ ν'αγοράσω προιόντα της Pioneer
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,666
Re: Απαραδεκτη η Intersys σε εξυπηρετηση. Προσοχη σε οσους αγοραζουν τα προιοντα της

Τα γνωστα.

Γι αυτο εγω τα στελνω παντα με συστημενο.

(οχι βεβαια οτι αυτο μπορει να τους εμποδισει να κάνουν τις γνωστες καραγκιοζιες....)
 

Sotiris

Supreme Member
18 June 2006
4,069
Απάντηση: Απαραδεκτη η Intersys σε εξυπηρετηση. Προσοχη σε οσους αγοραζουν τα προιοντ

Κι αν τυχει και αγορασεις ποτε, τοτε βγαλε μεχρι πιστοποιητικο γεννησεως να εισαι σιγουρος.

@pontios
Εχω την καρτα εγγυησης, οποτε απευθυνομαι στο ΙΝΚΑ σαν 1η φαση και παραλληλα τρεχω το θεμα μεσω email στο εξωτερικο και οτι κατσει.
 

leo1964

AVClub Fanatic
12 May 2010
10,381
Νησί των Φαιάκων
Απάντηση: Απαραδεκτη η Intersys σε εξυπηρετηση. Προσοχη σε οσους αγοραζουν τα προιοντ

Πολύ βαβούρα για τα αυτονόητα όμως
Α ρε Ελληναράδες
 

Sotiris

Supreme Member
18 June 2006
4,069
Απάντηση: Απαραδεκτη η Intersys σε εξυπηρετηση. Προσοχη σε οσους αγοραζουν τα προιοντ

Μολις εστειλα και email στην pioneer europe στο Βελγιο.
Εν αναμονη...
 

nikos.s

Senior Member
22 October 2007
444
Απάντηση: Απαραδεκτη η Intersys σε εξυπηρετηση. Προσοχη σε οσους αγοραζουν τα προιοντ

Αν κανουν πολλοι παραπονα στη pioneer europe για το εδω service θα δεις πως αλλαζουν τα πραγματα.ετσι και εγω με ενος φιλου την camera.θελανε 85E να την ανοιξουν να δουν τι εχει συν το ανταλλακτικο.ασε του λεω θα παρει αλλη και βεβαια οχι αντιπροσωπιας intersys