Xtreamer TV

NiKa

AVClub Addicted Member
11 June 2008
2,487
http://xtreamertv.xtreamer.net/en/index.php

This device is a clear quantum leap in overcoming SDK issues that Realtek products suffered from. A year of close
development with Sigma Designs teams resulted in one of the most advanced devices ever introduced to the media players market. We even made a specially designed kids interface that should make it your best choice for media player in 2013.

Ή αλλιώς Xtreamer με SIGMA...... (μπορεί το ημερολόγιο των Μάγια να μην επαληθεύθηκε, ο Πάπας να μην ήταν μαύρος (και να γλιτώσαμε την καταστροφή του κόσμου και πάλι))...
αλλά Xtreamer με SIGMA??????.... δεν μπορεί κανένας μετεωρίτης σίγουρα έρχεται...
 

NiKa

AVClub Addicted Member
11 June 2008
2,487
XTreamerTV-360-small-01.jpg


remote360.png
 

NiKa

AVClub Addicted Member
11 June 2008
2,487
TECHNICAL SPECIFICATIONSSystem
SMP867X with 700MHz MIPS CPU by Sigma Designs
512MB DDR2 RAM
512MB NAND Flash
Customized Android (based on v2.2 Froyo)

A/V output
HDMI 1.3 output
Optical Audio output
Phone jack for A/V output
(Composite/Analog Audio)

Connection
Ethernet 10/100Mbps
USB 2.0 Host Port x 3
USB 2.0 Device Port
Wi-Fi Dongle (USB Type, Optional)
SATA connector for 2.5" HDD
Wi-Fi Display (Optional)

Video Playback
Format: .MKV, .mpg, .avi, .wmv, .divx, .vob, .tp, .ts,
.trp, .dat, .iso, .ifo, .m2t, .m2ts, .mov, .flv, etc. Codec: MPEG 1/2/4, AVI, XVID, WMV9 (MP@HL), H.264
([email protected]), VC-1 (AP@L3), etc. Subtitle: smi, sub/idx, srt, ssa, ass, etc.
Audio Playback Format: FLAC, MP3, WMA,
AAC, Ogg, Dolby Digital, WAV, etc.
Dolby Digital, Dolby TrueHD, DTS Digital,
DTS MA, (Down mixing and pass through)

Photo Playback
JPEG, BMP, PNG, GIF, etc.

Package Contents
XtreamerTV (HDD&WiFi 802.11n Antenna are not included)
5v 3A Power Adapter
Audio & Video Cables
Infra-Red Remote Control with 1 mercury cell battery
USB Slave cable
Quick start guide
 

NiKa

AVClub Addicted Member
11 June 2008
2,487
H Xtreamer παραδέχεται ότι είχε πρόβλημα με τα chip της Realtek και γύρισε σε Sigma... ;)

από την άλλη αναφέρει ότι εδώ και ένα χρόνο συνεργάζονται με τη Sigma για να βγάλουν το συγκεκριμένο μηχάνημα...

Το interface του φαίνεται πάρα πολύ καλό...
Μου άρεσε το μικρό τηλεχειριστήριο..

Αλλά Ethernet 10/100??? (όχι 1000ρι)
όχι USB 3.0
όχι HDMI 1.4

(νομίζω έχει το Sigma 8671)..

με 119,00 + μεταφορικά

Φυσικά όλα φαίνονται καλά... στη θεωρία...
Αναμένουμε την πράξη - λόγω και του "καλού" παρελθόντος της εταιρείας.... :ernaehrung004:
 

sstavross

Senior Member
1 November 2006
346
Πατρα
Nika +1 ολα αυτα που λες! Το interface ειναι πολυ καλο γιατι ειναι στηριγμενο σε android 2.2. Οντως ομορφο...
 

lord

AVClub Enthusiast
18 November 2010
1,219
ξανθη
Re: Απάντηση: Xtreamer TV

Αναμένουμε την πράξη - λόγω και του "καλού" παρελθόντος της εταιρείας....

να υποθεσω πως αστειευεσαι φιλε,δεν σου εκανε εντυπωση πως τοσο καιρο κανεις δεν αναφερθηκε στο συγκεκριμενο μηχανημα?οχι γιατι δεν ειναι καλο (ισως και να ειναι)αλλα γιατι ειναι για τ αναθεμα η εταιρεια φυσικα,εγω ειμαι καινουργιος σχετικα με αυτα και εχω καταλαβει πως ειναι η χειροτερη εταιρεια απο αποψη υποστηριξης προιοντων,εγω σιγουρα και φανταζομαι κι αλλοι ειτε με sidewinder ειτε με prodigy κλαιμε τα λεφτα μας,χιλιες φορες να εδινα 100 ευρα παραπανω και να πηγαινα σε κατι αλλο,2 χρονια τωραδεν μπορουν να ολοκληρωσουν ενα fw,ολοι εχουν και κατι.....ισως αν αλλαξουν ονομα σαν εταιρεια και απο xtreamer γινουν ΠΙΝΟΚΙΟ να τους εμπιστευτω λογο ειλικρινιας και τιμησω ξανα τα προιοντα τους

ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ
 

sstavross

Senior Member
1 November 2006
346
Πατρα
Re: Απάντηση: Xtreamer TV

Αναμένουμε την πράξη - λόγω και του "καλού" παρελθόντος της εταιρείας....

ισως αν αλλαξουν ονομα σαν εταιρεια και απο xtreamer γινουν ΠΙΝΟΚΙΟ να τους εμπιστευτω λογο ειλικρινιας και τιμησω ξανα τα προιοντα τους

:fahne90:
Πεθανα στο γελιο με την ατακα σου!!!
 

spyrakos

AVClub Enthusiast
16 January 2010
708
Μακριά από προϊόντα της Xtreamer...Την πάτησα μια φορά με το sidewinder 2, ποτέ ξανά...
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,486
Μεταμορφωση
Καμμία απολύτως εμπιστοσύνη στις υποσχέσεις της xtreamer.
Ας κυκλοφορήσει πρώτα, ας παιζει καλά , και μετά ολα τα υπολοιπα ...
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Τωρα που κανει νερα η Sigma πηρε την αποφαση η Xtreamer να παει εκει; Ηταν που ηταν για κλαματα τωρα παει για φουντο η εταιρια. :flipout:
 

lord

AVClub Enthusiast
18 November 2010
1,219
ξανθη
κυκλοφορει εδω κι αρκετο καιρο,και οι μονοι που το εχουν αγορασει ειναι οι beta testers .....μα ειναι το μοναδικο site στον κοσμο που εχει βαλει νυχτοφυλακα για να σβηνει τα σχολια που δεν ικανοποιουν αυτους!

ουτε δραχμη δεν τους δινω!
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Σε διπλανο site το ειδα αγγελια οποιος δεν εχει δουλεια να κανει μπορει να το αγορασει δωρο ενα κουτι λεξοτανιλ :bigcry:
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
130 ζηταει. Μαλλον τα 30 ειναι για το μηχανημα και τα 100 για ψυχικη οδυνη. :computer:

:flipout::flipout::flipout:
 
17 June 2006
23,745
Αθήνα
Μου ρθε email από την xtreamer. Για τα μέλη το δίνουν 99 ευρώ. *

Και δωρεάν να το έδιναν, πάλι αδιάφορο θα μου ήταν.






*shift + del για να μην περάσει ούτε καν από τον κάδο.
 

sstavross

Senior Member
1 November 2006
346
Πατρα
Re: Απάντηση: Xtreamer TV

130 ζηταει. Μαλλον τα 30 ειναι για το μηχανημα και τα 100 για ψυχικη οδυνη. :computer:

:flipout::flipout::flipout:


:flipout::flipout::flipout:

Πολυ γελασα με τις ατακες αυτου το νηματος σημερα!
Ε, ρε και να ηξεραν ελληνικα στην xtreamer! Θα σας εκαναν μηνυση!!
 

lord

AVClub Enthusiast
18 November 2010
1,219
ξανθη
Re: Απάντηση: Xtreamer TV

:flipout::flipout::flipout:

Πολυ γελασα με τις ατακες αυτου το νηματος σημερα!
Ε, ρε και να ηξεραν ελληνικα στην xtreamer! Θα σας εκαναν μηνυση!!

να το κανουμε προωθηση :fahne90:
 

NiKa

AVClub Addicted Member
11 June 2008
2,487
Ειπαμε "κορυφαια" υποστηριξη :)
( πολυ μου αρεσε ο νυχτοφυλακας που σβηνει ποστς στο site της xtreamer)
 

Maxsto

Established Member
7 December 2009
229
Re: Απάντηση: Xtreamer TV

Αναμένουμε την πράξη - λόγω και του "καλού" παρελθόντος της εταιρείας....

να υποθεσω πως αστειευεσαι φιλε,δεν σου εκανε εντυπωση πως τοσο καιρο κανεις δεν αναφερθηκε στο συγκεκριμενο μηχανημα?οχι γιατι δεν ειναι καλο (ισως και να ειναι)αλλα γιατι ειναι για τ αναθεμα η εταιρεια φυσικα,εγω ειμαι καινουργιος σχετικα με αυτα και εχω καταλαβει πως ειναι η χειροτερη εταιρεια απο αποψη υποστηριξης προιοντων,εγω σιγουρα και φανταζομαι κι αλλοι ειτε με sidewinder ειτε με prodigy κλαιμε τα λεφτα μας,χιλιες φορες να εδινα 100 ευρα παραπανω και να πηγαινα σε κατι αλλο,2 χρονια τωραδεν μπορουν να ολοκληρωσουν ενα fw,ολοι εχουν και κατι.....ισως αν αλλαξουν ονομα σαν εταιρεια και απο xtreamer γινουν ΠΙΝΟΚΙΟ να τους εμπιστευτω λογο ειλικρινιας και τιμησω ξανα τα προιοντα τους

ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ


Εγώ πάντως συμφωνώ απόλυτα!!!!
Μετά απο αγορά 2 προιόντων της στο παρελθόν , ορκιστηκα να μην την " ξαναπλησιάσω" την εταιρεία!!!
 

=silent=

AVClub Fanatic
2 August 2006
11,095
Homeless
Εγω ειχα παρει ενα sidewinder 2 το οποιο κρατησα ουτε βδομαδα. Κοντεψα να το πεταξω απο το μπαλκονι 1 μερα.