Panasonic TX-L55ET5E VS Philips 55PFL5507H VS Sony KDL-55HX750 VS Samsung UE55ES6100

ybouran

New member
24 November 2007
44
Καλησπερα. Ποια απο τις παραπανω προτεινετε για θεαση HD υλικου, αποσταση 3 μετρα, με κυριο κριτηριο την εικονα σε 2D και 3D;
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Κατά την άποψη μου...
1-Sony
2-Samsung/Panasonic
4-Philips

Κάνε όμως πρώτα σύγκριση σε ένα κατάστημα ενεργητικό και παθητικό 3D γιατί αρκετούς τους κουράζει το πρώτο , στην περίπτωση που σε κουράζει και εσένα πήγαινε για την Panasonic που έχει παθητικό.

Αν κάνεις λίγο υπομονή μπορείς να περιμένεις και την ET60...

http://www.skroutz.gr/s/2925262/Panasonic-TX-L50ET60E.html

Προς το παρόν τιμή υπάρχει μόνο για την 50άρα.
 

ee4649

Senior Member
3 January 2010
300
Όσον αφορά το ασύρματο streaming με τον υπολογιστή και το dlna στις τηλεοράσεις αυτές,ποια είναι η καλύτερη? η samsung έχω ακούσει ότι παίζει άψογα τα πάντα κ τα χειρίζεσαι όλα μέσω της tv λόγω ενός προγράμματος του allshare,οι άλλες?
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Όπως λέει και ο σοφός λαός "όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα και μικρό καλάθι" αν και η αλήθεια είναι ότι το allshare της Samsung σε σχέση με ανταγωνιστικά μοντέλα κάνει πιο καλή δουλειά (χωρίς βέβαια να είναι "άψογο" και άλλες υπερβολές).
 

ee4649

Senior Member
3 January 2010
300
Απάντηση: Re: Panasonic TX-L55ET5E VS Philips 55PFL5507H VS Sony KDL-55HX750 VS Samsu

Όπως λέει και ο σοφός λαός "όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα και μικρό καλάθι" αν και η αλήθεια είναι ότι το allshare της Samsung σε σχέση με ανταγωνιστικά μοντέλα κάνει πιο καλή δουλειά (χωρίς βέβαια να είναι "άψογο" και άλλες υπερβολές).
Επειδή το έχω δει με τα μάτια μου και αποδίδει σαν ένας κανονικός media player και θέλω οπωσδήποτε η tv που θα πάρω να κάνει ότι ακριβώς και ένα media player στον τομέα της αναπαραγωγής ταινιών ασύρματα,γιαυτό ρωτάω,από την samsung πιστεύω δεν θα έχω πρόβλημα,στις άλλες εταιρίες πως είναι το dlna τους? πχ της panasonic-sony είναι εξίσου καλό?