Αύξηση της τιμής του πακέτου μετά την προσθήκη της Premier League;

Status
Not open for further replies.

kartasdk

Established Member
2 October 2012
194
Μέχρι τώρα είχα μια αμφιβολία για το εάν θα αυξήσει την τιμή του ο ΟΤΕ αλλά πλέον το έχω στανταράκι ότι θα αυξήσει την τιμή του από το ερχόμενο φθινόπωρο.
 

katsabidakias

Senior Member
18 August 2011
506
Μέχρι τώρα είχα μια αμφιβολία για το εάν θα αυξήσει την τιμή του ο ΟΤΕ αλλά πλέον το έχω στανταράκι ότι θα αυξήσει την τιμή του από το ερχόμενο φθινόπωρο.

και έτσι να είναι,την πληρώνουμε μια μικρή αύξηση εμείς οι Συνδρομητές του OTEtv.Ante na paei 25-30 .Πάντως,70 δεν πρόκειται να πάει.Σίγουρα πράγματα.
 
Last edited by a moderator:

dnik

Senior Member
29 May 2012
320
Thessaloniki
Δεν μπορω να καταλάβω, πως βγάζετε τέτοια άπλα..;;;

Μην γράφετε τέτοια φίλοι μου.....απλα μην.....!!!!!
 
Last edited by a moderator:

tiniakos

AVClub Fanatic
7 August 2007
16,161
Τήνος / Ελλάς
Την επόμενη μέρα που θα αυξηθεί η συνδρομή εγώ και όχι μόνο θα κουνήσω μαντήλι.
Στην κατάσταση που μας φέρανε και τα 19,90 πολλά είναι χωρίς να φταίει ο Οτε για αυτό.
 
Last edited by a moderator:

john44ath

Established Member
28 August 2010
219
Ρε παιδια εισαστε με τα καλα σας??!! δεν ξερετε πως ο,τιδηποτε γραφεται εδω διαβαζεται απο τους εξω?! Καμια αυξηση συνδρομης δεν προκειται να γινει και κανενας συνδρομητης οτε tv δεν προκειται να δεχτει ευκολα κατι τετοιο, ειδικα σε περιοδους βαθιας υφεσης και κρισης!
 
Last edited by a moderator:

katsabidakias

Senior Member
18 August 2011
506
υποθετικό ήταν το μήνυμα μου,και πρέπει να ληφθεί υπόψιν ότι το έγραψα ως Απόδημος,συνηθισμένος στης αυξήσεις της Άλλης Εταιρείας Συνδρομητικής.Πιστεύω όμως η αναφορά μου να ήταν σε λογικό πλαίσιο.
Αν ένα υποθετικό,πάντα μήνυμα για αύξηση στην εταιρεία X προκαλεί τόσους,ποσο πρέπει να προκαλεί η Τιμή της Εταιρείας Y;Υποθετικά πάντα.
Και το μήνυμα ήταν προς απάντηση φίλου,ο οποιος έχει επαναλάβει τα ίδια και τα ίδια πολλές φορες.
Συγγνώμη αν ενόχλησα-τρόμαξα κάποιους:flowers:
 
Last edited by a moderator:

kostthem

Senior Member
22 December 2012
564
Κανέναν δεν ενόχλησες. Πολλές φορές ξεφεύγουμε από το πραγματικό θέμα. Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες!
 
Last edited by a moderator:

nkats_99

Senior Member
19 November 2011
338
ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Μέχρι τώρα είχα μια αμφιβολία για το εάν θα αυξήσει την τιμή του ο ΟΤΕ αλλά πλέον το έχω στανταράκι ότι θα αυξήσει την τιμή του από το ερχόμενο φθινόπωρο.

Από που προέρχονται οι πληροφορίες σου; Ξέρεις κάτι ή απλά δεν είχες τι να κάνεις και είπες να ανοίξεις έναν νέο τοπικ να φαίνεται και 1ο το όναμά σου?
 
Last edited by a moderator:

Eki_13

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,208
Από που προέρχονται οι πληροφορίες σου; Ξέρεις κάτι ή απλά δεν είχες τι να κάνεις και είπες να ανοίξεις έναν νέο τοπικ να φαίνεται και 1ο το όναμά σου?

Ευσεβείς πόθοι προφανώς. Εδω το αναφέρει και στην ανακοίνωση για την premier τον 19.90.
Α ρε ΟΤΕ τι τους εχεις κάνει.. Πανικος..
 

dream21

Senior Member
17 December 2007
348
Απο τι ακουγεται δεν υφίσταται αύξηση συνδρομής μέσα στο 2013.
Μέχρι τον Αύγουστο θα έχει αυξηθεί η συνδρομητική βάση κατα 45.000 νέων τουλάχιστον συνδρομητών και θα καλύψει τα 8.5εκ ετησίως που έχει δώσει ο ΟΤΕ για τη premier league.
 

tiniakos

AVClub Fanatic
7 August 2007
16,161
Τήνος / Ελλάς
Πες τα ρε dream να χαλαρώσουν κάποιοι.
Τα έχουμε ξαναπεί για φτηνή δορυφορική tv ΟΤΕ, για ακριβή nova.
Δικά του ειναι τα λεφτά του καθενός και επιλέγει.
 

vforvendetta85

Supreme Member
29 December 2012
3,190
Απο τι ακουγεται δεν υφίσταται αύξηση συνδρομής μέσα στο 2013.
Μέχρι τον Αύγουστο θα έχει αυξηθεί η συνδρομητική βάση κατα 45.000 νέων τουλάχιστον συνδρομητών και θα καλύψει τα 8.5εκ ετησίως που έχει δώσει ο ΟΤΕ για τη premier league.
Δε βρίσκω λογική σε αυτή τη συλλογιστική πορεία.Γενικά διαβάζω πως επειδή πήρε την premier league,θα αυξηθεί η τιμή.Δηλαδή αυτός που δεν ενδιαφέρεται για τα αθλητικά,αλλά τα φορτώνεται αναγκαστικά γιατί θέλει τα otecinema,είναι ο μαλάκας της υπόθεσης;Τι εντυπώσεις θα δημιουργηθούν,αν αυξήσει την τιμή μόνο και μόνο λόγω premier league;Αρνητικές και ανθρώπους σαν εμένα θα με αναγκάσουν να φύγω και να καταφύγω κατά al jazeera.Ας χωρίσει στην τελική τα πακέτα καλύτερα,στη τελική,για να ξέρουμε κι εμείς τι θα πληρώνουμε και για ποιο προιόν.
Εκτός και αν υπάρξει προσθήκη νέων καναλιών ή υπηρεσιών,οπότε μια ενδεχόμενη αύξηση να δικαιολογείται.
ΥΓ1:Αν ο Οτε δεν πιάσει τον στόχο των 45000 νέων συνδρομητών,τι θα γίνει;
ΥΓ2:Κάποια στιγμή ο Οτε θα φτάσει σε ένα σταυροδρόμι.Διατηρώ χαμηλή την τιμή με στασιμότητα στο τηλεοπτικό περιεχόμενο ή επενδύω και ανεβάζω τις τιμές;
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Όπως έχω ξαναπεί το business plan του ΟΤΕ είναι πολλοί συνδρομητές και φτηνή συνδρομή.

Όχι σαν κάποιους άλλους που χρεώνουν ως και τα HD λες και είναι καμιά πολυτέλεια.

Το μόνο που βλέπω να χρεώνει έξτρα ο ΟΤΕ είναι το Ελληνικό πρωτάθλημα όταν το πάρει κάποτε.
 

tiniakos

AVClub Fanatic
7 August 2007
16,161
Τήνος / Ελλάς
Αυτή τη στιγμή ο ΟΤΕ πλησιάζει τις 140000 συνδρομές.
Υπολογίζω ότι μέχρι τέλος του έτους θα ξεπεράσει τις 200000 εκτός και αν γίνουν απίστευτα πράγματα οπότε το τελευταίο που θα μας νοιάζει θα ειναι η δορυφορική.
Αν τώρα σκάσει και καμία βόμβα με τρελές υπηρεσίες και κανάλια μην εκπλαγείτε ακόμη και για διπλασιασμό συνδρομητών.
 

john44ath

Established Member
28 August 2010
219
+10000000000

Παιδια, σκεφτείτε το, να το σβήσουμε όλο......!!!!

Πρεπει αυτο το thread να ΣΒΗΣΤΕΙ......δεν εξυπηρετει τιποτα και κανεναν, απορω πως ειναι δυνατον να υπαρχουν τοσο πολυ ανεγκεφαλοι ανθρωποι!!
Καλω τον διαχειριστη να το σβησει τωρα!
 

Ynwa Ares

New member
24 October 2012
40
EUROPE UNION
παιδιά sorry κιόλας αλλά από τότε που ανακοινώθηκε ότι ο ΟΤΕ πήρε την Αγγλία έχει ξεκινήσει μια φιμολογια έντονη μπορώ να πω χωρίς λόγο.. ακόμα και φίλοι μου που δεν ασχολούνται με τα δορυφορικά και με πακέτα το έχουν σίγουρο ότι θα ανέβει η τιμή.. και ρωτάω θεωρείτε ότι ο ΟΤΕ είναι τόσο χαζός για να το κάνει καταρχήν θα ανακόψει την δυναμική που απεκτησε..θεωρώ ότι στην Ελλάδα του σήμερα που υπάρχουν ΜΙΣΘΟΙ 500ευρώ δύσκολα κάποιος θα δώσει έστω και 10ευρώ παραπάνω..ίσα ίσα που με την δυναμική που απεκτησε η πλατφόρμα πλέον μπορεί να βρει και από άλλου έσοδα.όπως διαφημίσεις κτλ
 
Status
Not open for further replies.