Sony 46HX850 ή Samsung 46ES8000?

SWORDFISH

New member
15 February 2013
86
Παιδια ενδιαφερομαι να την αγορασω. Το μονο που με κραταει ειναι η αλλη τηλεοραση που εχω στο μυαλο μου samsung es8000. Για 46 inch ενδιαφερομε. Aυτο που αποκλιστικα με νοιαζει και μονο ειναι η ποιοτητα εικονας. Πες τε μου εαν η ποιοτητα εικονας της συγκεκριμενης tv κοντραρει es8000 ή εαν ειναι και καλυτερη.

Παιδια η ποιτητα εικονας της συγκεκριμενης tv στην κατηγορια ld παντα, και μονο για ποιοτητα εικονας μιλαω, συγκρινετε με αυτην της sony hx850 ? Mια αντικιμενικη απαντηση please ? ?
 
Last edited by a moderator:

Βασίλης Α.

Supreme Member
10 September 2007
3,495
Βέλγιο
Και να ενδιαφερεσαι να την αγορασεις, τωρα πλεον μονο ως εκθεσιακη υπαρχει, οποτε κοιταξε για κατι αλλο. Σε 2 μηνες ερχονται τα νεα μοντελα απο καθε εταιρια.
 

SWORDFISH

New member
15 February 2013
86
Re: Sony HX850 3D LED-LCD : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Συγνωμη αλλα εγω αλλο ρωτησα. Μπορω να βρω την συγκεκριμενη tv. Αν μπορει να μου δωσει καποιος απαντηση στο ερωτημα μου θα το εκτιμουσα. Thanks
 

czoun

Supreme Member
29 November 2007
7,734
Αθήνα
Τα ερωτήματα του Swordfish αφορούν σύγκριση μεταξύ Sony 46HX850 και Samsung 46ES8000 (μεταφέρθηκαν από τα νήματα των μοντέλων).

Η παραπάνω απάντηση του Βασίλη αφορά την 46ΗΧ850.
 
Last edited:

nikos1071

New member
16 May 2010
39
όπως έχουν πει πολλά παιδιά εδώ. η sony είναι καλύτερη στο 2D. H Samsung είναι καλύτερη στο 3D και έχει καλύτερο media player
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Sony HX850 3D LED-LCD : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Συγνωμη αλλα εγω αλλο ρωτησα. Μπορω να βρω την συγκεκριμενη tv. Αν μπορει να μου δωσει καποιος απαντηση στο ερωτημα μου θα το εκτιμουσα. Thanks

Τόσο η 850 όσο και η ES8000 είναι τηλεοράσεις που μπορείς να βρεις πολύ εύκολα για να δεις σε καταστήματα και να κρίνεις από μόνος σου.

Για εμένα ελάχιστα υπερτερεί σε εικόνα 2D η 850 , σε σχεδιασμό/μενού/ρυθμίσεις/media player υπερτερεί η Samsung.

Τo 3D και των δύο είναι ενεργητικό , μια φορά δοκίμασα να δω σε ES8000 και είχα βγει off στα 3 λεπτά με ενόχληση στα μάτια. Εσύ μπορεί να είσαι πιο ανθεκτικός.
 
Last edited:

SWORDFISH

New member
15 February 2013
86
Παιδια σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας και την προσοχη σας στο ερωτημα μου.