Crystal Audio MIC-300

Nerompistolo

New member
29 January 2013
7
Καλησπερα σε ολους.

Ενδιαφερομαι να αγορασω αυτα τα ακουστικα, αλλα δεν γνωριζω κατα ποσο αξιζουν σε λογο τιμης/αποδοσης και θα ηθελα τις συμβουλες σας.Εψαξα για review στο ιντερνετ αλλα δεν βρηκα κανενα σοβαρο.
Η χρηση τους προοριζεται για χρηση σε υπολογιστη για προβολη ταινιων.
Μου τα προτεινετε?
Μηπως υπαρχει καποια καλυτερη επιλογη στα ιδια χρηματα?(περιπου 30 ευρο)
Μηπως υπαρχει ιδια επιλογη σε κατι φτηνοτερο?
Ευχαριστω προκαταβολικα
 

DomieMic65

Supreme Member
10 July 2006
9,689
Αθήνα
φιλε μου πρωτη φορά την ακουω αυτη τη μαρκα σε ακουστικά... καλύτερα πάρε κάτι απο μια πιο καταξιωμένη εταιρια ακομα και σε αυτά τα χρήματα (AKG, Sennheiser... ) καλύτερα βεβαια να δωσεις άλλα τόσα για να πάρεις κάτι σιγουρα πιο καλό ...
Στα χρηματα αυτά που λες πολύ καλα ειναι κάποια μοντέλα της Superlux αλλα δυστυχως δεν υπάρχουν στην Ελλάδα θα πρέπει να τα πάρεις απο Τομαν οποτε θα εχεις ενα 20αρικο μτφ εκτός αν βρεις και ακομε κάποιον που να θέλει κάτι απο εκει και μοιραστείτε τα εξοδα αποστολής
 

DomieMic65

Supreme Member
10 July 2006
9,689
Αθήνα
α ειναι της γνωστής crystal;
προφανώς ειναι outsourced
βλέπω πως τα πουλάνε και σε μεγάλα καταστήματα ηλ. συσκευων.. ισως να μπορεις να τα ακουσεις κάπου...

Γιάννη (mstr) αν εχουν και ηχο τυπου beats μαλλον ειναι λόγος να ΜΗΝ τα πάρει κανεις χε χε...
 

Sonus Naturalis

Μέλος Σωματείου
12 July 2009
9,099
Αθήνα, Ηλιούπολη
Στην κατηγορία τιμής που ψάχνεις υπάρχουν αυτά:
Για τα οποία έχουμε κουβεντιάσει κι' έχουν τύχει καλής υποδοχής εδώ.

Εφ' όσον πρόκειται για ακρόαση ταινιών, γι' αυτή τη δουλειά είναι ότι πρέπει. Αν τα θες για εξω, δεν κάνουν -λόγω μεγέθους.

Άκουσε όμως και τα Crystal Audio MIC-300, εφ' όσον τα βρεις κάπου για ακρόαση. Και πες και σε μας τις εντυπώσεις σου.
Θέλουμε κι' εμείς να ξέρουμε... -bye-
 

Nerompistolo

New member
29 January 2013
7
Κατ αρχην ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
Μιας ομως και δεν εχω εκπαιδευσει το αυτι μου και να τα ευρισκα να τα ακουσω, τα συμπερασματα μου μαλλον θα ηταν αχρηστα σε εσας :/
Ψαχνοντας στο skroutz ειδα και εγω οτι εμφανησιακα ειναι ιδια με τα beats audio, και αφου προτεινετε να μεινω μακρια, μαλλον αυτο θα κανω.
Πολυ κατατοπιστικο review για τα AGK K77 με τα θετικα και τα αρνητικα του και μπηκε στην λιστα με τις επιλογες μου.Αυτο που κυριως δεν μου αρεσε ηταν η μηδενικη απομονωση...
Επισης διαβασα

Υ.Γ. Τα ακουστικά βρίσκονται ακόμα σε διαδικασία στρωσίματος. Πιθανώτατα θα βελτιωθούν σε επί μέρους σημεία. Ο γενικότερος χαρακτήρας τους όμως θα παραμείνει...


για το οποίο στρωσιμο δεν εχω ιδεα.

Τον κυριο Τομαν δεν τον ξερω, αλλα αν ειναι να παρω αρκετα καλυτερα ακουστικα με μια μικρη σχετικα διαφορα(10-15 ευρο, δεν εχω καποιον φιλο να ψωνισουμε παρεα) μαλλον θα το κανω, αν παλι η ηχητικη διαφορα ειναι μικρη και η χρηματικη μεγαλη τοτε θα προτιμισω τα φτηνα.
Τελος αν γνωριζεται καποιο μεταχειρησμενο ακουστικο σε καλη τιμη, παρακαλω προτεινετε μου το.

Ευχαριστω
 

Sonus Naturalis

Μέλος Σωματείου
12 July 2009
9,099
Αθήνα, Ηλιούπολη
...................
Πολυ κατατοπιστικο review για τα AGK K77 με τα θετικα και τα αρνητικα του και μπηκε στην λιστα με τις επιλογες μου.Αυτο που κυριως δεν μου αρεσε ηταν η μηδενικη απομονωση...
Δεν έχω γράψει για μηδενική απομόνωση, αλλά για μικρή σχετικά απομόνωση. Δεν είναι κάτι που στην περίπτωση σου θα ενοχλήσει. Ίσα-ίσα...

για το οποίο στρωσιμο δεν εχω ιδεα.
Στρώσιμο εννοούμε μία διαδικασία, όπου όλα τα εξαρτήματα -και όταν μιλάμε για ακουστικά οι μεμβράνες τους- φτάνουν στη μέγιστη απόδοση τους. Αυτό γίνεται με το παίξιμο κι' αφού συμπληρωθεί κάποιος χρόνος σε λειτουργία. Δεν είναι θέμα για να σ' απασχολεί...

Τον κυριο Τομαν δεν τον ξερω, ......
Πρόκειται για το γνωστό ευρωπαϊκό ιντερνετικό κατάστημα...
 

Chris1967

Supreme Member
11 September 2010
4,222
Αν ακούγονται "σαν" τα beats και κάνουν 30 ευρώ, και σου αρέσει το πολύ μπάσο... αγόρασε τα... εγώ θα έλεγα ότι είναι κελεπούρια στα λεφτά αυτά, αν όντως μοιάζουν ηχητικά με τα Dr.Dre...
 

mstr

Supreme Member
23 July 2009
4,353
Πολλα παντως ακουστικα ακολουθουν το σχεδιασμο των beats by Dre. Διαβαζα και στο headfi για τη διαμαχη μεταξυ των beats και της yamaha,για το design.

Εχω μια εντυπωση οτι αυτα της crystal audio δε θα ειναι μαλλον τοσο μπασατα,πιθανως να εχουν εναν καλουτσικο γενικα ηχο χωρις να ειναι και κατι το ιδιαιτερο ομως.Ποιος ξερει... :nounder:
 

Sonus Naturalis

Μέλος Σωματείου
12 July 2009
9,099
Αθήνα, Ηλιούπολη
............................
Εχω μια εντυπωση οτι αυτα της crystal audio δε θα ειναι μαλλον τοσο μπασατα,πιθανως να εχουν εναν καλουτσικο γενικα ηχο χωρις να ειναι και κατι το ιδιαιτερο ομως.Ποιος ξερει... :nounder:
Άντε, ας τα πάρει κάποιος τέλος πάντων νά μάθουμε! :smile:
 

stefn

New member
18 June 2011
23
τα πηρα χθες για το κινητο μου αλλα συστυχως δεν κανουν(μαλλον τα νοκια παιρνουν μονο δικα τους hands free)και ετσι τα παρατησα . σε υπολογιστη που τα δοκιμασα μου εδωσαν μια εντυπωση flat μονιτορε και χωρις πολυ μπασο.Ισως πρεπει να παιξουν μερικες ωρες για να στρωσουν παντως σε σχεση με τα m audio i3 10 που εχω ηταν κατωτερα αλλα λογικο μιας και τα m audio ειχαν κοντα στα 100 ευρω.στα συν τους η ποιοτητα κατασκευης και το καλωδιο(ταινια στυλ) που φαινεται πολυ ανθεκτικο.δυστυχως για μενα νομιζα οτιηταν ακουστικα και οχι hands free και την πατησα
 

stefn

New member
18 June 2011
23
δυστυχως δεν εχω εδω φωτογραφικη και το κινητο δεν...θα προσπαθησω να ανεβασω μερικες μια απ αυτες τις μερες
 

stefn

New member
18 June 2011
23
δεν ειναι πολυ καλες ειναι απο κινητο

0084p.jpg


0081y.jpg


0070vhr.jpg


0070vhr.jpg


0081y.jpg


0084p.jpg
 
Last edited by a moderator:

stefn

New member
18 June 2011
23
ωπ ναι !!αυτα που πηρα ειναι τα mic 30 οχι τα 300 για ενα μηδενικο θα τα χαλασουμε?
 

basilis5

New member
4 October 2010
28
τελικα τα εχω παρει. μακρυα παιδες. ηχος τιμιος για τα λεφτα τους αλλα πολυ κακη ποιοτητα κατασκευης, και οταν τα φοραω ειναι σαν να φοραω κρανος. ειναι πολυ κακος ο σχεδιασμος του, δεν καθονται στο κεφαλι και τα ακουστικα δεν στρεφονται αρκετα για να καθισουν στα αφτια καλα, η στεκα τα κραταει σε κακη γωνια επαφης με τα αφτια.
fail