TotalMedia Theatre 6

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,643
tip: Το upgrade απο την v. 5 έχει μόνο 10 $ (τα δωσα - με την ελπιδα οτι θα παίζει και το 5 - γιατι αλλιως μαυρα κουναβια που μας φάγανε :p)

Α! Και οποιος κατεβασε την trial, ας την ξανακατεβάσει, εχει βγει νέα εκδοση ηδη με fixes.
 

Portioli

Supreme Member
3 June 2007
3,918
Dystopia
tip: Το upgrade απο την v. 5 έχει μόνο 10 $ (τα δωσα - με την ελπιδα οτι θα παίζει και το 5 - γιατι αλλιως μαυρα κουναβια που μας φάγανε :p)

Α! Και οποιος κατεβασε την trial, ας την ξανακατεβάσει, εχει βγει νέα εκδοση ηδη με fixes.

Επειδή δεν τον έχω χρησιμοποιήσει ποτέ,
με αλλαγές από 3D σε 2D και το ανάποδο πως πάει;
 

vas_papavas

Supreme Member
21 December 2010
8,849
Αφορά και το 5 η ερώτηση. Υποστηρίζει μετακίνηση κάδρου και υποτίτλων? και αν ναι πως ? Κυρίως κάδρου με ενδιαφέρει
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,756
Αθήνα
´Οντως, υλικό 4Κ το παίζει μια χαρά... Δεν γνωρίζω άλλο player αυτή τη στιγμή να το κάνει.
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,756
Αθήνα
Απάντηση: Re: TotalMedia Theatre 6

Τι δοκιμασες;

Ναι. Δεν έχω υλικό αλλά ένα κλιπάκι που δοκίμαςα παίζει μια χαρά.
Αρχείο MPEG-4, 100 Mbps, 3840Χ2160 16:9 στα 29,970 fps, AVC (NTSC). Ο ήχος μου λέει στο mediainfo 448 Kbps, 48 KHz 2 chanels AAC (LC).
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,756
Αθήνα
Μάλλον βιάστηκα να μιλήσω..
Το πρώτο αρχείο το έπαιξε νερό, ο ήχος μόνο κάποιες φορές έπαιζε κάποιες όχι αλλά νόμιζα οτι φταίει το σύστημά μου (ακομα δεν είμαι σίγουρος).
Το δεύτερο αρχείο δεν το παίζει, πηδάει την αρχή παίζει κάποιο σημείο και μετά κολλάει. Ήχος μηδέν, μούγκα.
Το περίεργο είναι οτι ο MPC-HC το παίζει. Με μικρά κομπιάσματα αλλά το παίζει. Ήχο βέβαια ούτε ο MPC-HC παίζει. Μάλλον έχουμε δρόμο ακόμα.
 

Attachments

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    212.9 KB · Views: 145
  • capture 1.jpg
    capture 1.jpg
    241.4 KB · Views: 144

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,756
Αθήνα
"02. Supports 4K video playback"

Παπαριές Μαρίτσα μου... Αν αυτό λέγεται Support εγώ είμαι ο Βαν Μπάστεν. :frown:

Η πλάκα είναι οτι όλα τα 4Κ αρχεία τα παίζει νερό το MacBook Pro που έχω. Δεν ξέρω αν είναι θέμα μηχανήματος ή player επειδή τα αρχεία είναι mp4, θα εγκαταστήσω στο HTPC το QuickTime να δω τι παίζει.
 

komninos i

AVClub Enthusiast
14 July 2006
935
Καλησπερα.Οταν το αρχειο (mkv) εχει ενσωματωμενους υποτιτλους δεν μου διαβαζει τον εξωτερικο (ελληνικα).Το εχει αντιμετωπισει κανεις?Εαν δεν εχει κανενα ενσωματωμενο ολα καλα!
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,756
Αθήνα
Απάντηση: Re: TotalMedia Theatre 6

Re. 4K: Προφανως ειναι νωρις Μπαμπη....

Ναί, προφανώς. Μην βγαίνεις όμως και ανακοινώνεις κάτι που δεν ισχύει, είναι κοροϊδία.