Πρόβλημα μετάδοσης τηλεοπτικού σήματος ΑΝΤ1

paksat

AVClub Enthusiast
20 September 2011
1,223
Σάμος
Re: Μαύρη εικόνα του ANT1 από Πάρνηθα

Ξέρει κάτι κανείς σχετικά με την μαυρίλα???Aπό NOVA εκπέμπει κανονικά.

Αποτέλεσμα βραχυκυκλώματος είναι οι διακοπές στο σήμα του Ant1 οι οποίες συνεχίζονται ακόμα και συγκριμένα στον τέταρτο όροφο στο Μαρούσι όπως αναφέραμε και νωρίτερα. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να προκαλέσει μία γενικότερη βλάβη στα ηλεκτρικά και ηλεκτρονικά μηχανήματα του καναλιού με συνέπεια να μην μπορεί να λειτουργήσει ούτε η εφεδρική γεννήτρια και να μπλοκάρει και ο κεντρικός server. Αυτή την ώρα γίνονται προσπάθειες αποκατάστασης της ζημιάς.

(enimerosi24.gr)
 

tolias

Supreme Member
5 March 2011
3,745
Re: Μαύρη εικόνα του ANT1 από Πάρνηθα

Είχε πρόβλημα και στα ψηφιακά (του Υμηττού) αλλά λύθηκε το πρόβλημα και επανήλθε η εικόνα.
 

aris82

Established Member
12 June 2010
110
Re: Μαύρη εικόνα του ANT1 από Πάρνηθα

Μακάρι να χάλασαν τα μηχανήματα μήπως και αγοράσουν σύγχρονα. Καιρός ήταν...
 

tolias

Supreme Member
5 March 2011
3,745
Re: Μαύρη εικόνα του ANT1 από Πάρνηθα

Το κακό είναι ότι πήγε πίσω όλο το πρόγραμμα. Είχα προγραμματίσει να γράψω Ράδιο Αρβύλα και Όλα μαζί, αλλά έχει περάσει ένα τέταρτο και έχει ακόμα Σουλειμάν. Δεν έχω ιδέα πότε θα ξεκινήσουν, και πρέπει να είμαι από πάνω να τα γράψω πια χειροκίνητα. Και όλα αυτά για ένα σκουπίδι σαν τον Σουλειμάν. Μου φαίνεται μας αξίζει ότι παθαίνουμε σαν λαός.
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Re: Μαύρη εικόνα του ANT1 από Πάρνηθα

Το Όλα δεν είναι σκουπίδι ???:flipout::flipout:

Τι καλά που δεν βλέπω Ελληνική τηλεόραση....
 

little

Senior Member
30 October 2010
459
Απάντηση: Μαύρη εικόνα του ANT1 από Πάρνηθα

Σύμφωνα με τον λογαριασμό του σταθμού στο Facebook:

Ένα πρωτοφανές τεχνικό πρόβλημα που αφορά στην τροφοδοσία του ηλεκτρικού ρεύματος είχε σαν αποτέλεσμα τη διακοπή μετάδοσης του τηλεοπτικού μας σήματος. Ο ΑΝΤ1 ζητάει συγγνώμη από το τηλεοπτικό κοινό. Σύσσωμο το τεχνικό τμήμα του σταθμού εργάζεται για την ταχύτερη αποκατάσταση της τεχνικής βλάβης.

https://www.facebook.com/pages/ΑΝΤ1/56484855901?ref=stream

Συμπλήρωμα:
Σε Nova παίζουν χωρίς λογότυπο και διαφημίσεις :)
 
Last edited:

tolias

Supreme Member
5 March 2011
3,745
Re: Μαύρη εικόνα του ANT1 από Πάρνηθα

Το Όλα είναι χαβαλέ σκουπίδι. Από τα σκουπίδια που γελάς και δεν ασχολείσαι παραπάνω, και ιδίως δεν υποκύπτεις στην πολιτική προπαγάνδα που κάνει. Δεν υπάρχουν πολλά πια για να γελάσεις στην τηλεόραση. Ο Σουλειμάν είναι και αντεθνικό σκουπίδι, γιατί περιγράφει μία εποχή που ήμασταν υπό τουρκικό ζυγό. Την εποχή που αναφέρεται το σίριαλ οι συμπατριώτες του Σουλειμάν έσφαζαν τους Έλληνες. Για να μην αναφέρω την ειδική συμφωνία με την Τουρκία ότι απαγορεύεται η μεταγλώττιση στα σήριαλ της για να ακούγεται η τουρκική γλώσσα. Ας μην το συνεχίσουμε γιατί οι διαχειριστές έχουν μία ευαισθησία στο off topic. Το μόνο που θα συμπληρώσω είναι ότι εδώ είναι κομμάτι του forum που ασχολείται με την τηλεόραση. Δεν αναγκάζεται κάποιος που δεν παρακολουθεί τηλεόραση να γράψει εδώ και να ρωτήσει κάτι για ένα θέμα που δεν ασχολείται.
 

AlexN

New member
3 October 2011
58
Απάντηση: Re: Μαύρη εικόνα του ANT1 από Πάρνηθα

Το Όλα δεν είναι σκουπίδι ???:flipout::flipout:.

Αγαπητέ, έκανες ένα ''λάθος''. Προφανώς, εννούσες ''Όλα δεν είναι σκουπίδια;''
Είναι, βέβαιο, πως ο ΑΝΤ1 (και τα λοιπά ιδιωτικά) θεωρούν τον κόσμο ζώα και σερβίρουν ό,τι σκουπιδαριό βρουν. Τα τούρκικα μας φταίνε; Και οι ελληνικές εκπομπες σκουπίδια είναι. Και αυτοί οι άχρηστοι τεμπελχανάδες του ραδιο αρβυλα και αυτός ο ξεφτιλισμένος στο ολα. Όλοι οι βολεμένοι κοροιδεύουν τον κόσμο και βγάζουν λεφτά κρίνοντας και ''σατυρίζοντας'' τα προβληματά του. Αλλά, πράγματι, αυτά αξίζουν σε όσους παρακολουθούν τέτοια κανάλια. Και για να μην είμαι και εντελώς εκτός θέματος, έχω να πω πως εικόνα του ΑΝΤ1 δεν βλέπεται είτε από Πάρνηθα είτα ''ψηφιακά''. Μακάρι με την διακοπή και το βραχυκύκλωμα που έγινε να τους κάηκαν τα πάντα, μήπως κάνουν και καμία αναβάθμιση...
 

waroo

AVClub Addicted Member
20 April 2012
1,696
Re: Απάντηση: Re: Μαύρη εικόνα του ANT1 από Πάρνηθα

Αγαπητέ, έκανες ένα ''λάθος''. Προφανώς, εννούσες ''Όλα δεν είναι σκουπίδια;''
Και για να μην είμαι και εντελώς εκτός θέματος, έχω να πω πως εικόνα του ΑΝΤ1 δεν βλέπεται είτε από Πάρνηθα είτα ''ψηφιακά''. Μακάρι με την διακοπή και το βραχυκύκλωμα που έγινε να τους κάηκαν τα πάντα, μήπως κάνουν και καμία αναβάθμιση...

Πραγματικά ο ΑΝΤ1 δε βλέπεται, υπάρχει εμφανέστατη διαφορά συγκριτικά π.χ. με τον ΣΚΑΙ ή τoν ALPHA.

Αν το πρόβλημα είναι μόνο από Πάρνηθα, γιατί σταμάτησε να παίζει και από ΟΤΕ TV (δορυφορικό);
 

tolias

Supreme Member
5 March 2011
3,745
Re: Μαύρη εικόνα του ANT1 από Πάρνηθα

Τελικά αναβάλλονται για σήμερα το Ράδιο Αρβύλα και το Όλα. Για να το το λέει το site του Πρώτου Θέματος που είναι του Θέμου που φτιάχνει και το Όλα, κάτι θα ξέρει.
http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=253815
 

Serafeim Karakostas

AVClub Fanatic
8 August 2007
10,159
Άρτα
Μεγάλο πάντως το πρόβλημα που αντιμετωπίζουν. Εννοείται πως η μετάδοση διακόπηκε και από Ακαρνανικά (ψηφιακά) και από Αίνο (αναλογικά).
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Μάθετε να ξεχωρίζετε την πλάκα από το γράφω σοβαρά.... για όσους παρεξηγήθηκαν για το "σκουπίδι"....

Το πρόβλημα του καναλιού ξεκίνησε μέσα από τις εγκαταστάσεις του, αυτός είναι και ο λόγος που δεν εξέπεμπε πουθενά...
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Re: Απάντηση: Πρόβλημα μετάδοσης τηλεοπτικού σήματος ΑΝΤ1

Μεγάλο πάντως το πρόβλημα που αντιμετωπίζουν. Εννοείται πως η μετάδοση διακόπηκε και από Ακαρνανικά (ψηφιακά) και από Αίνο (αναλογικά).

Όχι τόσο μεγάλο όμως ώστε να μην μεταδοθεί ο Τηλεκύβος ( ; ). Αυτοί θα μου πεις πληρώνουν για τον τηλεοπτικό χρόνο...
 

sakis.kom

Supreme Member
3 August 2006
3,643
Athens - Greece
Με τον αρχαίο εξοπλισμό που έχουν... καλά να πάθουν!
Άντε... ώρα είναι να τα πετάξουν όλα και να αγοράσουν κανένα σύγχρονο μηχάνημα!
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Δεν θα τη γλιτώσουμε την "Ποιότητα": Αρβύλα και Ολα θα μεταδοθούν σήμερα.

Και είχα προγραμματίσει προβολή...
 

tolias

Supreme Member
5 March 2011
3,745
Επειδή πολύ δούλεμα έφαγα από χθες που έγραψα για Αρβύλα και Όλα, και είναι σαφώς προσωπικές σπόντες, θα μου συγχωρέσουν οι διαχειριστές μία μόνο απάντηση. Δεν θα το συνεχίσω για να κουράσω.
Προφανώς δεν αναφέρεσαι Kosta στα τούρκικα (που έχει και σήμερα) και στον Κωστόπουλο. Προφανώς αυτά δεν είναι πιο ποιοτικά από Αρβύλα και Όλα. Μάλλον αναφέρεσαι στην εκπομπή Σε Πρώτο Πλάνο που είναι δημοσιογραφική. Θα μου επιτρέψεις να απορρίπτω (εδώ και χρόνια) την ενημέρωση των καναλιών. Γιατί απλά είναι προπαγανδισμός πολιτικών απόψεων και κοινωνικών αυτοματισμών που στρέφουν τον κόσμο σε μία και μόνο άποψη που βολεύει κανάλια και διαπλεκόμενους τους. Όταν δηλαδή εδώ και χρόνια η λέξη απεργία έχει αντικατασταθεί από την λέξη ταλαιπωρία (που σημαίνει μην αντιδράς και δέξου τα πάντα που επιβάλλονται), και όταν μία βδομάδα πριν τις εκλογές βγαίνει έρευνα για το πόσο καταστροφική θα ήταν η έξοδο από την ευροζώνη (που σιγά μην υπήρχε τέτοιος φόβος) που απλά σημαίνει βοήθεια σε ένα συγκεκριμένο κόμμα, τότε επέτρεψε μου να βλέπω μόνο Αρβύλα και Όλα, αθλητικά, σήριαλ, ταινίες και ντοκιμαντέρ για ζώα.
Ξέρω δηλαδή πόσο μη ποιοτικά είναι το Αρβύλα και το Όλα που έγραψα ότι ήθελα να δω. Και τα ήθελα ακριβώς γιατί είναι τόσο ανώδυνα και χαβαλέ. Ενημέρωση δέχομαι μόνο από εκεί που θέλω.
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Δεν ήταν σπόντα για σένα. Δεν θεωρώ τις συγκεκριμένες εκπομπές ιδιαίτερα ποιοτικές και αυτό έγραψα.
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Tolias καμία σπόντα για σένα, περί ορέξεως ...... ο καθένας βλέπει αυτά που του αρέσουν.

Θεωρώ όμως ότι έχουμε το δικαίωμα της προσωπικής μας άποψης για οποιαδήποτε εκπομπή ή κανάλι....

Εγώ ειδικά όταν είναι να δουλέψω κάποιον το κάνω ευθέως...... δεν θα ήθελες να σου συμβεί..:flipout:
 

tolias

Supreme Member
5 March 2011
3,745
Εντάξει παιδιά. Και εγώ απλή διευκρίνηση έκανα. Δεν υπάρχει θέμα. Μπορούμε να συνεχίσουμε:smile:
Αν και δεν έχουμε και πολλά να πούμε. Το πρόβλημα λύθηκε, όλο το χθεσινό πρόγραμμα προβάλλεται σήμερα, και μόνος χαμένος είναι η εκπομπή Σε Πρώτο Πλάνο που φαίνεται αναβάλλεται για αυτή την εβδομάδα. Κωστόπουλο έχει και αύριο. Το μόνο χρήσιμο είναι οι συσκέψεις που έγιναν στον ΑΝΤ1 για το θέμα που ελπίζω να τους οδηγήσουν και σε αποφάσεις για μία τεχνολογική αναβάθμιση του εξοπλισμού τους.