Banshee [Cinemax]

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

leo06

Supreme Member
14 October 2007
6,732
Πάτρα

259765-g4.jpg

imdb

Lucas Hood (Antony Starr), an ex-con and master thief assumes the identity of a murdered sheriff where he continues
his criminal activities. His past seems to haunt him by those he betrayed years earlier. This ex-con imposes his own
brand of justice where violence erupts at every turn in the not so quiet Amish town, Banshee, Pennsylvania.







259765-1.jpg


259765-3.jpg

 
Last edited by a moderator:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Banshee

Είδα τα 2 πρώτα επεισόδια και το σκέφτομαι αν θα την συνεχίσω. Έχει κάποιες καλές στιγμές (ειδικά η μουσική) αλλά σε πολλά άλλα δεν πείθει.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,174
Εκεί ψηλά.....
Re: Banshee

Το πρωτο επεισοδιο παραηταν ενδιαφερον.

Και πολυ μεγαλο.....

Ενταξει σεναριακα θα εχει τεραστιες τρυπες με τετοια εξελιξη αλλα ο τυπακος εχει καταπληκτικο βλεμμα.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,174
Εκεί ψηλά.....
Re: Banshee

Αν σας πω οτι εχοντας δει τα 3 επεισοδια εχω κολλησει πολυ ασχημα ?

Σκηνοθετης της σειρας (συνσκηνοθετης μιας και ενας μονον δεν προλαβαινει για τους ρυθμους παραγωγης ) ειναι ο δανος Ole Christian Madsen αλλα και ενας ελληνοαμερικανος ο Greg Yaitanes απο τους σπουδαιους σκηνοθετες καλων σειρων.

Στον ρολο του Κάι Πρόκτορ (του κακου δηλαδη ) ο δανος Ulrich Thomsen.

Στον ρολο του πρωτοπαλληκαρου του "πολυ" κακου της σειρας (σειρα με μονον εναν κακο δεν παει πουθενα.) ειναι ο δικος μας Χρηστος Βασιλοπουλος.


Ελληνοδανικη κυριαρχια στην σειρα δηλαδη :damnyou:


To δε μουσικο θεμα της αρχης απο τα καλυτερα εσχατως.

Το εχει η Cinemax τελικα με τα μουσικα intro.Εξισου υπεροχο κομματι εχουν φτιαξει και για το Strike Back.



http://www.youtube.com/watch?v=WoqtwvjZ6OI
 
Last edited:

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Re: Banshee

Στον ρολο του πρωτοπαλληκαρου του "πολυ" κακου της σειρας (σειρα με μονον εναν κακο δεν παει πουθενα.) ειναι ο δικος μας Χρηστος Βασιλοπουλος.

Βρε τον πατριώτη...Έχει και το Traci Lords: Last Drag στο βιογραφικό του :flipout:
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Re: Banshee

Δεν είναι κακό...καθόλου κακό. Δύο επεισόδια σερί είδα και ούτε μια φορά δεν κοίταξα το ρολόι :p
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Banshee

Όντως είναι ένα από τα πράγματα που μου έχουν κάνει αρνητική εντύπωση. Το άλλο είναι το πρωταγωνιστικό δίδυμο (Λούκας-Κάρι) που δεν με έχει πείσει με τις υποκριτικές του δυνατότητες.
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Re: Banshee

Έχω σταματήσει εδω και πολύ καιρό να ψάχνω για υποκριτικές δυνατότητες σε σειρές. Λίγες είναι οι φωτεινές εξαιρέσεις, όπως η Jessica Lange στο AHS ή ο Spacey στο House of Cards.
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Re: Banshee

Πολύ σκλερό καρύδι ο sheriff...

Θα ήθελα να έβλεπα και τη δίκη του μποξέρ μετά το ξυλοφόρτωμα. Πάρτι θα έκανε η υπεράσπιση...
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,669
Αθήνα
Απάντηση: Banshee

Άλλα ξεκίνησα να δω κι άλλα είδα...
Εξελίσεται σε τσοντούλα περιοπής, καμία δεν του έχει ξεφύγει του κοντού... :SFGSFGSF:
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Banshee

Είδα το πρώτο .
Μου φάνηκε περισσότερο ταινία παρά σειρά .
Η κομμώτρια και μένα δεν μου άρεσε , έμοιαζεσαν να είναι από "άλλο ανέκδοτο".
Ο πρωταγωνιστής ταίριαζε στο στυλ της σειράς , όμως κάτι δεν μοι "κολλάει " πάνω του .
Η Κόρι όμορφη γυναίκα .

Η σκηνή που σκοτώθηκε ο σερίφης μου φάνηκε υπερβολική .
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Re: Banshee

To μονο κακο ειναι το προβλεψιμο "background story" του σεριφη, οι αυτοτελεις ιστοριες καθε επεισοδιου καλες ειναι.
 

Browser

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,575
Απάντηση: Banshee

Πολυ καλη δεν τη λες. Ουτε κακη. Εχει τα σημεια της....
Παντως σεναριακα θα μπορουσε να ειναι πολυ πιο γεματη.
Για τις ερμηνειες ας το αφησουμε καλυτερα......
 

lakiss51

Supreme Member
8 December 2006
4,631
Απάντηση: Re: Banshee

Κακό δεν είναι σίγουρα , καλό δεν έχω πειστεί αν είναι.

Eιδα το πρωτο και...συμφωνω απολυτα - μαλλον παει απατο (ο σεριφ δεν θυμιζει λιγο τον... Arrow; εννοω ως "ηθοποιία")