Go4Tech D-1010

stavrosskg

New member
15 July 2012
5
Στον επίγειο αποκωδικοποιητή D 1010 Τ GO TECH δε μπορώ να δω τα κανάλια ΑΝΤ, ΑLPHA που εκπέμπουν στο κανάλι 24 στη Θεσσαλονίκη.
Προσπαθώ να περάσω το κανάλι 24 επιλεκτικά, εμφανίζονται σαν καταχώρηση, αλλά δεν παίζουν .
Έκανα delete και ξαναπέρασα όλες τις συχνότητες, αλλά πάλι καταχωρούνται αλλά δεν παίζουν.
Είναι θέμα αναβάθμισης;
Μήπως έχει κανείς τη διεύθυνση της αντιπροσωπείας;
Ευχαριστώ προκαταβολικά.
 

talos_2002

Supreme Member
27 January 2010
5,393
Θεσσαλονίκη
Τα στοιχεία του εισαγωγέα θα πρέπει να υπάρχουν στην συσκευασία.

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ξανασάρωσε για κανάλια.
Έλεγξε και την ένδειξη σήματος του δέκτη. Ίσως θέλει λίγο γύρισμα η κεραία ή υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην καλωδίωση.

Ίσως όμως μπορούμε να βρούμε κάποιον κλώνο ώστε να χρησιμοποιήσεις το δικό του λογισμικό.
Αν είναι δυνατόν, ανέβασε φωτογραφίες του τηλεχειριστηρίου, της πίσω πλευράς του δέκτη και του μενού που δείχνει την έκδοση και την ημερομηνία λογισμικού. Θα βοηθούσε και μια καλή φωτογραφία της πλακέτας.

Η μόνη φωτογραφία που βρήκα είναι αυτή:
 

George-

Senior Member
17 January 2010
317
Πασαλιμάνι
Επειδή έχω τον εν λόγω δέκτη εδώ και 2 χρόνια, τον έδινε δώρο μια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας, δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα, το τηλεκοντρόλ είναι ακριβώς ίδιο με του lifeview scart με τις ίδιες ακριβώς λειτουργίες.:grandpa:
 
Last edited by a moderator:

George-

Senior Member
17 January 2010
317
Πασαλιμάνι
Επειδή έχω τον εν λόγω δέκτη εδώ και 2 χρόνια, τον έδινε δώρο μια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας, δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα, το τηλεκοντρόλ είναι ακριβώς ίδιο με του lifeview scart με τις ίδιες ακριβώς λειτουργίες.:grandpa:
Δίνω και μερικές φωτο
 

Attachments

  • 201_2552.jpg
    201_2552.jpg
    60.3 KB · Views: 103
  • 201_2549.jpg
    201_2549.jpg
    57.1 KB · Views: 100

Yervasios Katsotis

New member
16 April 2013
2
Μια ερώτηση παιδιά! έχω το συγκεκριμένο μηχάνημα...της go4tech d1010...όλα δούλευαν μια χαρά στην αρχή...δεν είχα πειράξει ουτε το firmware ουτε τιποτα..ξαφνικά χάθηκαν τα κανάλια ετ1,νετ και ετ3...έκανα σάρωση...τιποτα...έσβησα τα κανάλια και έκανα απο την αρχή σάρωση...τιποτα...έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...τιποτα...έβαλα το νεο firmware που έχει υποδείξει ένας φίλος πιο κάτω...αλλά και πάλι τα κανάλια δεν τα βρίσκει!δεν καταλαβαίνω...έχει κανείς κάποια ιδέα?
 
Last edited:

talos_2002

Supreme Member
27 January 2010
5,393
Θεσσαλονίκη
Έλεγξε καλωδιώσεις, βυσματάκια κτλ ως την κεραία, μήπως κάτι χάλασε. Αν μπορείς, δανείσου τον δέκτη κάποιοι γείτονα ή φίλου. Αλλά, εάν υπάρχουν ακόμη κάποια αναλογικά κανάλια στην περιοχή σου, ίσως μπορείς να συνδέσεις το καλώδιο στην τηλεόραση και να δεις αν βρίσκει κανάλια.

Αν τα παραπάνω αποτύχουν, φοβάμαι ότι ο δέκτης σου... οδεύει προς την ανακύκλωση!
Εάν θέλεις προτάσεις για νέο δέκτη, γράψε στο αντίστοιχο «στίκι» θέμα ποιές είναι οι απαιτήσεις σου για να σου προτείνουν.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Επειδη εχω δωσει και εγω στον πεθερο μου ενα απο αυτα τα μπρικια ποιο Firmware F&U να του περασω;
 

Yervasios Katsotis

New member
16 April 2013
2
Re: Απάντηση: Go4Tech D-1010

ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές !! θα το κοιτάξω!! απλά δεν νομίζω να φταίνε οι καλωδιώσεις γιατί τότε θα είχαν πρόβλημα όλα τα κανάλια!μάλλον θα ρίξω περισσότερο ενδιαφέρον στο να τεστάρω με άλλο αποκωδικοποιητή ! ευχαριστώ και πάλι!
 

talos_2002

Supreme Member
27 January 2010
5,393
Θεσσαλονίκη
Αν κάποια βύσματα χαλάρωσαν ή λόγω κάποιου ανέμου η κεραία δεν είναι πια στραμμένη προς το σημείο εκπομπής, τα κρατικά κανάλια είναι από τα πρώτα που χάνονται.

LLLEFTERIS, ίσως δεν αξίζει να ασχοληθείς με αναβαθμίσεις αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Αν έχεις προβλήματα όμως, μόνο του 2219 φαίνεται ότι ταιριάζει.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Του εχω βαλει απο το 2219 απο ενα link που εχετε δωσει απλα ελεγα μηπως υπαρχει καποιο νεοτερο.

Παντως η F&U εχει γινει Morris.gr αλλα εκει εχει μονο για τα νεα μοντελα firmware