Το "History HD" στο πακέτο του COSMΟΤΕ

Status
Not open for further replies.

mmoukiou

Supreme Member
22 October 2007
3,069
Το History HD τελικά, η μεγάλη απογοήτευση... Δεν το λέω για τον ΟΤΕ, καλά έκανε και το έβαλε, με τέλεια εικόνα μάλιστα. Το λέγανε τα παιδιά εδώ και δεν το πίστευα. Μέχρι πρότινος το έβλεπα από nova και είχα δει την παρακμή του, αλλά ακόμα είχε κάποια σοβαρά ιστορικά προγράμματα. Τώρα, βλέποντας το epg πραγματικά απογοητεύεσαι. Ζήτημα να έχει 6-7 εκπομπές όλες κι όλες, που συνεχώς επαναλαμβάνονται. Και ενώ,πχ , μου αρέσει σαν θέμα αυτό με τους αρχαίους εξωγήινους, η επιστημονική τεκμηρίωση (?) είναι επιπέδου Λιακόπουλου.

Πάντως, γενικά, πολλά από τα γνωστά ντοκ. κανάλια έχουν πέσει σε βαθιά παρακμή. Περισσότερο reality shows δείχνουν πια.. Και τα discovery showcase HD, Nat Geo HD έχουν πλέον ελάχιστα προγράμματα εφάμιλλα του παρελθόντος. Γενικά, νομίζω πως το χειρότερο περιεχόμενο το έχουν οι hd εκδοχές των καναλιών.
 
Last edited:

katsabidakias

Senior Member
18 August 2011
506
Απάντηση: Το "History HD" στο πακέτο του ΟΤΕ

Γενικά, νομίζω πως το χειρότερο περιεχόμενο το έχουν οι hd εκδοχές των καναλιών.


Πως γίνετε αυτό την Στιγμή που όπως είδα να γραφουν πολλοί,οι HD και SD Εκδοχές Καναλιών έχουν ακριβώς το ίδιο περιεχόμενο;
 
Last edited by a moderator:

nikos102

Established Member
23 October 2009
243
Rethymno
Απάντηση: Το "History HD" στο πακέτο του ΟΤΕ

το travel HD έχει διαφορετικό πρόγραμμα από το SD....αλλά και πάλι το πρόγραμμα του είναι τέλειο...το ίδιο και το history(άλλο πρόγραμμα δίνει το epg του ΟΤΕ και άλλο της Nova)....βέβαια και στις 2 εκδόσεις παίζει τις ίδιες βλακείες......:trytofly:
 
Last edited by a moderator:

poison prince

Established Member
9 January 2012
135
Απάντηση: Το "History HD" στο πακέτο του ΟΤΕ

Το History HD τελικά, η μεγάλη απογοήτευση... Δεν το λέω για τον ΟΤΕ, καλά έκανε και το έβαλε, με τέλεια εικόνα μάλιστα. Το λέγανε τα παιδιά εδώ και δεν το πίστευα. Μέχρι πρότινος το έβλεπα από nova και είχα δει την παρακμή του, αλλά ακόμα είχε κάποια σοβαρά ιστορικά προγράμματα. Τώρα, βλέποντας το epg πραγματικά απογοητεύεσαι. Ζήτημα να έχει 6-7 εκπομπές όλες κι όλες, που συνεχώς επαναλαμβάνονται. Και ενώ,πχ , μου αρέσει σαν θέμα αυτό με τους αρχαίους εξωγήινους, η επιστημονική τεκμηρίωση (?) είναι επιπέδου Λιακόπουλου.

Πάντως, γενικά, πολλά από τα γνωστά ντοκ. κανάλια έχουν πέσει σε βαθιά παρακμή. Περισσότερο reality shows δείχνουν πια.. Και τα discovery showcase HD, Nat Geo HD έχουν πλέον ελάχιστα προγράμματα εφάμιλλα του παρελθόντος. Γενικά, νομίζω πως το χειρότερο περιεχόμενο το έχουν οι hd εκδοχές των καναλιών.
εχεις απολυτο δικιο.ειδικα αυτο με τους εξωγηινους ειναι να το παρακολουθουν κατι τυποι που πιστευαν οτι στις 21 Δεκεμβριου θα καταστραφοταν ο κοσμος.Ολα για την "κονομα" κανουν οι Αμερικανοι.Αντι για ενα και καλο καναλι εχουν πλακωθει σε θυγατρικα καναλια για να βγαλουν υπερκερδος απο το τιποτα.
Μα δεν υπαρχουν ανταγωνιστικα τηλεοπτικα group για να χτυπησουν τα History και τα Discovery?
 
Last edited by a moderator:

tlgex

Senior Member
14 August 2010
527
Απάντηση: Το "History HD" στο πακέτο του ΟΤΕ

:grinning-smiley-043:grinning-smiley-043
 
Last edited by a moderator:

sotos65

AVClub Fanatic
25 August 2007
10,620
Χανιά
Απάντηση: Το "History HD" στο πακέτο του ΟΤΕ

Μα δεν υπαρχουν ανταγωνιστικα τηλεοπτικα group για να χτυπησουν τα History και τα Discovery?

Νομίζω ότι τα αντίστοιχα κανάλια ντοκιμαντέρ (Viasat History, Viasat Nature) της σκανδιναβικής Viasat έχουν πιο αυθεντικό περιεχόμενο, που ανταποκρίνεται περισσότερο στο όνομα τους. Το θέμα είναι ότι έχουν μπει μόνο σε συνδρομητικές πλατφόρμες της Βόρειας και Κεντρικής Ευρώπης, δεν τα βλέπω να κατεβαίνουν προς τα μέρη μας...
 
Last edited by a moderator:

poison prince

Established Member
9 January 2012
135
Απάντηση: Το "History HD" στο πακέτο του ΟΤΕ

μπηκα στη ρωσικη εκδοση του VIASAT HISTORY και ειναι γεματο ιστορικα ντοκ το προγραμμα.ευχομαι καποια στιγμη να μπει και μια μη αμερκανια στις ελληνικες πλατφορμες.θα ηταν μια ενδιαφερουσα πιστευω επιλογη
 
Last edited by a moderator:

adok13

AVClub Enthusiast
16 July 2008
1,273
Απάντηση: Το "History HD" στο πακέτο του ΟΤΕ

εβλεπα το προγραμμα του history channel της nova του history hd του οτε και οντως εχουν αλλο προγραμμα.στη nova εχει αρκετα ιστορικα ντοκυμαντερ.για τον 'β παγκοσμιο,για τον χιτλερ.στον οτε δεν εχω δει ουτε ενα.
 
Last edited by a moderator:

katsabidakias

Senior Member
18 August 2011
506
Απάντηση: Το "History HD" στο πακέτο του ΟΤΕ

εβλεπα το προγραμμα του history channel της nova του history hd του οτε και οντως εχουν αλλο προγραμμα.στη nova εχει αρκετα ιστορικα ντοκυμαντερ.για τον 'β παγκοσμιο,για τον χιτλερ.στον οτε δεν εχω δει ουτε ενα.

πάντως βλέποντας στις Ιστοσελίδες σήμερα της Nova και του ΟΤΕ για το σημερινό Βραδινό Πρόγραμμα,έχουν ακριβώς το ίδιο Πρόγραμμα,της Ίδιες Ακριβώς Ώρες.
Ότι έχουν Διαφορα ,έχουν.
Άμα κοιτάξεις αύριο,από της 7.00 μέχρι της 19.00 το History της Nova έχει συνεχεια ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΝΕΧΥΡΟΔΑΝΕΙΣΤΩΝ (το πολύ το Κύριε Ελέησον το βαριέται και ο Παπας),ενώ μέσω ΟΤΕ δείχνει και άλλες Εκπομπές.
 
Last edited by a moderator:

adok13

AVClub Enthusiast
16 July 2008
1,273
Απάντηση: Το "History HD" στο πακέτο του ΟΤΕ

τη παρασκευη στη nova εχει 2 για τον 'β παγκοσμιο και 1 για τον χιτλερ και του οτε τιποτα.αλλα λογικα αυτα θα τα δηξει και το hd καποια αλλη μερα ελπιζω.παντως αποτι κοιταγα history θαπρεπε να λενε το national geographic.λιγο που κοιταξα το προγραμα του τα σπαει.
 
Last edited by a moderator:

panvas

Established Member
20 October 2012
148
Γλυφαδα
Απάντηση: Το "History HD" στο πακέτο του ΟΤΕ

Άμα κοιτάξεις αύριο,από της 7.00 μέχρι της 19.00 το History της Nova έχει συνεχεια ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΝΕΧΥΡΟΔΑΝΕΙΣΤΩΝ (το πολύ το Κύριε Ελέησον το βαριέται και ο Παπας),ενώ μέσω ΟΤΕ δείχνει και άλλες Εκπομπές.

Κραζεις αλλους αλλα τα ιδια ακριβως κανεις,κ δεν υπαρχει κ λογος!!!Προχθες κ εγω εβλεπα στο Epg να εχει τα ιδια κ τα ιδια για 8 ωρες.Και ομως συνεβει στον ΟΤΕ tv!!!Σαφως κ δεν φταιει η πλατφορμα γι´αυτο αλλα το καναλι,αλλα μην τα βλεπουμε ολα ασπρα στην μια κ ολα μαυρα στην αλλη,κατανταει κουραστικο κιολας!!!Φιλικα!!
 
Last edited by a moderator:

katsabidakias

Senior Member
18 August 2011
506
Απάντηση: Το "History HD" στο πακέτο του ΟΤΕ

δεν έκραξα κανέναν.Δεν αμφιβάλλω ότι είναι έτσι όπως λες,απλά έγραψα αυτά,γιατί έχω μονο την δυνατότητα να δω μποστά στο EPG και όχι πίσω.Αν έχει ο ΟΤΕ 12 ώρες συνεχεια την Ίδια εκπομπή,καταντάει το ίδιο Βαρετό.Απλά δεν μου έτυχε μέχρι τώρα.
 
Last edited by a moderator:

jousis

Established Member
28 October 2009
297
Απάντηση: Το "History HD" στο πακέτο του ΟΤΕ

50 σελίδες πριν έβλεπα πολύ κλάμα (ρε αδερφέ) για το History.
Αλλά σε σημείο όμως που με πείσατε κι εμένα οτι θα έβλεπα κάθε μέρα/όλη μέρα εκπομπές για Ρωμαίους/Αζτέκους/Έλληνες/Σουμέριους/...
Και δώσε κλάμα που ο οτες δεν έχει αρκετούς συνδρομητές για να τον "επιλέξει" το history, και ειδήμονες να υπολογίζουν την αύξηση συνδρομητών για το πότε θα μπορέσει το history να καταδεχτεί να στείλει τα pixel του :D
Τελικά άλλαξε το περιεχόμενο την ημέρα που ήρθε στον ΟΤΕ ή έκαναν λάθος κανάλι, μπερδεύτηκα. Σε κάθε περίπτωση, συμφωνώ, το κανάλι είναι μάπα.
Και μην πέφτετε στην λούμπα των ancient aliens, οτιδήποτε επιστημονικό ακούσετε εκεί (3 εκπομπές είδα) είναι τραβηγμένο απο τα μαλιά και χωρίς σφαιρική προσέγγιση. Άμα αυτό είναι ιστορικό ντοκυμαντέρ, το penthouse πρέπει να το δείχνουν δωρεάν σε όλα τα σχολεία στο μάθημα της σεξουαλικής διαπαιδαγώγισης.

Τί bitrate δίνουν σε αυτό το HD , γιατί ορισμένες φορές δεν βλέπονται οι εκπομπές. Η ανάλυση είναι ΟΚ αλλά βλέπω πολύ pixel.
Το πιάτο μου είναι χάλια (τον έχω σε κινητό) και ίσως το χαμηλό σήμα (οριακό) που έχω να ζορίζει τον KAON. Είναι το ίδιο και σε εσάς ;
Δεν μιλάω σε αργές σκηνές με εξωγήινους σκαλισμένους σε βράχους με πανοπλίες και πράσινους δράκους να ζεσταίνουν τα πρώτα καλοριφέρ τους, αλλά σε γρήγορες σκηνές.

Υγ. Προσκυνώ το travel HD.
Έστω κι αν έχει τα κλασικά globe trekker -με τις αυθεντικές διαφημίσεις για VHS (epic)- που τα έχω δει 20 φορές, δεν βαριέμαι ποτέ.
 
Last edited by a moderator:

poison prince

Established Member
9 January 2012
135
Re: Το "History HD" στο πακέτο του ΟΤΕ

ξερει κανεις ποσα χρονια εκλεισε το ψευτο-HISTORY ο ΟΤΕ?
θελω να πιστευω οτι θα καταλαβουν τι πατατια εκαναν και θα το αλλαξουν με καποιο ποιοτικο ντοκ...και μην πεσουν να με φανε καποιοι γιατι υπαρχουν συνδρομητες που θελουν να δουν ενα ιστορικο και επιστημονικα τεκμητιωμενο ντοκ.υπαρχει και αυτη η μεριδα ανθρωπων
 

katsabidakias

Senior Member
18 August 2011
506
Απάντηση: Το "History HD" στο πακέτο του ΟΤΕ

Ας πάρουν το History Channel SD της Nova.Άσε μας ρε φιλε με τα παραμυθια.Μια χαρούλα είμαστε με τόσα Κανάλια και με 20αρίκο τον Μηνα.Άλλοι να βλέπουν τι παίρνουν με τα Ευρώπουλα τους,ειδικά τέτοιες Δύσκολες Εποχές.
Ένα καλο Ιστορικό Κανάλι θα ήταν το ZDFinfo,αν μπορούσαν να το βγάλουν με Ελληνικούς Υπότιτλους.Σε Ιστορικές Εκπομπές δεν πιάνετε πιστεύω.
 
Last edited:

Serafeim Karakostas

AVClub Fanatic
8 August 2007
10,159
Άρτα
Απάντηση: Το "History HD" στο πακέτο του ΟΤΕ

Ας πάρουν το History Channel SD της Nova.Άσε μας ρε φιλε με τα παραμυθια.Μια χαρούλα είμαστε με τόσα Κανάλια και με 20αρίκο τον Μηνα.Άλλοι να βλέπουν τι παίρνουν με τα Ευρώπουλα τους,ειδικά τέτοιες Δύσκολες Εποχές.
Έχεις γράψει πάρα πολλές φορές το ίδιο πράγμα. Το έχουμε εμπεδώσει ότι είσαι ευχαριστημένος με την επιλογή σου και ότι θεωρείς "κορόιδα" αυτούς που πληρώνουν nova. Δεν είναι δυνατόν ό,τι γράφεις να το αναγάγεις σε κόντρα των δύο πακέτων (με τον ίδιο πάντα νικητή). Είναι κουραστικό για όσους παρακολουθούμε τα θέματα να διαβάζουμε τα ίδια και τα ίδια. Στο εξής τα μηνύματα που θα είναι στο ίδιο μοτίβο θα διαγράφονται.
 

katsabidakias

Senior Member
18 August 2011
506
Re: Το "History HD" στο πακέτο του ΟΤΕ

Αν γίνομαι Κουραστικός,απλά Διέγραψε με.Η σβήσε τα μηνύματα μου.Τσέκαρε όμως και κάποια αλλα μηνύματα που δεν γίνονται κουραστικά,όσες φορες και να τα γραφουν κάποιοι Φίλοι,όσο αφορά τα προτερήματα της άλλης Συνδρομητικής.
Το μήνυμα του φίλου ότι ο ΟΤΕ έφαγε πατάτα βάζοντας το History ,ενώ μέχρι πριν λίγο Καιρό όλοι παρακαλούσαν να μπει,είναι OK.
Είπαμε,δυο μετρα και δυο σταθμά.
 

alexa

Established Member
29 May 2012
180
Re: Το "History HD" στο πακέτο του ΟΤΕ

αρα τι θα ηταν καλυτερο ρε παιδια για να καταλαβω ?? να μην το εβαζαν καθολου ? ή παλι καλα που μπηκε και στον ΟΤΕ οπως και αν ειναι ?
 
Status
Not open for further replies.