Digimax DVB-T 1500

Ifestion

New member
10 December 2012
20
Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα.

Συγγνώμη αν το θέμα μου πρέπει να ανοίξει αλλού, παρακαλώ τον διαχειριστή να το μεταφέρει όπου πρέπει.
Αφού ξενύχτησα χθές διαβάζοντας τα περισσότερα υπέροχα post σας κατέληξα να παραγγείλω εναν Ferguson T65 για την τηλεόραση στο καθιστικό.
Τρομερή τιμή στο e-shop για κάποιον που ψάχνει τον ίδιο...
Εχω από την αρχή που παρουσιάστηκαν τα πρώτα ψηφιακά της ΕΤ ένα αποκωδικοποιητή Digimax DVB-T 1500 που είχα αγοράσει τότε από τα καταστήματα
Microland που δυστυχώς δεν υπάρχουν πια....
Δούλεψε μια χαρά για κανά χρόνο και ξαφνικά μια μέρα σταμάτησε να βρίσκει τα τότε κανάλια. Τον άφησα στην αποθήκη μέχρι που τώρα λόγω κατάργησης των αναλογικών τον έβγαλα για να τον δοκιμάσω.'
Παραδόξως βρήκε κάποια κανάλια και τα έβαλε στο τμήμα της ΤV αλλά τα υπόλοιπα που βρίσκει τα βάζει σαν Radio και δεν μπορώ να δω εικόνα...
Ακούω τον ήχο μια χαρά αλλά εικόνα τίποτα...
Εκανα reset πολλές φορές το έβγαλα και από την μπρίζα όπως και τον σύνδεσα μόνο με scart και κεραία χωρίς loop.
Δυστυχώς μια από τα ίδια...
Θα ήθελα να δουλέψει για να μπεί στην φορητή TV που έχω στο δωμάτιο της κορούλας μου.
Ξέρει μήπως κανείς αν υπάρχει αναβάθμιση ή ποια εταιρία τους έχει ώστε να ζητήσω βοήθεια από εκεί.??
Σημειωτέον ότι δεν έχει θύρα usb για αναβάθμιση αλλά σειριακή (του παλιού κλασσικού τύπου)

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και συγγνώμη αν σας κούρασα.

Ηφαιστίων
 

audiov

AVClub Addicted Member
26 June 2010
1,824
Ο δεκτης αυτος δεν υποστηριζει τα καναλια που εκπεμπουν σε mpeg4. Σε αυτα τα καναλια, στα περισσοτερα δηλαδη, θα εχεις μονο ηχο.
Μονο οσα εκπεμπουν σε mpeg2. Σιγουρα το Euronews & TV5 αν εισαι Αθηνα.
Δυστυχως δεν παιρνει αναβαθμιση και θα πρεπει να τον πεταξεις μεσα στο χρονοντουλαπο.
 
Last edited by a moderator: