Ήσουν υπέροχη μέχρι το τέλος…

20 June 2006
9,533
Θεσσαλονίκη
smile112.gif


Ας το δούμε λοιπον και από την ανάποδη…
Μεσα σε οσες παρατήσαμε σίγουρα υπάρχουν και αρκετές σειρες που μας κράτησαν μεχρι το τελος και που στο τελευταίο επεισόδιο είπαμε με ικανοποίηση… "αξιος ο μισθός τους"…
Προφανώς δεν μιλαω για σειρες που μεν είδαμε αλλά προς το τελος μας κρέμασαν και μας εκαναν να νιώθουμε χαμενοι ( αλά Lost )
Μιλάμε για σειρες που ειχαν συνέπεια, που δεν μας απογοήτευσαν και που θα ξαναβλέπαμε ισως καποια στιγμή στο μέλλον.

Για να μαρτυράτε αλλα με προσοχή μην αποκαλύψουμε κανενα φινάλε γιατι από δω μπορει να βγει και κατι που δεν είδαμε…
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Χμμ...

Twin Peaks
BlackAdder
House MD
American Gothic

Δεν βάζω σειρές απο τα 80s επειδή η νοσταλγία αλλοιώνει τις αναμνήσεις. Τις παραπάνω σειρές τις είδα πρόσφατα και μου άρεσαν το ίδιο όπως την πρώτη φορά.
 

vas_papavas

Supreme Member
21 December 2010
8,849
1. The killing
2. Killing The

Ποτέ μην λές ποτέ, αλλά να κάτσω να δώ ένα επεισόδιο σειράς στις 10 και να κλείσω το htpc στις 6 και το πρωί και να πηγαίνω μαλλιά κουβάρια στην αττική οδο να προλάβω την υποχρέωση μου δεν βλέπω να μου ξανατυχαίνει εύκολα.

Από τότε επειδή προκαλώ την τύχη μου έχω μείνει ένα γύρω πίσω και δεν πάω τις σειρές επεισόδιο επεισόδιο. Αν δεν τελειώσει σεζόν δεν την πιάνω

Μια άλλη που με κράτησε σε όλα τα επεισόδια ήταν το missing αλλά καμμία σχέση σε κόλλημα με το the killing.
 

vas_papavas

Supreme Member
21 December 2010
8,849
I see your Killing and I raise you a Bridge

Τα είδα - τα είδα και τα Killing γυρίσματα το 2013 και τα Bridge και τη φρόντο που τέλος και καφετιέρα γιοκ. Τελευταία είσαι σε τρομερή φόρμα. Σελήνη σκέτη.
 

Photis

Supreme Member
4 July 2006
4,796
behind the camera
Band of Brothers, Arrested developement, Foyle's war, House MD, Black Adder, The Office (το αγγλικό). Σίγουρα υπάρχουν κι άλλες. Αλλά ήταν και πολλές οι απογοητεύσεις. Τώρα βλέπω το twin peaks και νομίζω πως κάνει σε καποια στιγμή κοιλιά, προσδοκώ όμως ότι στο τέλος θα απογειωθεί.
 

NtinNton

Supreme Member
8 September 2008
3,281
Από την αρχή εως το τέλος?????

The Wire τελειώνει το τελευταίο και σε αφήνει με την αίσθηση ότι και τα 5 χρόνια ήταν από την αρχή γραμμένα και σκηνοθετημένα χωρίς να πειράξουν ούτε μία τελεία
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Θελω να δω ποιος θα γραψει το Lost :HTEHETH63:

Αυτό αν το δείς μέχρι το τέλος μετά πρέπει να περάσεις και μια βόλτα από τον ψυχολόγο..... :speechless-smiley-0

Σκεφτόμουν να βάλω το Lost στη λίστα μου αλλα δεν ήθελα να προκαλέσω εχθροπραξίες :p

Σε αντίθεση με το 99,8% των μελών του forum, εμένα μου άρεσε μέχρι το τέλος.
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Τι να κάνουμε, όλοι έχουμε τις ένοχες τηλεοπτικές απολαύσεις μας ;)

Χθες πάλι το πέτυχα στη ΝΕΤ και κόλλησα. Έχει μια ατμόσφαιρα που δεν έχω δει σε άλλη σειρά.
 
18 June 2006
729
Προσωπικά θεωρώ το Lost την καλύτερη σειρά από καταβολής τηλεοράσεως. Η αμηχανία στο τέλος δεν με χάλασε ιδιαίτερα και προπαντός δεν με έκανε να ξεχάσω τι είδαν τα ματάκια μας τα προηγούμενα χρόνια.

Ακόμα να προσθέσω στα αγαπημένα δύο πολύ μεγάλες κωμωδίες: Fawlty Towers και Yes Minister / Prime Minister
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,599
Ετυχε προχθες να δω κανα 15λεπτο lost σε καποιο Ελληνικό καναλι (3-4 κυκλος πρεπει να ταν - ενα επεισοδιο σε ενα υποβρυχιο)

Δεν συζητω στορυ κλπ (δεν προλαβα να παρω χαμπαρι προφανως) αλλα αυτο που μου εκανε μεγαλη εντυπωση ηταν η ''φτηνια'' που εβγαζε (σε ολα τα επιπεδα).

Φαινόταν σαν κατι Β διαλογής σειρές του 80.

Μου κανει εντυπωση (νταξ, οχι και τρελή :p) πως ο κοσμος εβλεπε αυτο το πραγμα....
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,669
Αθήνα
Απάντηση: Re: Ήσουν υπέροχη μέχρι το τέλος…

Θελω να δω ποιος θα γραψει το Lost :HTEHETH63:

Εγώ ! :earmuffs:

Μπορεί να μην κατάλαβα τίποτε :chinscratch:, σε αντίθεση με όλους τους άλλους -λένε οτι - κατάλαβαν αλλά ο καθένας λέει και διαφορετικά πράγματα :silly:, αλλά ήταν η καλύτερη σειρά που έχω δεί.

2011-evangeline-lilly-2008.jpg
 
20 June 2006
9,533
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Re: Ήσουν υπέροχη μέχρι το τέλος…

Από την αρχή εως το τέλος?????

The Wire τελειώνει το τελευταίο και σε αφήνει με την αίσθηση ότι και τα 5 χρόνια ήταν από την αρχή γραμμένα και σκηνοθετημένα χωρίς να πειράξουν ούτε μία τελεία

Με ψήνεις με αυτο που γραφεις για να την δω αλλα απο την αλλη δεν μου πολυ αρέσει το θεμα της.

Για μενα House MD
The killing
Galactica
Θα πω και τα Φιλαράκια που μεν είναι λιγο παλια αλλα παίζουν τοσο συχνά που είναι σαν να βγηκαν χτες …

Ειναι πιο δυσκολο να βαλουμε τις πιο πετυχημένες η μου φαίνεται;
 
Last edited: