Lifeview LV6TSCART4SD

deadp

New member
8 June 2007
30
Ότι χειρότερο, κολλάει συνέχεια και τον αφαίρεσα.
Μάλλον θα πάρω κάτι άλλο, γιατί τον έχω και καιρό (από προηγούμενη προσφορά) και δεν έχω DOA...
 

coyote_D

Established Member
21 December 2007
224
εγω τον αγόρασα και θεωρώ ότι ειναι πολύ καλή λύση χωρίς καλώδια...
μπαμ μπαμ.... τον βάζεις τον βγάζεις
 
Last edited by a moderator:

xloupas

AVClub Enthusiast
13 March 2009
927
Επιτελους παρελαβα τον δεκτη LIFEVIEW SCART DVBT REC3 TUNER LV6TSCART4SD μετα απο 16 μερες αναμονη, ο δεκτης αγοραστηκε για να χρησιμοποιηθει σε μια crt 14''
για αυτο και δεν επελεξα καποιον HD απο μια πρωτη ματια φαινεται αρκετα καλος αρκετα καλη ληψη
απο ποιοτητα κατασκευης καλος, το τ/κ καλο και πιανει αρκετα καλα, τα πληκτρα του ειναι λιγο μικρα αλλα τι να κανουμε δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα, επισης για οσους δεν το
ξερουν το τ/κ του χρησιμοποιει μια μπαταρια cr 2025, το epg εχει τις στοιχειωδεις πληροφοριες μεχρι στιγμης αυτες ειναι οι πρωτες εντυπωσεις απο τον δεκτη στο μελλον θα προσθεσω
περισσοτερες πληροφοριες, παρακατω ακολουθουν τα χαρακτηρηστικα του και μερικες φωτογραφιες του.
Σημ. To σεταρισμα του δεκτη εγινε σε LG LD750

Τεχνικα χαρακτηριστικα:
Τύπος σύνδεσηςSCART.
Ανάλυση Video720*480 (SD)
ΣυνδεσιμότηταUSB.
ΛειτουργίεςTimeshifting λειτουργίες, αυτόματη αναζήτηση καναλιών, προγραμματισμένη εγγραφή χωρίς την λειτουργία της τηλεόρασης, Teletxt και EPG λειτουργία, δυνατότητα firmware update μέσω θύρας USB.
Πρόσθετα ΧαρακτηριστικάΕγγραφή: DVB-T TV.
Περιεχόμενα ΣυσκευασίαςSCART DVB-T δέκτης, καλώδιο USB, τηλεχειριστήριο και καλώδιο υπερύθρων, τροφοδοτικό, οδηγίες χρήσης.




Φωτογραφιες του δεκτη

P131101_06-12-12.jpg

P1314_06-12-12.jpg

P1315_06-12-12.jpg

P1316_06-12-12.jpg

P1319_06-12-12.jpg

P1436_06-12-12.jpg

P1438_06-12-12.jpg

P1445_06-12-12.jpg
 
Last edited:

fonzi

Senior Member
29 June 2006
370
Υπάρχει νεότερη έκδοση από αυτή που φαίνεται στη φωτογραφία παραπάνω;

Σε σας κάνει στιγμιαίο "πάγωμα" στην εικόνα όταν αλλάζετε κανάλι;
 

fonzi

Senior Member
29 June 2006
370
Ξέρετε τη συχνότητα του τηλεκοντρολ του;
Προσπαθώ να το περάσω σε ένα silvercrest και δεν μπορώ...
 

talos_2002

Supreme Member
27 January 2010
5,393
Θεσσαλονίκη
Το κάθε πλήκτρο έχει δική του συχνότητα. Αυτό που θέλεις είναι ο κωδικός του, αλλά κάθε εταιρία τηλεχειριστηρίων έχει δικούς της κωδικούς για κάθε συσκευή, ενώ δεν γνωρίζουμε κάποιον για το Silvercrest.
 

paulista

New member
11 November 2011
22
Πολύ Καλός δέκτης τον έχω 1 χρόνο αλλά τώρα τελευταία δεν μου εμφανίζει κάποια κανάλια (CH24 UHF) & συγκεκριμένα ANT1 ALPHA & MACEDONIA TV ίσως & κάποια τοπικά στην περιοχή θεσ/νίκης, έκανα τα πάντα μέχρι και σε άλλη ΤV τον δοκίμασα αλλά τζίφος! Εχει να κάνει με το λογισμικό ή είναι ελλατωματικός ο δέκτης; τι πιστεύετε;
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Τον δοκίμασες σε άλλη κεραία; Δεν θυμάμαι να φύσηξε πολύ τις τελευταίες μέρες αλλα δες μήπως γύρισε η κεραία ή έχει χαλαρώσει κάποιο καλώδιο.

Πρώτα όμως επανέφερε τις αρχικές ρυθμίσεις για να "καθαρίσει" ο δέκτης.
 

paulista

New member
11 November 2011
22
Τον έχω δοκιμάζει & σ' αλλη κεραία & επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων & όλες τις ρυθμίσεις έχω δοκιμάσει αλλά τίποτα. Βασικά βρίσκει το κανάλι 24 κανονικά με ένταση σήματος 73% & ποιότητα 97% & κατέληξα στο ότι το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να αποθηκέψει ο ίδιος ο δέκτης το CH24 με τίποτα!
 
Last edited by a moderator:

paulista

New member
11 November 2011
22
Τελικά τον δοκίμασα σ'ένα σπίτι ενός φίλου μου με επιτυχία! Εκεί "κατάφερε" να αποθηκεύσει το κανάλι 24 & τώρα βλέπω κανονικά στο σπίτι μου ALPHA, ANT1, MACEDONIA TV!