Epson full hd projector EH-TW3000

Status
Not open for further replies.

cinevagos

Senior Member
12 February 2009
582
Eλευσίνα
Πωλείται ο full hd προβολέας της Epson EH-TW3000

http://www.goodgearguide.com.au/review/projectors/epson/eh-tw3000/296465

Εχει χρησιμοποιηθεί μόνο για ταινίες και η λάμπα έχει 320 (εγγύηση στις 3000) ώρες σε περιβάλλον μη καπνιστή.
Αγορασμένος από Κοσμά HI FI και πάντοτε φυλασόμενος σε θήκη μετά από κάθε προβολή, σε άριστη κατάσταση
και τιμή 750 euro
 

Attachments

  • IMG_0579.jpg
    IMG_0579.jpg
    48.6 KB · Views: 647

cinevagos

Senior Member
12 February 2009
582
Eλευσίνα
Μαζί με το προβόλι δίνεται και το hdmi μήκους 4m πολύ καλής ποιότητας και αξίας 65euro.

O προβολέας πωλείται λόγω αναβάθμισης σε δικάναλο ήχο και παντόφλας μιας και στο νέο σπίτι
δεν προβλέπεται εγκατάσταση προβολέα οπουδήποτε :furious3:.

Θα με ενδιέφερε επίσης ανταλλαγή και πληρωμή διαφοράς με τελικό ενισχυτή, κατά προτίμηση
transistor. Η αξία του ενισχυτή να κειμένεται μέχρι τα 1500 ευρώπουλα και βλέπουμε.

Ευχαριστώ
 
Last edited by a moderator:

abyss

Banned
26 January 2011
22
Μηπως σε ενδιαφερει ανταλλαγη με αλλον προβολεα και η διαφορα με μετρητα?
με ενα benq MS500
 

harryparos

New member
4 February 2009
54
Re: Απάντηση: Epson full hd projector EH-TW3000

μπορειτε να μου πειτε σε αποσταση 2.80 μετρων (τοσο διαθεσιμο χωρο εχω ) το μεγεθος της εικονας που προβαλει,ευχαριστω
 

cinevagos

Senior Member
12 February 2009
582
Eλευσίνα
Re: Απάντηση: Epson full hd projector EH-TW3000

Μηπως σε ενδιαφερει ανταλλαγη με αλλον προβολεα και η διαφορα με μετρητα?
με ενα benq MS500

Εαν διαβάσατε στην αρχή, πουλάω το μηχανάκι γιατί δεν μπορώ να το εγκαταστήσω πλέον λόγω χώρου.
Οπότε δεν τίθεται θέμα ανταλλαγής με προβολέα. Καλή χρονιά :)
 

cinevagos

Senior Member
12 February 2009
582
Eλευσίνα
Re: Απάντηση: Epson full hd projector EH-TW3000

μπορειτε να μου πειτε σε αποσταση 2.80 μετρων (τοσο διαθεσιμο χωρο εχω ) το μεγεθος της εικονας που προβαλει,ευχαριστω

Με τέρμα το zoom, υπολογίζω γύρω στις 70 ίντσες. Βέβαια εάν και η απόσταση θέασης είναι 2,80 δεν θα συνιστούσα τέτοιο μέγεθος οθόνης.
Απο απόσταση 4 μέτρα προέβαλλα εγώ με διαγώνιο 98 ίντσες σε custom σταθερή οθόνη, και είχε επιπλέον περιθώρια μεγένθυσης.-bye-
 
Re: Απάντηση: Epson full hd projector EH-TW3000

Με τέρμα το zoom, υπολογίζω γύρω στις 70 ίντσες. Βέβαια εάν και η απόσταση θέασης είναι 2,80 δεν θα συνιστούσα τέτοιο μέγεθος οθόνης.
Απο απόσταση 4 μέτρα προέβαλλα εγώ με διαγώνιο 98 ίντσες σε custom σταθερή οθόνη, και είχε επιπλέον περιθώρια μεγένθυσης.-bye-
Με τερμα κλειστο το zoom ενοειτε;Με τερμα ανοικτο μου φαινονται λιγες οι 70 ιντζες..
 

cinevagos

Senior Member
12 February 2009
582
Eλευσίνα
Έχετε δίκιο, το διατύπωσα λάθος επειδή ποτέ δεν ανοιγω τέρμα το zoom για την ελάχιστη δυνατή απώλεια φωτεινότητας
και παραμόρφωση. Oπότε δεν μπορώ να πώ με σιγουριά. Όταν τον είχα και εγώ σε μικρή από την οθόνη δεν μέτρησα
το μέγεθος που μπορεί να ''ανοίξει'', αλλά βρήκα το μέγεθος που με καλύπτει και το μέτρησα.
 
Status
Not open for further replies.