Hero 9300+

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Σημερα πηρα το εν λογο τηλεφωνο απο κινα, εχει 5,3" οθονη της alps 960x540 ,duo core στο 1Gh,16gb με 512mb μνημη ,5mp camera interpolarised σε 8mp,dual sim κ.τ.λ Ημερομηνια κατασκευης 25/9/2012




Το μονο αρνητικο μεχρι στιγμης ειναι οτι ο συνομιλητης ακουγεται χαμηλα,δεν ξερω αν φτιαχνεται, ενω εσυ ακουγεσαι μια χαρα ,για sar δεν ξερω να σας πω μια και δεν με πολυ ενδιεφερε μιας και δεν μιλαω πανω απο 10 λεπτα καθε μερα.Στα θετικα ....ολα τα υπολοιπα ,μιας και ολα δουλεουν ρολοι (blutooth,gps,ραδιο).
Η συσκευασια εχει 2 μπαταριες 2300ma,2 καπακια,ακουστικα,φορτιστη,screen protector,πανακι ,το menυ ηταν στα ......ρωσσικα αλλα εχει ελληνικα επισης ενω λεει 4.1.1 εχει στην ουσια ics 4.0.4 που το ηξερα πριν το παρω.
Παντως αν δεν χαλασει ειναι super για 158 ευρω. :grinning-smiley-043

Υ.Γ Απο την στιγμη που χαλασε ενα archos 10.1 tablet, αντι να παρω ενα galaxy note 2, που σκοπευα ,πηρα ενα pipo 9,7" tablet (176 ευρω) ,ενα ainol fire 7αρι (125 ευρω) και το τηλεφωνο, με λιγοτερα συνολικα χρηματα και δεν το εχω μετανιωσει.Αν θελετε να ρωτησε κατι και για τα αλλα μηχανακια ,ελευθερα....
 
Last edited by a moderator:

GEORGE M.

Supreme Member
3 April 2009
4,205
ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Απάντηση: "Παντοφλα-Phone" HERO 9300+

Ωραίο και φθηνό. Τράβα μερικές φωτος να μας πεις τι λέει η φωτογραφική του.
Με bluetouth τι λέει ο ήχος; Είναι ok;
 

GEORGE M.

Supreme Member
3 April 2009
4,205
ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Απάντηση: "Παντοφλα-Phone" HERO 9300+

Πόσο καιρό έκανε να έρθει το τηλέφωνο στα χέρια σου από την ημέρα που έκανες την παραγγελία;
Είχες κάποια επιπλέον επιβάρυνση ή μπέρδεμα με τελωνείο;
 

flaski

AVClub Addicted Member
6 July 2012
1,727
Αθήνα
Re: "Παντοφλα-Phone" HERO 9300+

Μεγειά για όλο το σετ. Πριν κανένα χρόνο οι κινέζοι βγάζανε κάτι ανεκδιηγητες συσκευές. Τώρα πια έχουν κάνει άλματα στην κατασκευή. Αν δεν σου βγάλουν βλάβες για αρκετό χρονικό διάστημα τότε είναι real bargain η ιστορία.

Καλά το SAR τι να πει, εδώ ολόκληρο Μηλο-phone και είναι στα όρια (αν όχι πάνω απ'αυτά) της νομοθεσίας...
Μπερδεύτηκε ο φουκαράς ο Τιμ και νόμιζε οτι το ΣΑΡ είναι όπως η ανάλυση οθόνης. Όσο μεγαλύτερο τόσο καλύτερα για τον χρήστη...

sarscoreinfo.jpg


http://www.cultofandroid.com/13256/...unt-of-radiation-as-the-samsung-galaxy-s-iii/

Αλλά ξέχασα. Eίναι feature και αυτό..
 

cacau

Moderator
Staff member
7 June 2008
20,351
Αθήνα
Re: "Παντοφλα-Phone" HERO 9300+

Μεγειές, αν δεν είχα αποφασίσει να μείνω με το galaxy s πρώτης γενιάς ("σκυλί" και παίρνει JB ανεπίσημα παρακαλώ!), θα έψαχνα πολύ σοβαρά κάποια κινεζιά της προκοπής γύρω στις 4,5" ίντσες... Περιμένουμε πιο ώριμες εντυπώσεις μετά από κανένα μήνα :ernaehrung004:

Edit: πές μας λίγα και για το pipo, ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το αντίστοιχο momo το οποίο προτίμησα τελικά. Όλα καλά σε αυτό εκτός από κάποια "παγώματα" που μου κάνει μερικές φορές όταν σερφάρω, ανεξαρτήτως browser, οπότε υποθέτω ότι είναι ανώριμη η rom...
 
Last edited:

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: "Παντοφλα-Phone" HERO 9300+

Eυχαριστω ,βεβαια εγραψα μια "πατατα", οτι εχει 16GB (με μπερδεψαν τα κινεζο tablet μου) "μονο" 4GB ειναι ο αποθηκευτικος χωρος και 512 mb η μνημη.Το πηρα απο το pandawill, με singpost εφυγε 1-2/10 και ηρθε προχθες.Τωρα το πειραξα και εχει ενιαιο χωρο για εφαρμογες 2.5 GB και θα βαλω μια 32αρα sd lexar class 10.Tελικα ο ηχος που δεν ακουγα ,ηταν ρυθμιση εντασης, ολα καλα.Blutooth δεν δουλεω, γιατι μιλαω ελαχιστα.Η οθονη ειναι ιδιαιτερα καλη για τα λεφτα του και δεν νομιζω οτι υπαρχει ,σε αυτο το μεγεθος,καλυτερη επιλογη.Βεβαια στα 200 δολλαρια ,με μικροτερες οθονες,υπαρχουν 2-3 επιλογες που αξιζουν.
Για φωτο δες εδω
http://chinamobiles.org/showthread....9500-Thread-Fantasy-Note2-Clone-5-3Zoll/page3

Για το pipo πιστευω οτι επισης ειναι εξαιρετικη επιλογη (βεβαια εμενα ο φορτιστης ειχε προβλημα και τελικα τα "επαιξε") μιας και "γραφει" τα καλυτερα firmware ,εχει 4.1.1 πραγματικη.Το 7αρακι ainol fire εχει προβληματακια αλλα στο μελλον θα εχει την καλυτερη υποστηριξη απο ολα τα μηχανακια μου γιατι ασχολουνται πολλοι.

Τελωνειο δεν πληρωσα για κανενα απο τα τρια,ετσι που τα στελνουν σαν "μουμιες", για να τα ανοιξεις θελεις μιση ωρα...
 
Last edited:

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: "Παντοφλα-Phone" HERO 9300+

Ναι το dark blu πηρα,η rom,ειχε ελληνικα για το menu,οταν το πρωτοανοιξα περιμενα κινεζικα και ηταν ....στα ρωσικα (γενικα τις "κινεζιες" τις "απογειωνουν" ρωσικα site), αλλα για πληκτρολογιο "κατεβαζεις" καποιο απο το google play.Tωρα που εχει ....ισπανικη αν δεν κανω λαθος, custom rom, ελληνικο μενου δεν εχει (την εκανε ..light) αλλα με μια εφαρμογη "locale setting",παλι απο το google play ,εχεις ξανα ελληνικο menu...κατα 80%.

http://www.movilesdualsim.com/foro/...CS-4-0-4-para-ZP900-y-clonicos-de-1GB-y-512MB

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1865397

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343322

To "μανικι" ειναι να κανεις την εγκατασταση των drivers στο pc, ωστε να κανεις αναβαθμιση,με προγραμματακι ....στην ουσια οταν τελικα το πετυχεις μετα απο ωρα-ωρες δεν ξερεις ...πως το εκανες :grinning-smiley-043. Τωρα ξερω :flipout:
 
Last edited:

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Re: "Παντοφλα-Phone" HERO 9300+

Στην θεσσαλονικη ,εθνικης αμυνης,ειχε πριν 2-3 μηνες, μαγαζι που εφερνε, το star n7000, αν το αναγνωρισα καλα απο την βιτρινα.
http://www.aliexpress.com/store/pro...-WVGA-Capacitance-Touch/317454_516061280.html
Tιμη δεν ξερω ,υπολογιζω 250+ ευρω, βεβαια ειναι σαφως χειροτερο.

όλο και κάποιο carrefour θα το φέρει
 

GEORGE M.

Supreme Member
3 April 2009
4,205
ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Απάντηση: "Παντοφλα-Phone" HERO 9300+

Θα ήθελα, όταν θα έχεις περάσει κάποιες μέρες μαζί του, να μας πεις τι άλλο + ή - είδες στο τηλέφωνο αυτό.
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: "Παντοφλα-Phone" HERO 9300+

Το μονο που ειναι να "δω", για τα γουστα μου, ειναι ......αν χαλάσει ή οχι.Το προηγουμενο τηλεφωνο ηταν-ειναι, ενα vodafone (hyawei) joy 845 αγορασμενο αρχες 2011, 110 ευρω.Σκυλι το ατιμο, δεν λεω, αλλα καμμια συγκριση.Δεν ειμαι "τρελλαμενος" με τα τηλεφωνα αλλα ενα sony-ericsson p900 το ειχα πληρωσει 600+ ευρω το 2004 και δουλευει ακομα.Σε ενα αλλο forum εγραψα οτι αν το pipo 9.7' tablet ειναι super για 175 ευρω ,το τηλεφωνο ειναι σαν να κλεβεις εκκλησια.Γνωμη μου δεν θελω να παρω κανενα στον λαιμο μου.
Ειδα και τις τιμες του "μηλου" σημερα και ειπα ευτυχως που ειμαι "αλλεργικος" στα "μηλα" (itunes μπλιαχ) και οχι fanboy....:flipout:
 
Last edited:

GEORGE M.

Supreme Member
3 April 2009
4,205
ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Απάντηση: "Παντοφλα-Phone" HERO 9300+

Ούτε κι εγώ είμαι τρελαμένος με τα κινητά. Και τόσα χρήματα δεν έχω δώσει ποτέ. Και δεν θέλω να δώσω κιόλας.
Θα το σκεφτώ για το 9300+ ....
Ευχαριστώ.
 

GEORGE M.

Supreme Member
3 April 2009
4,205
ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Απάντηση: "Παντοφλα-Phone" HERO 9300+

Φίλε kyrliot. Μήπως δούλεψες το κινητό με δυο sim ; Μήπως ξέρεις να μας πεις πως λειτουργεί όταν θέλεις να κάνεις κλήση από την πρώτη sim χωρίς να απενεργοποιηθεί η δεύτερη sim;
Μπορώ να απενεργοποιήσω μια από τις δυο χωρίς να βγάλω την κάρτα; Υπάρχει επιλογή να πάω από την πρώτη sim στη δεύτερη και το ανάποδο (για να δω κάποια τηλέφωνα ή να κάνω κλήση); Είναι μια εύκολη υπόθεση ή θέλει διαδικασία;
Δεν είχα κινητό με δυο sim. Ούτε το έχω ψάξει καθόλου. Ίσως μπορεί και να απαντήσει κάποιος φίλος που έχει κινητό με δυο sim.Λογικά όλα τον ίδιο τρόπο θα έχουν.
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: "Παντοφλα-Phone" HERO 9300+

Δεν εβαλα δυο sim, αλλα βλεπω οτι εχει sim management menu με επιλογες on/off στην sim ,επισης εχει default sim ξεχωριστα για τηλεφωνα ,βιντεοκληση,μηνυματα και data.Eπισης αν καταλαβα καλα, μπορεις να "προσαρτησεις" συγκεκριμενες "επαφες" σε συγκεκριμενη sim.Kαποια στιγμη που ,οπως εχω σκοπο θα βαλω δευτερη sim, θα γραψω τι ακριβως γινεται.
 

atsopar

New member
13 January 2013
1
Re: Απάντηση: "Παντοφλα-Phone" HERO 9300+

Έχω και εγώ 9300+ και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Όταν βάλεις 2 sim έχεις πλήρη έλεγχο για το τι να κάνει, αν θέλεις να κάνεις μία κλήση επιλεγείς είτε εξαρχής από πια sim θα γίνετε η κλήση είτε να σε ρωτάει το 9300+ είναι αρκετά φιλικό για 2 sim. Στα αρνητικά, θέλει που και που ένα καλώ κλείσιμο.. δηλαδή να βγάλω και την μπαταρία για να ξεσκολίσει, καμιά φορά με ανοιχτό το φλάς και την κάμερα ως video μου κολλάει, η μνήμη του είναι πολύ μικρή και αν τα Apps δεν μεταφέρονται στην microSD πολύ σύντομα υπάρχει πρόβλημα χώρου, αυτό το τελευταίο για εμένα είναι και το σημαντικότερο πρόβλημα. Γενικά παρόλα τα αρνητικά και συγκρίνοντας με το iPhone 3GS 16GB που έχω, το θεωρώ πολύ καλή επιλογή για τα λεφτά του.

Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω screen protector και θήκη για το 9300+;
Έψαξα πολύ σε διάφορα site αλλά τπτ.