PDA

View Full Version : NOVA και δικαιώματα Premier League 2010-2013

Pages : [1] 2

fagotistas
30-07-2010, 15:22
Το διήμερο 14 και 15 Αυγούστου ξεκινάει η Πρέμιερ Λιγκ και μαζί η νέα τριετία των τηλεοπτικών δικαιωμάτων του δημοφιλούς αγγλικού Πρωταθλήματος, τα τηλεοπτικά δικαιώματα του οποίου απέκτησε πριν μερικούς μήνες η Nova.
Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι για το ξεκίνημα της νέας τριετίας, η Nova ετοιμάζει αρκετές αλλαγές στην διαχείριση του, κατά πολλούς, κορυφαίου ξένου Πρωταθλήματος. Κατ’ αρχήν, θα πρέπει να τονίσουμε ότι με την έναρξη της σεζόν, θα ξεκινήσει την λειτουργία του το κανάλι της Πρέμιερ Λιγκ που λανσάρει η ίδια η αγγλική λίγκα και θα έχει 24ωρο πρόγραμμα, όλες τις μέρες της εβδομάδας.
Απ’ αυτό το κανάλι, η Nova αναμένεται να έχει μπόλικο μέρος του προγράμματος, κυρίως τις καθημερινές, αλλά και τα Σαββατοκύριακα.
Στις τάξεις του συνδρομητικού υπάρχει σκέψη για εφαρμογή του «Λεπτού προς λεπτού» (που βλέπουν οι συνδρομητές στις βραδιές του Τσάμπιονς Λιγκ και του Europa League τα Σάββατα το απόγευμα, στις 17.00, αλλά εδώ υπάρχει το ερώτημα αν ξεπεράστηκε το πρόβλημα που υπήρχε τις τελευταίες σεζόν, όταν η Πρέμιερ Λιγκ απαγόρευσε στη Nova την μετάδοση αγώνα το Σάββατο στις 17.00.
Αν αυτό έχει ξεπεραστεί, τότε δεν αποκλείεται να δούμε και «λεπτό προς λεπτό», με δεδομένο ότι η τηλεοπτική σύμβαση της Nova με την Πρέμιερ Λιγκ προβλέπει το δικαίωμα του συνδρομητικού να μεταδίδει ως και 380 παιχνίδια τη σεζόν (για την τριετία 2010-13). Δηλαδή, όλα τα παιχνίδια κάθε αγωνιστικής.
Σε κάθε περίπτωση, η πρεμιέρα των μεταδόσεων, θα γίνει το Σάββατο 14/8, με την αναμέτρηση Μάντσεστερ Σ.- Τότεναμ, ενώ στις 19.30 της ίδιας μέρας, θα προβληθεί το Τσέλσι-Μπρόμγουϊτς και την Κυριακή (στις 18.00) το Λίβερπουλ-Άρσεναλ. Τέλος, την Δευτέρα, στις 22.00, το συνδρομητικό θα έχει το Μάντσεστερ Γ.- Νιούκαστλ. Αυτά τα τέσσερα παιχνίδια είναι τα σίγουρα. Για τα υπόλοιπα έξι (Μπλάμπερν-Έβερτον, Μπόλτον-Φούλαμ, Σάντερλαντ-Μπέρμιγχαμ, Γουίγκαν-Μπλάκμπουλ και Γουλβς-Στόουκ, όλα θα γίνουν το Σάββατο 14/8, στις 17.00) απομένει να λυθεί η εκκρεμότητα που προαναφέραμε.

Πηγη: gazzetta.gr

Μακαρι να ισχυει δεδομενου οτι το συγκεκριμενο πρωταθλημα ποδοσφαιρου ειναι ισως το θεαματικοτερο και σιγουρα το εμπορικοτερο .Ιδωμεν.

Stejo
30-07-2010, 18:43
Άραγε θα αξιωθούν να δείξουν και κανέναν αγώνα σε HD φέτος; Και μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται με τα δικαιώματα του ισπανικού πρωταθλήματος;

newlynx
30-07-2010, 19:05
To ισπανικό πρωτάθλημα είναι στην πλατφόρμα του ΟΤΕ και από ότι θυμάμαι ο σκάϊ θα κρατήσει τον σαββατιάτικο αγώνα.

goudzos
30-07-2010, 20:29
Απο οτι είδα η ΝΟΒΑ στο τρειλερ διαφημίζει << περισσότερους από 200 αγώνες του Αγγλικού Πρωταθλήματος >>. Τους ρωτάω αν θα δείχνουν αγώνες τα Σάββατα στις 17.00 και κανείς δεν ξέρει να μου απαντήσει. Πιστεύω οτι πάλι δεν θα δείχνουν. Άμα δώ οτι θα δείχνουν θα συνεχίσω την συνδρομή μου αλλιώς Bye! Bye!.

fagotistas
31-07-2010, 15:03
Απο οτι είδα η ΝΟΒΑ στο τρειλερ διαφημίζει << περισσότερους από 200 αγώνες του Αγγλικού Πρωταθλήματος >>. Τους ρωτάω αν θα δείχνουν αγώνες τα Σάββατα στις 17.00 και κανείς δεν ξέρει να μου απαντήσει. Πιστεύω οτι πάλι δεν θα δείχνουν. Άμα δώ οτι θα δείχνουν θα συνεχίσω την συνδρομή μου αλλιώς Bye! Bye!.
Απο οτι εχω καταλαβει ,σε αυτο το αρθρο αναφερεται οτι η Nova ειναι σε διαπραγματευσεις? με την Premier League για αυτο το θεμα (Σαββατο 17:00).
Το ρεπορταζ παντως το βρισκω υπεραισιοδοξο οσο αφορα την πληρη καλυψη του πρωταθληματος δηλαδη και τους 380 αγωνες. Απο την αλλη ηδη υπαρχουν πακετα (Showtime και το καινουριο Abu Dhabi sports)τα οποια εχουν δiκαιωματα για ζωνατανη μεταδοση ολων των αγωνων της Premier League, οποτε μενει να δουμε αν και η Nova θα παρει απο φετος το full πακετο του πρωταθληματος.
Ειδικα παντως για την μεταδοση λεπτο προς λεπτο των αγωνων του Σαββατου ,δεν νομιζω οτι εχει ξαναγινει στα χρονικα και προσωπικα το βρισκω εξαιρετικα απιθανο να συμβει.Αλλα βεβαιως θα ξερουμε καλυτερα οσο περνουν οι μερες και πλησιαζουμε στην εναρξη του πρωταθληματος οποτε....
Υπομονη λιγες μερες ακομα.

fagotistas
08-08-2010, 16:36
Συμφωνα με νεοτερο ρεπορταζ του www.gazzetta.gr (στηλη Media Cafe) η Nova ειναι πολυ κοντα στην εξασφαλιση δικαιωματος μεταδοσης λεπτο προς λεπτο των αγωνων Premier League ,που θα διεξαγωνται Σαββατο 17:00 . Η εν λογω μεταδοση θα γινεται απο το καναλι Novasports 2.Στο ρεπορταζ αναφερεται οτι η μεταδοση αυτη θα ξεκινησει απο τα τελη Αυγουστου - αρχες Σεπτεμβρη , και οχι απο την πρωτη αγωνιστικη του πρωταθληματος που ειναι

lion009
19-08-2012, 02:14
Την πατησαμε ολοι με τη νοβα φετος...2-3 αγωνες και ουτε το ματς της δευτερας...Μακαρι να μπορουσαμε να αντιδρασουμε..

anestis88
19-08-2012, 15:57
Δυστυχώς όπως τα λές είναι...

poromenos
19-08-2012, 17:38
Συμφωνα με νεοτερο ρεπορταζ του www.gazzetta.gr (http://www.gazzetta.gr/) (στηλη Media Cafe) η Nova ειναι πολυ κοντα στην εξασφαλιση δικαιωματος μεταδοσης λεπτο προς λεπτο των αγωνων Premier League ,που θα διεξαγωνται Σαββατο 17:00 . Η εν λογω μεταδοση θα γινεται απο το καναλι Novasports 2.Στο ρεπορταζ αναφερεται οτι η μεταδοση αυτη θα ξεκινησει απο τα τελη Αυγουστου - αρχες Σεπτεμβρη , και οχι απο την πρωτη αγωνιστικη του πρωταθληματος που ειναι

Θα είναι ότι καλύτερο. Πάντως εάν η Πρέμιερ Λιγκ δεν αφήσει να γίνουν αγώνες το σάββατο απόγευμα υπάρχει και η λύση της μαγνητοσκόπησης..

lion009
19-08-2012, 18:04
Το ρεπορταζ που αναφερει ειναι νομιζω για προηγουμενη χρονια..
Δεν μιλαμε μονο για τις μεταδοσεις των 5.00 ,τη μεταδοση της δευτερας που δειχνουνε ολα τα δορυφορικα στην ευρωπη (αυριο εχει τη ματσαρα Εβερτον-Μαντσεστερ Γ.) ΄την κανει γαργαρα η νοβα?Παιδια αντιδραστε..Αυτο ειναι εξαπατηση...Υπαρχει κ η προστασια καταναλωτων
http://kepka.org/index.php?option=com_contact&Itemid=3

Serafeim Karakostas
20-08-2012, 01:22
Θα είναι ότι καλύτερο. Πάντως εάν η Πρέμιερ Λιγκ δεν αφήσει να γίνουν αγώνες το σάββατο απόγευμα υπάρχει και η λύση της μαγνητοσκόπησης..
Ημερομηνία: 8/8/2010. Δεν είναι λύση η μαγνητοσκόπηση.

hammer
20-08-2012, 10:54
Kαλα μιλαμε μας δουλευουν ψιλο γαζι .
Ποια Πρέμιερ Λιγκ διαφημιζουν 2-3 αγωνες ?
Σημερα εχει ντερμπυ και μεις θα δουμε μπειζμπολ ? Αμαν να περασει λιγο ο καιρος να αρχισουν οι μπαλες και τρωμε τετοιο ξενερωμα ?
Εγω ειμαι ΠΑΟΚ και LIVERPOOL και εβαλα νοβα να βλεπω τις ομαδες μου επειδη διαφημιζουν Αγγλια και Ελλαδα + Europa League . To Σαββατο φαγαμε πικρα με Liverpool δεν ειδαμε τιποτα και την Πεμπτη Europa League ο Παοκ με Ραπιντ στον Οτε .

tiniakos
20-08-2012, 10:59
Οπότε η νοβα έμεινε πια για το Ελληνικό πρωτάθλημα και για cl.

michkal91
20-08-2012, 12:05
Ας μείνει αλλα ας αφήσει την Αγγλία για τον ΟΤΕ που μπορει να την δείξει ολη

johns
20-08-2012, 15:48
πως ακριβώς συμπεραίνουμε ότι ο ΟΤε μπορεί να τη δείχξει όλη και η νόβα δεν μπορεί? Μήπως είναι θέμα διαφημίσεων και συμβολαίων? Αν μπορεί ο ΟΤΕ ας χτυπήσει το πακέτο από την επόμενη τριετία αλλά με τη βάση των 70κάτι χιλιάδων συνδρομητών (ip και δορυφορικών) δε νομίζω να μπορεί να το πάρει.

lion009
20-08-2012, 15:56
πως ακριβώς συμπεραίνουμε ότι ο ΟΤε μπορεί να τη δείχξει όλη και η νόβα δεν μπορεί? Μήπως είναι θέμα διαφημίσεων και συμβολαίων? Αν μπορεί ο ΟΤΕ ας χτυπήσει το πακέτο από την επόμενη τριετία αλλά με τη βάση των 70κάτι χιλιάδων συνδρομητών (ip και δορυφορικών) δε νομίζω να μπορεί να το πάρει.
Ειναι θεμα περικοπων...Απλως η νοβα πληρωνει στην αγγλια για το πακετο που εχει τους 2-3 αγωνες και οχι το πληρες οπως πληρωνε παλια..Δηλαδη σημερα το βραδυ που εχει τη ματσαρα Εβερτον-Man utd και την δειχνουνε 15 δορυφορικα καναλια σε ολη την ευρωπη πως γινεται?Δικαιωμα της αλλα οφειλε το καλοκαιρι να το αναφερει αυτο και να μην μας παραπλανησει πως εχει παρει ολο το αγγλικο πρωταθλημα..
Για τον Οτε που λες πως μπορεσε να παρει με αυτους τους συνδρομιτες ολο το ισπανικο κ ολο το γερμανικο?Γιατι εκει θα δουμε κ τους 34 αγωνες της Ρεαλ,της Μπαρτσα ,της Μπαγερν κ στη νοβα να δω μονο τους 20-25 της Αρσεναλ,της Μανστεστερ σιτυ η της Γιουναιτεντ?
Μας περνανε για πολλη χαιβανια αλλα δυστηχως τωρα την πατησανε..Ισως δεν περιμενανε πως θα αντιδρασει τοσος πολυς κοσμος γι αυτο το θεμα,ισως νομιζανε πως θα το μπαλωνανε με το champion league αλλα δυστηχως τωρα θα παθουνε μεγαλη ζημια..(πολυς κοσμος ψαχνει πλεον να βρει αλλες λυσεις..)

jake
20-08-2012, 16:23
Η ξεφτιλα της υποθεσης ειναι οτι συνεχιζουν να διαφημιζουν (σαν να μη συμβαινει τιποτα) οτι δειχνουν ΖΩΝΤΑΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ τους ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ αγωνες!!!!!!Το Εβερτον -ΜΓιουν φαινεται οτι ειναι δευτεροκλασατο ματς....

dream21
20-08-2012, 17:42
Κανονικά το παιχνίδι everton-man utd στις 22:00 live HD Απο την Nova , έτσι μου ανέφεραν από το τηλεφωνικό κέντρο.εγω πάντος τους είπα οτι στις 22:00 εχετε αργεντίνικο πρωτάθλημα.μου είπαν οτι θα το δείξουν.
είδωμεν

jimitsis
20-08-2012, 18:04
Μακάρι να συμβεί αυτό...
Τουλάχιστον οι βρισιές & οι απειλές μας να πιάσουν τόπο.:furious3:

Vasiliskok
20-08-2012, 19:46
Υπομονή και ηρεμία παιδιά !!!!!!!!!

jake
20-08-2012, 20:32
Βρε παιδια ,λετε εκει στην καντζα να μην ειχαν παρει χαμπαρι οτι εχει σημερα αγωνα και το εμαθαν απο το κραξιμο?

dimitris2627
20-08-2012, 20:36
σιγα να μην το δειξει καμια ασχετη τηλρφωνητρια θα ηταν οπως παντα

pan24
20-08-2012, 20:56
σιγα να μην το δειξει καμια ασχετη τηλρφωνητρια θα ηταν οπως παντα

ο χρονος θα δειξει.λιγη υπομονη ακομα...

xtreme21
20-08-2012, 21:05
πάντως στο http://liveonsat.com/daily01.php δεν ενημερώθηκε ότι θα το δείξει η νοβα το παιχνίδι everton-man utd.συνήθως το συγκεκριμένο σιτε ενημερώνεται αυτόματα.

thymos
20-08-2012, 21:53
Ο Καραλής πάντως που αναφέρθηκε στον αγώνα πριν λίγο δεν είπε τίποτα!

dimitris2627
20-08-2012, 21:56
πρεπει να βομβαρδισουμε την νοβα με εμαι΄λ (τα διαβαζουν)και ολοι να λεμε πως αν δεν αλλαξει αμεσα η κοροιδια που παιζει φετος με το αγγλικο πρωταθλημα θα διακοψουμε μπας και γινει τιποτα

jimitsis
20-08-2012, 22:01
Πιο πιθανό είναι να το δείξει αυτό το κανάλι με αυτόν τον σχολιαστή

82300:flipout:

παρά η nova...

thymos
20-08-2012, 22:04
Μαγεία η μπάλα στην Αργεντινή!

kostas1413
20-08-2012, 23:04
Σήμερα πάλι χαμός έγινε στις στοιχιματικες εκπομπές του ns6 τους βριζουνε μέσα απο το καναλι τους και ακόμα μια επίσημη ανακοίνωση δεν λένε να βγάλουμε.

lion009
20-08-2012, 23:06
Να δειτε απο την αλλη εβδομαδα ..Οταν αντι για παρομοιες ματσαρες στην Αγγλια θα σου λεει η νοβα πως την ιδια ωρα θα εχει αποκλειστικα κ ζωντανα την τιτανομαχεια Βεροια-Πλατανιας η το μεγαλο ντερμπι ΑΕΚ(εφηβων) με ΑΡΗ (οι αμπαλοι)...Μεγαλη ποιοτητα ..αποκλειστικα κ ζωντανα στο Νοβασπορτς...

molivos
20-08-2012, 23:14
Χμμμ μου φαινεται οτι πλησιαζει η ωρα να την κανουμε σιγα σιγα απο την nova...ετσι και αλλιως τα μεγαλα ματς στο internet θα τα βλεπουμε....

lak100
21-08-2012, 00:06
καταντια να ψαχνω για streaming για να δω την united ενω πληρωνω 70 ευρω τον μηνα. εγω παντως εστειλα απο το Σαββατο e-mail στο info@nova.gr ρωτωντας τους ποια η θεση της εταιριας για το θεμα και τι εχει σκοπο να κανει ρωτησα και αν θα εχουμε μειωση τιμης. Και κατι αλλο δεν μπορουσα σα στειλω τα παραπονα μεσω του site μου ελεγε οτι επρεπε να προσθεσω σχολιο ενω το ειχα κανει ηδη το e-mail ειναι σωστο?

Serafeim Karakostas
21-08-2012, 01:51
Μια φορά είχα στείλει ηλεκτρονικό μήνυμα στο Info-Nova@nova.gr και απάντησαν αρκετά γρήγορα.

tiniakos
21-08-2012, 02:20
ΣΥΜΒΑΣΗ ΠΑΡΟΧΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΙΚΩΝ
ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

4.2. Η MCH οφείλει να ενημερώνει το Συνδρομητή μέσω του Τύπου
και με την αποστολή ατομικής ειδοποίησης, για κάθε μεταβολή
στην ποσότητα ή στο περιεχόμενο των παρεχομένων Συνδρομη-
τικών Υπηρεσιών. Περαιτέρω, η MCH δεσμεύεται να ενημερώνει
τον Συνδρομητή για κάθε νέα προσφερόμενη υπηρεσία ή Πακέτο
καθώς και για τους όρους προσφοράς αυτών
4.3.
Σε περίπτωση διακοπής της παρο-
χής των Συνδρομητικών Υπηρεσιών, ο τελευταίος δεν έχει αξίω-
ση προς αποζημίωση, αλλά αξίωση μείωσης της συνδρομής του.
Η μείωση πρέπει να είναι ανάλογη του ποσοστού της διακοπής
της παροχής ραδιοφωνικού ή τηλεοπτικού προγράμματος επί
των συνολικώς οφειλόμενων υπηρεσιών, ανάλογα με το Πακέτο
που ο Συνδρομητής έχει επιλέξει, λαμβανομένου υπόψη του κό-
στους των υπηρεσιών που διακόπηκαν σε σχέση με το συνολικό
κόστος των παρεχόμενων υπηρεσιών.
5.7. Σε κάθε περίπτωση που η MCH επιλέξει να προβεί σε μεταβο-
λή/αντικατάσταση των παρεχόμενων προγραμμάτων ή/και των
Πακέτων ή/και των Συνδρομητικών Υπηρεσιών, των Υπηρεσιών
NOVAPLUS ή/και των Υπηρεσιών HD, σύμφωνα με τον όρο 4.1
της παρούσας, ο Συνδρομητής αποδέχεται με την υπογραφή της
παρούσας ότι η εκάστοτε καταβαλλόμενη Συνδρομή του, όπως
αυτή θα καθορίζεται από τη MCH, θα αντιστοιχεί στις εκάστοτε
παρεχόμενες υπηρεσίες (Συνδρομητικές Υπηρεσίες, Υπηρεσίες
NOVA PLUS, Υπηρεσίες HD) και στα Πακέτα Προγραμμάτων.
Εάν, σε περίπτωση τέτοιας μεταβολής ή αντικατάστασης πακέ-
των ή προγραμμάτων, ο Συνδρομητής δεν επιθυμεί να επιλέξει
κάποιο από τα νέα Πακέτα, τότε αυτός δικαιούται να ζητήσει, αζη-
μίως τόσο για τη MCH όσο και για εκείνον, τη διακοπή των πα-
ρεχόμενων Συνδρομητικών Υπηρεσιών ή των Υπηρεσιών NOVA
PLUS ή/και των Υπηρεσιών HD.

Και ολόκληρο το συμβόλαιο εδώ.
http://www-old.nova.gr/nova/media/documents/pdf/PSIFIAKO%20BASIC-NEW%20TERMS.pdf
Τα συμπεράσματα δικά σας.

michkal91
21-08-2012, 02:39
τελικα να φανταστω δεν εδειξε τπτ?επρεπε να ειχαμε το ονομα της κυριας που το ειπε..οχι για τπτ αλλο απλα να την παρουμε και να της το πουμε...

sakels
21-08-2012, 02:42
η μονη λυση ειναι μαζικες αποσυνδεσεις.

και απο πλευρας νοβας, εαν δεν ευθυνεται για την premier, η προσθηκη των αλλων πρωταθληματων σαν τυπου αποζημιωση αλλιως ειναι κοροιδια και θα φυγει κοσμακης..

και κατι αλλο ρε παιδια. αν προκειται θεμα cs γιατι η νοβα δεν ζητα αποζημιωσεις απο την εταιρια κρυπτογραφησης???

xtreme21
21-08-2012, 08:52
δεν ηταν σωστο να πει οτι θα το δειξει και στο τελος να μην το εδειξε.αν δεν ηξερε η συγκεκριμενη ας μην ελεγε ψεματα.με τα ψεματα δεν βγαζουν πουθενα.

malakudi
21-08-2012, 09:22
Είναι απαράδεκτο αυτό που συμβαίνει. Πρόκειται για ψευδή διαφήμιση, για υποβάθμιση προϊόντος χωρίς προειδοποίηση. Δεν είναι ούτε θέμα CS ούτε θέμα της ταβερνιάρισσας που κέρδισε το δικαστήριο. Τόσα και τόσα πακέτα έδειχναν χτες τον αγώνα, πολλά από αυτά παίζουν μια χαρά σε CS. Είναι σαφές τι έχει γίνει, μείωσε το πακέτο η Nova για να μειώσει το κόστος. Και είναι απαράδεκτο να μη βγαίνει κάποιος από την εταιρεία να κάνει μία επίσημη τοποθέτηση.

Πέρα από διαμαρτυρία που πρέπει να κάνουμε εμείς οι συνδρομητές στη Nova, ίσως πρέπει να γίνει και μία διαμαρτυρία προς την Premier League. Αν δουν ότι ο κόσμος έχει εξοργισθεί από τη στάση της Nova, ίσως γίνει κάτι, ενώ σίγουρα θα επηρεάσει και την επόμενη συμφωνία.

Από τη μία η μετατροπή όλων των value pack σε sport δημιουργεί πελάτες δύο κατηγοριών, άλλοι να πληρώνουν 30 ευρώ και άλλοι 52, ενώ αυτή η ιστορία ολοκληρώνει την κοροϊδία. Απαράδεκτοι και πάλι.

malakudi
21-08-2012, 09:44
Εγώ έστειλα τη διαμαρτυρία μου από εδώ: http://www.forthnetgroup.gr/Contact.aspx?a_id=4338 . Έχει κάποιο bug η σελίδα, μην κάνετε copy paste στο πεδίο σχολίων, μετά βγάζει ότι δεν έχετε γράψει κάτι.

harris23
21-08-2012, 10:06
Εφυγε απο εμενα ενα mail προς την Premier League με links προς τα γραφεια στην Καντζα και μηνυματα στο facebook της λιγκας πως η ΝΟΒΑ υποβαθμιζει το προιον τους και πως υπαρχει και ο ΟΤΕ για του χρονου κτλ κτλ. Αντε γιατι ορισμενοι δεν πατε καλα εκει στην ΝΟΒΑ. Μακαρι να κλεισετε. Αντε μπραβο.....Να τσουξει λιγο. και ως γνωστο οι Αγγλοι τα κοιτανε και τις ψαχνουν κατι τετοιες ταρζανιες.....ΑΚΟΥΤΕ ΝΟΒΕΣ;;;; Μπααα.... Ολοι μπειτε εδω και "ενημερωστε τους" σχετικα. http://www.premierleague.com/content/premierleague/en-gb/contact-us.html

harris23
21-08-2012, 11:20
Τωρα καταλαβα γιατι ζητανε προπληρωμη για το μισο της ετησιας συνδρομης στο αθλητικο πακετο. Το ποσο διακοπης ειναι 100 ευρω, αρα σου λεει εαν διακοψει καποιος και του παρω ενα κατοσταρικο καλυτερα να του παρω εξαρχης 250 και να τον παραπλανησω με τις αθλητικες μεταδοσεις και ας σταματησει του χρονου που θα ειμαι δεν θα ειμαι. "περιεργες" κινησεις της ΝΟΒΑ...

teris3
21-08-2012, 11:48
Αντί να κλαίγεστε παντού, στείλτε email απευθείας στην Nova.
Aυτό έστειλα εγώ:
ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ!ΕΧΕΤΕ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΤΕ 1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΖΩΝΤΑΝΑ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ/ΕΒΕΡΤΡΟΝ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ.ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.BYE

Kαι αυτό μου απάντησαν σήμερα:
Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία σας μαζί μας,

Αναφορικά με το μήνυμά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι σύμφωνα με
υπόδειξη και εντολή της Premier League που σκοπό έχει να αντιμετωπίσει
φαινόμενα πειρατείας σε όλη την Ευρωπαϊκή Ένωση, η Nova είναι υποχρεωμένη να
προβεί από τώρα και στο εξής σε αλλαγές, σχετικά με τις μεταδόσεις των
αγώνων της Premier League και συγκεκριμένα:

Nα αφαιρέσει το αγγλικό σχόλιο από τις ζωντανές μεταδόσεις και να μεταδίδει
ζωντανά λιγότερους αγώνες.

Η εντολή της Premier League, την οποία υποχρεούται η Nova να ακολουθεί,
βασίζεται σε αποφάσεις, που εξέδωσαν το Δικαστήριο της Ευρωπαϊκής Ένωσης και
τα Βρετανικά Δικαστήρια.

Είμαστε πάντοτε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία και διευκρίνιση,
είτε μέσω της ιστοσελίδας μας (www.forthnetgroup.gr), είτε τηλεφωνικά στο
18345.

Με φιλικούς χαιρετισμούς,

harris23
21-08-2012, 11:55
ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ, ΜΑΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ. Η ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΕΓΚΕΙΤΑΙ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑΝΕ ΠΩΣ ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΣΤΙΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ. ΚΡΑΤΑΩ ΜΕΡΙΚΕΣ πισινές σχετικα με τις αποφάσεις των δικαστηριων κτλ. Μαλλον πληρωσανε λιγοτερα και απλα το ριξανε τωρα στα δικαστήρια.

teris3
21-08-2012, 12:01
εμενα προσωπικά με ενοχλέι και το ΓΙΑΤΙ εγινε

teris3
21-08-2012, 12:03
Kαι μένα χαζομάρες μου φαίνεται και θέλω να τους απαντήσω.
Νομίζω ότι πολλά ευρωπαικά δορυφορικά τα δειχναν τα ματς

AS Mocca
21-08-2012, 12:04
η μονη λυση ειναι μαζικες αποσυνδεσεις.

και απο πλευρας νοβας, εαν δεν ευθυνεται για την premier, η προσθηκη των αλλων πρωταθληματων σαν τυπου αποζημιωση αλλιως ειναι κοροιδια και θα φυγει κοσμακης..

και κατι αλλο ρε παιδια. αν προκειται θεμα cs γιατι η νοβα δεν ζητα αποζημιωσεις απο την εταιρια κρυπτογραφησης???

Επειδή συνήθως υπάρχει ένα συμβόλαιο για το πόσα χρόνια θα παίζει το κλείδωμα με εγγύηση πως αν σπάσει από κάποιον θα σε αποζημιώσει ή θα σε αναβαθμίσει δωρεάν.
Προφανώς όλα τα συστήματα σπάνε όταν τελειώσουν τα συμβόλαια για ευνόητους λόγους (και δεν είναι λίγοι οι λόγοι)

Digital Screamer
21-08-2012, 12:40
Μεγάλο φάουλ η όλη κατάσταση. Τουλάχιστον αν έχει συμφωνηθεί να δείχνει max 3 παιχνίδια ανα αγωνιστική (αυτό το ΣΚ τόσα θα δείξει) ας δείχνει τα ντέρμπι. Θα μπορούσε να μην δείξει τη Σίτι με την Σαουθάμπτον και να δείξει Εβερτον - Γιουνάιτεντ χτές. Κι επίσης όπως είπε και κάποιος άλλος φίλος πιο πάνω ας εμπλουτίσει το περιεχόμενο της και με άλλα πρωταθλήματα (Ιταλικό, Γαλλικό) τώρα πού "φτώχυνε" την Πρεμιερ Λιγκ..

pkontos1970
21-08-2012, 12:56
Αυτά που ισχυρίζονται (σχετικά με δήθεν εντολή της Premier League κατόπιν της απόφασης του δικαστηρίου) είναι απαράδεκτα καθώς σίγουρα θα μπορούσε να βρεθεί λύση (αλλά προφανώς είχε κόστος για την nova). Σε κάθε δε περίπτωση θα έπρεπε να είχαν ενημερώσει όσους αγοράσαν προπληρωμένες συνδρομές και να τους επιστρέψουν χρήματα και στους υπόλοιπους να κάνουν μείωση συνδρομής.
Νόμιζω ότι η απώλεια συνδρομητών είναι η μόνη δυναμική αντίδραση. Προσωπικά, εγώ δεν θα κάνω επανασύνδεση φέτος (διακόπτω πάντα μετά τον Απρίλιο-Μαιο) καθώς με ενδιέφερε η δυνατότητα αγγλικού σχολιασμού (που ήδη μονομερώς την διέκοψαν από τα μέσα της περσινής σαιζόν) και να βλέπω όσο το δυνατόν πιο πολλά ματς του Αγγλικού Πρωταθλήματος. Το Πλατανιάς - Βέροια ας το δουν μόνοι τους.

alexpol7
21-08-2012, 13:04
απιαστα ονειρα digital screamer!!!!!το ιταλικο η θα ανανεωθει απο τον οτε η δεν θα το δειξει κανεις και το γαλλικο ειναι αναμεσα νοβα -οτε σπορτ τβ !!!!!εγω ημουν συνδρομητης νοβα και το εκοψα απο περσι γιατι καταλαβα το δουλεμα που ριχνει η νοβα για να κλεβει τα 60νταρια!!!!!!καλυτερα οτε με 20 ευρω και 2!-3?-4? ποιοτικα πρωταθλημα+ τα κυπελλα ,φορμουλα μοτο gp ,νβα ισπανικο, ανδριατικη[τα καλυτερα του μπασκετ]παρα νοβα με το τσιρκο της σουπερ λινγκ και της τιτανομαχιες βεροια-πλατανιαας!!!το πετσοκομενο αγγλικο με 2-3 αγωνες την αγωνιστικηκαι το πορτογαλλικο με τισ τρεισιμιση ομαδες!!!! το μονα αξιολογα champions league,europa league!!!!αλλα δεν αξιζουν 60+ευρω!!!!ξυπνηστε αδελφια και χτυπηστε την νοβα με μαζικες διακοπες μπας και καταλαβει πως το παραμυθη που πουλαει τα τελευταια χρονια τελιωσε!!!!!χρειαζονται ενα ισχυρο χαστουκι για να ξυπνησουν και να κατεβασουν τισ τιμες!!!!!

lak100
21-08-2012, 13:06
και εγω ελαβα την ιδια απαντηση με τον φιλο teris3 το θεμα ειναι αν ευσταθουν αυτα που λενε ας το απαντησει αυτο καποιος που ειναι γνωστης

tiniakos
21-08-2012, 13:19
Κλασικοί Έλληνες οι της νόβα για όλα φταίνε οι άλλοι (ξένοι εν προκειμένω) και ποτέ εμείς.

jpanou39
21-08-2012, 13:20
Και πιο Champions league αποκλειστικά στην γόβα ;
Στον otetv έχεις την επιλογή με τον δέκτη που σου δίνει(kaon) να κατεβάσεις εώς και 4 δορυφόρους. . .
Από φέτος στο ZDF free Champions league. . .
Για κοιτάξτε τι έχω να δώ το βράδυ εγώ που είμαι συνδρομητής του. . .http://www.zdfsport.de/ZDF/zdfportal/web/Sport/4674/23326844/80ef6a/UEFA-Champions-League.html
Και η ποιότητα εικόνας στο hd δεν συγκρίνονται οι γερμανοί με κανέναν. . .

alexpol7
21-08-2012, 13:26
πως μπορω ρε jpanou39 να δω το zdf αφου πιανω μονο eurobird?χρειαζομαι δευτερο lnb?αν ξερεις πες μου την διαδικασια!!!ενω 80νταρι πιατο!!!

jimitsis
21-08-2012, 13:42
Eίναι αλήθεια ότι το ZDFHD έχει καλύτερη εικόνα από το nova.
Aκόμα καλύτερη εικόνα έχω πετύχει στο ελβετικό Swisse 6 hd.
Το θέμα είναι όμως ότι αυτά είναι τα προκριματικά, οι όμιλοι και πέρα όμως ελέγχονται από συμβόλαια.
Κάπου είχα διαβάσει ότι και το ισπανικό tve θα δείχνει champions league.

manos73
21-08-2012, 13:55
Κατ' αρχήν η NOVA πέτυχε μείωση της σύμβασης με την Superleague κατά 10%
http://www.onsports.gr/Podosfairo/Super-League/item/242797-Super-League-DS-kai-koyrema-sta-tileoptika?click=home-breakingnews-thumb

κατά δεύτερον υποψιάζομαι πως έχει πάρει κάποιο μικρότερο πακέτο μετάδοσης αγώνων της Πρέμιερ ..δεν εξηγείται αλλιώς το ότι έδειξε μόνο δυο ματς αυτό το τριήμερο

..η αφελής ερώτηση μου είναι αν θα υπάρξει αντίστοιχη μείωση στις συνδρομές "..δεν νομίζω Τάκη" που θα έλεγε και το τυπάκι της διαφήμισης ...απαντάω μόνος μου

..δυστυχώς για κάποιους (όπως εγώ) που μένουν στην επαρχία ούτε η digea δεν εκπέμπει ..οπότε είναι μονόδρομος

πληρώνω 38€ / μήνα το sports πακέτο λόγω Forthnet ..αλλά και πάλι νιώθω μα...κας

@jpanou39
το ZDF υπάρχει στο μπουκέτο της nova ..εκτός και αν υπάρχει zdf sports και αναφέρεσαι σε αυτό ..δεν το γνωρίζω

jpanou39
21-08-2012, 13:58
πως μπορω ρε jpanou39 να δω το zdf αφου πιανω μονο eurobird?χρειαζομαι δευτερο lnb?αν ξερεις πες μου την διαδικασια!!!ενω 80νταρι πιατο!!!
Θέλει στην εγκαταστασή σου να προσθέσεις ένα ακόμη lnb(astra 19,2) και μάλλον άλλο diseqc. . .με κόστος σχεδόν τίποτα.
To zdf πέρσι όταν ανακοίνωσε ότι πήρε το champions league δεν ανέφερε κάπου μόνο για τα προκριματικά . . . .
Φίλε μου mano73 η γοβα είναι στον hotbird 13 και μόνο. . .Το zdf hd είναι στον astra 19 . . . .

pkontos1970
21-08-2012, 14:03
νομιζω ότι στο απάντησα: προφανώς η premier league ζήτησε περισσότερα χρήματα για να επιτρέψει την μετάδοση περισσοτέρων των 3 αγώνων (ή/και τον αγγλικό σχολιασμό) που η nova δεν θα θέλησε να δώσει. Την τιμή συνδρομής όμως δεν την έριξε, ούτε είχε ενημερώσει τους συνδρομητές της.....

manos73
21-08-2012, 14:20
νομιζω ότι στο απάντησα: προφανώς η premier league ζήτησε περισσότερα χρήματα για να επιτρέψει την μετάδοση περισσοτέρων των 3 αγώνων (ή/και τον αγγλικό σχολιασμό) που η nova δεν θα θέλησε να δώσει. Την τιμή συνδρομής όμως δεν την έριξε, ούτε είχε ενημερώσει τους συνδρομητές της.....

..τον αγγλικό σχολιασμό τον κόψαν μετά από αίτημα της PL ..διότι κάποιες αγγλικές pub βάζαν νόβα λόγω κόστους ..είναι γνωστό αυτό από πέρυσι ..δεν υπάρχει επιπλέον κόστος για τον αγγλικό σχολιασμό

AS Mocca
21-08-2012, 14:31
Δηλαδή αν είσαι αγγλόφωνος στην Ελλάδα, δε μπορείς να έχεις ομιλία στη γλώσσα σου για να δεις Premier League.
Ε ρε τι σου είναι η εξέλιξη :flipout:

michkal91
21-08-2012, 14:38
Ωραία αν έχει κανει μείωση...γιατι δεν μοιράζονται τα δικαιώματα ανάμεσα σε ΟΤΕ και νοβα;

harris23
21-08-2012, 14:47
Μαλλον για εκει παει η δουλεια....

fagotistas
21-08-2012, 14:50
Ειναι πλεον φανερο οτι, το μεγαλο (λεμε τωρα) χαρτι και τελευταιο θα ελεγα για την Νοβα, ειναι το σαπιο Ελληνικο πρωταθλημα.Δεν εχει πλεον τιποτα αλλο να προσφερει οσο αφορα τα αθλητικα στους συνδρομητες και εξηγουμαι:
Αγγλικο πρωταθλημα? Το παρων thread τα λεει ολα.
Πορτογαλικο ? Β διαλογης , μονο στοιχηματικα αν ενδιαφερει καποιον.
Οσο αφορα το CL και Europa League , υπαρχουν φτηνοτερες και εξισου πληρης λυσεις , οπως JSC Sports (150 Euro περιπου το φουλ πακετο) και με αγγλικο σχολιασμο,ξεχωρα οτι το εν λογω πακετο εχει υπερπληρη καλυψη Seria A , Le Championat , Primera Division, NBA ,Euroleague και πολλα αλλα. Συν οτι περνεις μονο την καρτα και τη βαζεις σε οτι δεκτη θελεις και οχι τις πατατες δεκτες που πασαρει η Nova με παντρεματα , ελλειψη free to air κλπ.
Για αυτο το λογω εχει κανει και την προσφορα μεσω των ΠΑΕ για το ελληνικο πρωταθλημα , με σαφη στοχο να προπληρωθει το 300αρι , και ασε μετα τον κοσμο να γαβγιζει.
Ειναι αυτα σημαδια διαλυσης? Οτι αρπαξουμε τωρα ,γιατι παμε για κανονι? Προσωπικα ,δεν θα το απεκλεια ...

poromenos
21-08-2012, 14:58
Και εμένα δεν με καλύπτουν οι 3 αγώνες αλλά το κράξιμο είναι εύκολο ας περιμένουμε να δούμε κάποια επίσημη
τοποθέτηση αφού μάλλον η premier league είναι αυτή που άλλαξε το καθεστώς αναμετάδοσης και όχι η Νόβα.

malakudi
21-08-2012, 15:00
Και εμένα δεν με καλύπτουν οι 3 αγώνες αλλά το κράξιμο είναι εύκολο ας περιμένουμε να δούμε κάποια επίσημη
τοποθέτηση αφού μάλλον η premier league είναι αυτή που άλλαξε το καθεστώς αναμετάδοσης και όχι η Νόβα.

Αυτό δε προκύπτει από πουθενά με στοιχεία. Ας παρουσιάσει τα στοιχεία η Nova. Στο sport-fm δεν ανέφεραν κάτι τέτοιο, μίλησαν γενικά για μειώσεις, κρίση κτλ. Εγώ δε πιστεύω πως τους απαγόρευσε κανείς να δείξουν το χτεσινό ματς. Απλώς δε πλήρωσαν.

pkontos1970
21-08-2012, 15:04
..τον αγγλικό σχολιασμό τον κόψαν μετά από αίτημα της PL ..διότι κάποιες αγγλικές pub βάζαν νόβα λόγω κόστους ..είναι γνωστό αυτό από πέρυσι ..δεν υπάρχει επιπλέον κόστος για τον αγγλικό σχολιασμό

Αν πλήρωναν έξτρα χρήματα θα μπορούσαν να διατηρήσουν τον αγγλικό σχολιασμό.
Όσο κι αν σου φαίνεται περίεργο, λόγω της διακοπής του αγγλικού σχολιασμού που έδινε πλήρη αίσθηση του ότι βρισκόσουν στο γήπεδο (συν το ότι η περιγραφή αυτή καθευατή είναι σε άλλο επίπεδο), χαλάστηκα τόσο πολύ που δεν θα επανασυνδεθώ.

fagotistas
21-08-2012, 15:10
Αν πλήρωναν έξτρα χρήματα θα μπορούσαν να διατηρήσουν τον αγγλικό σχολιασμό.
Όσο κι αν σου φαίνεται περίεργο, λόγω της διακοπής του αγγλικού σχολιασμού που έδινε πλήρη αίσθηση του ότι βρισκόσουν στο γήπεδο (συν το ότι η περιγραφή αυτή καθευατή είναι σε άλλο επίπεδο), χαλάστηκα τόσο πολύ που δεν θα επανασυνδεθώ.
Αυτο ξαναπες το. Οσο και να συμπαθω τον Δημητρη Τσακιρη και να τον παραδεχομαι για τις γνωσεις του για το Βρετανικο ποδοσφαιρο , η live μεταδοση μεσα απο το γηπεδο ηταν ολα τα λεφτα....

teris3
21-08-2012, 15:22
Αυτό δε προκύπτει από πουθενά με στοιχεία. Ας παρουσιάσει τα στοιχεία η Nova. Στο sport-fm δεν ανέφεραν κάτι τέτοιο, μίλησαν γενικά για μειώσεις, κρίση κτλ. Εγώ δε πιστεύω πως τους απαγόρευσε κανείς να δείξουν το χτεσινό ματς. Απλώς δε πλήρωσαν.

Ετσι ακριβώς!
100% σαχλαμάρες οτι η Premier Leauge δεν τους το επιτρέπει.
Οποιος δεν πιστευει ας εμπαινε χτες στο liveonsat να δει 15+ ευρωπαικά δορυφορικά να δείχνουν την United και η Νοβα απούσα!

xtreme21
21-08-2012, 15:32
πως γινεται να μην εχει χρηματα αφου τοσα λεφτα πιανει απο τους συνδρομητες μας δουλευει ; τελικα στην νοβα ειναι πολυ τσιγκούνηδες ενα πρωταθλημα εχουν και δεν το εχουν κρατησει ολο,και το στειριζει τρομαρα της.

tiniakos
21-08-2012, 15:43
Το κανόνι πια το βλέπω και εγω σαν ενδεχόμενο για τη νοβα.
Αλλα το ξαναλέω τα fanboy της που πήγαν,όλοι αυτοί που με σθένος υποστήριζαν τα 60αρια και 70αρια της.

xtreme21
21-08-2012, 15:44
εγώ δεν είμαι κ fanboy της νοβας είμαι fanboy του skyitalia.. :P

Digital Screamer
21-08-2012, 15:47
Τουλάχιστον να δίνεται η δυνατότητα μέσω ψηφοφορίας στο site του novasports να αποφασίζουν οι συνδρομητές ποιοί θα είναι οι αγώνες πού θέλουν να βλέπουν κάθε αγωνιστική. Κι ας βάζουν τα 3 πρώτα σε προτίμηση, εφόσον απ'ότι φαίνεται τόσοι είναι οι μέγιστοι αγώνες πού θα μεταδίδουν..

harris23
21-08-2012, 15:50
Το πιο πιθανο ειναι η ΝΟΒΑ του χρονου να μην υπαρχει καν....οι τελευταιες της κινησεις τουλαχιστον αυτο δειχνουν. κινησεις σπασμωδικες, αχαρες, χωρις ενημερωση, σε καμια περιπτωση η ΝΟΒΑ δεν θυμιζει πλεον υγιη εταιρεια του χώρου.

xtreme21
21-08-2012, 15:51
καλύτερα να κλείσει να ησυχάσει το κεφάλι μας.

lion009
21-08-2012, 16:00
ΣΥΜΒΑΣΗ ΠΑΡΟΧΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΙΚΩΝ
ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

4.2. Η MCH οφείλει να ενημερώνει το Συνδρομητή μέσω του Τύπου
και με την αποστολή ατομικής ειδοποίησης, για κάθε μεταβολή
στην ποσότητα ή στο περιεχόμενο των παρεχομένων Συνδρομη-
τικών Υπηρεσιών. Περαιτέρω, η MCH δεσμεύεται να ενημερώνει
τον Συνδρομητή για κάθε νέα προσφερόμενη υπηρεσία ή Πακέτο
καθώς και για τους όρους προσφοράς αυτών
4.3.
Σε περίπτωση διακοπής της παρο-
χής των Συνδρομητικών Υπηρεσιών, ο τελευταίος δεν έχει αξίω-
ση προς αποζημίωση, αλλά αξίωση μείωσης της συνδρομής του.
Η μείωση πρέπει να είναι ανάλογη του ποσοστού της διακοπής
της παροχής ραδιοφωνικού ή τηλεοπτικού προγράμματος επί
των συνολικώς οφειλόμενων υπηρεσιών, ανάλογα με το Πακέτο
που ο Συνδρομητής έχει επιλέξει, λαμβανομένου υπόψη του κό-
στους των υπηρεσιών που διακόπηκαν σε σχέση με το συνολικό
κόστος των παρεχόμενων υπηρεσιών.
5.7. Σε κάθε περίπτωση που η MCH επιλέξει να προβεί σε μεταβο-
λή/αντικατάσταση των παρεχόμενων προγραμμάτων ή/και των
Πακέτων ή/και των Συνδρομητικών Υπηρεσιών, των Υπηρεσιών
NOVAPLUS ή/και των Υπηρεσιών HD, σύμφωνα με τον όρο 4.1
της παρούσας, ο Συνδρομητής αποδέχεται με την υπογραφή της
παρούσας ότι η εκάστοτε καταβαλλόμενη Συνδρομή του, όπως
αυτή θα καθορίζεται από τη MCH, θα αντιστοιχεί στις εκάστοτε
παρεχόμενες υπηρεσίες (Συνδρομητικές Υπηρεσίες, Υπηρεσίες
NOVA PLUS, Υπηρεσίες HD) και στα Πακέτα Προγραμμάτων.
Εάν, σε περίπτωση τέτοιας μεταβολής ή αντικατάστασης πακέ-
των ή προγραμμάτων, ο Συνδρομητής δεν επιθυμεί να επιλέξει
κάποιο από τα νέα Πακέτα, τότε αυτός δικαιούται να ζητήσει, αζη-
μίως τόσο για τη MCH όσο και για εκείνον, τη διακοπή των πα-
ρεχόμενων Συνδρομητικών Υπηρεσιών ή των Υπηρεσιών NOVA
PLUS ή/και των Υπηρεσιών HD.

Και ολόκληρο το συμβόλαιο εδώ.
http://www-old.nova.gr/nova/media/documents/pdf/PSIFIAKO%20BASIC-NEW%20TERMS.pdf
Τα συμπεράσματα δικά σας.
Πανω στο παραπανω μπορουμε να πατησησουμε ωστε να κανουμε διακοπη και να γλιτωσουμε το προστιμο?
Και αν ναι ,πως?Τι πρεπει να κανουμε?Μπορει καποιος ενημερως με αυτα να μας πει?Προφανως εχουμε μαζευτει πολλοι πλεον για αυτο το θεμα...

kostas1413
21-08-2012, 16:06
Ποια την nova την ενδιαφερει μονο οτι εχει να κανει με ελληνικες ομαδες σου λεει ο φιλαθλος οσα και να του ζητησω θα πληρωσει. Καλυτερα να τα παρει ο οτε του χρονου μηπως και η nova ξυπνήσει.

AS Mocca
21-08-2012, 16:10
Αν δεν έχει δεσμευτεί για το πόσα παιχνίδια θα δείχνει κάθε εβδομάδα από το κάθε πρωτάθλημα ή δεν έχει διαφημίσει, τότε δε μπορείτε λογικά να της κάνετε τίποτα.

xtreme21
21-08-2012, 16:12
παντως και η cytavision δεν εχει αγγλικο εχεια αλλα τοσα πρωταθληματα και παει καλα σαν εταιρια.αν χασει το αγγλικο θα ξυπνησει απο την χειμερία νάρκη που ειναι τωρα και θα μειωσει την συνδρομη μονο ετσι θα σωθει η νοβα με το κραξιμο δεν λεει τιποτα αφυστε τον καιρο να δειξει και τον οτε θα πει την τελευταια λεξει.

johns
21-08-2012, 16:57
ρε παιδιά να ρωτήσω πως προκαταβάλετε ότι δεν θα δείχνει όλα τα παιχνίδια? και ξαναρωτάω πως πιστεύουμε ότι ο ΟΤΕ μπορεί να δείξει όλα τα παιχνίδια με τα μισά κανάλια sport από τη Nova? Προφανώς και η συμφωνίες έχουν σκέλη που δεν τα γνωρίζουμε.

pagav
21-08-2012, 17:01
Σίγουρα θα ήταν καλό να δείχνει η νόβα όλο το αγγλικό αλλά μη λέμε ότι δεν έχει αθλητικό. Το cl και το ελληνικο ειναι δυνατα χαρτια και το θεμα για πολλους δεν ειναι μονο η εικόνα ειναι η γενικοτερη παραγωγή. τα σχολια, οι αθλητικες εκμπομές κτλ. θα πρέπει με κάποιο τρόπο να μάθουμε ποια ειναι η διαδικασια επιλογης των παιχνιδιων του αγγλικού και να πιεσουμε ωστε να δειχνει τα σημαντικοτερα παιχνιδια. αυτή τη στιγμή η νοβα καλώς ή κακώς ειναι η μεγαλυτερη ελληνική πλατφορμα και ειναι ουτοπικο να λεμε οτι του χρονου δεν θα υπαρχει. αυτό για μένα δείχνει ή άγνοια της αγοράς ή κακεντρέχια.

xtreme21
21-08-2012, 17:03
http://www.tovima.gr/finance/article/?aid=458480 βρηκα αυτο το αρθρο δεν νομιζω η νοβα να εχει ετσι χρηματα.

xtreme21
21-08-2012, 17:04
Η δημοπρασία για την τριετία 2013-2016 αναμένεται να ξεπεράσει τα 2 δισ. στερλίνες (2,5 δισ. ευρώ)

xtreme21
21-08-2012, 17:04
ουτε ο οτε νομιζω να εχει ετσι χρηματα μονο αν κερδισει το λαχειο :P

kostas1413
21-08-2012, 17:05
ρε παιδιά να ρωτήσω πως προκαταβάλετε ότι δεν θα δείχνει όλα τα παιχνίδια? και ξαναρωτάω πως πιστεύουμε ότι ο ΟΤΕ μπορεί να δείξει όλα τα παιχνίδια με τα μισά κανάλια sport από τη Nova? Προφανώς και η συμφωνίες έχουν σκέλη που δεν τα γνωρίζουμε.
Σε πολλες χωρες υπαρχει ειδικο καναλι για την premierleague αν τα παρει ο οτε μπορει να κανει κατι αντιστοιχο.

poromenos
21-08-2012, 17:08

Δεν είπα ότι προκύτει με στοιχεία όπως και το ότι δεν πλήρωσε η Νόβα δεν προκύπτει από πουθενά με στοιχεία, γιαυτό είπα ας
περιμένουμε λίγο να ξεκαθαρίσει το θέμα.

pagav
21-08-2012, 17:19
Χωρίς να είμαι ειδικός το 2,5 δις ευρώ δεν αναφέρεται στο προιόν που μιλάμε τώρα. Τουλάχιστον όχι για Ελλάδα. Οι πιο ειδικοι μαλλον μπορουν να το επιβεβαιώσουν.

kostas1413
21-08-2012, 17:28
Χωρίς να είμαι ειδικός το 2,5 δις ευρώ δεν αναφέρεται στο προιόν που μιλάμε τώρα. Τουλάχιστον όχι για Ελλάδα. Οι πιο ειδικοι μαλλον μπορουν να το επιβεβαιώσουν. Γυρω στα 20εκατομυρια κοστισε στην nova αυτη η τριετια

malakudi
21-08-2012, 17:34
Δεν είπα ότι προκύτει με στοιχεία όπως και το ότι δεν πλήρωσε η Νόβα δεν προκύπτει από πουθενά με στοιχεία, γιαυτό είπα ας
περιμένουμε λίγο να ξεκαθαρίσει το θέμα.

Προκύπτει από την κοινή λογική και από αυτά που ψέλλισαν οι δημοσιογράφοι του Novasport FM.

Evil 13
21-08-2012, 17:45
η μονη λυση ειναι μαζικες αποσυνδεσεις.και απο πλευρας νοβας, εαν δεν ευθυνεται για την premier, η προσθηκη των αλλων πρωταθληματων σαν τυπου αποζημιωση αλλιως ειναι κοροιδια και θα φυγει κοσμακης..και κατι αλλο ρε παιδια. αν προκειται θεμα cs γιατι η νοβα δεν ζητα αποζημιωσεις απο την εταιρια κρυπτογραφησης???Μια χαρά είναι η νοβα ρε παιδιά.Εβγαλε και μια προσφορά πρόσφατα στην μισή τιμη για τους ...φιλάθλους που απο ότι αναλυθηκε εδω συμφέρει πολυ.Σουπερ λέμε!

the_player
21-08-2012, 18:08
Εννοείται οτι είναι σούπερ. Η αχαριστία όμως ξεχειλίζει δυστυχώς. Ευτυχώς που ξεκινάει το σάββατο το υπερθέαμα του ελληνικού πρωταθλήματος και θα ηρεμήσουν τα πνεύματα.

dimios77
21-08-2012, 18:54
Η νοβα εχει πει μια αληθεια και πολλα ψεματα. Η αληθεια ειναι οτι η premier league εχει επιβαλει τους ορους της και κανεις ευρωπαιος παροχος δεν μπορει να μεταδωσει και τους 380 αγωνες.Το maximoum ειναι 5 αγωνες (sky italia, digi, sport israel, κλπ ) Το δε sky uk μονο 4αγωνες και οχι μονο φετος μια και δεν μεταδιδουν τους αγωνες του σαββατου των πεντε και ετσι γινετε ο χαμος κυριως απο pub και οχι μονο, για την αποκτηση ξενων πακετων. Τωρα εαν η νοβα μεταδωσει 2,3,4,5 αγωνες ειναι θεμα χρηματων.

sakels
21-08-2012, 20:12
αυτο το σκ 3 θα δειξει παντως

lion009
21-08-2012, 21:51
Ξερει καποιος για το ADSPORTS HD που εχει ολους τους αγωνες της αγγλιας?Νομιζω μονο αυτο κ το Premier league Tv τα εχουνε.Πιο ειναι πιο ευκολο να το πιασεις στην αθηνα?Το πρωτο νομιζω ειναι στις 7 η 26 μοιρες κ το αλλο στις 10μοιρες.Ειναι ευκολο να κανεις συνδρομη?Στο adsports κυκλοφορουνε κατι πακετα απο 350 ευρω για ενα χρονο αλλα σου λενε πως πρεπει να επικοινωνησεις με αυτους για ενεργοποιηση.Ξερει κανενας λεπτομερειες για καποιο απο τα δυο?

goudzos
21-08-2012, 23:27
Ξερει καποιος για το ADSPORTS HD που εχει ολους τους αγωνες της αγγλιας?Νομιζω μονο αυτο κ το Premier league Tv τα εχουνε.Πιο ειναι πιο ευκολο να το πιασεις στην αθηνα?Το πρωτο νομιζω ειναι στις 7 η 26 μοιρες κ το αλλο στις 10μοιρες.Ειναι ευκολο να κανεις συνδρομη?Στο adsports κυκλοφορουνε κατι πακετα απο 350 ευρω για ενα χρονο αλλα σου λενε πως πρεπει να επικοινωνησεις με αυτους για ενεργοποιηση.Ξερει κανενας λεπτομερειες για καποιο απο τα δυο?

Έλπίζω να σε βοήθησα λίγο.

johns
22-08-2012, 09:00
και κανάλι premierleague να κάνει ο ΟΤΕ που κάποιος έγραψε, δεν μπορεί ένα κανάλι να δείξει όλους τους αγώνες αφού κάποιοι επικαλύπτονται. Κι αν ήταν τόσο απλό για τι να μην ανοίξει το κανάλι κι η Nova. Το θέμα είναι τι περιορισμούς θέτει η αγγλική λίγκα καθώς και η συμφωνία με την κάθε πλατφόρμα. O ΟΤΕ δεν είναι κοινοφελές ίδρυμα. Να κερδίσει θέλει κι αυτός κι αν όλοι πιστεύουμε ότι ήρθε για να μας σώσει από την νόβα τότε είμαστε όλοι γελασμένοι.

manos73
22-08-2012, 12:39
..προφανώς δεν έχουν πάρει το "πακέτο" που αφορά το παιχνίδι της Δευτέρας ..κάτι που παρείχαν πέρυσι

http://www.premierleague.com/en-gb/fans/faqs/how-does-the-premier-league-sell-its-tv-rights.html

adok13
22-08-2012, 12:49
..προφανώς δεν έχουν πάρει το "πακέτο" που αφορά το παιχνίδι της Δευτέρας ..κάτι που παρείχαν πέρυσι

http://www.premierleague.com/en-gb/fans/faqs/how-does-the-premier-league-sell-its-tv-rights.html
και βρηκαν δικαιολογια με την Pub για να μην παρει χαμπαρι ο κοσμος οτι αγορασε πιο φθηνο πακετο.και μαλιστα τη δικαιολογια αυτη την εχουν κανει και επισιμη αφου τη χρισιμοποιουν για απαντηση στα email διαμαρτυριας.ειμαι σιγουρος οτι την ιστορια με την pub την διαβασαν απο αυτο το forum οταν καναμε εικασιες για το λογο που μειωθηκαν τα live και τους βολευε.

malakudi
22-08-2012, 12:55
Η νοβα εχει πει μια αληθεια και πολλα ψεματα. Η αληθεια ειναι οτι η premier league εχει επιβαλει τους ορους της και κανεις ευρωπαιος παροχος δεν μπορει να μεταδωσει και τους 380 αγωνες.Το maximoum ειναι 5 αγωνες (sky italia, digi, sport israel, κλπ ) Το δε sky uk μονο 4αγωνες και οχι μονο φετος μια και δεν μεταδιδουν τους αγωνες του σαββατου των πεντε και ετσι γινετε ο χαμος κυριως απο pub και οχι μονο, για την αποκτηση ξενων πακετων. Τωρα εαν η νοβα μεταδωσει 2,3,4,5 αγωνες ειναι θεμα χρηματων.

Πολύ σωστά. Μας παραμυθιάζουν κανονικά. Στη δική μου διαμαρτυρία δεν έχουν απαντήσει ακόμα.

pagav
22-08-2012, 15:46
Από το παραπάνω λινκ της premier league φαίνεται ότι δεν έχει να κάνει με αν είναι ντέρμπυ ή όχι αλλά με την ώρα που παίζεται το παιχνίδι. Αυτό φαντάζομαι θα ισχύει για όλους

The Premier League's live audio-visual UK broadcast rights are sold in three season packages in a heavily regulated auction process. For the purposes of that process the rights are sold in six packages of 23 matches with no single broadcaster allowed to purchase all six. The packages are labelled A-F and are distinguished by the time at which certain matches can be broadcast. For example Package A is for 23 matches per season to be broadcast on a Sunday at 16.00 and Package D is for 23 matches per season to be broadcast on a Saturday at 17.30.

kostas1413
22-08-2012, 15:52
Από το παραπάνω λινκ της premier league φαίνεται ότι δεν έχει να κάνει με αν είναι ντέρμπυ ή όχι αλλά με την ώρα που παίζεται το παιχνίδι. Αυτό φαντάζομαι θα ισχύει για όλους

The Premier League's live audio-visual UK broadcast rights are sold in three season packages in a heavily regulated auction process. For the purposes of that process the rights are sold in six packages of 23 matches with no single broadcaster allowed to purchase all six. The packages are labelled A-F and are distinguished by the time at which certain matches can be broadcast. For example Package A is for 23 matches per season to be broadcast on a Sunday at 16.00 and Package D is for 23 matches per season to be broadcast on a Saturday at 17.30.
Aυτο εχει να κανει με τα δικαιωματα του αγγλικου παροχου που πωλουντε εξι πακετα απο τα οποια τα 5 εχει το sky και ενα το espn.

satuser
22-08-2012, 15:59
chelsea- reading το δειχνει novasports7!!!!:SFGSFGSF:

GEORGE M.
22-08-2012, 16:01
Nova Sports 7 21.45

Έτσι γράφουν στον τηλεοπτικό οδηγό του. Τώρα αν δε το δείξουν ... αυτό είναι άλλο.

xtreme21
22-08-2012, 17:53
γραφουν οτι εχουν τσαμπιονς λιγνκ τωρα αν δεν βλεπω εγω καλα απο την ζεστη η θελω γυαλια αλλη υποθεση.

zormbie
22-08-2012, 18:08
Και αυτό το ΣΚ 3 αγώνες δείχνει η NOVA.
Το σάββατο δείχνει :

Swansea - West - Ham
Chelsea - Newcastle

Και την Κυριακή :

Liverpool - Man City

nikoskouklos
23-08-2012, 13:37
Γιουναιτεντ και Αρσεναλ δεν έχει το μενού ε;

Digital Screamer
23-08-2012, 14:04
Στις 2 πρώτες αγωνιστικές live αγώνας δεν έχει μεταδοθεί από τις δύο αυτές ομάδες,

stavroseco
23-08-2012, 14:26
χεστήκαμε ρε Nova για το Swansea - West - Ham.
Είσαι για τα μπάζα, μετρημένες οι μέρες σου.

jpanou39
23-08-2012, 14:38
Γιουναιτεντ και Αρσεναλ δεν έχει το μενού ε;
Μα δεν τα μάθατε τα νέα ;
machester uniten και arsenal δεν παίζουν πιά στην premier league . . .
Κατά τα άλλα στην καλοκαιρινή τους διαφημιστική καμπάνια Όοοοοοοολο το πρωτάθλημα της premier league στο πιάτο σας . . .
Έτρεχε ο κοσμακης να βάλει γόβα. . .

poromenos
23-08-2012, 15:59
Liverpool - Man City
Δυνατό ντέρμπι.Θα μπορέσει να δείξει κάτι η liverpool μετά την αποτυχία της προηγούμενης αγωνιστικής?

toniparos
23-08-2012, 20:27
Πλαιρώνω νόβα και η κυρία κοβει το αγγλικό πρωτάθλημα, χάνει με κατεβασμένα βρακιά γερμανία, ιταλία, ισπανία, γαλλία, ολλανδία, ακόμα και...ρωσία και κύπρο που έδειχνε ένα φεγγάρι, ζήτησε μείωση για την σούπερ λίγδα λόγω μείωσης ενδιαφέροντος και ανταγωνισμού, και εγώ ακόμα θα την πλαιρώνω? Τς, τς, τς..... ΟΤΕ που σας χρειάζεται...... ΄Αντε γειαλοιπόν, και αν το κάνετε αυτό και άλλοι θα δείτε αλλαγή πολιτικής ΚΑΙ ΤΙΜΗΣ..... Γιατί ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ, όχι η κυρά νόβα παντού και πάντα.... Κάθε Κυριακή βράδυ χαλαρά ετ1 και ετ3 θα βλέπω τα γκολάκια της σούπερ λίγδας και θα ευχαριστώ τον θεό που γράφτηκα στον οτε για να βλέπω ΑΛΗΘΙΝΗ ΜΠΑΛΛΑ, όχι ΛΙΓΔΕΣ, ΑΤΙΜΩΡΗΣΙΕΣ, ΕΝΟΧΕΣ, ΚΑΡΑΓΙΟΖΙΛΙΚΙΑ.... Μόνο άρρωστοι χαπακωμένοι θα πληρώνανε για ένα ΤΟΣΟ ΒΡΩΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ..... Κνονικά τζάμπα να το αφήνανε 5% τηλεθέαση θα είχε, τίποτα παραπάνω.....

xtreme21
23-08-2012, 21:21
αφου ειναι τοσο βρομικω το δικο σας το δικο μας στην κυπρο ειναι καλυτερο νομιζεις και ανεφερεις το κυπριακο πρωταθλημα σαν τοπ πρωταθλημα.θα δω αν ο οτε ειχε το ελληνικο θα λεγατε τα ιδια πραγματα εδω θα σας δω..

xtreme21
23-08-2012, 21:34
αυτο που εννοω αν ειχε ο οτε το ελληνικο θα ελεγες οτι το ελληνικο ειναι βρημικο σε ρωτο δεν νομιζω; ο περισσοτερος κοσμος εχει ξενερωσει με την νοβα αυτο βλεπω.και ο οτε αν εχει το ελληνικο θα το ελλεγε το καλυτερο πρωτσθλημα....ας μην βγω εκτος θεματος αυτα που διαβαζω να τα λετε και στην νοβα οχι μονο τα γραφετε δεν νομιζω να τα διαβαζει κανεις.

Digital Screamer
23-08-2012, 22:01
Πλαιρώνω νόβα και η κυρία κοβει το αγγλικό πρωτάθλημα, χάνει με κατεβασμένα βρακιά γερμανία, ιταλία, ισπανία, γαλλία, ολλανδία, ακόμα και...ρωσία και κύπρο που έδειχνε ένα φεγγάρι, ζήτησε μείωση για την σούπερ λίγδα λόγω μείωσης ενδιαφέροντος και ανταγωνισμού, και εγώ ακόμα θα την πλαιρώνω? Τς, τς, τς..... ΟΤΕ που σας χρειάζεται...... ΄Αντε γειαλοιπόν, και αν το κάνετε αυτό και άλλοι θα δείτε αλλαγή πολιτικής ΚΑΙ ΤΙΜΗΣ..... Γιατί ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ, όχι η κυρά νόβα παντού και πάντα.... Κάθε Κυριακή βράδυ χαλαρά ετ1 και ετ3 θα βλέπω τα γκολάκια της σούπερ λίγδας και θα ευχαριστώ τον θεό που γράφτηκα στον οτε για να βλέπω ΑΛΗΘΙΝΗ ΜΠΑΛΛΑ, όχι ΛΙΓΔΕΣ, ΑΤΙΜΩΡΗΣΙΕΣ, ΕΝΟΧΕΣ, ΚΑΡΑΓΙΟΖΙΛΙΚΙΑ.... Μόνο άρρωστοι χαπακωμένοι θα πληρώνανε για ένα ΤΟΣΟ ΒΡΩΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ..... Κνονικά τζάμπα να το αφήνανε 5% τηλεθέαση θα είχε, τίποτα παραπάνω.....

ΟΚ να βρίζεις τη nova, αλλά δεν έχεις κανένα δικαίωμα να βρίζεις τους συνδρομητές της.

dimitris2627
23-08-2012, 22:21
με αυτη τη λογικη ο οτε εχει την αληθινη μπαλα που λες το στημενο επι χρονια(αποδεδειγμενα) καμπιονατο το γερμανικο με 2 ομαδες, το ισπανικο το μονο σοβαρο πρωταθλημα,και το γαλλικο που περσι το ειχε η νοβα και βριζαμε και το κοροιδευαμε,και τις τριτες τεταρτες πεμτες τρεχεις στις καφετεριες για να δεις το σεντονακι και ουεφα που δεν συγκρινονται με τιποτα με τα πρωταθληματα και τις ισπανιας ακομα που εκει εχει ολο και ολο 4 σοβαρες ομαδες!

tiniakos
23-08-2012, 22:27
Είσαι το λιγότερο υπερβολικός.

aenaos15
23-08-2012, 23:01
Το πιο πιθανο ειναι να εισαι εσυ χαπακωμενος που θα βλεπεις τις ΛΙΓΔΕΣ στην ΕΤ3..

johns
23-08-2012, 23:21
με αυτη τη λογικη ο οτε εχει την αληθινη μπαλα που λες το στημενο επι χρονια(αποδεδειγμενα) καμπιονατο το γερμανικο με 2 ομαδες, το ισπανικο το μονο σοβαρο πρωταθλημα,και το γαλλικο που περσι το ειχε η νοβα και βριζαμε και το κοροιδευαμε,και τις τριτες τεταρτες πεμτες τρεχεις στις καφετεριες για να δεις το σεντονακι και ουεφα που δεν συγκρινονται με τιποτα με τα πρωταθληματα και τις ισπανιας ακομα που εκει εχει ολο και ολο 4 σοβαρες ομαδες!

Με CL και EL να παίζουν όλη η αφρόκλεμα από τα πρωταθλήματα που αναφέρεις μάλλον δε τα ζυγίζεις καλά.! Και btw νομίζω ότι τώρα δείχνει το πρώτο classico της χρονιάς η Nova που πήρε το Super Cup ισπανίας. Τόση πια προστασία για τον γερμανικό ΟΤΕ δεν έχω δει, που αν είχε τη σοπερ λιγκα θα είχαμε στήσει χωρούς!

kostas1413
23-08-2012, 23:32
O καθενας αναλογα με τη του αρεσει να βλεπει κανει την επιλογη του.Κανεις δεν μπορει να επιβαλει στον αλλο τι θα βλεπει.

sakels
24-08-2012, 00:38

ευτυχως εχουμε και σενα που εισαι ψυχολογος, νομικος και η AGB μαζι.

ασε ρε φιλε,αγαπησες ξαφνηκα τον γερμανικο οτε. που ακομα isdn θα μας πουλουσε

alexpol7
24-08-2012, 09:05
εσεισ καθηστε να πληρωνεται τα 60νταρια για τις τιτανομαχιες πασ γιαννενα πλατανιας κ.α κι αφηστε εμας με τα 20σαρια να βλεπουπε το φτωχο θεαμα ισπανικου-ιταλικου -γερμανικου!!!!!!!!!+φορμουλα 1+μοτο gp+νβα!!!! και το τσαμπιονς λινγκ και το γιουποπα το δειχνουν και ξενα ελευθερα δορυφορικα και η ερτ και το αντ1 αντιστοιχα !!!!και αλλωστε ποιος μπορει να δει με προσοχη 8 ματσ ταυτοχρονα[την ιδια ωρα]οποτε το αποτελεσμα σας βγαζει να πληρωνετε 60 για ενα απο τα πιο φτωχα πρωταθληματα της ευρωπης που με το ζορι παρακολουθεις ενα απλο παιχνιδι [δεν λεω για ολυμπιακο, παναθηναικο,ατρομητο ,παοκ]σας εχουν πιασει κοροιδο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sakels
24-08-2012, 09:58
εσεισ καθηστε να πληρωνεται τα 60νταρια για τις τιτανομαχιες πασ γιαννενα πλατανιας κ.α κι αφηστε εμας με τα 20σαρια να βλεπουπε το φτωχο θεαμα ισπανικου-ιταλικου -γερμανικου!!!!!!!!!+φορμουλα 1+μοτο gp+νβα!!!! και το τσαμπιονς λινγκ και το γιουποπα το δειχνουν και ξενα ελευθερα δορυφορικα και η ερτ και το αντ1 αντιστοιχα !!!!και αλλωστε ποιος μπορει να δει με προσοχη 8 ματσ ταυτοχρονα[την ιδια ωρα]οποτε το αποτελεσμα σας βγαζει να πληρωνετε 60 για ενα απο τα πιο φτωχα πρωταθληματα της ευρωπης που με το ζορι παρακολουθεις ενα απλο παιχνιδι [δεν λεω για ολυμπιακο, παναθηναικο,ατρομητο ,παοκ]σας εχουν πιασει κοροιδο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και συ εισαι μαγκας δλδ που πληρωνεις για 10!!! σαπια περιφερειακα καναλια δλδ? αντε να τα 20ρησετε.
.
και δεν πληρωνουμε 60. δεν ειμαστε τοσο κοιμησμενοι οσο νομιζεις. μαλλον εσυ ειχες ξεμεινει να πληρωνεις 60

johns
24-08-2012, 10:02
ευτυχώς που στην Ελλάδα μας έχει φάει η ποιότητα γι αυτό οι καφετέρεις είναι τίγκα τις Κυριακές για να βλέπει ο κόσμος τον Πλατανια που τόσο πολύ σνομπάρουμε γιατί η γερμανική Hamburger ειναι καλύτερη! Το Classico εχθές το είδατε ή κι αυτό είναι λίγο? Ποια ερτ και ποιος Αντ1 θα δείξει CL. Κάτσε να την παλέψει η ΕΡΤ και μετά τα ξαναλέμε. Που ο ΟΤΕ διαφημίζει τα παιχνίδια της Εθνικής λες κι έκανε κάτι, τη στιγμή που τα δείχνει και το ΜΕGA. Και αυτό με το 60αρι για ξαναπέστο γιατί τα συνδυαστικά πακέτα με νετ και τηλ και nova μαζί είναι στα 50κάτι ευρώ. Για πες μας πόσα πρέπει να δώσεις στους γερμανούς για να τα έχεις όλα αυτά και να βλέπεις motoGP?

BTW. H nova έχει και το "μικρό" Αγγλικό πρωτάθλημα, και το Πορτογαλικό πρωτάθλημα.

Και για να μην το κουράζουμε άλλο το θέμα, εγώ δεν έχω βάλει κανένα από τα 2 πάκετα αλλά με κουράζει να βλέπω ένα φόρουμ να βρίζει συνέχεια τη νόβα και ο ΟΤΕ να παρουσιάζεται σαν λητρωτής λες και δεν τον πληρώναμε και τον πληρώνουμε ακόμα χρυσό τόσο χρόνια! Ο καθενας κάνει τις επιλογές του!

alexpol7
24-08-2012, 10:18
φιλε sakels εγω δεν θα πληρωνα ποτε την κλεφτρα την νοβα ουτε και 50 που λεει ο johns με το συνδιαστικο πακετο!!!!!!!!!!!!!!η αποψη μου ειναι οτι σας κλεβει η νοβα γιατι σας ζηταει σχεδον τα τριπλασια λεφτα απο τον οτε και οταν εχει το μισο περιεχομενο απο τον οτε [σε ποσοτητα και ποιοτητα]και αν βαλεισ το αμβουργο με κανενα αρη 2-3 γκολακια θα φαει ο αρης[ο αρης ειναι ενα τυχαιο παραδειγμα ομαδας του ελληνικου πρωταθληματος].ειναι μεγαλη η διαφορα των ελληνικων ομαδων απο των ξενων ομαδων σε ολα τα επιπεδα!!!!!!!το πορτογαλικο με τις τρεισιμι ομαδες!!!το βλεπουμε και εμεις αν θελουμε ελευθερο απο το rtpi.εγω ειπα θα δειξει η ερτ τσαμπιονς λινγκ και ο αντ1 γιουροπα+τα ελευθερα δορυφορικα που δειχνουν και αυτα αγωνες ταμπιος λινγκ[zdf k.a]τα ελ κλασικο για μενα θα ειναι τεσσερα φετος γιατι χασατε το κυπελλο ισπανιας και ετσι ολα τα υπολοιπα κλασικο ειναι στον οτε!!!!τα παιχνιδια της εθνικης σε hd+κιαλα παιχνιδια που θα μεταδιδει εκεινη την στιγμη απο τα προκριματικα!!!!!!!και κατσε εσυ με το ελληνικο να περιμενεισ 3dτο πλατανιας-βεροια!!!!!!!

jpanou39
24-08-2012, 10:21
Το Classico εχθές το είδατε ή κι αυτό είναι λίγο?
Παρεμπιπτόντως το είδα (nova επίγεια 3 μήνες δώρο και μετά άντε γειά ).Αλλά φίλε μου αυτές τις ομαδούλες τις έχω βαρεθεί από πέρσι τις βλέπω κάαααθε σαββατοκύριακο (otetv)
Και για τα επόμενα 3 χρόνια . . .

sakels
24-08-2012, 10:23
φιλε sakels εγω δεν θα πληρωνα ποτε την κλεφτρα την νοβα ουτε και 50 που λεει ο johns με το συνδιαστικο πακετο!!!!!!!!!!!!!!η αποψη μου ειναι οτι σας κλεβει η νοβα γιατι σας ζηταει σχεδον τα τριπλασια λεφτα απο τον οτε και οταν εχει το μισο περιεχομενο απο τον οτε [σε ποσοτητα και ποιοτητα]και αν βαλεισ το αμβουργο με κανενα αρη 2-3 γκολακια θα φαει ο αρης[ο αρης ειναι ενα τυχαιο παραδειγμα ομαδας του ελληνικου πρωταθληματος].ειναι μεγαλη η διαφορα των ελληνικων ομαδων απο των ξενων ομαδων σε ολα τα επιπεδα!!!!!!!το πορτογαλικο με τις τρεισιμι ομαδες!!!το βλεπουμε και εμεις αν θελουμε ελευθερο απο το rtpi.εγω ειπα θα δειξει η ερτ τσαμπιονς λινγκ και ο αντ1 γιουροπα+τα ελευθερα δορυφορικα που δειχνουν και αυτα αγωνες ταμπιος λινγκ[zdf k.a]τα ελ κλασικο για μενα θα ειναι τεσσερα φετος γιατι χασατε το κυπελλο ισπανιας και ετσι ολα τα υπολοιπα κλασικο ειναι στον οτε!!!!τα παιχνιδια της εθνικης σε hd+κιαλα παιχνιδια που θα μεταδιδει εκεινη την στιγμη απο τα προκριματικα!!!!!!!και κατσε εσυ με το ελληνικο να περιμενεισ 3dτο πλατανιας-βεροια!!!!!!!

εσυ βαλε οτε που κανονικη τιμη εχει 28 ευρω και πανακριβο adsl και ασε μασ εμας με 35 ευρω στο full packτης νοβα kai 20 ευρω για dp.

alexpol7
24-08-2012, 10:30
φιλε sakels εγω εχω dp cyta!δεν εχω adsl oτε!!!!!35 ευρω δεν υπαρχει full pack nova !μονο με 50 με την εκπτωσητου συνδιαστικου πακετου!!!!αφηστε τα ψεματα fanboy της νοβα γιατι πρεπει να να περνεται βαρια ....για να δεινεται τοσα λεφτα για το τιποτα!!!!!!!!!!!

poromenos
24-08-2012, 11:12
φιλε sakels εγω εχω dp cyta!δεν εχω adsl oτε!!!!!35 ευρω δεν υπαρχει full pack nova !μονο με 50 με την εκπτωσητου συνδιαστικου πακετου!!!!αφηστε τα ψεματα fanboy της νοβα γιατι πρεπει να να περνεται βαρια ....για να δεινεται τοσα λεφτα για το τιποτα!!!!!!!!!!!

Πάντως κατά καιρούς βγάζει πολύ συμφέρουσες προσφορές οι Νόβα με τις οποίες μπορείς ουσιαστικά να μειώσεις την
τιμή του full pack, όσο για το sports pack με τόσα λεφτά που έχει δώσει η Νόβα δεν νομίζω να μπορεί να
το πουλήσει και πολύ φθηνότερα.

johns
24-08-2012, 11:25
έχουν πάιξει προσφορές που κόσμος έχει βάλει το full pack της νοβα με 30 το μήνα. Και αν το πορτογαλλικο ειναι 3,5 ομάδες, πόσες είναι το γαλλικό και το γερμανικό? και γιατί μονιμα ξεχνάμε το αγγλικό??? Είναι λίγο ε? Κι ξαφνικά το CL και το ΕL δεν είναι αρκετά ε? Αν τα είχε ο ΟΤΕ θα ήταν όλως τυχαίως τα πιο σημαντικά παιχνίδια! Σωστά όχι ότι είναι η πιο προσοδοφόρα διοργάνωση που μοιράζει εκατομύρια στις ομάδες που συμμετέχουν γιατί πολύ απλά παίζουν εκατομμύρια στις διαφημίσεις ακριβως επειδή εκατομμύρια τηλεθεατές τις παρακολουθούν.

chriap
24-08-2012, 11:53
Εμένα μ'αρέσει που η Nova είναι η κλέφτρα και ο ΟΤΕ είναι ο λυτρωτής, σωτήρας, πάμφθηνος που δίνει τα πάντα τσάμπα συμφέρει και μας κάνουν και 2 π@@@@ς όση ώρα βλέπουμε την μπαλάρα που παίζει η Αααααααχεν με το Χάμπουργκερ...κανείς δε θυμάται με τι λεφτά κάνει τέτοια σκόντα ο ΟΤΕ και σε πλάτες ποιανού στήθηκε, με πόσα λεφτά δόθηκε στους Γερμαναράδες και τώρα μας πουλάνε μισή συνδρομητική σε 3/4 τιμής, συνοδευόμενο από πανάκριβο Ιντερνετ και σ@@@ουπηρεσίες...έχω διώξει καιρό το γερμανοκόνεξ από το σπίτι μου και δε σκοπεύω ποτέ να βάλω το γερμανοτετιβι σπίτι μου και επειδή δε με συμφέρουν, και επειδή δε βρίσκω αξία και επειδή δε θέλω να τα σκάω άλλο σε Γερμανούς...αρκετά μου έχουν φάει ήδη.

Αν θέλω να δω Ισπανικό/Γερμανικό/Ιταλικό (που μεγάλη καίλα είχα) θα πάω να το δω σε κανένα φίλο ή σε καμία καφετέρια και αν θέλω να δω ομάδα που με νοιάζει, θα πάω σε κανένα που έχει νόβα. Σε πρόγραμμα ταινιών (που το έχουμε Χ@#$*$%νο δε λέω κάτι γιατί είναι άααααλλη συζήτηση)

aenaos15
24-08-2012, 13:07
+1

alexpol7
24-08-2012, 13:26
δεν οφελει να απαντησω!ο καθενας κανει οτι θελει τα λεφτα του ειτε τα δεινει τσαμπα ειτε οχι!!

Digital Screamer
24-08-2012, 17:24
Eπειδή το θέμα έχει βγεί οff topic στα τελευταία πόστς για να επιστρέψουμε να πώ ότι βλέποντας το πρόγραμμα μεταδόσεων και της προηγούμενης εβδομάδας και αυτής μεταδίδουν τα παιχνίδια του Σαββάτου στις 19:30 & Κυριακή στις 18:00. Αυτήν την βδομάδα έχουν και το παιχνίδι του Σαββάτου στις 14:45. Το μόνο καλό είναι πώς στις ώρες αυτές έχει ντέρμπι, κι απ'ότι φαίνεται τα παιχνίδια πού θα διεξάγονται αυτές τις ώρες θα μεταδίδονται φέτος..

anestis88
24-08-2012, 18:45
Η εξήγηση είναι εδώ http://www.satleo.gr/cdn/component/content/article/1-satleo/5221-premier-league--nova---

Digital Screamer
24-08-2012, 19:00
Η εξήγηση αυτή προσωπικά δεν με καλύπτει. Από τη στιγμή πού υπάρχουν πλατφόρμες πού μεταδίδουν παιχνίδια στις 5 δεν το θεωρώ λογικό να υπάρχει απαγόρευση μόνο για τη Νόβα, επειδή κάποια ιδιοκτητρια pub κατέφυγε στο φθηνότερο πακέτο της Νοβα. Θα μπορούσε να είναι κάποιο άλλο πακέτο (πχ το Tring πού είναι πολύ πιο φθηνό κι από τη Νόβα) Όταν θέλεις να καταπολεμήσεις αυτού του είδους την πειρατεία το κάνεις συμπεριλαμβάνοντας όλες τις εταιρίες στις οποίες παρέχεις δικαιώματα προβολής του πρωταθλήματος. Προσωπικά μου φαίνεται πιο ορθό ο μέγιστος αριθμός 5 αγώνων μετάδοσης πού ανέφερε κάποιος φίλος σε προηγούμενο πόστ παρά αυτό.

Δίνουν δυνατότητα μετάδοσης μαξιμουμ 5 αγώνων. Από κει και πέρα κάθε πλατφόρμα αποφασίζει αν θα μεταδώσει 1, 2, 3, 4 η και τους 5 αγώνες πού είναι το "ταβάνι"..

toniparos
24-08-2012, 22:20

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου! Καθόμουν και χάζευα τα λεγόμενα όσων προσπαθούν να πείσουν τον εαυτό τους ότι "καλά κάνω και δίνω 60ευρώ για την σούπερ-λίγδα", και πραγματικά πολλές απαντήσεις φίλων εδώ μέσα ήταν για κλάματα... Δεν τους λυπάμαι, το κάνουν εν γνώσει τους! Αυτό όμως που επαναλαμβάνω γιατί στους περισσότερους αρέσει αν στέκουν σε ένα σχόλιο και να μην καταλαβαίνουν ΟΛΗ την αναφορά μου, είναι ότι αν πρέπει να δίνω 60αρια για την κυρά-νόβα για να μου λέει "sorry mister, αλλά τα 6 ή 7 παιχνίδια που σου έδειχνα από το ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΞΕΝΟ πρωτάθλημά μου στα κάνω 2, και ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΜΕΙΩΣΗ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟΥ ασχέτως αν εγώ αφαίρεσα 30% από τα δικαιώματα των ομάδων με την ΕΠΙΣΗΜΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ της ανυπαρξίας και μη σοβαρόιτητας του αθλήματος" τότε ναι, υπάρχει πρόβλημα! Ποια είναι η λύση? Μερικές κοπάνες από την νόβα να γίνουν, να χάσει ένα ποσοστό συνδρομητών, και ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ότι πρέπει στον Έλληνα να δείξουν κατανόηση στις τιμές τους..... Είναι τρελλή ξεφτίλα ο Γάλλος καιο Γερμανός να πουλάνε στην χώρα τους πιο φτηνά το ίδιο προϊόν από ότι σε εμένα εδώ. Και αυτό ισχύει για lidl, carrefour, vodafone και πολλούς ξένους "φίλους" μας.... Δηλαδή αν χάνει η νόβα κάθε μήνα μερικές χιλιάδες σίγουρους 60ευρωπελάτες της λες να μην τη νοιάξει? Κλείνοντας είτε έχει ο οτε ή η νόβα ή το αλτζαζίρα την σούπερ λίγδα, ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΔΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ. Και αν κάποιοι δεν μπορούν να ζουν χωρίς αυτή την...λίγδα τότε ΕΤ3 κάθε κυριακή για την δόση τους! Απλά πράγματα!!! Αλλά όχι να επειμένετε επειδή έχετε δεσμευτεί ότι αξίζει τα λεφτά της η κυρά νόβα! Αυτό σας υποτιμάει κατά την γνώμη μου....

toniparos
24-08-2012, 22:27
Η εξήγηση αυτή προσωπικά δεν με καλύπτει. Από τη στιγμή πού υπάρχουν πλατφόρμες πού μεταδίδουν παιχνίδια στις 5 δεν το θεωρώ λογικό να υπάρχει απαγόρευση μόνο για τη Νόβα, επειδή κάποια ιδιοκτητρια pub κατέφυγε στο φθηνότερο πακέτο της Νοβα. Θα μπορούσε να είναι κάποιο άλλο πακέτο (πχ το Tring πού είναι πολύ πιο φθηνό κι από τη Νόβα) Όταν θέλεις να καταπολεμήσεις αυτού του είδους την πειρατεία το κάνεις συμπεριλαμβάνοντας όλες τις εταιρίες στις οποίες παρέχεις δικαιώματα προβολής του πρωταθλήματος. Προσωπικά μου φαίνεται πιο ορθό ο μέγιστος αριθμός 5 αγώνων μετάδοσης πού ανέφερε κάποιος φίλος σε προηγούμενο πόστ παρά αυτό.

Δίνουν δυνατότητα μετάδοσης μαξιμουμ 5 αγώνων. Από κει και πέρα κάθε πλατφόρμα αποφασίζει αν θα μεταδώσει 1, 2, 3, 4 η και τους 5 αγώνες πού είναι το "ταβάνι"..

Να ρωτήσω το αντίθετο αν μου επιτρέπεις. Δηλαδή αν ανοίξω μία παμπ κάπου στον κόσμο και δείχχνω το ελληνικό πρωτάθλημα, θα κινδυνεύουν όλοι οι συνδρομητές αν γίνω βούκινο όπως η εγγλέζα να απαγορευτεί να μεταδίδεται μετά μέσω νόβας το ελληνικό πρωτάθλημα? Καλό ε! Αντίστοιχα αν κάποια μπυραρία στην Γερμανία αγοράσει ένα πακέτο του ΟΤΕ και τους δείχνει από εκεί την μπουντεσλίγκα, θα κινδυνεύει ο οτε να χάσει την συμφωνία του? Μάλλον όχι δεν νομίζεις? Άρα όπως λες εσύ αυτή η εξηγηση δεν καλύπτει κανέναν συνδρομητή της και ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ Η ΙΔΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ όχι να διαβάζουμε τι έγραψε ο satleo, o digital-tv, τo tvinfo κλπ. Γιατί δεν βγαίνουν ευθέως οι μάγκες να πούνε δυο λέξεις? Μήπως φοβούνται το κράξιμο και τους φτάιει μία....παμπ? Τότε μιλάμε για μαγαζί της πλακας είναι η νόβα αν δέχεται τέτοιες φοβίες και κάνει πίσω..... Εκτός αν πάλι κάνει το "καλό παιδί" στα μάτια των άγγλων για να ξαναπάρει τα δικαιώματά του, και αυτό παίζει!!!

rangers72
24-08-2012, 22:47
οι νοβα στο θεμα με την παμπ λεει αηδιες ειναι ξεκαθαρο για να δικαιολογηθει.εγω εχω tring βλεπω το αγγλικο πρωταθλημα πολυ φτηνα με 200 ευρω τον χρονο και εχω live τεσσερα παιχνιδια εκτος των 5-00 και στις 7-00 το απογευμα του σαββατου και τα υπολοιπα μαγνητοσκοπημενα.οι αγγλοι στις παμπ δεν μπορουσαν να βαλουν tring με τιμες που ειναι τσαμπα για αυτους ,αλλα και αλλους ευκολους παροχους που δινουν καρτες σκετες σχετικα φτηνα, παρα βαζουν νοβα για να πληρωνουν 60 ευρω.η νοβα ισως και εποιδη φετος ειναι οι τελευτεα χρονια οπως φαινετε που θα εχει το αγγλικο πρωταθλημα, ειπε να γλυτωσει οτι μπορει απο το συμβολαιο.ο οτε απο πληροφοριες που γνωριζω εχει μπει δυνατα στην διαδικασια να παρει το αγγλικο πρωταθλημα με πολυ μεγαλη προσφορα σε σχεση με την νοβα.και αυτο φανηκε και στο γαλλικο πρωταθλημα που το εδωσε διοτι δεν ηθελε να δωσει πολλα χρηματα και πηρε το πορτογαλικο και αυτο για ενα χρονο μονο και τσαμπα.για να μην αναφερθουμε και στο nba που πεταξε και αυτο γενικως φαινετε μια ταση της ετεριας να απεμπλακει απο τα αθλητικα και λογω οικονομικης καταστασης της ετεριας αλλα και αλλων παραγοντων οπως οτι οι αραβες ιδιοκτητες ψαχνουν να βρουν να την πουλησουν την ετερια.

Digital Screamer
24-08-2012, 23:03
Η κατάσταση με τις πληροφορίες πού έχει ο καθένας τις πηγές των οποίων δεν αποκαλύπτει όμως κανείς έχει αρχίσει και κουράζει..

Vasiliskok
24-08-2012, 23:13
Εμένα μ'αρέσει που η Nova είναι η κλέφτρα και ο ΟΤΕ είναι ο λυτρωτής, σωτήρας, πάμφθηνος που δίνει τα πάντα τσάμπα συμφέρει και μας κάνουν και 2 π@@@@ς όση ώρα βλέπουμε την μπαλάρα που παίζει η Αααααααχεν με το Χάμπουργκερ...κανείς δε θυμάται με τι λεφτά κάνει τέτοια σκόντα ο ΟΤΕ και σε πλάτες ποιανού στήθηκε, με πόσα λεφτά δόθηκε στους Γερμαναράδες και τώρα μας πουλάνε μισή συνδρομητική σε 3/4 τιμής, συνοδευόμενο από πανάκριβο Ιντερνετ και σ@@@ουπηρεσίες...έχω διώξει καιρό το γερμανοκόνεξ από το σπίτι μου και δε σκοπεύω ποτέ να βάλω το γερμανοτετιβι σπίτι μου και επειδή δε με συμφέρουν, και επειδή δε βρίσκω αξία και επειδή δε θέλω να τα σκάω άλλο σε Γερμανούς...αρκετά μου έχουν φάει ήδη.

Αν θέλω να δω Ισπανικό/Γερμανικό/Ιταλικό (που μεγάλη καίλα είχα) θα πάω να το δω σε κανένα φίλο ή σε καμία καφετέρια και αν θέλω να δω ομάδα που με νοιάζει, θα πάω σε κανένα που έχει νόβα. Σε πρόγραμμα ταινιών (που το έχουμε Χ@#$*$%νο δε λέω κάτι γιατί είναι άααααλλη συζήτηση)

Πεστα μεγαλε πολυ σωστός!!!!!!!!!!!!!!

sakels
24-08-2012, 23:48
οι νοβα στο θεμα με την παμπ λεει αηδιες ειναι ξεκαθαρο για να δικαιολογηθει.εγω εχω tring βλεπω το αγγλικο πρωταθλημα πολυ φτηνα με 200 ευρω τον χρονο και εχω live τεσσερα παιχνιδια εκτος των 5-00 και στις 7-00 το απογευμα του σαββατου και τα υπολοιπα μαγνητοσκοπημενα.οι αγγλοι στις παμπ δεν μπορουσαν να βαλουν tring με τιμες που ειναι τσαμπα για αυτους ,αλλα και αλλους ευκολους παροχους που δινουν καρτες σκετες σχετικα φτηνα, παρα βαζουν νοβα για να πληρωνουν 60 ευρω.η νοβα ισως και εποιδη φετος ειναι οι τελευτεα χρονια οπως φαινετε που θα εχει το αγγλικο πρωταθλημα, ειπε να γλυτωσει οτι μπορει απο το συμβολαιο.ο οτε απο πληροφοριες που γνωριζω εχει μπει δυνατα στην διαδικασια να παρει το αγγλικο πρωταθλημα με πολυ μεγαλη προσφορα σε σχεση με την νοβα.και αυτο φανηκε και στο γαλλικο πρωταθλημα που το εδωσε διοτι δεν ηθελε να δωσει πολλα χρηματα και πηρε το πορτογαλικο και αυτο για ενα χρονο μονο και τσαμπα.για να μην αναφερθουμε και στο nba που πεταξε και αυτο γενικως φαινετε μια ταση της ετεριας να απεμπλακει απο τα αθλητικα και λογω οικονομικης καταστασης της ετεριας αλλα και αλλων παραγοντων οπως οτι οι αραβες ιδιοκτητες ψαχνουν να βρουν να την πουλησουν την ετερια.

Η ΑΜΚ γιατι εγινε τοτε αν θελουν να πουλησουν;

Digital Screamer
25-08-2012, 00:04
Λίβερπουλ - Αρσεναλ 2/9 δεν βλέπω..

lion009
25-08-2012, 14:33
Λίβερπουλ - Αρσεναλ 2/9 δεν βλέπω..
Γιατι να δεις...?Αν παρεις τηλ τη νοβα να ρωτησεις γιατι ,θα σου πουνε φταιει η πρεμιερ λιγκ που δεν τους δινει ολους τους αγωνες για να πολεμησουνε την πειρατεια...προφανως το ιδιο ματς που θα το δειξουνε 20 καναλια σε ολη την ευρωπη δεν υπαρχει πειρατεια κ περιορισμοι εκει...
Για την ταμπακιερα(μικροτερο πακετο αγωνων -μικροτερα εξοδα) ουτε κουβεντα...οπως κανανε κ ολο το καλοκαιρι κ μας βαζανε να υπογραφουνε για ενα χρονο δεσμευση χωρις να πουνε τιποτα γι αυτο...

xtreme21
25-08-2012, 14:46
δεν γινεται να μην εχει το Λίβερπουλ - Αρσεναλ ας μην δειξει τον αγωνα στης 6 και να δειξει το ντερμπι.

nikoskouklos
25-08-2012, 15:08
Μπορείτε να καταλάβετε ορισμένοι μαρκετιστες και του οτε και της νοβα ότι δεν μας νοιάζει τι δείχνει ο καθε σταθμός, μας νοιάζει τι δε δείχνει. Και προσωπικά, εγώ θεωρώ απάτη να μου εξασφαλίζει ένα κανάλι την πρεμιερ λιγκ και να μην μπορώ να δω σήμερα τη γιουναιτεντ και την επόμενη βδομάδα λιβερπουλ άρσεναλ. Ας δείχνει και Πλατανιά και γ'εθνική. Εγώ θέλω να μου δείχνει όλα τα σημαντικότερα παιχνίδια της πρεμιερ λιγκ ζωντανά, όπως κάνει και η ανταγωνιστική της.

Και να μη μου λέει φτηνές δικαιολογίες πως φταίει η παμπ στο λονδίνο. Υποτιμάει τους συνδρομητές της.

yianniskyr
25-08-2012, 16:10
συμφωνώ φίλε . είναι δυνατόν να χάνουμε παιχνιδαρες και να βλέπουμε ότι κάτσει . ελπίζω να βρεθεί λύση σύντομα .πολλα φάουλ της νοβας .

Digital Screamer
25-08-2012, 19:23
Όλα δείχνουν πώς φέτος θα μεταδίδεται ότι παιχνίδι έχει Σάββατο 14:45 & 19:30 και Κυριακή 18:00. Αν δεν έχει κάποιο παιχνίδι τις ώρες αυτές πολύ απλά θα δείξει λιγότερo από 3 παιχνίδια (όπως έγινε την πρώτη αγωνιστική πού δεν έδειξε του Σαββάτου στις 14:45) Οπότε δεν έχει να κάνει με το ποιό παιχνίδι θεωρούν σημαντικό η όχι, αλλά με το ότι αυτές τις ώρες έχουν συμφωνήσει να δείχνουν! Ευτυχώς πού σήμερα θα δούμε Νιουκάστλ - Τοτεναμ και Λίβερβουλ - Μάντσεστερ Σίτι αύριο..

tiniakos
25-08-2012, 19:36
Ποια Αγγλία αυτή τη στιγμή παίζει στο novasport 3 Γιάννενα - Πλατανιάς σε εικόνα low definition.

touristen
26-08-2012, 03:47
Aν ισχύουν αυτά τα ωράρια, τότε 2 Σεπτεμβρίου ΔΕΝ δείχνει το Λίβερπουλ - Άρσεναλ και 23 Σεπτεμβρίου ΔΕΝ δείχνει το Λίβερπουλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!!!! Πρέμιερ Λιγκ χωρίς Λίβερπουλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.....να το δούμε και αυτό.....

Digital Screamer
26-08-2012, 21:18
22/9 δεν έχει αγώνα στις 19:30. Ας ελπίσουμε πώς θα δείξουν στις 15:30 στις 23/9 Λίβερπουλ - Γιουνάιτεντ.. Ποιός θα το λεγε πως θα ελπίζαμε να δούμε ένα τέτοιο παιχνίδι..

poromenos
26-08-2012, 21:22
εδω να πουμε οτι δεν φταιει η ιδια,αλλα η εταιρια διαχειρισης της premierleague,που της εκοψε καποιους αγωνες,λογω του γνωστου θεματος της παμπ στην Αγγλια.
βεβαια δεν φταιμε και εμεις τιποτε,αλλα-απ`οτι φαινεται-δεν ευθυνεται ουτε η ιδια..

Πολύ σωστό. Και ο ΟΤΕ να το έπαιρνε το ίδιο πρόβλημα θα υπήρχε. Τώρα δεν είναι σίγουρο ότι θα χάσει το Αγγλικό η Νόβα εκτός εάν κάποιοι έχουν άλλη πληροφόρηση...

alexpol7
26-08-2012, 21:28
μηπως πηρε η νοβα το μικροτερο πακετο δεν δεν τα δειχνει ολα?

Digital Screamer
27-08-2012, 00:34
Πολύ πιθανό. Εικάζω πώς από Αγγλία μπορεί να έχουν δώσει διαφορα πακέτα. Ας πούμε premium πακέτο προβολής 5 αγώνων (ας θεωρήσουμε ακριβότερο αυτό το πακέτο) όπου η πλατφόρμα πού έχει πάρει τα δικαιώματα μπορεί να μεταδίδει ανεξαρτήτου ώρας 5 αγώνες επιλογής της. Το επόμενο πακέτο μπορεί να περιλαμβάνει 4 αγώνες όπου υπάρχει δυνατότητα μετάδοσης μόνο ενός αγώνα των 17:00 το Σάββατο κι από κει και πέρα να μην υπάρχει κάποιος άλλος περιορισμός. Αντίστοιχα μπορεί να υπάρχουν κι άλλα πακέτα. H Nova λογικά συμφώνησε μόνο για τις ώρες προβολής χωρίς να έχει δικαίωμα επιλογής αγώνα. Αυτό αν το βάλουμε σε σύγκριση με τα άλλα υποτιθέμενα πακέτα αυτομάτως καταδεικνύει ότι το πακέτο αυτό είναι το φθηνότερο.

Σε περίπτωση πού ισχύει κάτι τέτοιο ξέρει κανείς τι συμβαίνει; Εφόσον τα δικαιώματα έχουν κλείσει από το 2010 μήπως η Premier League κάνει κάποια επιστροφή χρηματικού ποσού για αυτήν την σεζόν στις πλατφόρμες; Η μήπως όχι κι όλο αυτό ειναι ένα "παράθυρο" για ανανέωση δικαιωμάτων της επόμενης τριετίας με καλύτερους όρους για τις πλατφόρμες πού κατέχουν τα δικαιώματα της τριετίας 10-13;

Θα μου πείτε βέβαια, πώς μπορεί να βγάζουν μία αφέλεια οι υποθέσεις αυτές, αλλά από τη στιγμή πού δεν βγαίνει κάποιο επίσημο δελτίο τύπου από τη Nova, αλλά ούτε η Premier League έχει ανακοινώσει κάτι συγκεκριμένο μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε!

Kαι μία τελευταία απορία! Γνωρίζει κανείς πόσα ήταν τα μαξιμουμ παιχνίδια της Πρεμιερ Λιγκ πού μετέδωσαν οι ευρωπαϊκές πλατφόρμες για την 2η αγωνιστική;

poromenos
27-08-2012, 13:25
Θα μου πείτε βέβαια, πώς μπορεί να βγάζουν μία αφέλεια οι υποθέσεις αυτές, αλλά από τη στιγμή πού δεν βγαίνει κάποιο επίσημο δελτίο τύπου από τη Nova, αλλά ούτε η Premier League έχει ανακοινώσει κάτι συγκεκριμένο μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε!

Και εγώ θα περίμενα μια ανακοίνωση από την Νόβα αλλά και το ράδιο αρβύλα δεν βοηθάει τους νέους συνδρομητές που τους ενδιαφέρει.

xtreme21
27-08-2012, 13:57
πάντως στο ιταλικό πακετο εχει το πακετο με τους 5 αγωνες 14:45 19:30 κ ενος ηωρα 5 το οποιο μεταδιδετε απο το skysupercalcio.δεν μεταδίδεται από το sky sport .και η αγώνες κυριακη ειναι 15:30 ,18:00 και την δεύτερα της 22:00 http://guidatv.sky.it/guidatv/ αρα η νοβα μπωρει να ζητησε μηρκοτερο πακετο για να μπορεσει να το ανενεωσει μετα αλλα ολα αυτα που λεμε ειναι μονο υποθεσεις ,το δε κυπριακο ltv εχει το ποιο μεγαλο πακετο με συνολικα 7 αγωνες και το καναλι ltv premier hd http://www.ltv.tv/ . το dubai sport hd εχει ολους τους αγωνες απο οτι διαβαζω εδω στο φορουμ.

Digital Screamer
27-08-2012, 14:01
Μήπως ο "περιορισμός" αφορά μόνο Ευρωπαϊκές πλατφόρμες; Γι'αυτό και το Dubai Sports τα δείχνει όλα λογικά..

xtreme21
27-08-2012, 14:11
πάντως πρέπει να βγει κάποια ανακοίνωση από την νοβα αφού η πρεμιερ λινγκ δεν βγάζει ετσι πρεπει να κανει η νοβα .φέτος το αγγλικό έχει ωραία ματσ μου αρεσει φετος ..με πολλά γκολ . πάρα από άλλες χρόνιες...!δεν ξερω αν συμφωνιτε μαζι μου ιδικα η πρεμιερα του αγγλικου την 1η αγωνιστηκη ,ηταν η καλυτερη.απο αλλα πρωταθληματα.....

goudzos
27-08-2012, 16:57
Μήπως ο "περιορισμός" αφορά μόνο Ευρωπαϊκές πλατφόρμες; Γι'αυτό και το Dubai Sports τα δείχνει όλα λογικά..

Μια μικρή διόρθωση. Abu dhabi sports.

johns
28-08-2012, 00:09
δεν ξέρω τι συμφωνία έχει κάνει φέτος η premier με τις πλατφόρμες αλλά το σίγουρο είναι ότι θα έχει να κάνει με τις λαθραίες αναπαραγωγές σήματος και την προσπάθεια περιορισμού τους. Πάντως τα prime time παιχνίδια θα τα έχει.

ant21
28-08-2012, 00:42
δεν ξέρω τι συμφωνία έχει κάνει φέτος η premier με τις πλατφόρμες αλλά το σίγουρο είναι ότι θα έχει να κάνει με τις λαθραίες αναπαραγωγές σήματος και την προσπάθεια περιορισμού τους. Πάντως τα prime time παιχνίδια θα τα έχει.

Μου κανει εντυπωση πως μερικοι δεν κρατανε ουτε τα προσχηματα. Διαβασα τα posts του και διαπιστωσα οτι δεν υπαρχει ημερα που να μην καταφερεσαι εναντιων των αντιπαλων σου.

Το γεγονος οτι γραφεις και ανορθογροφα πιστευεις οτι δεν θα προδωσει τον κρυφο σκοπο αλλα και την ταυτοτητα που εχεις ?

pepis
28-08-2012, 12:51
Κατι που μου ηρθε τωρα, αφου τα hd δεν μειραζονται... ας δειχνει εκει τα επιπλεον παιχνιδια του αγγλικου!!!

poromenos
28-08-2012, 14:43
πάντως πρέπει να βγει κάποια ανακοίνωση από την νοβα αφού η πρεμιερ λινγκ δεν βγάζει ετσι πρεπει να κανει η νοβα .φέτος το αγγλικό έχει ωραία ματσ μου αρεσει φετος ..με πολλά γκολ . πάρα από άλλες χρόνιες...!δεν ξερω αν συμφωνιτε μαζι μου ιδικα η πρεμιερα του αγγλικου την 1η αγωνιστηκη ,ηταν η καλυτερη.απο αλλα πρωταθληματα.....

Μπορεί να έχει μειωθεί το πρόγραμμα αλλά δεν νομίζω ότι θα κόψουν τα ωραία ματς. Τα περισσότερα ντέρμπι θα τα δείξει πιστεύω.

poromenos
28-08-2012, 15:32
Κατι που μου ηρθε τωρα, αφου τα hd δεν μειραζονται... ας δειχνει εκει τα επιπλεον παιχνιδια του αγγλικου!!!

H Priemier leangue δεν αφήνει την προβολή ζωντανών ματς στην Νόβα για λόγους πειρατείας.Μακάρι να γινόταν.Τουλάχιστον έχει προσθέσει ματς στην SL.

tiniakos
28-08-2012, 15:46
Γνωστός κόβει άμεσα τη νοβα λόγω αυτού που έγινε με τα αγγλικά δικαιώματα.
Κάποιοι δεν ενέχονται την κοροϊδία.

AFam
28-08-2012, 16:01
H Priemier leangue δεν αφήνει την προβολή ζωντανών ματς στην Νόβα για λόγους πειρατείας.Μακάρι να γινόταν.Τουλάχιστον έχει προσθέσει ματς στην SL.

Αυτό είναι μια πολύ ωραία δικαιολογία.....

malakudi
28-08-2012, 16:05
Αυτό είναι μια πολύ ωραία δικαιολογία.....

Για την ακρίβεια δεν είναι καν ωραία. Το Sky Italia που δείχνει 5 αγώνες επίσης πειρατεύεται. Το ίδιο και άλλα πακέτα.

tiniakos
28-08-2012, 16:16
Και μιλάμε για συνδρομητή 10ετίας και παραπάνω.

Hellraiser
28-08-2012, 17:32
Μπορεί να έχει μειωθεί το πρόγραμμα αλλά δεν νομίζω ότι θα κόψουν τα ωραία ματς. Τα περισσότερα ντέρμπι θα τα δείξει πιστεύω.

Οπως εδειξε το Εβερτον-Μαντσεστερ τις προαλλες;

johns
29-08-2012, 00:30
αμα έκοψε τα παιχνίδια η premier γιατί κοροιδεύει η nova?

kostas1413
29-08-2012, 10:52
Θα μπορουσε να εδειχνε τα παιχνιδια τις premier league μεσω του novasports.gr οπως κανει μετα τα ελληνικα.

malakudi
29-08-2012, 12:03
αμα έκοψε τα παιχνίδια η premier γιατί κοροιδεύει η nova?

Επιμένετε ορισμένοι στην ίδια πιπίλα. Η premier δεν έκοψε κανένα παιχνίδι. Δείτε άλλα πακέτα πόσους αγώνες δείχνουν και πόσους δείχνει η Nova.

dimitris2627
30-08-2012, 11:55
ποιο ειναι το email της νοβα για να στειλω και εγω τα παραπονα μου( οπως πρεπει να κανουμε ολοι) στο επισημο της φορτηνετ δεν μπορω να το στειλω ολα τα υποχρεωτικα πεδια που γραφει τα γραφω ,τον κοδικο σωστα και δεν το στελνει γραφει( απαιτουνται σχολια ελληνικους λατινικους αριθμοι σημεια στιξης )

lak100
30-08-2012, 13:14
ποιο ειναι το email της νοβα για να στειλω και εγω τα παραπονα μου( οπως πρεπει να κανουμε ολοι) στο επισημο της φορτηνετ δεν μπορω να το στειλω ολα τα υποχρεωτικα πεδια που γραφει τα γραφω ,τον κοδικο σωστα και δεν το στελνει γραφει( απαιτουνται σχολια ελληνικους λατινικους αριθμοι σημεια στιξης ) info@forthnetgroup.gr

dimitris2627
30-08-2012, 13:37
info@forthnetgroup.gr

ευχαριστω

ant21
30-08-2012, 18:17
Την Κυριακη ΔΕΝ θα δειξει παλι τον αγωνα στις 15:30 Liverpool-Arsenal !!!

Θα δειξει ομως το Saouthampton-MU στις 18:00.

jimitsis
30-08-2012, 18:24
Την Κυριακη ΔΕΝ θα δειξει παλι τον αγωνα στις 15:30 Liverpool-Arsenal !!!

Θα δειξει ομως το Saouthampton-MU στις 18:00.

Και δεν ντρέπονται και το διαφημίζουν μάλιστα!
Νομίζω είναι θέμα ωρών, ελπίζω μπας και αλλάξει κάτι στην πορεία της σεζόν...

dream21
30-08-2012, 21:40
Εγω ζήτησα διακόπη λόγο αγωνων που δεν δείχνουν και προγραματιστηκε για 1 του μηνα.το συμβολαιο μου εληγε κανονικα 3/2013
Τους ειπα στο τηλεφωνο οτι δεν μπορει να συνεχιστει αυτη η αιδια περι αγωνων και premier league.
Ευχαριστουμε καλη σας μερα ο υπαλληλος στο τελος και τερμα.μενω μονο με τον οτε και βαζω πλωρη για al jazeera.

adok13
30-08-2012, 23:02
Εγω ζήτησα διακόπη λόγο αγωνων που δεν δείχνουν και προγραματιστηκε για 1 του μηνα.το συμβολαιο μου εληγε κανονικα 3/2013
Τους ειπα στο τηλεφωνο οτι δεν μπορει να συνεχιστει αυτη η αιδια περι αγωνων και premier league.
Ευχαριστουμε καλη σας μερα ο υπαλληλος στο τελος και τερμα.μενω μονο με τον οτε και βαζω πλωρη για al jazeera.
θα πληρωσεις προστιμο;

Andrewwww14
31-08-2012, 02:54
δειχνει premier league το al jazeera?

dream21
31-08-2012, 06:58
θα πληρωσεις προστιμο;

Λογικά αυτοι θα μου στείλουν το 80αρι € πρόστιμο το θεμα ειναι οτι θα τα πάρουν; :P απλος θα το,αφησω και οταν καποια αλλη στιγμή ξανα συνδεθώ τότε θα το πληρώσω.

δειχνει premier league το al jazeera?

Μιλάω για τα al jazeera sports απο hotbird-nilesat που εκπεμπουν και κανεις την δουλειά σου με 150€ το χρόνο.

kostas1413
31-08-2012, 21:24
Θα δείξει και newscastle-astonvilla σύμφωνα με το προγραμμα http://www.forthnetgroup.gr/iServices.aspx?a_id=793

Andrewwww14
01-09-2012, 03:26
Λογικά αυτοι θα μου στείλουν το 80αρι € πρόστιμο το θεμα ειναι οτι θα τα πάρουν; :P απλος θα το,αφησω και οταν καποια αλλη στιγμή ξανα συνδεθώ τότε θα το πληρώσω.

Μιλάω για τα al jazeera sports απο hotbird-nilesat που εκπεμπουν και κανεις την δουλειά σου με 150€ το χρόνο.

ναι αυτο εννοω αλλα ειχα την αισθηση οτι δεν δειχνει premier league...αν την δειχνει στειλε μου ενα λινκ σε παρακαλω!!ευχαριστω!

dream21
01-09-2012, 06:09
θα πληρωσεις προστιμο;

ναι αυτο εννοω αλλα ειχα την αισθηση οτι δεν δειχνει premier league...αν την δειχνει στειλε μου ενα λινκ σε παρακαλω!!ευχαριστω!

http://www.en.aljazeerasport.tv/

Δες το πρόγραμμα

teris3
01-09-2012, 06:24
Γιατί του στέλνεις το πρόγραμμα να ψάξει τί;;;
τα Αl Jazeera ΔΕΝ έχουν αγγλικό.

dream21
01-09-2012, 08:43
Γιατί του στέλνεις το πρόγραμμα να ψάξει τί;;;
τα Αl Jazeera ΔΕΝ έχουν αγγλικό.

Εχεις δίκιο εγω τα μπέρδεψα.ενοούσα τα Adu Dhabi sports από τον badr 26 ανατολικά και νομίζω ο δέκτης με καρτα + 1 χρόνο συνδρομη έχει 300 η 400€.

xtreme21
01-09-2012, 15:05
Θα δείξει και newscastle-astonvilla σύμφωνα με το προγραμμα http://www.forthnetgroup.gr/iServices.aspx?a_id=793

πως και θα δείξει 4 αγώνες αυτήν την αγωνιστική? μήπως επανήλθαν κανονικά η μεταδόσεις....?

το aljazeer εκανε προτασει για να εξασφιλισει μερως τον δικαιωματον του αγγλικου 2012-2013 και η αγγλοι την απεριψαν την προτασεις ισος το εξασφαλισει την σεζον 2013-2016

Edit: Θερμή παράκληση, πριν τη δημοσίευση των μηνυμάτων σου, κάνε έναν ορθογραφικό έλεγχο. Αν ήταν ένα - δυο λάθη, δε θα το ανέφερα καν.
Φιλικά, Σεραφείμ

Digital Screamer
02-09-2012, 15:05
πως και θα δείξει 4 αγώνες αυτήν την αγωνιστική? μήπως επανήλθαν κανονικά η μεταδόσεις....?
Μπα, αν ήταν έτσι θα έδειχνε το Λίβερπουλ - Αρσεναλ. Απλά έχει 2 αγώνες στις 18:00, οπότε εφόσον είναι στην ώρα πού εχουν συμφωνήσει τους δείχνουν και τους 2. Μάλλον μία εξαίρεση είναι..

Υ.Γ. Κι αν βάλεις και τον αγώνα της Τσέλσι με τη Ρέντινγκ είναι 5 οι συνολικοί αγώνες πού μεταδίδουν για την 3η αγωνιστική. Ο αγώνας αυτός έγινε μεσοβδομαδα όμως, οπότε λογικά θα υπάρχουν άλλοι όροι για τις μεσοβδομαδίαιες μεταδόσεις.

xtreme21
02-09-2012, 15:19
πότε θα ξανά αρχίσουν η διαπραγμάτευσης για την επόμενη τριετία?

Digital Screamer
02-09-2012, 15:25
Αγνοώ παντελώς.

michkal91
02-09-2012, 15:40
Δεν το πιστευω οτι δε θα δουμε Λιβερπουλ-Αρσεναλ...πραγματικα...

xtreme21
02-09-2012, 15:48
τη να πεις φίλε μου .

το καλύτερο ντέρμπι και δεν το δείχνει .

malakudi
02-09-2012, 16:10
Το δείχνουν όλα τα πακέτα της Ευρώπης εκτός από τη Nova. Μέχρι και το Tring το δείχνει. Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ και ΨΕΥΤΕΣ.

michkal91
02-09-2012, 16:18
Μολις πηρα τηλεφωνο να ρωτησω για διακοπη κλπ...Μου λεει ο λογος?Ο λογος ειναι οτι η νοβα εχει χασει τοσα πρωταθληματα και η τιμη ειναι η ιδια...το καλοκαιρι διαφημιζε το Αγγλικο και δεν δειχνει τπτ (με σταματαει και μου λεει το κλασικο οτι φταινε οι Αγγλοι και θα δίνουν στην ελλαδα μονο 3 αγώνες).Οταν του ειπα οτι τον αγωνα τον δειχνουν ολοι εκτος απο εσας μου λεει σας καταλαβαινω αλλα δεν φταιμε εμείς και η νοβα θα ηθελε να το δειχνει ολοκληρο και τα λοιπα...Μετα μου λεει εχουμε το champions league και το europa...Του λεω αυτα τα βλεπω και ελευθερα στον δορυφορο...ετσι κι αλλιως την ελληνικη ομαδα στο europa την εχει ο ant1 και μιλαμε τωρα για 3 αγωνες του ολυμπιακου στο cl που λογικα δεν θα τους δειχνει το al jazzerra?Ευρωλιγκα επισης δεν εχει το aljazzerra? δεν υπαρχει ελευθερα και τετοια?Τεσπα προσπαθουσε να μου πει οτι εμεις εχουμε τις καλυτερες ομαδες και τέτοια (γιατι του ειπα οτι σκεφτομαστε για ΟΤΕ) Η τελικη του προταση ειναι με 5 euro επιπλεον το μηνα να εχω και τα σινεμά (Μεχρι τον Δεκεμβριο)...(τωρα εχουμε double play economy + sports pack 53.9)...Εντωμεταξυ ειμαστε συνδρομητεσ 8 χρονια...100 ευρω ειναι η αποσυνδεση μου ειπε...(Καλυτερη προσφορα να μην περιμενω ε?_

malakudi
02-09-2012, 16:48
Ναι, φταίνε οι Άγγλοι γιατί μισούν τη Nova. Πλάκα μας κάνουν, πόσο καιρό θα πουλάνε αυτό το παραμύθι; Πρέπει να κάνουμε μία επίσημη ερώτηση στην Premier League.

michkal91
02-09-2012, 16:52
οτι ο κοσμος εχει "εξαγριωθεί" εχει...ο τυπος που μιλησα μου ειπε οτι εχει μιλησει ο ιδιος με τουλαχιστον 20 ατομα σήμερα για τον λογο αυτο...

επισημη ερωτηση στην πρεμιερ ειναι το καλυτερο αλλα πως?

Θεωρω τραγικο που βλεπω την Λιβερπουλ απο streaming...

hammer
02-09-2012, 17:40
Φαγαμε άλλη μια ηττα και αυτο το Σ/Κ
προτιμω να βλεπω το ντερμπυ του Σ/Κ παρα τα υπολοιπα ελαφροαγγλικα
2η βδομαδα δεν βλεπω ντερμπυ με την Λιβερπουλ γμτ
Γι αυτην την προσφορα με πηραν τηλεφωνο χθες και την ενεργοποιησα (εχω sportpack), καλο ειναι με 5 ευρω επιπλεον το μηνα να βλεπουμε κανα εργακι αν τυχει

sakels
02-09-2012, 17:46
Με τα 5 ευρω εξτρα σας ανοιξαν και το 3d?

xtreme21
02-09-2012, 18:10
Ναι, φταίνε οι Άγγλοι γιατί μισούν τη Nova. Πλάκα μας κάνουν, πόσο καιρό θα πουλάνε αυτό το παραμύθι; Πρέπει να κάνουμε μία επίσημη ερώτηση στην Premier League.

κανε το ερώτημα σου εδώ στο site της premier league δεν πιστεύω ομως να σου απαντήσουν αλλα δεν εχεις να χασεις και τιποτα,

εδώ είναι το site. http://www.premierleague.com/en-gb/contact-us.html

STELIOS
02-09-2012, 18:25
Θεωρω τραγικο που βλεπω την Λιβερπουλ απο streaming...

Υπαρχει και η λυση Over the Air μεσω Turksat και HB13.

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/98601-%CE%A4%CE%BF-Digital-TV-info-%CE%A3%CE%B5%CF%80%CF%84%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CF%81%C E%AF%CE%BF%CF%85-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%AF%CF%80%CF%84%CE%B5%CF%81%C E%B1%21

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
02-09-2012, 18:35
εχθες στον αγωνα της Αεκ με την Ξανθη,διαφημιζε συνεχεια οτι σημερα 15.30 εχει το παιχνιδι Λιβερπουλ-Αρσεναλ.
τι αλλαξε σημερα..?

dream21
02-09-2012, 18:49
Διακόπηκε και σε εμένα το σήμα απο εχθές όπως είχα ζητησει.θα με ξαναδούνε σίγουρα.και τερματίζω και αυριο και το τηλέφωνο που έχω forthnet.

michkal91
02-09-2012, 19:08
Υπαρχει και η λυση Over the Air μεσω Turksat και HB13.

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/98601-%CE%A4%CE%BF-Digital-TV-info-%CE%A3%CE%B5%CF%80%CF%84%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CF%81%C E%AF%CE%BF%CF%85-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%AF%CF%80%CF%84%CE%B5%CF%81%C E%B1%21

Φανταζομαι λες για το καναλι aztv..το θεμα ειναι οτι αυτο ηταν σήμερα...θα ισχυει και για τα επομενα?μην αγοραζω τσαμπα δεκτες και τεχνικους για την ρυθμιση...

AFam
02-09-2012, 20:52
εχθες στον αγωνα της Αεκ με την Ξανθη,διαφημιζε συνεχεια οτι σημερα 15.30 εχει το παιχνιδι Λιβερπουλ-Αρσεναλ.
τι αλλαξε σημερα..?

Για αυτό δεν υπάρχει απάντηση, έχουν ερωτηθεί από συνδρομητές αλλά απάντηση καμία......

Και ήταν πολλοί αυτοί που είδαν τη διαφήμιση....

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
02-09-2012, 21:02
Για αυτό δεν υπάρχει απάντηση, έχουν ερωτηθεί από συνδρομητές αλλά απάντηση καμία......

Και ήταν πολλοί αυτοί που είδαν τη διαφήμιση....

μαστα...
προφανως το αποφασισαν μονοι τους και τους εβαλαν χερι τελευταια στιγμη απο..Αγγλια...

AFam
02-09-2012, 21:04
μαστα...
προφανως το αποφασισαν μονοι τους και τους εβαλαν χερι τελευταια στιγμη απο..Αγγλια...

Ναι τους έβαλαν χέρι για να μην ¨μοιραστεί¨ το παιχνίδι !!!!! :flipout::flipout::flipout:

Ρε τι άλλο θα ακούσουμε για δικαιολογία !!!!

xtreme21
02-09-2012, 21:14
έλεος πλέον με αυτήν την νοβα..

μάλλον μπορεί να ήθελε να το δείξει άλλα να το έμαθε η αγγλια και να την σταμάτησε άλλα ότι πληρώνεις παίρνεις μπορεί να μην πλήρωσε για να μεταδώσει τον αγώνα και αποφάσισε μονή της..

τίποτε δεν υπαρχή δωρεάν πρέπει να το καταλάβει η νοβα....οτι πληρώνεις δείχνεις..

(αυτή η διαφημίσει θεωρείτε παραπλανητική που έβαλε ότι τάχα έχει τον αγώνα)

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
02-09-2012, 21:15
Ναι τους έβαλαν χέρι για να μην ¨μοιραστεί¨ το παιχνίδι !!!!! :flipout::flipout::flipout:

Ρε τι άλλο θα ακούσουμε για δικαιολογία !!!!

δεν εξηγειται αλλιως ρε Αντωνη..
αυτο το παιχνιδι δεν ηταν να μεταδοθει εξ`αρχης.γιατι βαση νεας συμφωνιας,δεν θα μεταδιδονται ολοι οι αγωνες του Αγγλικου πρωταθληματος,ανεξαιρετως μικρου ή μεγαλου ενδιαφεροντος.
ξαφνικα εχθες,βλεπω διαφημιση στο παιχνιδι της Αεκ(2,3 φορες),οτι θα υπαρχει τελικα μεταδοση.
και σημερα καπουτ..
τι αλλο μπορει να εγινε?

xtreme21
02-09-2012, 21:57
μπορεί να θέλει να ξανά διαπραγματευτεί με premier league για να επανέλθουν ξανά η μεταδόσεις γιατί είδε ότι χάνει συνδρομητές ποιος ξέρει ο καιρός θα δείξει.

malakudi
02-09-2012, 22:38
- Nova: Ναι, θέλουμε να δείξουμε κι άλλους αγώνες όπως το Liverpool - Arsenal, το διαφημίσαμε κιόλας.
- Premier Leauge: Πάρα πολύ ωραία, στείλτε το έμβασμα των Χ εκατομμυρίων ευρώ και σας ανοίγουμε το κύκλωμα.
- Nova: Γκουχ, γκουχ, ΟΚ, θα επικοινωνήσουμε πάλι. Μη μας πάρετε εσείς, θα σας πάρουμε εμείς.

Καιρός είναι η Nova να δώσει εξηγήσεις στους συνδρομητές της. Σοβαρές εξηγήσεις και όχι παραμύθια.

AFam
02-09-2012, 22:54
Έχει επιβεβαιωθεί από πολλούς συνδρομητές της ότι το διαφήμιζε εχθές το Λίβερπουλ-Αρσεναλ.

Έχω μιλήσει με αρκετούς πελάτες μου συνδρομητές για να το επιβεβαιώσω..

xtreme21
02-09-2012, 23:00
Μάλλον θα επανέλθουν κανονικά γιατί αποχώρησαν μάλλον αρκετή συνδρομητές και ξύπνησε η νοβα..ποιος ξέρει η 4η αγωνιστική σε δυο εβδομάδες θα δείξει.

sakels
02-09-2012, 23:10
Μάλλον θα επανέλθουν κανονικά γιατί αποχώρησαν μάλλον αρκετή συνδρομητές και ξύπνησε η νοβα..ποιος ξέρει η 4η αγωνιστική σε δυο εβδομάδες θα δείξει.

Αν με την ΑΜΚ δεν αναβαθμησουν το περιεχομενο και αθλητικο αλλα και κινηματογταφικο οι -20000 συνδρομητες που ανακοινωθηκαν τωρα θα ειναι -50000, και ο οτε φτανει τις 100000

xtreme21
02-09-2012, 23:18
Αν με την ΑΜΚ δεν αναβαθμησουν το περιεχομενο και αθλητικο αλλα και κινηματογταφικο οι -20000 συνδρομητες που ανακοινωθηκαν τωρα θα ειναι -50000, και ο οτε φτανει τις 100000

σύμφωνο πρέπει να το αναβαθμίσει γιατί ο οτε έχει καλύτερο αθλητικό περιεχόμενο (βλέπε γερμανικο ιταλικο ισπανικο κ.α) από την νοβα.ίσος να κάνει αλλαγές η νοβα άλλα πρέπει να της κάνει σύντομα όμως..

lak100
02-09-2012, 23:20
παιδια αυτο που εδειξε στον αγωνα ΑΕΚ Ξανθη ηταν διαφημιση για το Παμε Στοιχημα και οχι αναγγελια μεταδοσης μην μπερδευεστε

Thomasbh
03-09-2012, 00:26
Θα ήταν κακή ιδέα να γίνει ερώτηση σχετικά με τα δικαιώματα κλπ στην Premier League απο το AVClub; Με ονόματα κιόλας απο κάτω όσων ενδιαφέρονται να μάθουν τι ισχύει.....
Πιθανόν να μας σεβαστούν οι Άγγλοι.

michkal91
03-09-2012, 00:59
εγω εστειλα ενα mail στην premier...βεβαια δεν νομιζω να παρω απαντηση...

Thomasbh
03-09-2012, 01:18
Η Nova απο που αγοράζει; Ίσως τα email να πρέπει να πηγαίνουν στο κανάλι που έχει τα δικαιώματα.

Digital Screamer
03-09-2012, 09:12
Μέχρι στιγμής δεν έχουμε δεί Εβερτον - Μάντσεστερ, Λίβερπουλ - Αρσεναλ κι έπεται το Λίβερπουλ - Μάντσεστερ.. Ας ελπίσουμε πώς αυτό θα είναι το τελευταίο ντέρμπι πού δεν θα δούμε..

Λοιπόν έκανα έναν υπολογισμό με βάση τις μέχρι τώρα ώρες μετάδοσης της Nova για το τι πρόκειται να δούμε στις επόμενες αγωνιστικές βλέποντας το πρόγραμμα από το επίσημο site της PL. (σε bold είναι τα ντέρμπι)

Έχουμε και λέμε:

Saturday 15 September 2012

12:45 Norwich v West Ham
17:30 Sunderland v Liverpool

Sunday 16 September 2012

16:00 Reading v Tottenham

Saturday 22 September 2012

12:45 Swansea v Everton

Sunday 23 September 2012

16:00 Man City v Arsenal
16:00 Tottenham v QPR

Saturday 29 September 2012

12:45 Arsenal v Chelsea[/B]
17:30 Man Utd v Tottenham

Sunday 30 September 2012

16:00 Aston Villa v West Brom

Saturday 6 October 2012

12:45 Man City v Sunderland
17:30 West Ham v Arsenal

Sunday 7 October 2012

16:00 Newcastle v Man Utd

Saturday 20 October 2012

12:45 Tottenham v Chelsea
17:30 Norwich v Arsenal

Sunday 21 October 2012

16:00 QPR v Everton

Saturday 27 October 2012

12:45 Everton v Liverpool
17:30 Man City v Swansea

Sunday 28 October 2012

16:00 Chelsea v Man Utd

Saturday 3 November 2012

12:45 Man Utd v Arsenal
17:30 West Ham v Man City

Sunday 4 November 2012

16:00 Liverpool v Newcastle

Saturday 10 November 2012

17:30 Aston Villa v Man Utd

Sunday 11 November 2012

16:00 Chelsea v Liverpool

Saturday 17 November 2012

12:45 Arsenal v Tottenham
17:30 Norwich v Man Utd

Sunday 18 November 2012

16:00 Fulham v Sunderland

Saturday 24 November 2012

12:45 Swansea v Liverpool
17:30 Aston Villa v Arsenal

Sunday 25 November 2012

16:00 Chelsea v Man City
16:00 Tottenham v West Ham

H επόμενη αγωνιστική διεξάγεται μεσβδόμαδα και δεν ξέρουμε πώς θα κινηθεί στις μεταδόσεις η Νοva σε αυτά τα παιχνίδια. Κι από αρχές Δεκέμβρη στην ιστοσελίδα της Premier League λέει πώς ΟΛΑ τα παιχνίδια θα διεξάγονται Σάββατο στις 17:00..!! με εξαίρεση τα μεσοβδομαδιαία..

Digital Screamer
03-09-2012, 17:23
Πάντως αν θέλει η Νόβα να δείξει ότι λαμβάνει υπόψην και σέβεται τα παράπονα των πελατών της θα μπορούσε έστω να κάνει μια εξαίρεση για το παιχνίδι Λίβερπουλ - Μάντσεστερ και γενικότερα όταν θα έχει ένα παιχνίδι το οποίο θα βλέπει όλη η Ευρώπη ας το αγοράσει μεμονωμένα, άσχετα με τις ζώνες προβολής πού έχει συμφωνήσει. (είναι σα να παίζει Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός και να μην το δείξει..) Θα ήταν μία ωραία κίνηση κι έστω κι αργά θα διασκέδαζε κάπως τις εντυπώσεις.

Αν η διοίκηση το βλέπει τόσο εγωιστικά πού δεν θέλει να κάνει πίσω στις συμφωνίες πού έχει κλείσει, ας προσθέσει έστω κάποιο άλλο πρωτάθλημα με ενδιαφέρον (έστω να διακρατήσει το Γαλλικό, κι ας μην με ενδιαφέρει προσωπικά παρόλο πού είναι πολύ ανταγωνιστικό πρωτάθλημα)

Αν απλώς το θέμα είναι πώς το ταμείο είναι μείον πολύ απλά δεν πρόκειται να κάνει τίποτε..

evagelos
03-09-2012, 23:08

αυτό εσυ το ευχεσαι; το ελπίζεις; το θες; ή το λες έτσι γιατί πρέπει να το πεις;
και που ξέρεις ότι έχουν χάσει "αρκετή συνδρομητές";

xtreme21
03-09-2012, 23:41
αυτό εσυ το ευχεσαι; το ελπίζεις; το θες; ή το λες έτσι γιατί πρέπει να το πεις;
και που ξέρεις ότι έχουν χάσει "αρκετή συνδρομητές";
δεν ελπίζω τίποτε , δεν εύχομαι τίποτα ας κάνει καλά η νοβα δεν με νοιάζει.
διαβάζω από εδώ ...από τα σχόλια σας.ότι έχουν χάσει αρκετούς συνδρομητές.λογο της premier league.(παρεξηγήθηκε το σχόλιο μου συγνώμη )

sakels
04-09-2012, 00:55
δεν ελπίζω τίποτε , δεν εύχομαι τίποτα ας κάνει καλά η νοβα δεν με νοιάζει.
διαβάζω από εδώ ...από τα σχόλια σας.ότι έχουν χάσει αρκετούς συνδρομητές.λογο της premier league.(παρεξηγήθηκε το σχόλιο μου συγνώμη )

παιδια τον ιουνιο ηταν -20000 συνδρομητες. (αποτα επισημα οικονομικα στοιχεια το νουμερο). αρα το αυγουστο θα μειωθηκαν. αν και στην επομενη ανακοινωση δεν θα ειναι τοσο χαλια διοτι θα πρπσθεσουν σαν ''συνδρομητες'' αυτους του επιγειου in a box...

xtreme21
05-09-2012, 21:18
Λίβερπουλ-Μάντσεστερ Γ. στις 23/9 και μετάδοση απ' τη Nova

Το πολύ μεγάλο ντέρμπι της Πρέμιερ Λιγκ και ένα απ' τα μεγαλύτερα του παγκόσμιου ποδοσφαίρου ανάμεσα στην Λίβερπουλ και την Μάντσεστερ Γ. θα γίνει την Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου και θα μεταδοθεί απ' τη Nova.

Σε εκείνη την αγωνιστική, το Σάββατο 14.45 το συνδρομητικό θα δείξει το Σουόνσι-Έβερτον, ενώ δεν θα υπάρχει άλλη μετάδοση την συγκεκριμένη μέρα, καθώς όλα τα άλλα παιχνίδια αρχίζουν στις 17.00.

Την Κυριακή 23/9, όμως, πέρα απ' το Λίβερπουλ-Μάντσεστερ Γ. θα διεξαχθεί και το Άρσεναλ-Μάντσεστερ Σ., στις 18.00, το οποίο επίσης θα δείξει η Nova. Θα είναι τα τρία παιχνίδια που θα έχουν μετάδοση απ' το συνδρομητικό την εν λόγω αγωνιστική.

Τέλος, το Σάββατο 29/9, στις 14.45, θα γίνει το Άρσεναλ-Τσέλσι, επίσης με μετάδοση απ' τη Nova.

http://www.sport-fm.gr/

Digital Screamer
06-09-2012, 18:11
Για να το λέει το sport fm λογικά θα ισχύει..

poromenos
06-09-2012, 19:11
Λίβερπουλ-Μάντσεστερ Γ. στις 23/9 και μετάδοση απ' τη Nova

Το πολύ μεγάλο ντέρμπι της Πρέμιερ Λιγκ και ένα απ' τα μεγαλύτερα του παγκόσμιου ποδοσφαίρου ανάμεσα στην Λίβερπουλ και την Μάντσεστερ Γ. θα γίνει την Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου και θα μεταδοθεί απ' τη Nova.

Σε εκείνη την αγωνιστική, το Σάββατο 14.45 το συνδρομητικό θα δείξει το Σουόνσι-Έβερτον, ενώ δεν θα υπάρχει άλλη μετάδοση την συγκεκριμένη μέρα, καθώς όλα τα άλλα παιχνίδια αρχίζουν στις 17.00.

Την Κυριακή 23/9, όμως, πέρα απ' το Λίβερπουλ-Μάντσεστερ Γ. θα διεξαχθεί και το Άρσεναλ-Μάντσεστερ Σ., στις 18.00, το οποίο επίσης θα δείξει η Nova. Θα είναι τα τρία παιχνίδια που θα έχουν μετάδοση απ' το συνδρομητικό την εν λόγω αγωνιστική.

Τέλος, το Σάββατο 29/9, στις 14.45, θα γίνει το Άρσεναλ-Τσέλσι, επίσης με μετάδοση απ' τη Nova.

Το καλό στην όλη ιστορία είναι ότι τα μεγάλα ματς μεταδίδονται..

thymos
06-09-2012, 19:12
Φαντάζομαι στο επίγειο δε θα το δείξει live.

michkal91
06-09-2012, 19:14
Οταν μολις πριν απο 5 μερες δεν ειδαμε το λιβερπουλ-αρσεναλ δεν μπορουμε να λεμε οτι βλεπουμε τα μεγαλα ματς...απλα εκατσε και το παινχιδι μεταδιδεται τις ωρες που εχει κλεισει η νοβα και θα το δουμε

Digital Screamer
06-09-2012, 19:19
Το Λίβερπουλ - Μάντσεστερ είναι Κυριακή στις 15:30. Μέχρι στιγμής σε αυτήν την ώρα δεν έχουν μεταδόσει αγώνα!

Λέτε να διάβασαν αυτό πού έγραψα σε προηγούμενο πόστ μου και να ευαισθητοποιήθηκαν; :a0210:

Πάντως αν θέλει η Νόβα να δείξει ότι λαμβάνει υπόψην και σέβεται τα παράπονα των πελατών της θα μπορούσε έστω να κάνει μια εξαίρεση για το παιχνίδι Λίβερπουλ - Μάντσεστερ και γενικότερα όταν θα έχει ένα παιχνίδι το οποίο θα βλέπει όλη η Ευρώπη ας το αγοράσει μεμονωμένα, άσχετα με τις ζώνες προβολής πού έχει συμφωνήσει. (είναι σα να παίζει Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός και να μην το δείξει..) Θα ήταν μία ωραία κίνηση κι έστω κι αργά θα διασκέδαζε κάπως τις εντυπώσεις.

Mouxlalouda
07-09-2012, 00:09
απ' ότι διάβασα, εκείνο το σάββατο ΔΕΝ έχει αγώνα πρέμιερ στις 19:30, ώρα που η νόβα δείχνει το 2ο από τα 3 παιχνίδια του σ/κ... οπότε ίσως για αυτό να το δείξει...

pan24
07-09-2012, 14:16
οταν θα γινονται ολα τα παιχνιδια στις 17:00 η νοβα τι θα δειχνει?

harris23
07-09-2012, 14:36
Θα έχει πλάκα να μη δειχνει τιποτα και να την σκαπουλάρει ετσι λέγοντας πως δεν έχει δικαιώματα να δείχνει τα συγεκριμένα παιχνίδια.

Digital Screamer
07-09-2012, 18:37
Αυτό πραγματικά αποτελεί μεγάλο ερωτηματικό.. Όχι μόνο για τη Nova, γιατί αυτήν την στιγμή κι άλλα πακέτα στην Ευρώπη δεν μεταδίδουν αγώνα στις 5 (πχ Sky Italia, Tring) Yποθέτω πώς θα επιλέξει η κάθε πλατφόρμα τον μέγιστο αριθμό παιχνιδιών πού θα μεταδίδει.

Ουσιαστικά όμως αυτό σημαίνει πώς σε κάθε αγωνιστική έναν αγώνα θα μπορούμε να παρακολουθούμε, είτε έχουμε Nova είτε οποιαδήποτε άλλη πλατφόρμα. Το σύστημα θα είναι δηλαδή ίδιο με αυτό του Champions League, όπου όλοι οι αγώνες διεξάγονται την ίδια ώρα..

fagotistas
07-09-2012, 20:07

Παντως αν θυμαμαι καλα απο προηγουμενες χρονιες , αυτο συνεβαινε μονο την τελευταια αγωνιστικη , η τις δυο τελευταιες.

malakudi
14-09-2012, 11:08
Έκοψα το αθλητικό πακέτο και από full pack πήγα στο Cinema με την προσφορά στα 49,90 μαζί με double play economy. H nova έχασε 21 ευρώ το μήνα, ή 250 ευρώ το χρόνο. Είναι ο μόνος τρόπος αντίδρασης στην κοροϊδία.

nikoskouklos
14-09-2012, 13:56

Οτι θα δείξει και το σαββάτο, δηλαδή τίποτα.

Παίζουν οι 3 πρώτες και η κάτοχος του chl και δεν θα δούμε τίποτα. Εύγε.

Ενταξει, τα χει μαγνητοσκόπηση στις 12 το βράδυ. Μη χ...

shipsoccer
14-09-2012, 14:51
Καλησπέρα και από μένα,διαβάζω πολύ καιρό το forum αλλά αφορμή για να γραφτώ ήταν για να μοιραστώ μαζί σας μια ιστορία που μου είπε μια υπάλληλος(είμαι πελάτης στο κατάστημα 5 χρόνια και λέμε καμια κουβέντα παραπάνω) της forthnet-nova όταν πήγα να πληρώσω το λογαριασμό.ηταν μια ενεργη συνδρομητης nova που πηρε τον αποκωδικοποιητη και τον πηγε αγγλια,τον εβαλε σε μια pub(η νοβα μου ειπε δεν βλεπει σε ποιο σπιτι τον εχεις βαλει εσυ) και εδειχνε κανονικα τα παιχνιδια premier league(οντας πιο φθηνο απο μια συνδρομη στο sky sports).παει λοιπον εντελως τυχαια ενας υπαλληλος forthnet στο μαγαζι και εκει που καθεται να πιει μια μπυρα βλεπει στην τηλεοραση novasports1 και ετσι δημιουργηθηκε το προβλημα,η νοβα κυνηγησε αυτην και μετα εμπλεξε σε δικαστηρι για την premier league.αυτα μου ειπε αυτα σας λεω δεν ξερω αν στεκουν ή αν μπορούν να διασταυρωθούν

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π
14-09-2012, 14:53
Καλησπέρα και από μένα,διαβάζω πολύ καιρό το forum αλλά αφορμή για να γραφτώ ήταν για να μοιραστώ μαζί σας μια ιστορία που μου είπε μια υπάλληλος(είμαι πελάτης στο κατάστημα 5 χρόνια και λέμε καμια κουβέντα παραπάνω) της forthnet-nova όταν πήγα να πληρώσω το λογαριασμό.ηταν μια ενεργη συνδρομητης nova που πηρε τον αποκωδικοποιητη και τον πηγε αγγλια,τον εβαλε σε μια pub(η νοβα μου ειπε δεν βλεπει σε ποιο σπιτι τον εχεις βαλει εσυ) και εδειχνε κανονικα τα παιχνιδια premier league(οντας πιο φθηνο απο μια συνδρομη στο sky sports).παει λοιπον εντελως τυχαια ενας υπαλληλος forthnet στο μαγαζι και εκει που καθεται να πιει μια μπυρα βλεπει στην τηλεοραση novasports1 και ετσι δημιουργηθηκε το προβλημα,η νοβα κυνηγησε αυτην και μετα εμπλεξε σε δικαστηρι για την premier league.αυτα μου ειπε αυτα σας λεω δεν ξερω αν στεκουν ή αν μπορούν να διασταυρωθούν

εχει γινει ντορος με το θεμα που αναφερεις.

http://www.satleo.gr/cdn/component/content/article/1-satleo/5221-premier-league--nova---

dimios77
14-09-2012, 15:55
Αυτο με τον υπαλληλο της forthnet να πινει αμεριμνος την μπυρα του και ξαφνικα να βλεπει νοβα ειναι πραγματικα κορυφαιο

adok13
14-09-2012, 21:57
Αυτο με τον υπαλληλο της forthnet να πινει αμεριμνος την μπυρα του και ξαφνικα να βλεπει νοβα ειναι πραγματικα κορυφαιο
xaxaxaxaxa,εγω νομιζα οτι ελεγε ανεκδοτο στην αρχη.

malakudi
15-09-2012, 09:36
Τι άλλο θα ακούσουμε! Κάτι είχε ακούσει αυτή η υπάλληλος της Forthnet για το θέμα, αλλά πρόσθεσε "γαργαλιστικές" λεπτομέρειες!

Και όχι, δε βρέθηκε υπάλληλος της Nova στην συγκεκριμένη pub, το BSkyB τους κυνήγησε.

Ας σταματήσουν τα παραμύθια με την pub από τη Nova και να πουν την αλήθεια, ότι πλήρωσαν λιγότερα χρήματα.

lion009
15-09-2012, 16:36
Πολυ ωραιο απογευμα για τη νοβα..δεν δειχνει ουτε σιτυ,ουτε Γιουνατεντ ουτε τσελσι...Τα δειχνει ολη η ευρωπη και μονο για τη νοβα υπαρχει περιορισμος....Α ρε κοροιδια.....Κανε μας τη χαρη ρε Οτε..παρε του χρονου την πρεμιερ λιγκ(ολα τα ματς ετσι...οχι 3 την εβδομαδα) και να δεις ποσους συνδρομητες θα εχει η νοβα για το φοβερο ελληνικο πρωταθλημα...

the_player
15-09-2012, 17:41
Στην d+ έχει και ταυτόχρονη μετάδοση (http://www.watchliveball.com/)

manos73
17-09-2012, 13:43
Reading-Tottenham σε SD... και το υπερθέαμα Πλατανιάς-Ατρόμητος σε HD...

..τα λόγια είναι περιττά

kostas1413
17-09-2012, 17:44
Το Liverpool-mancester θα το δείξει σύμφωνα με το προγραμμα.

Digital Screamer
17-09-2012, 19:47
Όντως, το είδα κι εγώ τώρα! Πάλι καλά!!

lion009
17-09-2012, 22:59
Όσο για το Αγγλικό δυστυχώς η Premier league θέλει να πολεμήσει την πειρατεία.

Ναι θελει να πολεμησει την πειρατεια μονο στην ελλαδα...Στις αλλες χωρες δεν εχει πειρατεια γι αυτο βλεπουνε ολα τα ματς..

hdanca
17-09-2012, 23:11
Όσο για το Αγγλικό δυστυχώς η Premier league θέλει να πολεμήσει την πειρατεία.

Ρε φίλε.έλεος!Και υπάλληλος τη ΝΟΒΑ ακόμα θα δίσταζε να γράψει τέτοιο σχόλιο.Αμάν πια αυτό το παραμύθι με την πειρατεία.Βρες κάτι άλλο.Πάλιωσε αυτό.

tiniakos
17-09-2012, 23:46
Πες τα ρε φίλε.
Όλη η Ευρώπη μοιράζεται από τη νόβα θα σταματήσουν την πειρατεία.

Digital Screamer
18-09-2012, 00:24
Δε νομίζω ότι δείχνουν όλες οι υπόλοιπες πλατφόρμες και τους 10 αγώνες. Oύτε το Sky Italia δείχνει παιχνίδια των 17:00 το Σάββατο, όμως δείχνει των 15:30 την Κυριακή και 22:00 τη Δευτέρα, τα οποία η Nova δεν δείχνει. Το μόνο πού δείχνει και τους 10 αγώνες είναι το Abu Dhabi Sports (δεν ξέρω αν ισχύει, έτσι ειπώθηκε) Τουλάχιστον αυτήν την Κυριακή φαίνεται ότι θα δείξει Λίβερπουλ - Μάντσεστερ!

xtreme21
18-09-2012, 00:30
και το ltv κυπρου έχει όλο το πακέτο του αγγλικου πρωταθλήματος με σύνολο 10 αγώνες κάθε αγωνιστική (άλλα δεν είναι δορυφορικό κανάλι )νομίζω αυτό το έχω ξανά αναφέρει.

redribo
18-09-2012, 08:42
χτες παντως ειναι ξεφτιλα να μην δειχνει το παιχνιδι της δευτερας,
παλι καλα που τo ειχε το skysport uk (αυτο δεν μοιραζεται)...............

goudzos
18-09-2012, 12:30
Δε νομίζω ότι δείχνουν όλες οι υπόλοιπες πλατφόρμες και τους 10 αγώνες. Oύτε το Sky Italia δείχνει παιχνίδια των 17:00 το Σάββατο, όμως δείχνει των 15:30 την Κυριακή και 22:00 τη Δευτέρα, τα οποία η Nova δεν δείχνει. Το μόνο πού δείχνει και τους 10 αγώνες είναι το Abu Dhabi Sports (δεν ξέρω αν ισχύει, έτσι ειπώθηκε) Τουλάχιστον αυτήν την Κυριακή φαίνεται ότι θα δείξει Λίβερπουλ - Μάντσεστερ!

Το Abu Dhabi Sports δείχνει και τους 10 αγώνες κάθε εβδομάδα σε HD. Είναι ο 2ος χρόνος που το έχω και το ξέρω απο πρώτο χέρι!