PDA

View Full Version : F1 δορυφορικα

Pages : [1] 2

rubihno
27-02-2010, 17:58
Καλησπερα σε ολους σας!
Καλως σας βρηκα.
Επειδη οσοι ασχολειστε με φ1 θα εχετε δει οτι δεν παιζει μεταδοση απο ελευθερο καναλι φετος,θα στραφω στην λυση της δορυφορικης τηλεορασης.
Καταρχην μενω στην αθηνα και επειδη οικονομικα δεν ειμαι και πολυ στα καλα μου αυτη την περιοδο θα ηθελα να με βοηθησετε οσο μπορειτε και να μου προτεινετε λυσεις.Μη μεκοροιδεψουν κιολας σε διαγορα μαγαζια με δορυφορικα γιατι δεν εχω ιδεα απο τιμες ποιοτητα κλπ.
Για πιατο μεχρι 1,2 πιστευω οτι αρκει αλλα θα ηθελα καποιες πληροφοριες για τον υπολοιπο εξοπλισμο καθως και τι καναλια μπορω να πιασω,σε ποιους δορυφορους ειναι κτλ.
Σας ευχαριστω πολυ.

aragorn
27-02-2010, 18:18
Ελεύθερα, με την καλύτερη περιγραφή στα Αγγλικά, τόσο τα δοκιμαστικά όσο και οι αγώνες στα bbc interactive στον astra 2 στις 28,2 μοίρες ανατολικά.
Ελεύθερα, με Γερμανική περιγραφή στη συχνότητα του rtl.
Τα orf1 & sky de μεταδίδουν τους αγώνες με την καλύτερη δυνατή ποιότητα εικόνας (upscaled σε 720p & 1080i αντίστοιχα), αλλά δεν είναι ελεύθερα.

rubihno
27-02-2010, 19:01
Καταρχην σε ευχαριστω για την απαντηση.
Το bbci και το RTL ειναι στο ASTRA 2B?
επισης ξερετε ενα καναλι ZDF?και DSF?αυτα μεταδιδουν Φ1?
Κατι ακομα για το bbci.χρειαζεται καποιος ειδικος δεκτης γιατι εχω ακουσει οτι τα καναλια bbc streams εμφανιζονται ως data.
Ευχαριστω για την βοηθεια.Κ
Καθε αλλη προταση ειναι ευπροσδεκτη

leo06
27-02-2010, 19:30
Καταρχην σε ευχαριστω για την απαντηση.
Το bbci και το RTL ειναι στο ASTRA 2B?
επισης ξερετε ενα καναλι ZDF?και DSF?αυτα μεταδιδουν Φ1?
Κατι ακομα για το bbci.χρειαζεται καποιος ειδικος δεκτης γιατι εχω ακουσει οτι τα καναλια bbc streams εμφανιζονται ως data.
Ευχαριστω για την βοηθεια.Κ
Καθε αλλη προταση ειναι ευπροσδεκτη
τα RTL ,ZDF,DSF ειναι στον αστρα 19 μοίρες ανατολικά,μονο το rtl μεταδηδει f1.για τα bbci δεν χρειαζεσαι καποιον ειδικο δεκτη και ειναι η καλυτερη επιλογη στα ελευθερα καναλια για να δεις f1

rubihno
27-02-2010, 19:40
σιγουρα μονο το RTL μεταδισει Φ1?
γιατι απο οτι βλεπω εδω (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Formula_One_broadcasters#2010_TV_Broadcast ers) και το DSF περυσι μετεδιδε τα Ελευθερα δοκιμαστικα.
το κοστος του εξοπλισμου για να βλεπω bbci ποιο είναι(Μενω Αθηνα)?
και επισης αμα θελω να βλεπω και bbci και rtl το κοστος ανεβαινει?χρειαζεται να αλλαξω δορυφορο?
συγγνωμη για τις ερωτησεις αλλα ειμαι ψιλοασχετος.
Ευχαριστω πολυ πάντως!

Petros1007
27-02-2010, 19:47
Καλησπέρα παιδιά.
Κανένα αγγλόφωνο κανάλι από Astra19, Hotbird13, Hellassat39, ξέρει κανείς;
Γιατί καλό το RTL αλλά τα Γερμανικά δεν "τα έχω".
Ευχαριστώ πολύ.

leo06
27-02-2010, 19:52
σιγουρα μονο το RTL μεταδισει Φ1?
γιατι απο οτι βλεπω εδω (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Formula_One_broadcasters#2010_TV_Broadcast ers) και το DSF περυσι μετεδιδε τα Ελευθερα δοκιμαστικα.
το κοστος του εξοπλισμου για να βλεπω bbci ποιο είναι(Μενω Αθηνα)?
και επισης αμα θελω να βλεπω και bbci και rtl το κοστος ανεβαινει?χρειαζεται να αλλαξω δορυφορο?
συγγνωμη για τις ερωτησεις αλλα ειμαι ψιλοασχετος.
Ευχαριστω πολυ πάντως!
μονο τα δοκιμαστικα στο dsf
μπορεις να βαλεις ενα πιατο 1.20 με κεντρο 19 και να βαλεις παρακεντρα και ενα lnb για 28 ετσι ωστε να κατεβαζεις και τους δυο δορυφορους ταυτοχρονα εναλακτικα θα μπορουσες να βαλεις κινητο πιατο και να κατεβαζεις περισσοτερους,αλλα αν το θελεις να βλεπεις μονο f1 τοτε τα bbci ειναι η καλυτερη λυση με αγγλικο ηχο και χωρις διαφημισεις

rubihno
27-02-2010, 19:57
να σαι καλα φιλε μου.και το κοστος πιατου lnb καλωδιων και δεκτη ποιο ειναι?150 ευρω περιπου?

takis
27-02-2010, 19:59
εδω δεν θα παιξει σε κανενα καναλι;

rubihno
27-02-2010, 20:01
μαλλον οχι.στην νοβα μαλλον και επειτα σε καποιο ελευθερο σε μαγνητοσκοπηση.αλλα τιποτα δεν ειναι σιγουρο ακομα.
θα δουμε.

Petros1007
27-02-2010, 20:05
μαλλον οχι.στην νοβα μαλλον και επειτα σε καποιο ελευθερο σε μαγνητοσκοπηση.αλλα τιποτα δεν ειναι σιγουρο ακομα.
θα δουμε.

Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο για nova;
Επειδή δεν βλέπω να το διαφημίζουν.

takis
27-02-2010, 20:06
λαμπρα

thanks

rubihno
27-02-2010, 20:11
@petros ετσι λεγεται.σου ξαναλεω οτι τιποτα δεν ειναι σιγουρο ακομα.υπαρχει και μια αμυδρη περιπτωση να το παρει ο ΑΝΤ1.

@τακις εχεις νοβα?

Petros1007
27-02-2010, 20:18
Πάντως εάν είναι να υπάρξει για φέτος Ελληνικό κανάλι, είτε ελεύθερο είτε συνδρομητικό,πρέπει να ξεκαθαριστεί πολύ σύντομα μιας και δεν έμειναν ούτε δύο εβδομάδες για τον πρώτο αγώνα.
Για να δούμε που θα δούμε F1 φέτος.
Γιατί ότι θα δούμε είναι σίγουρο......

thanos_g
27-02-2010, 20:29
Νομίζω και το ιταλικό RAi θα το δείξει!

rubihno
27-02-2010, 20:31
το ιταλικο RAI kλειδωνει κατα την διαρκεια της F1.βεβαια δεν ξερω αν υπαρχει καποιος τροπος να το ξεκλειδωσεις.

@petros δεν ξερω αν θυμασαι παντως το 1994 δεν ειχαμε καλυψη της φ1 και αρχισε μετα απο τους πρωτους 4 αγωνες νομιζω

Petros1007
27-02-2010, 20:40
Ας κρατήσουμε αυτό το νήμα και για το μέλλον.
Για ότι πέφτει στην αντίληψή μας για το αγαπημένο μας σπορ.
Να ενημερώνουμε εδώ για ότι βλέπουμε,όπου το βλέπουμε.
Να'στε καλά παιδιά.
Τα ξαναλέμε....

leo06
27-02-2010, 21:01
να σαι καλα φιλε μου.και το κοστος πιατου lnb καλωδιων και δεκτη ποιο ειναι?150 ευρω περιπου?
περιπου εκει αλλα πρεπει να υπολογησεις και το κοστος της εγκαταστασης

aragorn
27-02-2010, 21:27
Λοιπόν με ένα wavefrontier T90 εγώ από το κέντρο της Αθήνας λαμβάνω πανεύκολα τα bbc interactive. Το πιάτο μαζί με 4 lnb για τις τροχιακές θέσεις 13, 19, 28,5 και 39 μου στοίχισε 200 ευρώ. Σ' αυτό το κόστος πρέπει να προστεθεί και η τιμή του δορυφορικού δέκτη.

GEORGE M.
27-02-2010, 22:24
το ιταλικο RAI kλειδωνει κατα την διαρκεια της F1.βεβαια δεν ξερω αν υπαρχει καποιος τροπος να το ξεκλειδωσεις.

υπαρχει τροπος. αν εχεις καποιον φιλο που να ξερει απο κλαδακια θα σου πει τι και πως.

AFam
27-02-2010, 22:28
Ποιο οικονομική λύση,
1. πιάτο 1,20 (σιδερένιο) με τη βάση του μέχρι 70€.
2. lnb Χ2 20€.
3. Βάση για 3 lnb 10€.
4. Διακόπτης Diseqc 4Χ1 μέχρι 20€ (για να είσαι έτοιμος κάποια στιγμή να βάλεις άλλα 2 lnb)
5. καλώδιο μέχρι 0,50 € το μέτρο.
6. δέκτης HD μέχρι 120€ (κάποιο φθηνό για να εκμεταλλευτείς και τα όποια ελεύθερα γερμανόφωνα HD κανάλια στις 19 μοίρες) .
7. εγκατάσταση μέχρι 70 € (για τα συγκεκριμένα)...

Κόστος 310€ + το καλώδιο όσα μέτρα σου πάρει....

Κέντρικό lnb στις 28,5 και έχεις και το ITV HD των Άγγλων ελεύθερο στο πιάτο (+ όλα τα ελεύθερα κανάλια, είναι αρκετά...), παράκεντρο lnb στις 19....

Κάποιος ανέφερε ότι τα κανάλια stream του BBCi κατεβαίνουν στην ραδιοφωνική λίστα. Αυτό ίσως να γίνεται σε κάποιους δέκτες με linux. Σε όσους δέκτες έχω δουλέψει (όχι λινουξάτους) τα κανάλια κατεβαίνουν κανονικά σαν τηλεοπτικά....

υ.γ. Παράκληση να μην ξεκινήσουμε κουβέντα για κλαδιά και ζαρντινιέρες !!!!:D
Υπάρχουν και τα pm για αυτά...

SPIROS4
27-02-2010, 22:48
Παιδες λιγη βοηθεια και σε μενα παρακαλω...επειδη δεν τα γνωριζω καλα αυτα που λετε...,ειμαι θεσσαλονικη ,εχω 1.20 πιατο, και με διπλο lnb βλεπω hotbird και παρακεντρα astra...τι πρεπει να κανω ακριβως για τα υπολοιπα που λετε ποιο πανω??(BBCi κτλ)

AFam
27-02-2010, 22:49
Διάβασε καλά το ποστ μου από πάνω...

SPIROS4
27-02-2010, 23:06
1. πιάτο 1,20 (σιδερένιο) με τη βάση του μέχρι 70€.--Eχω
2. lnb Χ2 20€.--Εχω
3. Βάση για 3 lnb 10€.--Η βαση πρεπει να δεχετε 4 lnb(δεν ειμαι σιγουρος)
4. Διακόπτης Diseqc 4Χ1 μέχρι 20€ (για να είσαι έτοιμος κάποια στιγμή να βάλεις άλλα 2 lnb)--Εχω
5. καλώδιο μέχρι 0,50 € το μέτρο.--ΟΚ
6. δέκτης HD μέχρι 120€ (κάποιο φθηνό για να εκμεταλλευτείς και τα όποια ελεύθερα γερμανόφωνα HD κανάλια στις 19 μοίρες) .---MVISION HD300NET
7. εγκατάσταση μέχρι 70 € (για τα συγκεκριμένα)...--OK

Οποτε φιλε ,με ενα lnb ακομη θα γινει η δουλεια χωρις να χασω κατι απο hotbird kai astra που εχω τωρα??Hotbird βλεπω την ακατανομαστη και ASTRA τα λιγα HD που εχει...συνδιαζοντε ολα μαζι??Η κατι δεν καταλαβαινω σωστα?

AFam
27-02-2010, 23:20
1. πιάτο 1,20 (σιδερένιο) με τη βάση του μέχρι 70€.--Eχω
2. lnb Χ2 20€.--Εχω
3. Βάση για 3 lnb 10€.--Η βαση πρεπει να δεχετε 4 lnb(δεν ειμαι σιγουρος)
4. Διακόπτης Diseqc 4Χ1 μέχρι 20€ (για να είσαι έτοιμος κάποια στιγμή να βάλεις άλλα 2 lnb)--Εχω
5. καλώδιο μέχρι 0,50 € το μέτρο.--ΟΚ
6. δέκτης HD μέχρι 120€ (κάποιο φθηνό για να εκμεταλλευτείς και τα όποια ελεύθερα γερμανόφωνα HD κανάλια στις 19 μοίρες) .---MVISION HD300NET
7. εγκατάσταση μέχρι 70 € (για τα συγκεκριμένα)...--OK

Οποτε φιλε ,με ενα lnb ακομη θα γινει η δουλεια χωρις να χασω κατι απο hotbird kai astra που εχω τωρα??Hotbird βλεπω την ακατανομαστη και ASTRA τα λιγα HD που εχει...συνδιαζοντε ολα μαζι??Η κατι δεν καταλαβαινω σωστα?

Κεντράρεις στις 28,5, πρώτο παράκεντρο στις 19 και μετά πας στις 13....

Το δικό μου setup (προς το παρόν γιατί τα αλλάζω συνέχεια είναι κέντρο 28,5 και δίπλα 19, 13, 9 και από την άλλη μεριά 39......)

SPIROS4
27-02-2010, 23:47
Κεντράρεις στις 28,5, πρώτο παράκεντρο στις 19 και μετά πας στις 13....

Το δικό μου setup (προς το παρόν γιατί τα αλλάζω συνέχεια είναι κέντρο 28,5 και δίπλα 19, 13, 9 και από την άλλη μεριά 39......)

Καταρχας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου Afam....Οποτε θελω 2 LNB extra...και εχουμε και λεμε...

1)Κέντρικό lnb στις 28,5 για ελευθερο ITV HD..( εδω κατεβενει και το bbc interactive του astra 2 στις 28,2 ?? )

2)Παρανεκτρα Astra στις 19 (αυτο ειναι που εχω τωρα με τα 6-7 ελευθερα hd ??)

3)Παρακεντρα Hotbird στις 13 (ακατανομαστη ειναι εδω??)

4)ΕΔΩ???? Στις 9 τι ειναι ?? Στις 39 ειναι ο Hellassat...Οποτε τι απο τα δυο??

Ο hotbird υπαρχει περιπτωση να εχει προβληματα που θα ειναι παρακεντρα??

Συγνωμη κιολας που σας "ζαλιζω" αλλα πρεπει να αρχισω να μαθαινω και καταλαβαινω πως ισως να ειναι λιγο κουραστικο να απανταντε σε πραγματα που για εσας ειναι αυτονοητα!!

AFam
28-02-2010, 00:09
Καταρχας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου Afam....Οποτε θελω 2 LNB extra...και εχουμε και λεμε...

1)Κέντρικό lnb στις 28,5 για ελευθερο ITV HD..( εδω κατεβενει και το bbc interactive του astra 2 στις 28,2 ?? ) σωστά

2)Παρανεκτρα Astra στις 19 (αυτο ειναι που εχω τωρα με τα 6-7 ελευθερα hd ??) σωστά...

3)Παρακεντρα Hotbird στις 13 (ακατανομαστη ειναι εδω??)σωστά

4)ΕΔΩ???? Στις 9 τι ειναι ?? πολλά και διάφορα...
Στις 39 ειναι ο Hellassat...Οποτε τι απο τα δυο?? Αυτός δεν έχει πολλά ελεύθερα..

Ο hotbird υπαρχει περιπτωση να εχει προβληματα που θα ειναι παρακεντρα?? όχι, αλλά θα πρέπει να παίξεις με τις ρυθμίσεις στα lnb για να καταφέρεις να πάρεις το καλύτερο αποτέλεσμα. Αυτό σημαίνει πεδιόμετρο (κοστίζει) για τις σωστές ρυθμίσεις ή αυτό που κάνουν περισσότεροι, μικρή tv και δέκτη στην ταράτσα, καφεδάκι και υπομονή.

Συγνωμη κιολας που σας "ζαλιζω" αλλα πρεπει να αρχισω να μαθαινω και καταλαβαινω πως ισως να ειναι λιγο κουραστικο να απανταντε σε πραγματα που για εσας ειναι αυτονοητα!!

Δεν ζαλίζεις κανένα και εμείς από κάποιους άλλους μάθαμε.
Έχε υπόψη ότι αν δεν το έχεις ξανακάνει θα σου φανεί δύσκολο να στήσεις 4 lnb σωστά. Θέλει υπομονή και σωστές μετρήσεις...

Εδώ στο Flysat (http://www.flysat.com/satlist.php) θα βρεις τη λίστα με τους δορυφόρους και τα κανάλια τους. Ρίξε μια ματιά...

SPIROS4
28-02-2010, 00:26
Ευχαριστω και παλι !!! Δεν υπαρχει περιπτωση να την παλεψω μονος μου την δουλεια...θα φερω τεχνικο σιγουρα...Υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να ξερω η να προσεξω??

AFam
28-02-2010, 00:30
Να βρεις καλό τεχνικό !!!:D

radomer
28-02-2010, 17:29
ΘΕΛΩ να βαλω :
απο ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
το BBC streams/ interactive που ειναι στον ASTRA 2B/2D στις 28.2 μοιρες
εχω μαθει οτι με 1 μετρο πιατο ειμαι καλυμμενος και οτι ΟΛΟΣ ο εξοπλισμος βγαινει γυρω στα 150 ευρω
ΕΧΩ παρει τηλεφωνα σε μαγαζια και μου λενε θελει 300 ευρω για την εγκατασταση και αγορα του ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ πολυ ακριβη τιμη

ΞΕΡΕΤΕ που μπορω να απευθυνθω και αν καποιος εχει γνωστο να κανει την εγκατασταση γιατι ΕΠΙΓΟΜΑΙ να βαλω το πιατο και ταυτοχρονα δεν εχω τοσα χρηματα οσα μου ζητανε σε μαγαζια !

ΕΠΙΣΗΣ μπορω να βαλω και αλλο δορυφορο Η γενικα αλλο καναλι (ασχετου γλωσσας) και ποιο , ετσι ωστε να μαι σιγουρος οτι θα δω F1 σε περιπτωση που το bbc κλειδωνει την ωρα της μεταδοσης της f1 ??

leo06
28-02-2010, 17:41
ΘΕΛΩ να βαλω :
απο ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
το BBC streams/ interactive που ειναι στον ASTRA 2B/2D στις 28.2 μοιρες
εχω μαθει οτι με 1 μετρο πιατο ειμαι καλυμμενος και οτι ΟΛΟΣ ο εξοπλισμος βγαινει γυρω στα 150 ευρω
ΕΧΩ παρει τηλεφωνα σε μαγαζια και μου λενε θελει 300 ευρω για την εγκατασταση και αγορα του ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ πολυ ακριβη τιμη

ΞΕΡΕΤΕ που μπορω να απευθυνθω και αν καποιος εχει γνωστο να κανει την εγκατασταση γιατι ΕΠΙΓΟΜΑΙ να βαλω το πιατο και ταυτοχρονα δεν εχω τοσα χρηματα οσα μου ζητανε σε μαγαζια !

ΕΠΙΣΗΣ μπορω να βαλω και αλλο δορυφορο Η γενικα αλλο καναλι (ασχετου γλωσσας) και ποιο , ετσι ωστε να μαι σιγουρος οτι θα δω F1 σε περιπτωση που το bbc κλειδωνει την ωρα της μεταδοσης της f1 ??
το bbc δεν κλειδωνει
http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=30535

AFam
28-02-2010, 20:33
Με 150 το ξεχνάς, έναν βασικό δέκτη να πάρεις θα κοστίσει (να είναι και κάποιος καλός) από 80 ευρώ + πιάτο 70 ευρώ + 1 lnb 10 ευρώ + εγκατάσταση από 50 ευρώ ανεβαίνεις στα 210 ευρώ το λιγότερο....

Κοίτα το ποστ μου από πάνω που γράφω αναλυτικά κάποιες καλές τιμές ....

AFam
28-02-2010, 20:36
leo για τα streams του BBC μιλάμε που στην Αθήνα βγαίνουν και με 90 πιάτο....

leo06
28-02-2010, 21:15
Με 150 το ξεχνάς, έναν βασικό δέκτη να πάρεις θα κοστίσει (να είναι και κάποιος καλός) από 80 ευρώ + πιάτο 70 ευρώ + 1 lnb 10 ευρώ + εγκατάσταση από 50 ευρώ ανεβαίνεις στα 210 ευρώ το λιγότερο....

Κοίτα το ποστ μου από πάνω που γράφω αναλυτικά κάποιες καλές τιμές ....
Αντωνη 60 ευρω εχει το πιατο (1 μετρο)με 1 lnb βαση δαπεδου και 30 μετρα καλωδιο στο link στο προηγουμενο μου ποστ
τα bbci ειναι ευκολα στην ληψη αλλα με πιατο 1 μετρο και πανω μπορει να βαλει και δευτερο δορυφορο

AFam
28-02-2010, 21:18
Τους τα έχω γράψει και αναλυτικά πιο πάνω....τώρα είδα και το link από το δεκτάδικο..... :D

Χατζησάββας Λευτέρης
28-02-2010, 21:41
Απόστολε (radomer) έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να σου εξηγώ ότι τα streams του bbc βγαίνουν θεσ/νίκη με κεντρικό τον eurobird 28.5 με 90άρι πιάτο, άνετα και με βροχή. :operator:
Tελικά δεν θα το δείξει Ελληνικό κανάλι ;
Αν θυμάμαι καλά μου έχεις πει ότι θέλεις την μετάδοση στα Αγγλικά;
Δεν ξέρω αν στον arabsat υπάρχει αγγλικός ήχος.
Για το rtl τα έχουμε πει είναι το μόνο σίγουρο αλλά με γερμανικό ήχο.
Όσο αφορά τα streams του bbci θα δείξουν φέτος φόρμουλα1;
Έχει κάποιος αξιόπιστη ενημέρωση;
Επίσης προτείνετε του έναν φτηνό δέκτη sd που αποδεδειγμένα "κατεβάζει" τα κανάλια χωρίς αλχημείες.

leo06
28-02-2010, 21:50

και με πολλες διαφημησεις

Χατζησάββας Λευτέρης
28-02-2010, 21:56
και με πολλες διαφημησεις

Ενώ στον δικό μας (αντ1) βλέπαμε στα παραθυράκια δεξιά ! :flipout:

radomer
28-02-2010, 22:52
Απόστολε (radomer) έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να σου εξηγώ ότι τα streams του bbc βγαίνουν θεσ/νίκη με κεντρικό τον eurobird 28.5 με 90άρι πιάτο, άνετα και με βροχή. :operator:
Tελικά δεν θα το δείξει Ελληνικό κανάλι ;
Αν θυμάμαι καλά μου έχεις πει ότι θέλεις την μετάδοση στα Αγγλικά;
Δεν ξέρω αν στον arabsat υπάρχει αγγλικός ήχος.
Όσο αφορά τα streams του bbci θα δείξουν φέτος φόρμουλα1;
Έχει κάποιος αξιόπιστη ενημέρωση;
Επίσης προτείνετε του έναν φτηνό δέκτη sd που αποδεδειγμένα "κατεβάζει" τα κανάλια χωρίς αλχημείες.

Ελληνικο καναλι 99% δεν θα το δειξει ελευθερο αλλα δε με νοιαζει πια
arabsat οπως και turksat θα εχουν και αγγλικο ηχο
Τα streams θα δειξουν λενε εδω- ξερω γω ? το πολυ πολυ βαζω δυο δορυφορους
ΘΕΛΩ φτηνο δεκτη SD δε με νιαζει τιποτα φοβερο - και οσο το δυνατον φτηνοτερα ο εξοπλισμος αρκει βεβαια να πιανω το bbci

rubihno
28-02-2010, 23:07
Αντωνη 60 ευρω εχει το πιατο (1 μετρο)με 1 lnb βαση δαπεδου και 30 μετρα καλωδιο στο link στο προηγουμενο μου ποστ
τα bbci ειναι ευκολα στην ληψη αλλα με πιατο 1 μετρο και πανω μπορει να βαλει και δευτερο δορυφορο

οι προσφορες απο δεκταδικο ισχυουν και για την αθηνα?

@Χατζησαββας αυτο για τον Eurobird ισχυει και για αθηνα?
η στην αθηνα πιανεις bbci στα 28,2 αστρα 2Β μόνο?

leo06
28-02-2010, 23:07
αυτο για τον Eurobird ισχυει και για αθηνα?
η στην αθηνα πιανεις bbci στα 28,2 αστρα 2Β μόνο?
τα ιδια ειναι

leo06
28-02-2010, 23:09
οι προσφορες απο δεκταδικο ισχυουν και για την αθηνα?

Παράδοση στο κατάστημά μας στη Θέρμη ή στον χώρο σας εντός πόλης Θεσσαλονίκης.
Η προσφορά ισχύει για περιορισμένο αριθμό και μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων.
μαλλον ειναι για Θεσσαλονίκη μονο

MEGAS
01-03-2010, 14:04
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.808077&u=

καλημερα,
με κατι τετοιο μπορω να δω BBC Interactive ,φυσικα για F1...?

Ευχαριστω εκ των προτερων..

AFam
01-03-2010, 14:06
Για να είσαι πιο σίγουρος φρόντισε να πας σε ένα μαγαζί με δορυφορικά προϊόντα και οχι εκεί....

MEGAS
01-03-2010, 14:08
ευχαριστω,
εστω και με pm μπορεις να μου προτεινεις καποιο μαγαζι η δυνατον Πειραια..?

many thanks

AFam
01-03-2010, 14:25
Για Πειραιά δεν γνωρίζω, κάνε όμως μια αναζήτηση στο google για δορυφορικά Πειραιάς και όλο και κάτι θα σου βγάλει...

jousis
01-03-2010, 14:44
Ελληνικο καναλι 99% δεν θα το δειξει ελευθερο αλλα δε με νοιαζει πια
arabsat οπως και turksat θα εχουν και αγγλικο ηχο

Το κακό είναι οτι ετοιμάζονται το κανάλι με το Αγγλικό stream να το βάλουν σε κλειδωμένο πακέτο μετά το καλοκαίρι (έτσι ακούγεται).
Πάντως ο badr είναι πανεύκολη λύση σε όσους έχουν 90/100άρια πιάτα κεντραρισμένα στον 19.2 με ένα επιπλέον LNB.

+ οτι τα αραβικά είναι πιο ήρεμη γλώσσα σε σχέση με τα Γερμανικά που μου έχουν πάρει τα αυτιά τόσα χρόνια. Δηλαδή απο την μία είχα την σκύλα (δίδυμο συμφοράς στο Ελλάντα) και απο την άλλη την χάρυβδη (γαβγάδες Γερμανοί). :D :D :D

MEGAS
01-03-2010, 15:08
Me BBC Interactive κανουμε δουλεια...?

radomer
01-03-2010, 16:17
Το κακό είναι οτι ετοιμάζονται το κανάλι με το Αγγλικό stream να το βάλουν σε κλειδωμένο πακέτο μετά το καλοκαίρι (έτσι ακούγεται).
Πάντως ο badr είναι πανεύκολη λύση σε όσους έχουν 90/100άρια πιάτα κεντραρισμένα στον 19.2 με ένα επιπλέον LNB.

+ οτι τα αραβικά είναι πιο ήρεμη γλώσσα σε σχέση με τα Γερμανικά που μου έχουν πάρει τα αυτιά τόσα χρόνια. Δηλαδή απο την μία είχα την σκύλα (δίδυμο συμφοράς στο Ελλάντα) και απο την άλλη την χάρυβδη (γαβγάδες Γερμανοί). :D :D :D

H γνωμη μου ειναι οτι ο πουρναρακης το παρακανε ωρες-ωρες με προσωπικα σχολια. Αλλα ο σειτανιδης ηταν παρα πολυ καλος και επισης ο ψαρρας ηταν καλος και ανερχομενος. Μην ισοπεδωνετε τα παντα. ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ κι ο πουρναρακης να ειναι στη μεταδοση ,100% ευχαριστημενοι θα μαστε. Θελαμε τα πολλα και χασαμε και τα λιγα τωρα

radomer
01-03-2010, 16:19

επισης ειναι απο εγκυρη πηγη οτι θα κλειδωσουν το interactive ? δωσε Links αν μπορεις

jousis
01-03-2010, 17:10
Όχι, όχι....παρανόησες (ή τα είπα μπερδεμένα).
Το Αραβικό κανάλι με το Αγγλικό σπηκάζ (stream/audio/...) θα κλειδώσουν !!!

Το BBCi απο ότι λένε είναι σίγουρη λύση για όλο το 2010 :)
Όσοι έχετε τα ... πιάτα... μείνετε εκεί !

Όσο για τους Έλληνες...τους έχω κόψει χρόνια τώρα. Ο λόγος που έβαλα δορυφορική για πρώτη φορά ήταν για να βλέπω KIOSQUE και να γλιτώσω απο τις ατέρμονες προτάσεις τους. Ξεκινάγανε μια πρόταση στον γύρο 1 και την ολοκληρώνανε στον γύρο 3 :D :D :D
Αλήθεια, που είναι εκείνες οι τρομερές 10κάναλες καλύψεις...αχ...

DimAsi
01-03-2010, 17:16
Το BBC HD θα το δείξει δηλαδή ?

jousis
01-03-2010, 17:27
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Formula_One_broadcasters

DimAsi
01-03-2010, 17:42
Φωτιά στα κινητά πιάτα:guitarist::guitarist::guitarist:

takis
02-03-2010, 10:57
ναι εχω τωρα ειδα τι με ρωτησες αλλα δεν εχω δει μεχρι τωρα καποια ανακοινωση για μεταδοση f1 απο nova

οσο για το λαμπρα που εγραψα ηταν ειρωνικο βεβαια για ολα τα καναλια ιδιωτικα και κρατικα και φυσικα για την nova

kover
02-03-2010, 11:13
Το BBC HD θα το δείξει δηλαδή ?
Όχι. Τα bbci μόνο

leo06
03-03-2010, 19:09
http://liveonsat.com/LJsport_other_motor.php

jousis
04-03-2010, 21:08
Το bahrain TV (badr 26E) μόλις έβγαλε σηματάκι για λίγο με μία φορμουλίτσα και τον αριθμό 8.

Οπότε...:a0210:

Φίλιππος Φ.
05-03-2010, 17:00
Το bahrain TV (badr 26E) μόλις έβγαλε σηματάκι για λίγο με μία φορμουλίτσα και τον αριθμό 8.

Οπότε...:a0210:

Τόσες μείνανε !!!!!

Andreas Dermitzakis
07-03-2010, 17:47
To motors tv θα διξει Live f1,βεβαια αυτο μονο για οσους εχουν νοβα.

racer
07-03-2010, 18:04
Επειδή δεν έχω Nova και δεν ξέρω τι παίζει, το Motors TV είναι live; Αν το δείχνουν μέσω αυτού, έχουμε ξενόγλωσση περιγραφή; Πώς γίνεται η μετάδοση;

Petros1007
07-03-2010, 19:26

Αυτό είναι σιγουρο;
Ρωτάω γιατί δεν έχω δει κάποια διαφήμιση.

BigRed
08-03-2010, 11:24
Εγώ που έχω :violent-smiley-030:nova Αλλα δεν πιάνω το Motors tv?:argue:

Ποιος το είπε ότι το Motors tv θα μεταδώσει F1 ????
Καλά θα είναι όταν αναφέρουμε κάτι, να αναφέρουμε και την πηγή της είδησης ρε παιδιά....

davinci
08-03-2010, 12:03
Το motors tv δεν δειχνει F1 ,πήρε τα δικαιώματα μετάδοσης του WRC .

papasouzakias
08-03-2010, 13:07
Εδώ υπάρχει η λίστα με τα κανάλια που θα μεταδώσουν τη Formula 1 για το 2010 http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Formula_One_broadcasters

Petros1007
08-03-2010, 20:00
Εδώ υπάρχει η λίστα με τα κανάλια που θα μεταδώσουν τη Formula 1 για το 2010 http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Formula_One_broadcasters

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.

Petros1007
08-03-2010, 20:06
Εγώ που έχω :violent-smiley-030:nova Αλλα δεν πιάνω το Motors tv?:argue:

Πως το κατάφερες αυτό;
Λοιπόν δοκίμασε αν θέλεις.
11137 27500 Η.

Πάντα φιλικά......

Rallystas
09-03-2010, 15:59
Το κανάλι Top Channel στο πακέτο Digitalb (16° ανατολικα) θα δειξει φετος Formula 1? επειδη δεν το ειδα στη λιστα του wikipedia. γι'αυτο ρωταω.

davinci
09-03-2010, 16:25
Ναι θα το δείξει .

takis
09-03-2010, 16:55
αν δεν κανω λαθος το RAI UNO παιζει μεσα απο την nova και βλεπω οτι θα δειξη F1 κατα την μεταδωση θα παιζει free απο την nova η θα κλειδωσει ;

leo06
09-03-2010, 17:06
αν δεν κανω λαθος το RAI UNO παιζει μεσα απο την nova και βλεπω οτι θα δειξη F1 κατα την μεταδωση θα παιζει free απο την nova η θα κλειδωσει ;

κλειδωνει

koumparos
09-03-2010, 17:40
Καλησπέρα παιδιά.

Να ρωτήσω κι εγώ πως θα μπορούσα να παρακολουθήσω τη σαιζόν της F1 στο Ηράκλειο Κρήτης ζωντανά;;; Δεν είμαι ειδήμον, και έχω μπερδευτεί. Το μόνο που κατάλαβα είναι πως το BBC δεν πιάνεται στην Κρήτη...

Ας είναι και στα Αράβικα :nounder:

leo06
09-03-2010, 17:46
Καλησπέρα παιδιά.

Να ρωτήσω κι εγώ πως θα μπορούσα να παρακολουθήσω τη σαιζόν της F1 στο Ηράκλειο Κρήτης ζωντανά;;; Δεν είμαι ειδήμον, και έχω μπερδευτεί. Το μόνο που κατάλαβα είναι πως το BBC δεν πιάνεται στην Κρήτη...

Ας είναι και στα Αράβικα :nounder:

μπορεις να την δεις απο το RTL στον αστρα

AlexT_
09-03-2010, 18:33
Επίσης το κανάλι Rai Uno δεν παίζει μέσα από το μπουκέτο της Νοβα. Είναι ελεύθερο κανάλι στον Hotbird και λαμβάνεται με οποιονδήποτε δέκτη. Ούτε βέβαια αλλάζει η συμπεριφορά του (κλείδωμα) επειδή το λαμβάνεις με τον δέκτη της Νοβα.

xristoforos
09-03-2010, 19:43
Επειδη ειμαι καινουριος στο χωρο των δορυφορικων,ποιες ειναι η δωρεαν λυσεις για θεαση F1 απο τον Hotbird? (δεν εχω καν nova)
Αν δεν υπαρχουν δωρεαν , ποιες ειναι η επι πληρωμη λυσεις για θεαση F1 απο τον Hotbird?

takis
09-03-2010, 20:18
σωστο αλλα τοτε ο φιλος που λεει οτι κλειδωνει κανει λαθος;

Petros1007
09-03-2010, 20:22
Επειδη ειμαι καινουριος στο χωρο των δορυφορικων,ποιες ειναι η δωρεαν λυσεις για θεαση F1 απο τον Hotbird? (δεν εχω καν nova)
Αν δεν υπαρχουν δωρεαν , ποιες ειναι η επι πληρωμη λυσεις για θεαση F1 απο τον Hotbird?

Καλησπέρα φίλε xistoforos.
Για Hotbird δεν υπάρχουν λύσεις free,απ'ότι ξέρω (και ας με διορθώσουν οι φίλοι που ξέρουν κάτι παραπάνω).
Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις ένα δεύτερο lnb με διακόπτη και να
λαμβάνεις και Astra στους 19.Έτσι θα έχεις το RTL,που είναι ελεύθερο.:a0210:
Το κόστος δεν είναι και πολύ μεγάλο.

Πάντα φιλικά........

xristoforos
09-03-2010, 20:56
Καλησπέρα φίλε xistoforos.
Για Hotbird δεν υπάρχουν λύσεις free,απ'ότι ξέρω (και ας με διορθώσουν οι φίλοι που ξέρουν κάτι παραπάνω).
Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις ένα δεύτερο lnb με διακόπτη και να
λαμβάνεις και Astra στους 19.Έτσι θα έχεις το RTL,που είναι ελεύθερο.:a0210:
Το κόστος δεν είναι και πολύ μεγάλο.

Πάντα φιλικά........
Ευχαριστω για την απαντηση! :a0210:
Αυτο με βλεπω να κανω, αλλα ελεγα μπας και γλυτωνα τα σκαρφαλωματα στα κεραμιδια ..(επρεπε εξαρχης να ειχα βαλει διπλο lnb)

AlexT_
09-03-2010, 21:01
σωστο αλλα τοτε ο φιλος που λεει οτι κλειδωνει κανει λαθος;
Οχι δεν κάνει λάθος. Η μετάδοση του είναι ελεύθερη, όμως για λόγους πνευματικών δικαιωμάτων κωδικοποιείται σε κάποιες περιπτώσεις.

takis
09-03-2010, 21:37
ok thanks για τις πληροφοριες

MacGreg
10-03-2010, 06:38
Καλημερα παιδια και καλως σας βρηκα !

Μολις διαβασα το θεμα αλλα επειδη ειναι πρωι και μπερδευτηκα θα ηθελα να ρωτησω το εξης. Για να δω τη F1 απο Αθηνα και σε αγγλοφωνο καναλι, ποιες επιλογες εχω ? Το BBC και το United Arab Emirates ?

Για τον φτηνοτερο δυνατο εξοπλισμο και για να βλεπω μονο αυτα(δε με ενδιαφερει κατι αλλο περαν της F1) τι μου προτεινετε ?

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων !

davinci
10-03-2010, 08:46
Εχεις ήδη κάποιο εξοπλισμό ?Αν έχεις κάτοπτρο 80-100 εκ μπορείς με ένα moter αξίας 50-60 ευρώ (+τοποθέτηση)να περιηγήσαι στους δορυφόρους που σε ενδιαφέρουν και δείχνουν F1.Αγγλόφωνο σίγουρα είναι τα bbc στις 28.2 που θέλουν στην Αθήνα κάτοπτρο 1μ η 1.2 για σιγουριά(κόστος για 1μ περίπου 40-50 ευρώ +βάση 15ευρώ+lnb 10ευρώ +εργασία 50-70ευρώ+δέκτης )

MacGreg
10-03-2010, 09:26
Ευχαριστώ για την απάντηση. Είχα παλιά nova αλλά πλέον δεν τη χρησιμοποιώ. Κάνει αυτό το πιάτο ; Κάποιο on line κατάστημα υπάρχει για να δω τιμές ; Ποιον δεκτη προτείνετε;

sokos
10-03-2010, 13:45
davinci, στο 28.2 ποια κανάλια θα το δείχνουν το GP ?

alexisv
10-03-2010, 13:59
Όσοι έχουν δέκτη SKY μπορούν να τον χρησιμοποιήσουν τους για να δουν F1 στο BBCi σύμφωνα με τις οδηγίες που υπάρχουν στο σχετικό με το SkY sticky thread.

davinci
10-03-2010, 14:25
Είναι τα κανάλια bbc interactive ,κατεβαίνουν σαν stream 0-6 και σε δέκτες dreambox κατεβαίνουν σαν data .Χρειάζονται επεξεργασία με κάποιο edit πρόγραμμα για να μετατραπούν σε τηλεοπτικά .

AFam
10-03-2010, 14:29
Είναι τα κανάλια bbc interactive ,κατεβαίνουν σαν stream 0-6 και σε δέκτες dreambox κατεβαίνουν σαν data .Χρειάζονται επεξεργασία με κάποιο edit πρόγραμμα για να μετατραπούν σε τηλεοπτικά . στους Dream και ίσως και σε μερικούς άλλους δέκτες αυτό...

Σε όσους δέκτες έχω δει (εκτός dream) κατεβαίνουν στη λίστα των τηλεοπτικών σαν stream 0 έως 6 που γράφεις...

davinci
10-03-2010, 14:47
Σε όσους δέκτες έχω δει (εκτός dream) κατεβαίνουν στη λίστα των τηλεοπτικών σαν stream 0 έως 6 που γράφεις...

Οκ, ακόμα καλύτερα τότε .Να και ένα screenshot απο ένα κανάλι .

http://img65.imageshack.us/img65/1148/screenshotl.jpg

Λοιπόν παίδες επειδή πολύς λόγος γίνετε που θα δούμε F1 αφού μέχρι τώρα δεν φαίνεται να το δείχνει κανένα ελληνικό κανάλι έχω να πω ότι το RTL εκπέμπει και στον Hotbird με την ένδειξη RTL CH (ελβετικό) στην συχνότητα....11054 H 27500
Πέρυσι έδειχνε F1 όπως και το RTL στον ASTRA στις 19 E ....το ίδιο θα κάνει μάλλον και φέτος χωρίς να κλειδώνει την ώρα του αγώνα:a0210:
Aρα γι αυτούς που πιάνουν μονο Hotbird ας το έχουν υπόψη τους!!!!

davinci
10-03-2010, 15:53
Σε αυτό το link http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/motorsport/7755219.stm και το πρόγραμμα των μεταδόσεων των bbc .

Sosat
10-03-2010, 16:58
Ξεκαθαρίζουν αύριο τα τηλεοπτικά δικαιώματα F1

http://www.autoblog.gr/2010/03/10/formula-1-ksekatharizoyn-aurio-ta-tileoptika-dikaiomata/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+autoblog%2Ffeed+%28AutoBlog%2 9

Sosat
10-03-2010, 17:03
Eναλλακτικοί τρόποι παρακολούθησης του παγκοσμίου πρωταθλήματος
Formula 1

http://www.msfree.gr/ms.php?id=11082

jousis
10-03-2010, 21:07
Bahrain Sports δείχνει ζωντανά με English στις επιλογές γλώσσας.
Τώρα είναι στο Bahrain και το συζητάνε μεταξύ τους (στα Αραβικά προφανώς) :)

Αν δείξει μεθαύριο και τα ελεύθερα ζωντανά (!) νομίζω είναι η βέλτιστη λύση.
Ο badr είναι πανεύκολος δορυφόρος για Αθήνα.

koumparos
10-03-2010, 21:23
Λοιπόν παίδες επειδή πολύς λόγος γίνετε που θα δούμε F1 αφού μέχρι τώρα δεν φαίνεται να το δείχνει κανένα ελληνικό κανάλι έχω να πω ότι το RTL εκπέμπει και στον Hotbird με την ένδειξη RTL CH (ελβετικό) στην συχνότητα....11054 H 27500
Πέρυσι έδειχνε F1 όπως και το RTL στον ASTRA στις 19 E ....το ίδιο θα κάνει μάλλον και φέτος χωρίς να κλειδώνει την ώρα του αγώνα:a0210:
Aρα γι αυτούς που πιάνουν μονο Hotbird ας το έχουν υπόψη τους!!!!

Αυτό δεν το έχω ξαναδιαβάσει... Είναι σίγουρο ή να φωνάξω τον τεχνικό να αλλάξει και τον εξοπλισμό;;; (από Κρήτη το 80άρι δε φτάνει... :bigcry:)

the_player
10-03-2010, 21:24
Μάλλον τελευταία στιγμή θα βρεθεί η λύση για την ελλάδα με τον ΣΚΑΙ να είναι φαβορί, σύμφωνα με το media cafe του gazzetta.gr

Αυτό δεν το έχω ξαναδιαβάσει... Είναι σίγουρο ή να φωνάξω τον τεχνικό να αλλάξει και τον εξοπλισμό;;; (από Κρήτη το 80άρι δε φτάνει... :bigcry:)
1. Όταν λες να αλλάξεις εξοπλισμό τι εννοείς???Δεν κατεβάζεις το RTL CH ??
2. Πέρυσι και το RTL CH έδειχνε ελευθερα F1 το ίδιο πρέπει να ισχύει και φέτος !!

cretese
10-03-2010, 21:46
Παιδιά εμένα δεν με ενδιαφέρει αν δεν τη δείξει ελληνικό κανάλι καθώς εγώ ως ιταλομαθής τη βλέπω εδώ και πολλά χρόνια από τη rai η οποία πραγματικά κάνει φοβερή δουλειά στο ρεπορτάζ με πλήθος απεσταλμένων δημοσιογράφων και post race αναλύσεις και όχι σχολιασμό από το ...στούντιο για λόγους οικονομίας!!!

papasouzakias
10-03-2010, 21:52
Το δείχνει ελεύθερα το RTL http://liveonsat.com/LJsport_other_motor.php

GEORGE M.
10-03-2010, 22:05
καθε χρονο δεν το δειχνει το RTL ή κανω λαθος;

davinci
10-03-2010, 22:30
To RTL Schweiz στον Hotbird πράγματι δείχνει ελευθερα f1 αλλά όχι την κούρσα ,θα δείξει το qualification round του Σαββάτου(μακάρι να κάνω λάθος) .Για τον αγώνα της κυριακής οι ελεύθερες λυσεις είναι όπως έχει ειπωθεί ,το rtl στις 19.2Ε και τα BBCi στις 28.2Ε.Επίσης απ ότι βλέπω θα το δειξει και το Polsat Sport HD για όσους έχουν πρόσβαση στο συνδρομητικό πακέτο και στα HD κανάλια του .

davinci
10-03-2010, 22:49
Νομίζω ...πως σημαντικό είναι να πώ πώς και στο Βουλγάρικο πακέτο στις 39Ε θα το δείξει το κανάλι TV7.

DimAsi
10-03-2010, 23:19
Εδω παιδια τα ειπαμε τα δειχνει

DimAsi
10-03-2010, 23:23
Νομίζω ...πως σημαντικό είναι να πώ πώς και στο Βουλγάρικο πακέτο στις 39Ε θα το δείξει το κανάλι TV7.

και εδω το TV7 http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.tv7.bg%2Fprogramme%2F2010-03-14.html

GEORGE M.
10-03-2010, 23:29
νομιζω οτι και το TOP Chanel (DIGITALB) το δειχνει.

MacGreg
11-03-2010, 09:47
Τελικα, to BBC το βλεπουμε ανετα στην Αθηνα ? Κι αν ναι, τι εξοπλισμο θα χρειαστω ?

newlynx
11-03-2010, 09:53
Παιδιά κοιτάξτε και λίγο πιο πριν... μη ρωτάμε τα ίδια....

AFam
11-03-2010, 09:54
Πρέπει να έχουμε γράψει σε αυτό το νήμα πάνω από 10 φορές....

newlynx
11-03-2010, 09:58
Μα το post σου http://avclub.gr/forum/showpost.php?p=1125840&postcount=21
τα εξηγεί όλα με ακρίβεια. Ίσως να πρέπει να μπει 1η σελίδα για να αποφεύγουμε τις "ίδιες" ερωτήσεις.... κ. διαχειριστή μπορείτε να το κάνετε αυτό;

cgworks
11-03-2010, 13:17
Καλησπέρα και από εμένα, άκουσα στο ραδιόφωνο πως η Red Bull Racing οργανώνει Live αναμετάδοση την Κυριακή κάπου στην Αθήνα, ξέρει κανένας κάτι?

thanos
11-03-2010, 15:33
Κάτι "κυκλοφορεί¨ για μετάδοση του αγώνα και των δοκιμαστικών ζωντανά από το site του Αντ1. Λετε??? :music-smiley-005:

godfather77
11-03-2010, 15:38
Αντιγράφω από το blog του τρωκτικού:
Οι αποκλειστικές πληροφορίες που έχουμε αναφέρουν ότι θα δούμε το Σάββατο και την Κυριακή την F1 απο το site του Antenna ζωντανά και απο την τηλεόραση σε μαγνητοσκόπηση! Όλα αυτά για ...
τον πρώτο αγώνα.

Το ρεπορτάζ τρέχει!

+ Θα δούμε ΚΑΙ τα δοκιμαστικά στο site του Antenna την Παρασκευή!

http://f1enigma.wordpress.com/

ΜΑΚΑΡΙ :worshippy::worshippy::worshippy::worshippy:

Petros1007
11-03-2010, 20:36
Κάτι "κυκλοφορεί¨ για μετάδοση του αγώνα και των δοκιμαστικών ζωντανά από το site του Αντ1. Λετε??? :music-smiley-005:

Το οποίο θα έχει και μετάδοση, ή θα είναι "μουγκό";

Αλλά πάλι στο pc ρε παιδιά....:grinning-smiley-043

Petros1007
11-03-2010, 20:41
Το οποίο θα έχει και μετάδοση, ή θα είναι "μουγκό";

Αλλά πάλι στο pc ρε παιδιά....:grinning-smiley-043

Εκτός κι αν βάλουμε ένα hdmi από το laptop στην tv.......
Δεν ειν'κακό,τώρα βέβαια η ποιότητα εικόνας μάλλον θα πάει περίπατο.
Μην ξεχωρίζουμε με το ζόρι τα μονοθέσια :slapface::slapface:.....

koumparos
11-03-2010, 22:21
......................

Δε λέω. Κάτι είναι κι αυτό. Περισσότερο όμως για υπόσχεση στο μέλλον. Επειδή δε βλέπω να τη βγάζει καθαρή ο ΑΝΤ1 με καμιά 10,000 lechers...

Και τουλάχιστο, αν μεταδοθεί με ήχο από το webtv, τότε θα μπορούμε να βλέπουμε τους γερμανούς (όντως βρήκα το RTL CH στο Hotbird οπότε όλα οκ) αλλά να ακούμε τους Έλληνες.

Τέλος, ελπίζω στη μαγνητοσκόπηση, να έχει και καμιά εκπομπή για να δούμε κι όλας αυτά που έχουμε διαβάσει όλο το χειμώνα...

AFam
11-03-2010, 22:25
Καλά βρε σεις τόσες λύσεις έχουμε από δορυφόρους και θα κάτσετε να το δείτε από το net ???? ¨Δ

Χατζησάββας Λευτέρης
11-03-2010, 22:28
Το RTL στον Hotbird έχω την εντύπωση ότι δεν δείχνει f1 λόγω δικαιωμάτων, όπως συμβαίνει και με τα αντίστοιχα κρατικά τους όταν έχουν κάποια αθλητικά γεγονότα.(τα οποία "βγαίνουν" μόνο από τις 19,2Ε).

koumparos
11-03-2010, 23:04
Δεν ξέρω αλλά μόλις είδα τη διαφήμιση στον ΑΝΤ1 για τη Φόρμουλα1.

Με 5 ευρώ για το τριήμερο, όπως διαφήμισαν, έχω να πω μόνο μία λέξη:

aufidezen

BENZINA
11-03-2010, 23:11
Κανονικα δειχνει το rtl την f1.Eχω δει απειρες φορες (και dsf τα δοκιμαστικα).Τωρα αν αλλαξε κατι φετος δεν ξερω,παντως σε ολα τα sites για δορυφορικες μεταδοσεις το εχει σαν fta (χωρις seca που εχει το rai)

Petros1007
12-03-2010, 09:28
Δεν ξέρω αλλά μόλις είδα τη διαφήμιση στον ΑΝΤ1 για τη Φόρμουλα1.

Με 5 ευρώ για το τριήμερο, όπως διαφήμισαν, έχω να πω μόνο μία λέξη:

aufidezen

Πλάκα κάνεις μ'αυτό ε;

Σιγά μην τους δώσουμε 5e το τριήμερο!!

Λύση για το "net" πρέπει νά'ναι και το f1.com.Νομίζω το δείχνει live.

koumparos
12-03-2010, 10:25
Πλάκα κάνεις μ'αυτό ε;

Σιγά μην τους δώσουμε 5e το τριήμερο!!

Λύση για το "net" πρέπει νά'ναι και το f1.com.Νομίζω το δείχνει live.

Φίλε μου Πέτρο, όντως δεν ήμουν ξεκάθαρος... Απευθυνόταν στον ΑΝΤ1. Σιγά μη δώσω 100 ευρώ για μετάδοση από το webtv του ΑΝΤ1. Δεν τρελάθηκα!!! :BDGBGDB55:

Sosat
12-03-2010, 11:52
F1 via vlc player

http://www.videolan.org/vlc/download-windows.html

http://download.cnet.com/VLC-Media-Player/3000-13632_4-10267151.html

Κατεβάζεις το πράγραμμα σε μια από τις δυο παραπάνω διεύθυνσης ,είναι Free.
Μετά την εγκατάσταση, πας Media --> Open Network Stream και εκεί βάζεις ένα από τα παρακάτω:

http://cctv.ws/6/BBC1LQ
http://cctv.ws/6/BBC1
http://cctv.ws/7/BBC1

Δοκιμάζεις και τα τρία παραπάνω url,οποιο σου ταιριάξει.

Η εικόνα είναι καλή αλλα ενδέχεται να έχει πολλά σπασίματα.

Αν δεν έχει θα δεις χωρίς κόπο και χρήμα δωρεάν BBC F1

(http://www.msfree.gr/forum/memberlist.php?mode=contact&action=msnm&u=1744)

manolara
12-03-2010, 12:24
παντως το πρωι το DSF εδειχνε τα ελευθερα δοκιμαστικα και το προγραμμα του RTL λεει οτι θα μεταδωσει κανονικα αυριο τις κατατακτηριες δοκιμες(ζωντανα) αλλα και τον αγωνα.
κριμα που ο Αντ1 διαλεξε αυτο τον τροπο μεταδοσης των αγωνων?

takis
12-03-2010, 12:39
οταν μπλοκαρει να δουμε τι θα πει σε οσους εχουν πληρωσει και δεν μπορουν να δουν
για να κανεις κατι τετοιο χρειαζεσαι υποδομη την οποια δεν νομιζω να εχει

yiazoo
12-03-2010, 13:19
τωρα live free F1! χωρίς εγγραφή, κατέβασμα κλπ

http://directos.lasexta.com/formula1

BigRed
12-03-2010, 13:29
ΟΥΑΟΥΥΥΥ!!!!!!

gfle
12-03-2010, 13:36
nice!!!

yiazoo
12-03-2010, 14:47
καλά ήταν για σήμερα, αύριο στα δορυφορικά όλοι και άσε τον antenna να ζητάει τάληρα.

Για δοκιμάστε και εκεί μέσω internet:

http://www.mtv3.fi/

rubihno
12-03-2010, 14:47
παιδια συγγνωμη αλλα εγω μιλησα με τον τεχνικο που θα ρθει να μου βαλει την εγκατασταση και του ειπα για bbci στις 28,2 για Astra και 19,2 και μου ειπε
1ον οτι για bbci δεν γινεται
και επισης οτι δεν γινεται να στοχευσουμε και στις 19,2 κ στις 28,2.
εχω 2lnb και πιατο 1,2μ.
τι να κανω?
αλλο τεχνικο δεν μπορω να βρω γιατι αυτος θα το κανει σχετικα φθηνα 60ευρω.
αν του πω να στοχευσει στις 28,2 και στις 19,2 παιζει να παιξει το bbci ή θα χρειαστουν μικρορυθμισεις που δεν θα ξερει να τις κανει

AFam
12-03-2010, 14:59
παιδια συγγνωμη αλλα εγω μιλησα με τον τεχνικο που θα ρθει να μου βαλει την εγκατασταση και του ειπα για bbci στις 28,2 για Astra και 19,2 και μου ειπε
1ον οτι για bbci δεν γινεται
και επισης οτι δεν γινεται να στοχευσουμε και στις 19,2 κ στις 28,2.
εχω 2lnb και πιατο 1,2μ.
τι να κανω?
αλλο τεχνικο δεν μπορω να βρω γιατι αυτος θα το κανει σχετικα φθηνα 60ευρω.
αν του πω να στοχευσει στις 28,2 και στις 19,2 παιζει να παιξει το bbci ή θα χρειαστουν μικρορυθμισεις που δεν θα ξερει να τις κανει

Που τον βρήκες ???????:flipout::flipout:

Σόρυ δεν κρατήθηκα..... :D

Από Αθήνα στην ταράτσα μου με πιάτο 1,20 έχω κέντρο 28,2 και παράκεντρα 39 - 23 - 19,2 - 13

rubihno
12-03-2010, 15:05
ελα ντε φιλε αφαμ.
οποτε να του πω να στοχευσει 28,2 και 19,2 και ολα οκ μετα?

AFam
12-03-2010, 15:17
Ε ναι, δεν θα μας τρελάνει κιόλας ο τύπος !!!!!!!!!:D

Αν τον δεις και δεν έχει καν πεδιόμετρο μαζί του μη δεχθείς να σου ακουμπήσει το πιάτο...

rubihno
12-03-2010, 15:32
Ελπιζω να μην εχω καποιο προβλημα.
εχεις να μου δωσεις καποια ακομα οδηγια σε περιπτωση που αποδειχθει μπετοβλακας αυτος
?

giorpap
12-03-2010, 15:32
Μιλάμε για ετοιμη εγκατασταση, δηλαδη μονο να ρυθμισει? Γιατι συγνωμη κιολας, αλλα και 60 ευρω δεν ειναι και φθηνα!!!

rubihno
12-03-2010, 15:34
οχι φιλε μου θα το στησει ο τυπος εγω το πιατο το χω σπιτι μου.δεν ειναι εγκατεστημενο.

AFam
12-03-2010, 15:34
Ελπιζω να μην εχω καποιο προβλημα.
εχεις να μου δωσεις καποια ακομα οδηγια σε περιπτωση που αποδειχθει μπετοβλακας αυτος
?

Απευθύνσου σε ένα Σοβαρό κατάστημα δορυφορικών ακόμα και από άλλη περιοχή αν είσαι Αθήνα ή Πειραιά...

Πες τους τι ακριβώς έχεις σαν εγκατάσταση και τι θέλεις να κάνεις..

Και πάρε τιμές πριν προχωρήσεις !!!!!!!

AFam
12-03-2010, 15:36
Ένας σωστός τεχνικός θα σου πάρει για βελτίωση της υπάρχουσας εγκατάστασης από 25-30 € ανά ώρα + τα όποια υλικά σου προσθέσει...

technisat
12-03-2010, 17:38

ΔΕΝ είναι πλήρης η λίστα αυτή!

DimAsi
12-03-2010, 17:40
ΔΕΝ είναι πλήρης η λίστα αυτή!Και που εχει πλήρη?

leo06
12-03-2010, 17:48
Κανονικα δειχνει το rtl την f1.Eχω δει απειρες φορες (και dsf τα δοκιμαστικα).Τωρα αν αλλαξε κατι φετος δεν ξερω,παντως σε ολα τα sites για δορυφορικες μεταδοσεις το εχει σαν fta (χωρις seca που εχει το rai)

εισαι σιγουρος οτι ειναι το rtl στον hotbird,γιατι νομιζω μονο στον astra εχει f1 fta

technisat
12-03-2010, 18:06
Και που εχει πλήρη?

Δεν ξέρω ΑΝ υπάρχει κιόλα αυτή η πλήρη λίστα.
Tης wikipedia πάντως, δεν έχει σίγουρα 2 broadcasters: του ρώσικου VGTRK (που δείχνει όλα τα free practice) και -όπως έγραψαν νωρίτερα τα παιδιά- το Top Channel του Digit Alb

technisat
12-03-2010, 18:28
Μια διόρθωσης- το VGTRK τα δείχνει όλα, εκτός των ελεύθερων του Σαββάτου όπως και στην παραπάνω λίστα +
και στο Βουλγάρικο πακέτο στις 39Ε θα δείξει το κανάλι TV7

technisat
13-03-2010, 00:42
χαχα http://www.msfree.gr/ms.php?id=4719 πλάκα μας κάνουν
προσέξτε το #1 post

verbatim
14-03-2010, 01:37
Δεν τα έχω διαβάσει όλα και δεν ξέρω εάν ειπώθηκε από άλλον. Το LTV κυπριακό συνδρομητικό θα μεταδώσει αύριο σύμφωνα με το πρόγραμμα του F1, θα είναι σε αγγλική περιγραφή ή ελληνοκυπριακή;

http://www.lumiere.com.cy/tvprog/ltv_day14.htm

AFam
14-03-2010, 01:48
Προφανώς Ελληνική, αν έχεις συνδρομή με αυτό το κανάλι θα το δεις...

Και πως συμφέρει στο κυπριακό κανάλι και μπράβο του, πως συμφέρει λοιπόν να δείχνει F1 σε ένα κοινό πολύ μικρότερο από ότι στην Ελλάδα, δηλ. το LTV καλύπτεται οικονομικά κοινός βγαίνει ενώ ο ANT όχι !!???

AFam
14-03-2010, 11:37
Μη ξεχνάς ότι το LTV έχει πολλούς συνδρομητές στην Αγγλία....

BigRed
14-03-2010, 11:45
Τα δοκιμαστικά χτες στον αντ1 τα είδε κανένας να μας πεί την γνώμη του?

DimAsi
14-03-2010, 13:27
To RTL στις 19 κανονικότατα ξεκίνησε με live απο τα πιτς :grinning-smiley-043

AFam
14-03-2010, 13:28
Το ίδιο και το BBCi στο stream 5...

malakudi
14-03-2010, 13:40
Καλή επιλογή με μικρό κόστος είναι και η κάρτα του HD+ από Γερμανία, που δείχνει μεταξύ άλλων το RTL HD. Αν έχετε κάποιο γνωστό στη Γερμανία μπορείτε να την προμηθευτείτε σχετικά εύκολα, ενώ το κόστος είναι 100 ευρώ για τον πρώτο χρόνο (συμπεριλαμβάνεται CI+ cam) και μετά 50 ευρώ κάθε χρόνο. Αν και νομίζω πως η μετάδοση θα είναι upscaled SD και όχι πραγματικό HD. Θα το δω σήμερα σε φίλο που έχει αυτή την κάρτα και θα σας πω για την ποιότητα.

jpil
14-03-2010, 13:43
To RTL στις 19 κανονικότατα ξεκίνησε με live απο τα πιτς :grinning-smiley-043

και RTL στις 13! :grinning-smiley-043

kotlid
14-03-2010, 13:52
εγω με τον αποκοδικωποιητη της νοβα στο rtl ch μου βγαζει κωδικοποιημενο σημα
Μπορω να κανω κατι?

verbatim
14-03-2010, 13:53
Yes! LTV περιγραφή στα ελληνικά, μόλις άρχισε.

Γιαννης Σπυρου
14-03-2010, 13:59
Tα Κυπριακα σε ολο τους το μεγαλειο !!:grinning-smiley-043

Μαλλον θα προτιμησω το BBC .

thundergav
14-03-2010, 14:02
Μπορω να κανω κατι?

Και σε μενα το ιδιο !!

kotlid
14-03-2010, 14:03
Μπορω να κανω κατι?

ξερει κανεις τιποτα?

Γιαννης Σπυρου
14-03-2010, 14:06
Κριμα που δεν μπορω να καταλαβω τα Πολωνικα !!!
Η εικονα στο Polsat HD ειναι απιθανη .

verbatim
14-03-2010, 14:09
ξερει κανεις τιποτα?

δοκίμασε να κάνεις εκ νέου αναζήτηση στην συχνότητα 11054.00 H 27500 5/6, Hotbird 13, είναι free το RTL πάντως.

jpil
14-03-2010, 14:09
Μπορω να κανω κατι?

Εγώ με άλλον δέκτη βλέπω κανονικά!

Γιαννης Σπυρου
14-03-2010, 14:13
Καθαρη αρχη, χωρις παρατραγουδα!

Andreas Dermitzakis
14-03-2010, 14:22
Και εμενα ο δεκτης του νοβα μου το βγαζει κλειδωμενο το rtl

Andreas Dermitzakis
14-03-2010, 14:24
Και σας παρακαλω δειτε οσοι εχουν το nova guide,το περιοδικο με το προγραμμα του Μαρτιου ομως,δειτε σελιδα 22 πανω πανω στην στηλη μηχανοκινητα εχει το σημα του Motors tv,και λεει f1 και το προγραμμα...

kotlid
14-03-2010, 14:28
δοκίμασε να κάνεις εκ νέου αναζήτηση στην συχνότητα 11054.00 H 27500 5/6, Hotbird 13, είναι free το RTL πάντως.
εκανα αλλα παλι κλειδωμενο μου το βγαζει

Andreas Dermitzakis
14-03-2010, 14:30
Ε,με τον πατατασατ,στις 2 και μιση ανοιγει το τηλεφωνικο κεντρο τους......

AFam
14-03-2010, 14:34
εκανα αλλα παλι κλειδωμενο μου το βγαζει

RTL CH βγαίνει, και είναι free. Δεν είναι κλειδωμένο.

Ίσως οι δέκτες της νόβα να μη μπορούν ......

kotlid
14-03-2010, 14:37
RTL CH βγαίνει, και είναι free. Δεν είναι κλειδωμένο.

Ίσως οι δέκτες της νόβα να μη μπορούν ......

ναι rtl ch ειναι αλλα κλειδωμενο
μαλλον θα παω για αλλο αποκωδικοποιητη

AFam
14-03-2010, 14:38
ναι rtl ch ειναι αλλα κλειδωμενο
μαλλον θα παω για αλλο αποκωδικοποιητη

Αν είσαι παλιός πελάτης και δεν είναι παντρεμένη η κάρτα σου με το δέκτη τότε θα έπρεπε να το είχες ήδη κάνει !!!!!!! :D

Andreas Dermitzakis
14-03-2010, 15:30
Τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι ειναι κλειδωμενο και οτι μονο στον αστρα ειναι ανοιχτο.......

AFam
14-03-2010, 15:43
Τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι ειναι κλειδωμενο και οτι μονο στον αστρα ειναι ανοιχτο.......

Πες τους να πάνε για καφεδάκι..... :D

Πιο ανοιχτό δεν γίνεται...

kanenas
14-03-2010, 15:55
Το κανάλι είναι ανοικτό. Στέλνει όμως στοιχεία για την κωδικοποίησή του, η οποία είναι ανενεργή.
Πιθανότατα, ο δέκτης της nova βλέπει αυτά τα στοιχεία εκπομπής και δεν προσπαθεί να δείξει το κανάλι θεωρώντας ότι είναι κλειδωμένο.

Μη ξεχνάς ότι το LTV έχει πολλούς συνδρομητές στην Αγγλία....
Όσους και κυπριους να έχει στην Αγγλία (που να είναι και συνδρομητές στο LTV) αποκλείεται να φτάνουν τα 10 εκατομμύρια των ελλήνων στην Ελλάδα και των εκατοντάδων χιλιάδων στην Ευρώπη:::
Για άλλες σκουπίδo εκπομπές ο ANT έχει χώρο για την F1 όχι....θα φάει καλά :argue:

adonis1
14-03-2010, 17:57
Πάντως στην 12441V στον astra στις 28Ε από τα bbc streams μπορούσες να διαλέξεις και εικόνα που ήθελες να δεις ! από το ανάλογο stream .

technisat
14-03-2010, 18:57
Στον SKY(de) έχουν 6 option κανάλια

malakudi
14-03-2010, 19:14
Η εικόνα στο RTL HD ήταν upscaled SD, και μάλιστα μέτριας ποιότητας. Έχω την εντύπωση πως το BBC interactive σε SD ήταν καλύτερο.

Καλά, αυτή η FIA δεν έχει χρήματα να αγοράσει μερικές HD κάμερες; Απαράδεκτο να είναι ακόμα SD η μετάδοση. OK, δε περιμένω οι κάμερες πάνω στα αυτοκίνητα να είναι HD, αλλά οι υπόλοιπες θα έπρεπε να είναι.

GEORGE M.
14-03-2010, 20:08
Η εικόνα στο RTL HD ήταν upscaled SD, και μάλιστα μέτριας ποιότητας. Έχω την εντύπωση πως το BBC interactive σε SD ήταν καλύτερο.

Καλά, αυτή η FIA δεν έχει χρήματα να αγοράσει μερικές HD κάμερες; Απαράδεκτο να είναι ακόμα SD η μετάδοση. OK, δε περιμένω οι κάμερες πάνω στα αυτοκίνητα να είναι HD, αλλά οι υπόλοιπες θα έπρεπε να είναι.

εχεις καποια συνδρομη και βλεπεις RTL HD;

NKALAS
14-03-2010, 20:08
Πάντως εμένα με πανασατ 720 και καρτα v5.7 όχι παντρεμένη μου έβγαζε σε πλαίσιο κωδικοποιημένη υπηρεσία αλλά από κάτω έβλεπα κανονικά.Μήπως παίζει ρόλο η κάρτα;

yiazoo
14-03-2010, 20:21
Πάντως στην 12441V στον astra στις 28Ε από τα bbc streams μπορούσες να διαλέξεις και εικόνα που ήθελες να δεις ! από το ανάλογο stream .

αυτό είναι το free bbc; το bbc1 που λέμε; Θα βάλω astra28 μες στην εβδομάδα να το βλέπω και εγώ αγγλόφωνο γιατί στα γερμανικά δεν καταλαβαίνω γρι!

AFam
14-03-2010, 20:22
αυτό είναι το free bbc; το bbc1 που λέμε; Θα βάλω astra28 μες στην εβδομάδα να το βλέπω και εγώ αγγλόφωνο γιατί στα γερμανικά δεν καταλαβαίνω γρι!

Αυτό είναι, ναι

Serafeim Karakostas
14-03-2010, 20:23
αυτό είναι το free bbc; το bbc1 που λέμε;
Ναι.

sotos65
14-03-2010, 20:36

Δεν είναι θέμα χρημάτων, είναι θέμα γεροντικού πείσματος που έχει ο γεροτσιφούτης Μπέρνι (νομίζει ότι τα κανάλια είναι κορόιδα να δεσμευθούν εκ των προτέρων για εκπομπές HD, χωρίς να υπάρχει ήδη περιεχόμενο και χωρίς να ξέρουν πόσο θα πληρώνουν σε δικαιώματα)...

http://www.pitpass.com/fes_php/pitpass_news_item.php?fes_art_id=39947

F1 in HD: More interest needed says Ecclestone

14/02/2010

Over a lunch last year with Pitpass' business editor Chris Sylt, Bernie Ecclestone revealed that anyone hoping to see F1 on television in high definition could be waiting for quite a while.

Despite claiming to be one of the most high-tech sports in the world, F1 is one of the few not to broadcast in HD. Things got off to a good start with F1 pioneering multi-channel digital feed in the late 1990s but this was cancelled around a decade later leaving the sport with its bog standard low resolution broadcast. There are reportedly 12 million HD TV sets in the UK alone so F1 is clearly lagging behind the times and isn't going down this road fast according to Ecclestone.

You might have thought that Ecclestone would be an early adopter of HD to ensure that sponsors' logos on the trackside hoardings could be clearly seen rather than looking like a murky mess on the TV and even on the official DVD. However, as with everything in F1 it comes down to money.

"If somebody guarantees to broadcast it we'll do it," he told Sylt adding that "we'll do a deal when people are more interested." Ecclestone is referring to enough broadcasters showing an interest in screening the sport in HD in order to cover the costs of producing the footage.

One of the biggest broadcasters of HD footage in the UK is Sky and although Sky Italia screens F1 in Italy, this doesn't even put the channel in pole position to get high definition feed of the sport. "We're not going to spend what it costs to produce that just for Sky Italia," says Ecclestone adding "it'd cost a fortune to produce it just for Sky."

However, there is at least some hope on the horizon as Ecclestone says "we're getting more people who are interested." Time will tell whether enough come forward to give Ecclestone the return he wants

Βασίλης 07
14-03-2010, 21:03
H μετάδοση από το BBC "τα σπάει". Οι διαφημίσεις απλά δεν υπάρχουν.

malakudi
14-03-2010, 21:16
Καλή επιλογή με μικρό κόστος είναι και η κάρτα του HD+ από Γερμανία, που δείχνει μεταξύ άλλων το RTL HD. Αν έχετε κάποιο γνωστό στη Γερμανία μπορείτε να την προμηθευτείτε σχετικά εύκολα, ενώ το κόστος είναι 100 ευρώ για τον πρώτο χρόνο (συμπεριλαμβάνεται CI+ cam) και μετά 50 ευρώ κάθε χρόνο. Αν και νομίζω πως η μετάδοση θα είναι upscaled SD και όχι πραγματικό HD. Θα το δω σήμερα σε φίλο που έχει αυτή την κάρτα και θα σας πω για την ποιότητα.

εχεις καποια συνδρομη και βλεπεις RTL HD;

Όχι εγώ, φίλος μου Ελληνο-Γερμανός. Την αγόρασε από Γερμανία 100 ευρώ μαζί με το CI+ cam.

STELIOS
14-03-2010, 21:22

Θα το ενταξουν στην επομενη αυξηση τιμης ως καναλι του μπουκετου Nova:flipout:

AFam
14-03-2010, 21:25
Θα το ενταξουν στην επομενη αυξηση τιμης ως καναλι του μπουκετου Nova:flipout:

Μη λες τέτοια ρε και τους δίνεις ιδέες εκεί στη Λόβα.....!!!!!!!!:flipout::flipout:

STELIOS
14-03-2010, 21:26
Μη λες τέτοια ρε και τους δίνεις ιδέες εκεί στη Λόβα.....!!!!!!!!:flipout::flipout:

Κατσε και θα δεις...

sotos65
14-03-2010, 21:41
Με την αύξηση του ΦΠΑ έγινε κιόλας η νέα αύξηση και στη Νόβα! Σε διαφημιστικό της Forthnet

Start : 20,23€
Value: 30,40€
Sports: 51,35€
Cinema: 50:48€
Full: 60,91€

AFam
14-03-2010, 21:43
Είσαι καλά, να επωμιστούν αυτοί το ΦΠΑ εις όφελος των πελατών ??????

Όχι βέβαια, η φάπα ξανά στον πελάτη παρακαλώ...

kanenas
14-03-2010, 21:48
Το θέμα είναι ότι θα τους φύγουν οι πελάτες και θα μείνουν με την φάπα.

Φίλιππος Φ.
14-03-2010, 22:46
H μετάδοση από το BBC "τα σπάει". Οι διαφημίσεις απλά δεν υπάρχουν.

Ασφαλώς και ΔΕΝ υπάρχουν μιας και απαγορεύονται δια νόμου.
Ο νόμος στην Αγγλία ορίζει οτι πρέπει να πληρώνεις ετήσια το λεγόμενο TV Licence του οποίου τα έσοδα πάνε στο BBC. Λόγω αυτού, απαγορεύεται κάθε άλλη μορφή εσόδων ενσωματωμένη στο πρόγραμμα.

Το BBC βέβαια, έχει έσοδα απο τις παραγωγές του τις οποίες πουλάει σε όλο τον κόσμο...

technisat
15-03-2010, 04:58
Παιδιά sorry αλλά τι σημασία έχει αν το bbc "τα σπάει" ή αν ο πορνόγερος τελικά σκεφτεί να επενδύσει σε hd. Τέτοια βαρεμάρα σε gp δεν έχω δει ΠΟΤΕ!!! Και μην ξεχνάμε πως αυτό που είδαμε, ήταν το 1ο gp της χρονιάς, που το περιμένεις πως και πως. Πρέπει να σκαρφιστούν κάτι πολύ γρήγορα γιατί αν πάει έτσι το πράγμα, θα μας πιάνει όλους ένας υγιέστατος μεσημεριάτικος ύπνος. [η μελβούρνη θα 'ναι και σε πολύ καταλληλότερη ώρα :ρρ]

MEGAS
15-03-2010, 09:28
Καλημερα,
θα ηθελα την βοηθεια σας..
θελω να πιανω BBi (φυσικα για F1 alla και για αλλα)μου προτειναν απο ενα μαγαζι πιατο 1μ με 4 LNB με δεκτη HD edision με εγγραφη,μ ειπαν οτι θα πιανω 4 δορυφορους!

Το προβλημα ειναι το εξης...εγω μενω στον 5ο οροφο και στον 6ο η ιδιοκτ της πολυκατοικιας εχει καταργησει την ταρατσα και εχει μαιζονετα και δεν ξερω καν αν μπορει να μπει καπου εκει το πιατο..,ουτε καν αν θα με αφησει.
Απο το μαγαζι μ ειπαν πως το πιατο αυτο δεν μπαινει σε μπαλκονι.
Ενας γνωστος μου που εβαλε το T90 WAVEFRONT μ ειπε πως αυτο δεν χρειαζεται να κοιτα δορυφορο.
Αν εχετε καποια λυση να μου προτεινετε για τα προβληματα αυτα θα το εκτιμουσα.!

Ευχαριστω in advance.

malakudi
15-03-2010, 11:29
Παιδιά sorry αλλά τι σημασία έχει αν το bbc "τα σπάει" ή αν ο πορνόγερος τελικά σκεφτεί να επενδύσει σε hd. Τέτοια βαρεμάρα σε gp δεν έχω δει ΠΟΤΕ!!! Και μην ξεχνάμε πως αυτό που είδαμε, ήταν το 1ο gp της χρονιάς, που το περιμένεις πως και πως. Πρέπει να σκαρφιστούν κάτι πολύ γρήγορα γιατί αν πάει έτσι το πράγμα, θα μας πιάνει όλους ένας υγιέστατος μεσημεριάτικος ύπνος. [η μελβούρνη θα 'ναι και σε πολύ καταλληλότερη ώρα :ρρ]

Σε αυτό θα συμφωνήσω. Αλλά το θέαμα στη formula 1 έχει χαθεί εδώ και πολύ καιρό, όχι μόνο φέτος. Όταν ολόκληροι αγώνες περνάνε και η μόνη προσπέραση γίνεται μέσα από τα pit stop, τι να περιμένεις; Λείπουν και οι μεγάλοι οδηγοί του παρελθόντος. Θυμηθείτε τις κόντρες Senna - Prost και συγκρίνετε με το σήμερα.

Πλέον F1 βλέπουν μόνο οι φανατικοί του είδους.

Petros1007
15-03-2010, 13:42
Καλησπέρα στην παρέα της f1.
Έχω ένα κάτοπτρο 1,20 και αυτή τη στιγμή έχει δύο lnb, το ένα για astra 19,2E και το δεύτερο για hot bird 13E.
Το ερώτημα μου είναι,μπορώ να βάλω ένα τρίτο lnb για astra 28,2E στο ίδιο κάτοπτρο;
Με κέντρο 19 και παράκεντρα 13 και 28;
Έτσι γίνεται;
Ή μήπως παρά είναι μεγάλο το άνοιγμα για να γίνει η δουλεία;:BXVZCBXZ6:
Να πω ότι είμαι στο νομό Δράμας.

Ευχαριστώ πολύ όποιον απαντήσει.....

AlexT_
15-03-2010, 14:01
Καλησπέρα στην παρέα της f1.
Έχω ένα κάτοπτρο 1,20 και αυτή τη στιγμή έχει δύο lnb, το ένα για astra 19,2E και το δεύτερο για hot bird 13E.
Το ερώτημα μου είναι,μπορώ να βάλω ένα τρίτο lnb για astra 28,2E στο ίδιο κάτοπτρο;
Με κέντρο 19 και παράκεντρα 13 και 28;
Έτσι γίνεται;
Ή μήπως παρά είναι μεγάλο το άνοιγμα για να γίνει η δουλεία;:BXVZCBXZ6:
Να πω ότι είμαι στο νομό Δράμας.

Ευχαριστώ πολύ όποιον απαντήσει.....
Πολύ απλά: Μπορείς!
(Ειδικά αν το κάτοπτρο σου είναι πραγματικό 1.20)

Petros1007
15-03-2010, 14:06
Πολύ απλά: Μπορείς!
(Ειδικά αν το κάτοπτρο σου είναι πραγματικό 1.20)

Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση!!!

Προχωρούμε λοιπον...:Banane0:

tmjuju
15-03-2010, 14:37
Στον SKY(de) έχουν 6 option κανάλια

Στο sky.de επέστρεψε και η επιλογή για ήχο από την πίστα χωρίς σχολιασμό.
Ως premiere υπήρχε η επιλογή, αλλά στο τέλος της προηγούμενης χρονιάς με το rebranding είχε χαθεί η δυνατότητα αυτή.
Χαράς ευαγγέλια για τους Γερμανούς.

sotos65
15-03-2010, 15:53

Καλά εδώ και αρκετά χρόνια με πιάνει τέτοιος ύπνος όταν "βλέπω" F1 (και σε πολλά ποδοσφαιρικά παιχνίδια). Και μόνο γι αυτό το λόγο (να δρα ως υπνωτικό) αξίζει να "βλέπεις" F1! :flipout:

DimAsi
15-03-2010, 18:35
Αμα πολλαπλασιάσετε τα 5ευρα που ζητάει ο κοντός επί τους αγώνες τότε βαζετε ενα πιατάκι και βλέπετε φτηνότερα και μαλιστα και αλλα καναλια

technisat
15-03-2010, 19:58
Πλέον F1 βλέπουν μόνο οι φανατικοί του είδους.

Μα θέλω να πω πως θα μας χάσουν και μας!!! Και τι θα βλέπουμε τότε :frown:

μόνο γι αυτό το λόγο (να δρα ως υπνωτικό) αξίζει να "βλέπεις" F1!

:D:Dκορυφή

k.m.
16-03-2010, 07:37
Ασφαλώς και ΔΕΝ υπάρχουν μιας και απαγορεύονται δια νόμου.
Ο νόμος στην Αγγλία ορίζει οτι πρέπει να πληρώνεις ετήσια το λεγόμενο TV Licence του οποίου τα έσοδα πάνε στο BBC. Λόγω αυτού, απαγορεύεται κάθε άλλη μορφή εσόδων ενσωματωμένη στο πρόγραμμα.

Το BBC βέβαια, έχει έσοδα απο τις παραγωγές του τις οποίες πουλάει σε όλο τον κόσμο...

Έτσι είναι και εδώ. Πληρώνεις στην ΔΕΗ για να πάνε στις τσέπες κάποιων και παίρνουν και από τις διαφιμίσεις για να πάνε στις τσέπες κάποιον άλλων, και σου ζητάνε και 5€ για να φάνε και κάποιοι τρίτοι (και τα χρέη αυξάνονται αφού όλοι έχουν φάει).

GDem3685
16-03-2010, 18:34
παιδια να ρωτησω κατι γιατι έχω μπερδευτει με ολα αυτα. Τελικα την F1 αν καταλαβα καλα την δειχνει το BBCi και οχι το BBC1. Το BBCi δειχνει και τα ελευθερα της Παρασκευης και όλα ζωντανα?? :stupido3:

Χατζησάββας Λευτέρης
16-03-2010, 18:36
παιδια να ρωτησω κατι γιατι έχω μπερδευτει με ολα αυτα. Τελικα την F1 αν καταλαβα καλα την δειχνει το BBCi και οχι το BBC1. Το BBCi δειχνει και τα ελευθερα της Παρασκευης και όλα ζωντανα?? :stupido3:

όλα live (και μαγνητοσκοπημένα αν τυχόν τα έχασες -σε όλη σχεδόν την διάρκεια της ημέρας ).

GDem3685
16-03-2010, 18:46
αυτα ειναι τα ωραια!! :BDGBGDB55:

technisat
16-03-2010, 19:35
Το ξεκίνημα του πρωταθλήματος το περίμενε όλος ο κόσμος πως και πως (άσχετα που ήταν πολύ βαρετό-και το λένε όλοι πλέον ανοιχτά). Έτσι στη Γερμανία η τηλεθέαση διπλασιάστηκε! Μερικά νούμερα: το RTL το παρακολούθησαν 11,5εκ. Πέρισι ο "τελικός" στο Άμπου-Ντάμπι προσέλκυσε 5,4εκ. Και οι ισπανοί δεν πάνε πίσω - το la Sexta το είδαν 7εκ άτομα.
Στο ελλάδα ( ; )

Βασίλης 07
16-03-2010, 22:12

Φίλε μου όσον αφορά το δικό μου σχόλιο αφορούσε την μετάδοση που έβλεπα και όχι τον αγώνα. Αλήθεια πότε στην Ελλάδα θα ακούμε δηλώσεις των οδηγών που εγκαταλείπουν αλλά και δηλώσεις των μηχανικών των ομάδων ? :flipout: Αλλά ξέχασα εδώ εμείς είμαστε καινοτόμοι όπως το να στέλνουμε το τηλεοπτικό κοινό από τις 37αρες-40αρες plasma-lcd στις TFT των 19-22' και μάλιστα για μόνο 4.99 ευρώ :rifle:

GDem3685
17-03-2010, 10:39
Πρωτα ας το πάρει καποιο κανάλι να έχουμε τον αγώνα και μετά βλέπουμε και δηλώσεις :BDGBGDB55:

dimitrisv
17-03-2010, 21:11
Καλησπέρα απο Λάρισα...
Νέος και ασχετος..!!
Εβαλα σημερα νεο πιατο 1,40 στις 28 μοιρες ΑΣΤΡΑ 2 αλλα δεν πιανω BBCi ακομη και οταν βαζω συχνοτητα 12441 - 27500 - 2/3. Στη συχνοτητα αυτη δειχνει να εχει δυνατο σημα αλλα δεν ...υπαρχουν καναλια...?? (δεν εκπεμπει παντα το καναλι ? - τι γινεται ?)
Ο αποκωδικ ειναι Humax f3 fox ci.
Παρακαλώ για οποιαδήποτε βοήθεια...!!
Ευχαριστω
Δημητρης

davinci
17-03-2010, 21:26
Εφόσον στη συγκεκριμένη συχνότητα έχεις ικανοποιητικό σήμα τότε μήπως ο δεκτης σου τα κατεβάζει σαν data και όχι σαν tv .Επίσης ψάξτα και με την ονομασία stream 0,stream 1 κοκ.

dimitrisv
17-03-2010, 21:32
Εφόσον στη συγκεκριμένη συχνότητα έχεις ικανοποιητικό σήμα τότε μήπως ο δεκτης σου τα κατεβάζει σαν data και όχι σαν tv .Επίσης ψάξτα και με την ονομασία stream 0,stream 1 κοκ.

ευχαριστω πολυ ...... εαν ειναι ..σαν DATA ?..τι να κανω ?

dimitrisv
17-03-2010, 21:59
Δεν υπαρχουν ουτε σαν stream.....

AFam
17-03-2010, 22:01
Κοίτα και στα radio, τι δέκτη έχεις ???????

AlexT_
17-03-2010, 22:08
Κοίτα και στα radio, τι δέκτη έχεις ???????
Οπως έγραψε στο πρώτο μήνυμα:

AFam
17-03-2010, 22:09
Χαμπάρι ο Τρύφωνας !!!!!! :D

Δεν το είδα....

AlexT_
17-03-2010, 22:15
Καλησπέρα απο Λάρισα...
Νέος και ασχετος..!!
Εβαλα σημερα νεο πιατο 1,40 στις 28 μοιρες ΑΣΤΡΑ 2 αλλα δεν πιανω BBCi ακομη και οταν βαζω συχνοτητα 12441 - 27500 - 2/3. Στη συχνοτητα αυτη δειχνει να εχει δυνατο σημα αλλα δεν ...υπαρχουν καναλια...?? (δεν εκπεμπει παντα το καναλι ? - τι γινεται ?)
Παρακαλώ για οποιαδήποτε βοήθεια...!!
Ευχαριστω
Δημητρης
Καλώς ήρθες στο Avclub!

Τα κανάλια είναι μόνιμα εκεί. Συνήθως κατεβαίνουν όπως αναφέρθηκε ήδη, ως stream.
Αν υπάρχει ασύρματο τηλέφωνο στον χώρο, βγάλ' το προσωρινά από το ρεύμα και σκάναρε τη συχνότητα.
Ο παλιός μου ΙRCI 5400, είχε πρόβλημα στην 12480. (κοντά είναι)

GEORGE M.
17-03-2010, 22:37
Καλώς ήρθες στο Avclub!

Αν υπάρχει ασύρματο τηλέφωνο στον χώρο, βγάλ' το προσωρινά από το ρεύμα και σκάναρε τη συχνότητα.

ελα! πες μου τωρα οτι παιζει σημασια το τηλεφωνο.. το μαθαμε κι αυτο :grinning-smiley-043

dimitrisv
17-03-2010, 22:44
δοκιμασα και το τις συχνοτητες radio και το ασυρματο τηλεφωνο...τιποτα!
καπου διαβασα οτι μπορει να χρειαζεται πολυ μεγαλυτερο πιατο (2,5 μ)!! ειδικα για το BBCi και το ITV γιατι η ληψη γινεται απο τον αστρα 2D !! Μπορεί να ισχύει ???
Ευχαριστώ για την υπομονη σας !

AlexT_
17-03-2010, 22:55
Οχι δεν χρειάζεται. Από τον 2Β εκπέμπει και είμαστε εντός ιχνοδιαγράμματος.

http://www.avclub.gr/forum/attachment.php?attachmentid=52359&stc=1&d=1268859285

sotos65
17-03-2010, 22:56
δοκιμασα και το τις συχνοτητες radio και το ασυρματο τηλεφωνο...τιποτα!
καπου διαβασα οτι μπορει να χρειαζεται πολυ μεγαλυτερο πιατο (2,5 μ)!! ειδικα για το BBCi και το ITV γιατι η ληψη γινεται απο τον αστρα 2D !! Μπορεί να ισχύει ???
Ευχαριστώ για την υπομονη σας !

Είναι ώρα να αλλάξεις δέκτη! :smile:

(δεν κάνω πλάκα, κατά πάσα πιθανότητα ο δέκτης δεν αποθηκεύει τα κανάλια ούτε ως data, εφόσον δεν βρίσκεις τίποτα)

AlexT_
17-03-2010, 22:58
ελα! πες μου τωρα οτι παιζει σημασια το τηλεφωνο.. το μαθαμε κι αυτο :grinning-smiley-043
Αν παίζει λέει. Συμπίπτει η συχνότητα. Κατά παράδοξο τρόπο δεν επηρεάζονται όλοι οι δέκτες. Και ο DM7020 έχει το ίδιο πρόβλημα.

dimitrisv
17-03-2010, 23:02
Μπορειτε μηπως να προτεινετε κάποιο σιγουρα αξιοπιστο δεκτη?

AFam
17-03-2010, 23:04
Δεν δοκιμάζεις να τις περάσεις χειροκίνητα ??????

dimitrisv
17-03-2010, 23:12
Δεν δοκιμάζεις να τις περάσεις χειροκίνητα ??????
δεν ξερω πως να το κανω αυτο...

AFam
17-03-2010, 23:21
http://www.humaxdigital.com/global/products/new_manual/f3-foxci_200gb.pdf

το manual του δέκτη σου, σελίδα 18 "Advanced: In advanced mode, enter Video Packet ID (PID), Audio PID,
and PCR PID."

AFam
17-03-2010, 23:27
Tα PID -- SID VPID ΑudioPid
BBCi 1 6880 5000 5001 έως 5006

BBCi 2 6881 5100 5101-5002

BBCi 3 6882 5200 5201-5002

BBCi 4 6883 5300 5301-5002

BBCi 5 6884 5400 5401-5402

BBCi 6 6885 5500 5501-5502-5503-5504

BBCi 7 6886 5600 5601-5602

Αυτά είναι τα 7 κανάλια, περνάς τις πληροφορίες με το χέρι

dimitrisv
17-03-2010, 23:30
http://www.humaxdigital.com/global/products/new_manual/f3-foxci_200gb.pdf

το manual του δέκτη σου, σελίδα 18 "Advanced: In advanced mode, enter Video Packet ID (PID), Audio PID,
and PCR PID."

το εβαλα οπως ειπες (εχει 3 ρυθμισεις , αυτοματο, ο , και οχοοο) αλλα τιποτα παλι..
Σε ευχαριστω παντως!

dimitrisv
18-03-2010, 19:49
Τελικα αλλαξα δεκτη (opticum) και.... ολα ενταξει!!!

Ευχαριστω πολυ ολους για τη πραγματικα εξαιρετικη σας βοηθεια !!!!!!!!!!

sprsk
20-03-2010, 14:18
Καλησπέρα σε όλους ,

Έχω εδώ και 4 χρόνια ένα δορυφορική και μένω Αθήνα.
Ο εξοπλισμός μου είναι
Πιάτο παραβολικό 1,20 Σταθερό.
1 LnB
Dream-box 500

Μέχρι σήμερα δεν το είχα σκαλίσει το άθλημα καθόλου.
Έβλεπα τα ελεύθερα του hot-Bird ( αν δεν κάνω λάθος στις 13 )

Αλλά και ελέω της φόρμουλας είπα να αλλάξω στάση .
Τι θα ήθελα να πετύχω .

Α) Στα ελεύθερα κανάλια
1) Ελεύθερα Δοκιμαστικά Πέμπτης Παρασκευής ( στα Αγγλικά ). Αν έχω καταλάβει καλά είναι το BBC i
2) Δοκιμαστικά Σαββάτου και Αγώνα Κυριακής ( στα Αγγλικά ). Αν έχω καταλάβει καλά είναι ΑΣΤΡΑ 2

Β) Αν δεν υπάρχει στα ελεύθερα τότε με συνδρομή σε κάποιο πακέτο που να περιλαμβάνει και άλλους αγώνες ( αγγλικά πάντα ).

Τα ερωτήματα είναι ?
- Πού πρέπει να γυρίσω το πιάτο ? Συχνότητα ?
- Χρειάζομαι και δεύτερο LnB ?
- Ποια κανάλια ψάχνω ? (άλλα εκτός του BBCi )
- Μπορεί ο DB 500 να συνδεθεί με pc και να γράψω τον αγώνα όταν τύχει και λείπω ?
- Υπάρχει κανένα upgrade :idea: για τον DB ( PM η περιοχή μου είναι Ηλιούπολη ). Δεν το έχω αγγίξει από τότε που τον πήρα και από ότι ακούω είναι αξιόλογο μηχάνημα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας .
Είμαι όλος :ears:

nubreed
20-03-2010, 15:06
Λοιπον...

1)Θα πρεπει να το γυρισεις στης 28,2 μοιρες Ανατολικα
Η συχνοτητα ειναι 12441 V FEC 2/3 & SR 27500 συμφωνα με το flysat
2) 2o lnb θα χρειαστεις αν θες να κανεις παρακεντρη ληψη του Hotbird που πιανεις τωρα, αν και σε παραβολικο καλυτερα να δωσουν τα φωτα οι εμπειροτεροι γιατι παραβολικο 1,20 δεν γνωριζω τι απολαβη εχει ή τυχον απωλειες για ταυτοχρονη ληψη 28-13
3)Σαν καλος dx'er τα ψαχνεις ΟΛΑ!!!
4)Νομιζω πως πρεπει να γινεται μεσω Lan οριστε και ενα link
http://forum.doom9.org/showthread.php?t=110654
5)Upgrades εννοεις firmware? plugins υπαρχουν πολλα απ' οσα γνωριζω

Σαν noob οποιεσδηποτε διορθωσεις καλοδεχουμενες ;)

technisat
23-03-2010, 17:32
To F1racing μαζί με τις ομάδες (fota) είχανε τρέξει ένα survey το χειμώνα, και τώρα μας δίνουν τα πρώτα αποτελέσματα:
Το 45% εγγρίνουν το νέο σύστημα βαθμολόγησης, όμως το 62% θα προτιμούσε η διαφορά μεταξύ πρώτου και δεύτερου να είναι μεγαλύτερη. Επίσης το 66% θα ήθελαν να παρακολουθούν τη φόρμουλα 1 σε Hi Def (ο Μπέρνι το χαβά του>). To 54% των ερωτηθέντων, θα ήθελαν να ακολουθούν ένα συγκεκριμένο μονοθέσιο, ενώ το 52,5% βλέπει τους αγώνες μέσω internet.

Το τελευταίο νούμερο με ξαφνιάζει πάντως

npapagri
23-03-2010, 20:33
Tα PID -- SID VPID ΑudioPid
BBCi 1 6880 5000 5001 έως 5006

BBCi 2 6881 5100 5101-5002

BBCi 3 6882 5200 5201-5002

BBCi 4 6883 5300 5301-5002

BBCi 5 6884 5400 5401-5402

BBCi 6 6885 5500 5501-5502-5503-5504

BBCi 7 6886 5600 5601-5602

Αυτά είναι τα 7 κανάλια, περνάς τις πληροφορίες με το χέρι

μολις εκανα αλλη μια δοκιμη στον δικο μου humax hdci-2000 και επιτελους τα καταφερα να τα περασω στη λιστα.

χιλια ευχαριστω.

AFam
23-03-2010, 20:39
:a0210:

npapagri
23-03-2010, 20:49
επισης αλλη μια ερωτηση.

αξιζει να περασω ολα τα audiopid (?) μιας και απο ιδιοτροπια του δεκτη μου δημιουργει νεα καναλια σε καθε αναζητηση.

yiazoo
24-03-2010, 20:56
Παιδιά μία βοήθεια: Έβαλα σήμερα τον 28.2. Για BBC μου βγάζει stream1 έως 6. To 1, το 4 και το 5 βγάζει μία κάρτα που επαναλαμβάνει μία φράση. Το 2 δείχνει ποδήλατο και το 6 δείχνει όλα μαζί συν κάποια ακόμα. Το stream 2 είναι για f1;

DimAsi
24-03-2010, 21:02
Παιδιά μία βοήθεια: Έβαλα σήμερα τον 28.2. Για BBC μου βγάζει stream1 έως 6. To 1, το 4 και το 5 βγάζει μία κάρτα που επαναλαμβάνει μία φράση. Το 2 δείχνει ποδήλατο και το 6 δείχνει όλα μαζί συν κάποια ακόμα. Το stream 2 είναι για f1;Θα περιμενεις την Κυριακή και θα δεις οτι 2 από τα 6 δείχνουν σε διάφορες οθονες

BigRed
27-03-2010, 10:46
Έχουμε κανα νεότερο?
Σήμερα που θα δούμε την f1?

AFam
27-03-2010, 10:47
Εκεί που έχουμε αναφέρει και στα προηγούμενα ποστ. Δεν έχει αλλάξει κάτι !!!!

BigRed
27-03-2010, 11:04
Thanks!!!

rubihno
27-03-2010, 14:22
παιδια να ρωτησω κατι..ξερεις καποιος που μπορουμε να βρουμε το προγραμμα
των bbc streams?δλδ τι δειχνει το stream1,2,3 κλπ?
ευχαριστω

DimAsi
27-03-2010, 15:46
Τωρα το Γερμανικό skysport HD την δειχνει σε HD .Αλλο πραγμα.....:SFGSFGSF:

technisat
27-03-2010, 20:37
Πάντα σε upscale :chinese:

BigRed
28-03-2010, 12:20
Τον αγώνα τον έδειχνε το πρωί η RAI ή μου φάνηκε?

technisat
28-03-2010, 22:39
scrambled

Geothan
28-03-2010, 23:37
Τον είχε live το RTL Television

GEORGE M.
28-03-2010, 23:40
Τον είχε live το RTL Television

πως μας εχουν συνηθισει οι Γερμανοι. και με πολυ καλη εικονα.

kopanos75
31-03-2010, 15:23
να κανω και εγω μια ερωτηση παλικαρια
σχετικα μα f1 εχω nova μπορω να δω f1 και πως δεν εχω διαβασει
ποιο πισω να δω τι γινεται αν μπορει καποιος ας πει κατι

kopanos75
31-03-2010, 15:24
γιατι πηρα πριν λιγο την nova και μου ειπαν οτι αν ξερω ποια
συχνοτητα ειναι για να την ξεκλιδωσουν δεν ξερω

kopanos75
31-03-2010, 15:25
παιζει κατι τετοιο?οεο

kopanos75
31-03-2010, 15:25
να ειμαστε τυχερη να δουμε φορμουλα φετο

snowdevil
31-03-2010, 15:54
Δεν είναι δορυφορικά και μπορεί η ποιότητα εικόνας να μην είναι η ίδια (ή όχι) αλλά.....http://www.gazzetta.gr/component/k2/item/76519-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-alpha-%CE%BF%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CE%BF-%CE%B3%CE%BA%CF%81%CE%B1%CE%BD-%CF%80%CF%81%CE%B9-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CF%83%CE%AF%CE%B1%C F%82 :SFGSFGSF: :award::award::award:
Sorry για το όποιο :offtopic: